با تحصیل در فرانسه 2019در سال  نه تنها از بهترین سیستم و سطح آموزشی بهره مند می شوید بلکه فرصت اقامت در یک کشور مدرن را پیدا می کنید. این در حالی است که بسیاری از دانشگاه های برتر جهان در کشور فرانسه قرار دارند که هزینه ی آن ها بسیار پایین می باشد. فرانسه یکی از مقصد های مورد علاقه دانشجویان بین المللی می باشد.

پادکست زیر در زمینه تحصیل در فرانسه می باشد.

درباره کشور فرانسه

شاید تصویری که از فرانسه در ذهن شما شکل میگیرد مربوط به میراث افتخار آمیز، هنر و معماری بی نظیر آن می باشد.اما علاوه بر میراث هنری این کشور، امکان تحصیل در فرانسه در رشته های فنی مهندسی نیز فراهم می باشد. با توجه به این که این کشور از امکانات بی نظیری برخوردار است چه در زمینه ی فشن و چه در زمینه ی مهندسی ، راه را برای همه ی دانشجویان باز گذاشته و شرایط مطلوبی را فراهم کرده است.

حتی اگر در فرانسه قصد دارید به زبان انگلیسی درس بخوانید نباید فرصت یادگیری زبان فرانسه را از دست بدهید. نه تنها به این دلیل که شما قصد تحصیل در فرانسه را دارید بلکه به این دلیل که زبان مهم و زیبای فرانسوی را می توانید به راحتی در محیط بیاموزید. نکته ی مهم در مورد فرانسه این است که شما امکان تحصیل زبان را در خود این کشور دارید و شرایط می تواند برای شما فراهم شود که بتوانید بدون ارایه دادن مدرک زبان برای تحصیل به این کشور وارد شوید و از امکان تحصیل با حداقل هزینه در اروپا بهره مند شوید.

دانشگاه های فرانسه

سیستم تحصیلات عالیه در فرانسه جزو بهترین ها در اروپا و جهان می باشد که با تحصیل در فرانسه میتوانید از آن بهره مند شوید. ده ها دانشگاه فرانسه به طور مکرر در لیست بهترین دانشگاه های جهان قرار گرفته اند. از این دانشگاه ها می توان به اِکُل پلی تکنیک اشاره کرد. غیر از رشته های مهندسی و پزشکی گزینه های بسیار مناسبی هم برای تحصیل در رشته ی MBA نیز وجود دارد. فرانسه مهد بهترین دانشگاه های کسب و کار در دنیا می باشد. با تحصیل در فرانسه از بهترین سیستم و سطح آموزشی بهره مند می شوید.

زندگی دانشجویی در فرانسه

استاندارد های زندگی در فرانسه بسیار بالا هستند و اگر قصد زندگی در فرانسه را دارید خودتان را برای یک تجربه ی بزرگ و جدید اماده کنید. فرانسه برای همه ی افراد با هرسلیقه ای چه در زمینه ی تحصیلی چه در زمینه ی زندگی پاسخ گو است. این که شما ترجیح بدهید که در شهر بزرگ و شلوغ و پر سرعت زندگی کنید یا در فضای ارام و در سواحل مدیترانه ای، این انتخاب با شماست. پاریس شهری است برای زندگی مجلل، مارسی و مونپولیه مستقر در سواحل زیبای مدیترانه می باشند.

اگر قصد سفر و دیدن اروپا را در حین تحصیل در فرانسه دارید بهتر است بدانید که فرانسه از نظر جغرافیایی در موقعیت بسیار مناسبی قرار گرفته و شما می توانید به راحتی برای سفر های کوچک کوتاه مدت و کم هزینه برنامه ریزی کنید. کشور هایی مثل بلژیک، ایتالیا، آلمان، سوئیس و اسپانیا در همسایگی و بسیار نزدیک این کشور قرار گرفته اند.

ویزای تحصیلی در فرانسه

فرانسه از معدود کشور هایی است که پروسه ی ویزای تحصیلی آن بسیار کوتاه است و در مدت کمتر از یکسال می تواند زمان اعزام شما برای تحصیل در فرانسه برسد. با برنامه ریزی درست و به موقع و با دانستن تمام جزییات مورد نیاز برای داشتن یک پرونده ی موفق می توانید در کمتر از یکسال به فرانسه اعزام شوید.

ویزای تحصیلی فرانسه قابل تمدید است و به شما این اجازه را می دهد که پس از اتمام تحصیل برای چند ماه در این کشور به دنبال کار باشید و سپس برای اقامت فرانسه اقدام کنید. علاوه بر این شما با گرفتن کارت اقامت یکساله اجازه کار در فرانسه را به مدت ۲۰ ساعت در هفته خواهید داشت.

پذیرش دانشگاه های فرانسه

با تحصیل در فرانسه می توانید امکان تحصیل در رشته ی مورد علاقه ی خود را داشته باشید از فشن گرفته تا علوم سیاسی و رشته ی های پزشکی. برای شرایط تحصیل در این رشته ها از جمله داشتن مدرک تحصیلی متقاضی، توصیه نامه های اساتید، انگیزه نامه و رزومه یا پرتفولیو ( برای دانشجویان رشته های هنر ، موسیقی، معماری و غیره) می باشد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + هفت =