مهاجرت به ترکیه به دلایل مختلفی و با مقاصد مختلفی انجام می‌شود. فرقی نمی‌کند که به دنبال گرفتن اقامت تحصیلی ترکیه هستید و یا به دنبال مهاجرت دائم به ترکیه باشد، داشتن یک وکیل مهاجرت به ترکیه فرآیند مهاجرت شما را تسریع می‌بخشد. از گذشته‌های دور تاکنون همواره افرادی برای بهبود شرایط زندگی، فرصت شغلی بهتر و دلایل مشابه اقدام به مهاجرت به ترکیه کرده‌اند.

چرا به وکیل مهاجرت به ترکیه نیاز داریم؟

سالانه افراد زیادی برای سفر، تحصیل، کار یا اقامت به این کشور سفر می‌کنند. مهاجرت به ترکیه بسته به دلیل و مدت زمان اقامت به ویزا یا سایر مجوزها نیاز دارد. مراجعه به یک موسسه حقوقی و تماس با وکلای مهاجرتی که در زمینه‌ی در امور روش‌های قانونی مهاجرت تخصص داشته باشند می‌تواند با بررسی تمامی شرایط مورد نیاز برای ورود به این کشور از روش‌های کاملا قانونی متقاضی را به هدفش برساند. در ادامه به بررسی و شرایط انواع اقامت در ترکیه می‌پردازیم:

اقامت توریستی ۶ ماهه

در صورتی که شخص بخواهد بیش از ۳ ماه در ترکیه برای گردشگری اقامت داشته باشد، باید برای اخذ ویزای توریستی ۶ ماهه اقدام کند. در این نوع مهاجرت وکیل مهاجرت به ترکیه برای فرد متقاضی توضیح خواهید داد که فرد متقاضی به هیچ وجه اجازه‌ی کار یا تحصیل و انجام هر گونه فعالیت اقتصادی را نخواهد داشت. در صورتی که فرد متقاضی خانه‌ای در ترکیه اجاره کند می‌تواند با ارائه‌ی اجاره نامه این ویزای توریستی را ۶ ماه دیگر تمدید کند و به مدت ۱ سال در ترکیه اقامت داشته باشد. لازم به ذکر گرفتن اقامت توریستی ترکیه سریعترین راه برای ورود به این کشور می‌باشد که اکثر وکلای مهاجرت به ترکیه آن را پیشنهاد می‌کنند. اما با گرفتن ویزای توریستی ترکیه فرد متقاضی تنها و در بهترین حالت به مدت یک سال می‌تواند در این کشور حضور داشته باشد.

 

مهاجرت به ترکیه از طریق ازدواج

این روشی است که کمتر پیش می‌آید یک وکیل مهاجرت به ترکیه آن را به متقاضیان اقامت دائم ترکیه توصیه کند. اگر به دنبال یک ازدواج صوری برای مهاجرت به ترکیه هستید باید بگویم که به احتمال زیاد موفق نخواهید شد. زیرا در صورت ازدواج با یک شهروند ترکیه‌ که حتما باید ملتی ترک داشته باشد و پناهنده نباشد، به شما اقامت دائم ترکیه داده نخواهد شد. به مدت ۳ الی ۵ سال شما فقط در قالب توریست می‌توانید به ترکیه بیایید و مدت زمان اقامت شما نباید بیش از ۹۰ روز باشد. پس از این مدت در صورتی که ماموران تحقیقات لازم را در مورد ازدواج شما انجام داده باشند و از صوری نبودن ازدواج شما مطمئن شوند، به شما اقامت دائم ترکیه داده خواهد شد.

مهاجرت به ترکیه از طریق خریدن ملک

وقتی برای دریافت اقامت دائم به یک وکیل مهاجرت به ترکیه مراجعه می‌کنید، قطعا اولین روشی که به شما پیشنهاد داده خواهد شد، مهاجرت از طریق خرید ملک در این کشور خواهد بود. مهاجرت به ترکیه از طریق خریدن ملک ساده‌ترین روش برای به دست آوردن اقامت دائم ترکیه است. پس از خرید ملک دولت ترکیه به صاحب ملک اجازه‌ی اقامت ۱ ساله می‌دهد و پس از این مدت فرد متقاضی به مدت ۵ الی ۸ سال می‌تواند این اقامت را هر یک سال یک بار تمدید کند. پس از این مدت اگر هنوز ملک به نام متقاضی باشد می‌تواند برای سب اقامت دائم ترکیه درخواست دهد. در این نوع اقامت فرد اجازه‌ کار دارد و می‌تواند خانواده‌ی خود را همراهش ببرد. خود شخص و خانواده و فرزندان اجازه‌ی تحصیل در ترکیه دارند.

مهاجرت به ترکیه از طریق سرمایه گذاری

ترکیه از نظر اقتصادی در جایگاه بیستم جهان قرار دارد و از جمله کشورهایی است که از لحاظ اقتصادی در جایگاه خوبی به سر می‌برد. یکی از روش‌های مهاجرت به ترکیه سرمایه گذاری است و تنها راه آن هم ثبت شرکت در ترکیه است. به عبارت دیگر شما قبل از شروع هر فعالیت اقتصادی در ترکیه ابتدا باید یک شرکت در آنجا ثبت کنید. این فعالیت شامل هر نوع فعالیت اقتصادی و تجاری از باز کردن رستوران گرفته تا آرایشگاه و … می‌شود.

این روش مسیر پیچیده‌ای و مراجعه به یک وکیل مهاجرت و دادن وکالت به او متقاضی را در بوروکراسی اداری و رفت و آمد بیش از حد به کنسولگری یاری خواهد کرد. ابتدا فرد متقاضی باید یک طرح توجیهی را در کنسولگری ترکیه در ایران تایید کند و پس از تایید کنسول‌گری برای گرفتن مجوز از وزارت کار ترکیه اقدام کند. برای شروع این فرآیند ابتدا باید اساسنامه و نام تجاری شرکت خود را در سامانه‌ی مرسیس ثبت کنید.

 

مهاجرت به ترکیه از طریق کار

مهاجرت به ترکیه از طریق کار فرآیندی سخت و زمانبر است که غالباً فقط با مداخله‌ی وکیل مهاجرت به ترکیه به سرانجام می‌رسد. اخذ اقامت ترکیه از طریق کار مستلزم آن است که یک شرکت در ترکیه از شما دعوت به کار کند اما پیدا کردن کار در ترکیه برای یک خارجی چندان آسان نیست. زیرا هر موقعیت شغلی با شرایط و نیازهایش در میان مردم کشور ترکیه آگهی می‌شود و در صورت نبودن فردی برای همکاری با این شرایط، کارفرما می‌تواند یک خارجی را استخدام کند یعنی اولویت استخدام با اتباع ترکیه است.

ارتباط با یک وکیل مهاجرت به ترکیه مجرب می‌تواند این فرآیند سخت و به نظر غیر ممکن را برای متقاضی آسان کند. در بین افراد سودجوی زیادی هستند که با وعده‌ی کار در ترکیه مبالغ زیادی را از متقاضیان دریافت کرده و در نهایت کار را به جایی نمی‌رسانند. پس حتما قبل از هرگونه پرداخت وجه از قانونی بودن کار آنها مطمئن شوید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 5 =