سوئد به عنوان یکی از کشور های ارائه دهنده بهترین خدمات آموزشی همواره زبانزد بوده است. تحصیل در سوئد برای افراد بین ۶ تا ۱۶ سال اجباری است. در ادامه به بررسی شرایط تحصیل در سوئد در سال 2019 می پردازیم.

خلاقیت هسته ی مرکزی تحصیل در سوئد است

کیفیت بالای آموزش ارائه شده در سوئد به عنوان الگویی برای بسیاری از کشور های دنیا تعریف می شود. از جمله این خلاقیت ها می توان به برنامه های ارائه شده برای پرورش از جمله برنامه هایی که منجر به شکل گیری شخصیت کودک در سنین پایین می شود اشاره کرد. در مراحل بالاتر تحصیل در سوئد از جمله مقاطع دانشگاهی کشور سوئد با در اختیار قرار دادن مراکز تحقیقاتی با تجهیزات اختصاصی و همینطور ارائه دادن بهترین متدهای آموزشی دنیا به عنوان اولین مقصد برای بسیاری از دانشجویان مبدل شده است. در ادامه پنج دلیل برای انتخاب سوئد برای تحصیل معرفی می شوند.

وقتی که شما اقدام به تحصیل در سوئد می کنید، با توجه به متد ارائه شده فرا می گیرید که مستقلانه، خلاقانه و حساس فکر کنید. فرا می گیرید که توانایی خود را گسترش دهید تا برای یادگیری زوایای دید جدید از آن استفاده کنید. با تحصیل در این متد آموزشی شما آزاد خواهید بود تا خلاقانه بیندیشید و این نشات گرفته از جامعه غیر رسمی و خاص سوئد است که تمامی افراد به ارائه دیدگاه ها و نظرات خود تشویق می شوند. استقلال ذهن و این حقیقت که نظرات افراد اهمیت دارد دو دلیل هستند که سوئد را در زمره خلاق ترین ملت های دنیا قرار داده است. در کنار این مورد، سرمایه گذاری در بخش تحقیق و توسعه نیز به عنوان یکی از بالاترین مقدار های ارائه شده در دنیا است.

امکانات ارائه شده ی تحصیلی چالش بر انگیز

سوئد پیشینه ی بلند و مفتخری در عالی بودن سطح آکادمیک دارد. لذا تحصیل در سوئد همواره جزو تصمیم گیری های ارزشمند بوده است. با اینکه این کشور جمعیت کمی دارد همیشه بهترین دانشگاه های دنیا را در خود داشته است. به طور کلی سیستم آموزش عالی در سوئد یکی از بهترین ها در دنیا است و بسیاری از دانشگاه های سوئد در رتبه بندی های تایمز و Academic Ranking of World Universities در میان بهترین ها هستند.

در سوئد سیستم آموزشی بر مبنای منطق، دلیل و اعمال دانش در زندگی عملی استوار است. دانشگاه های سوئد با نیاز های دانشجویان بین المللی انطباق خوبی دارد. این کشور همواره جزو سه کشور برتر در زمینه ی مهارت های زبان انگلیسی بوده است. همین مسئله این شرایط را ایجاب می کند که شما به هنگام تحصیل در سوئد با هر کسی که ملاقات می کنید می توانید انگلیسی صحبت کنید از کلاس درسی خود گرفته تا مرکز شهر.

طبیعت و محیط اهمیت زیادی دارند

اگر شما نیاز به حضور در شرایطی برای پیشبرد اهداف و تحقیقات خود در زمینه ی محیط و مسائل بیوتکنولوژیک دارید تحصیل در سوئد پیشنهاد خوبی محسوب می شود. مسائل و تحقیقات محیطی همواره در اولویت قرار  دارند. این کشور جزو پاک ترین کشور های جهان در استفاده از انرژی های تجدید پذیر است. عجیب نیست که تحقیقات و بودجه ی زیادی صرف این مسائل و موضوعات می شود. زیرا که کشور سوئد با طبیعت بسیار زیبا، جنگل های بسیار عظیم، سواحل زیبا و کوه های برف گرفته جزو زیباترین کشور های دنیاست.

تنوع، برابری و مهاجر پذیری این کشور

جامعه سوئد به برابری و مهاجر پذیری معروف است. دید مردم سوئد نسبت به مهاجران خصوصا دانشجویان شاغل به تحصیل در سوئد عمدتا مثبت است و همین مساله این کشور را قابل اقتباس تر برای زندگی می کند. برابری و دید مثبت مردم در تمامی مراحل زندگی و کار در سوئد تاثیر گذار خواهد بود..

امکان آموزش تئوری و مهارتی در سطح جهانی و در بهترین دانشگاه ها

مهم ترین چیزی که برای موفقیت در شغل خود نیاز دارید چیست؟ بر اساس مطالعات مدیریتی انجام شده، خلاقیت مهمترین عنصر موفقیت است. در صورت تحصیل در سوئد در تمامی دانشگاه ها این عنصر به علاوه ی تمامی مهارت های مورد نیاز آموزش داده می شود. به عنوان مثال بسیاری از رشته های دانشگاهی سوئد کار آموزی را هم شامل می شوند.

این مساله که شرکت های بسیاری بزرگی در سوئد در سطح بین المللی و جهانی وجود دارند بر کسی پوشیده نیست. با توجه به آمار بیان شده ، کشور سوئد همیشه جزو  برترین ها در این زمینه بوده است. شرکت هایی همانند IKEA ، TetraPak ، Volvo  ، Ericsson ،  AstraZeneca و H&M  از جمله ی این شرکت هاست. این مساله بدان معنی است که قرارگیری در پله های ترقی پس از دوره ی تحصیل در سوئد زیاد دور از ذهن نیست.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − 10 =