فرانسه یکی از مقصد های مورد علاقه دانشجویان بین المللی می باشد. علاوه بر مزایای بسیار زیادی که تحصیل در فرانسه 2019 دارد، سیستم اموزشی و سطح اموزش در فرانسه بسیار بالا می باشد. این در حالی است که بسیاری از دانشگاه های برتر جهان در کشور فرانسه وجود دارد که هزینه ی ان ها بسیار پایین می باشد.

درباره کشور فرانسه

شاید تصویری که از فرانسه در ذهن شما شکل میگیرد مربوط به میراث افتخار آمیز ، هنر و معماری بی نظیر ان می باشد.اما علاوه بر میراث هنری این کشور، امکان تحصیل در فرانسه در رشته های فنی مهندسی نیز فراهم می باشد. با توجه به این که این کشور از صنعت بی نظیری برخوردار است چه در زمینه ی فشن و مهندسی ، راه را برای همه ی دانشجویان باز گذاشته و شرایط مطلوبی را فراهم کرده است.

حتی اگر در فرانسه قصد دارید به زبان انگلیسی درس بخوانید نباید فرصت یادگیری زبان فرانسه را از دست بدهید. نه تنها به این دلیل که شما قصد تحصیل در فرانسه را دارید بلکه به این دلیل که زبان زیبایی مثل فرانسوی را می توانید بیاموزید.  نکته ی مهم در مورد فرانسه این است که شما امکان تحصیل زبان را در خود این کشور دارید و شرایط می تواند برای شما فراهم شود که بتوانید بدون ارایه دادن مدرک زبان برای تحصیل به این کشور بروید و از تحصیل رایگان در اروپا بهره مند شوید.

 

دانشگاه های فرانسه

سیستم تحصیلات عالیه در فرانسه جز بهترین ها در اروپا و جهان می باشد که با تحصیل در فرانسه میتوانید از آن بهره مند شوید. ده ها دانشگاه فرانسه به طور مکرر در لیست بهترین دانشگاه های جهان قرار می گیرند. از این دانشگاه ها می توان به اِکُل پلی تکنیک اشاره کرد. غیر از رشته های مهندسی و پزشکی گزینه های بسیار مناسبی هم برای تحصیل در رشته ی ام بی ای نیز وجود دارد. فرانسه مهد بهترین دانشگاه های کسب و کار در دنیا می باشد. با تحصیل در فرانسه نه تنها از بهترین سیستم و سطح آموزشی بهره مند می شوید بلکه شهریه ی دانشگاه های آن نیز رایگان می باشد. هزینه ی سالیانه ی دانشگاه های فرانسه حدودا ۲۵۰ یورو سالیانه می باشد.

 

زندگی دانشجویی در فرانسه

استاندارد های زندگی در فرانسه بسیار بالا هستند و با زندگی در فرانسه خودتان را برای یک تجربه ی بزرگ و جدید اماده می کنید. فرانسه برای همه ی افراد با هرسلیقه ای چه در زمینه ی تحصیلی چه در زمینه ی زندگی پاسخ گو است. این که شما ترجیح بدهید که در شهر بزرگ و شلوغ و پر سرعت زندگی کنید یا در فضای ارام و در سواحل مدیترانه ای این انتخاب با شماست. پاریس شهری است برای زندگی مجلل ، مارسی و مونتپولیه مستقر در سواحل زیبای مدیترانه می باشد.

حتی اگر در فرانسه قصد دارید به زبان انگلیسی درس بخوانید نباید فرصت یادگیری زبان فرانسه را از دست بدهید. نه تنها به این دلیل که شما قصد تحصیل در فرانسه را دارید بلکه به این دلیل که زبان زیبایی مثل فرانسوی را می توانید بیاموزید.

اگر قصد سفر و دیدن اروپا را در حیت تحصیل در فرانسه دارید بهتر است بدانید که فرانسه از نظر جغرافیایی در موقعیت بسیار مناسبی قرار گرفته و شما می توانید به راحتی کل برای سفر های کوچک کوتاه مدت و کم هزینه برنامه ریزی کنید. کشور هایی مثل  بلژیک، ایتالیا، آلمان، سوئیس و اسپانیا در همسایگی نزدیک این کشور قرار گرفته اند.

 

ویزای تحصیل در فرانسه

فرانسه از معدود کشور هایی است که پروسه ی ویزای تحصیلی آن کوتاه است و در مدت کمتر از یکسال می تواند زمان اعزام شما برای تحصیل در فرانسه برسد. با برنامه ریزی درست و به موقع و با دانستن تمام جزییات مورد نیاز برای داشتن یک پرونده ی موفق می توانید در کمتر از یکسال اعزام به فرانسه شوید.

ویزای تحصیلی فرانسه قابل تمدید است و به شما این اجازه را میدهد که پس از اتمام تحصیلتان برای چند ماه در این کشور به دنبال کار باشید و سپس برای اقامت فرانسه اقدام کنید. علاوه بر این شما با گرفتن کارت اقامت یکساله اجازه کار در فرانسه را به مدت  ۲۰ ساعت در هفته را خواهید داشت.

 

پذیرش دانشگاه های فرانسه

با تحصیل در فرانسه شما امکان تحصیل در رشته ی مورد علاقه ی خود را میتوانید داشته باشید از فشن گرفته تا علوم سیاسی و رشته ی های پزشکی. برای شرایط تحصیل در این رشته ها از جمله داشتن مدرک تحصیلی متقاضی ، توصیه نامه های اساتید انگیزه نامه رزومه یا پرتفولیو ( برای دانشجویان رشته های هنر ، موسیقی، معماری و غیره) میباشد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + چهار =