چک

چرا تحصیل در کشور چک؟

تشریح پاسخ به سوال چرا چک برای ادامه تحصیل مناسب است.

دانشگاه های چک

دانشگاه های چک مقصد مناسبی برای ادامه تحصیل

معرفی ویژگی های دانشگاه های چک

چرا چک برای ادامه تحصیل مناسب است؟

دانشگاه های چک

نظام آموزش عالی کشور چک با قدمتی در حدود 600 سال، امروزه شامل بیش از 70 دانشگاه می باشد که حدود دو سوم آن خصوصی هستند. در مجموع 10 دانشگاه جمهوری چک در رتبه بندی دانشگاه ها QS رتبه بالای 150 را به خود اختصاص داده اند. چهار دانشگاه از این دانشگاه ها در رتبه بندی اختصاصی دانشگاه های برتر در حال توسعه اروپا و آسیای مرکزی در سال 2015/16 گنجانده شده است.

از جمله دانشگاه های معتبر کشور چک می توان به دانشگاه چارلز ، دانشگاه فنی چک در پراگ ، دانشگاه ماساریک ، دانشگاه فناوری برنو در ادامه به معرفی این دانشگاه ها خواهیم پرداخت. چک، تحصیل در چک، جمهوری چک، تحصیل رایگان در چک، هزینه تحصیل در چک

دانشگاه چارلز – Charles University

دانشگاه چارلز که بالاترین رتبه را در جمهوری چک دارد در رتبه بندی EECA در رتبه سوم قرار دارد. دانشگاه چارلز در سال 1348 توسط امپراتور چارلز تاسیس شد و هنوز دانشگاه چارلز بزرگترین دانشگاه این کشور با 17 دانشکده و بیش از 51000 دانشجو محسوب می شود.

دانشگاه چارلز همچنین یکی از محبوب ترین گزینه ها برای تحصیل در چک در میان دانشجویان بین المللی به شمار می آید که برنامه بین المللی خود را در حال حاضر شامل مشارکت با تقریبا 200 دانشگاه در سراسر جهان قرار داده است. محوطه دانشگاه چارلز که متعلق به قرون وسطی می باشد در پراگ قرار دارد. چک، تحصیل در چک، جمهوری چک، تحصیل رایگان در چک، هزینه تحصیل در چک

دانشگاه ماساریک – Masaryk University

دانشگاه ماساریک دومین دانشگاه دولتی در کشور چک می باشد. دانشگاه ماساریک در دومین شهر بزرگ کشور چک، برنو واقع شده است. دانشگاه ماساریک در سال 1919 تاسیس شد و به عنوان یک عضو از گروه دانشگاه های کامپوستلا Compostela Group of Universities و شبکه اوترخت Utrecht Network، که هر دو به منظور ایجاد همکاری بین دانشگاه های سراسر اروپا تشکیل شده اند، فعالیت می نماید. دانشگاه ماساریک در حال حاضر در رتبه بندی EECA در رتبه 9 قرار دارد و حدود 38،000 دانشجو در 9 رشته مشغول به تحصیل می باشند. دانشگاه ماساریک همچنین به علت ارائه دروس به زبان انگلیسی و آلمانی یکی از ایده آل ترین مقاصد تحصیل در چک برای دانشجویان بین المللی محسوب می شود.

دانشگاه فنی چک در پراگ – Czech Technical University in Prague

دانشگاه فنی چک که در سال 1707 تاسیس شده یکی دیگر از قدیمی ترین و بزرگترین موسسات دانشگاهی کشور چک است که در پراگ قرار دارد. دانشگاه فنی چک از دانشگاه های معتبر جمهوری چک نیز می باشد در رتبه بندی EECA در رتبه هشتم قرار دارد. دانشگاه فنی چک در پراگ دارای هشت دانشکده هست که بیش از 100 رشته درسی، به طور عمده در مهندسی و رشته های مرتبط برای متقاضیان بین المللی تحصیل در چک ارائه می دهد. حدود 24،000 دانشجو در حال حاضر در هر دو مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. از جمله معروف ترین فارغ التحصیلان این دانشگاه فیزیکدان معروف کریستین داپلر می باشد.

دانشگاه فناوری برنو – Brno University of Technology

دانشگاه فناوری برنو واقع در شهر برنو در سال 1899 تاسیس شد و در رتبه بندی EECA دارای رتبه 19 می باشد. در ابتدا دانشگاه فناوری برنو فقط دارای یک دوره مهندسی عمران بود اما به تدریج به یک موسسه معتبر دانشگاهی با بیش از 24،000 دانشجو در هشت دانشکده تبدیل شد. برای ترویج چهره دانشگاه به عنوان یکی از مقاصد ایده آل برای تحصیل در چک، دانشگاه فناوری برنو در پروژه های تحصیلی اتحادیه اروپا مانند اراسموس، Tempus، لئوناردو و چند برنامه دیگر شرکت می کند. این دانشگاه مجموعه ای از برنامه های درسی به زبان انگلیسی از مقطع کارشناسی تا سطح دکترا عموماً در زمینه مهندسی ارائه می دهد.

ویژگی های تحصیل در جمهوری چک:

 • تحصیل در یکی از کشور های اتحادیه اروپا با اقتصاد رو به رشد
 • هزینه های زندگی و تحصیل بسیار پایین
 • اقامت در یکی از با امنیت ترین و زیباترین کشورهای ااتحادیه اروپا با بناهای تاریخی و فرهنگی بسیار غنی
 • امکان مسافرت به دیگرکشورهای اروپایی در حین تحصیل و امکان اقامت در کشور پس از فارغ التحصیلی
 • شرط اصلی برای تحصیل در دانشگاه های دولتی چک دانستن زبان این کشوراست.  کشور چک، جمهوری چک، تحصیل در کشور چک،  مهاجرت تحصیلی، مهاجرت تحصیلی، کسب پذیرش

اخذ پذیرش برای تحصیل در چک

برای تحصیل در چک در مقطع کارشناسی، اتمام دروه متوسطه و داشتن دیپلم و پیش دانشگاهی نیاز است. اگر شما متقاضی مقطع کارشناسی ارشد باشید پذیرش شما بر اساس مدرک کارشناسی شما مورد بررسی قرار خواهد گرفت. اگر شما متقاضی مقطع دکترا (PhD) باشید، باید مدرک کارشناسی ارشد مربوطه را داشته باشید. چک، تحصیل در چک، جمهوری چک، تحصیل رایگان در چک، هزینه تحصیل در چک

دانش آموزان ممکن است برای چندین دوره در موسسات و دانشکده های مختلف پذیرفته شوند. آخرین مهلت ارسال درخواست معمولا در پایان ماه فوریه یا مارس است. بیشتر دانشگاه ها فرم درخواست را به صورت فرم الکترونیکی آنلاین در اختیار متقاضیان می گذارند.

در بسیاری از دانشگاه ها، متقاضیان می بایستی در امتحانات ورودی، که معمولا بین ماه های ژوئن و سپتامبر برگزار می شود شرکت کنند. روش های ارزیابی از دانشگاهی به دانشگاه دیگر متفاوت است، و همچنین به رشته تحصیلی بستگی دارد.

ویزای دانشجویی چک

جمهوری چک یک کشور عضو اتحادیه اروپا است و برای دانش آموزان دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا به منظور زندگی و تحصیل در چک ویزا لازم نیست. برای دانش آموزان کشورهای خارج از اتحادیه اروپا، ویزای دانشجویی مورد نیاز است که برای دریافت این ویزا با سفارت چک در کشور خود تماس بگیرید. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا شامل نامه پذیرش، ترجمه مدارک تحصیلی، گواهی تمکن مالی و پاسپورت معتبر می باشد.

هزینه تحصیل در چک

آموزش عالی در همه دانشگاه های دولتی جمهوری چک برای دانشجویان همه ملیت ها  تا زمانی که شما مایل و قادر به تحصیل به زبان چک باشید رایگان است. اگر شما مایل به ثبت نام در یک دوره به زبان انگلیسی باشید باید شهریه پرداخت نمایید. به عنوان مثال، هزینه برای دوره زبان انگلیسی به طور متوسط حدود 4500 دلار در سال می باشد. دانشجویان همچنین باید برخی از هزینه های اداری و یا هزینه برنامه های تکمیلی را پرداخت نمایند. دانشگاه های خصوصی شهریه های مختلفی دارند که به طور معمول در حدود 2000 تا 15000 دلار در سال می باشد.

زندگی و تحصیل در چک

زندگی و تحصیل در چک به طور کلی بسیار ارزان تر از اکثر کشورهای اروپایی می باشد. هزینه های مواد غذایی ، مسکن و حمل و نقل عمومی در مجموع حدود 600 الی 800 دلار در هر ماه می شود هر چند این هزینه ها بستگی به شیوه زندگی شما و بودجه خود شما دارد.

دانشجویان بین المللی خارج از اتحادیه اروپا برای کار کردن در حین تحصیل در چک باید مجوز کار دریافت کنند. برای دانشجویان خارجی تا سن 26 سال، که روزهای کاری آنها بیش از هفت روز پی در پی یا در مجموع 30 روز کاری در یک سال تقویمی نیست، نیازی به اخذ مجوز کار نمی باشد.

چک، تحصیل در چک، جمهوری چک، تحصیل رایگان در چک، هزینه تحصیل در چک

شما عزیزان می توانید در صورت تمایل به تحصیل در چک از طریق تکمیل فرم ارزیابی از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیرید.

در حال بروز رسانی می باشد

در حال بروز رسانی می باشد

پاسخ به سوالات شما:

سعی کردیم دراین بخش به عمده ترین سوالات شما پاسخ بدیم. لطفا اگر جواب سوال خود را در این بخش نیافتید به ما اطلاع بدهید.

مشاوره تخصصی رایگان تحصیل در آلمان

درخواست ارزیابی غیر حضوری

دریافت مشاوره فوری

لطفا صبر کنید

تحصیل در چک، پذیرش پزشکی، دندانپزشکی و کلیه رشته ها در چک

درباره گروه هِرمس اپلای

گروه مشاوران هِرمس اپلای، با بهرمندی از پرسنل مجرب و متعهد، و تکیه به تجربه ارزشمند پروندهای موفق مختلف در زمینه تحصیل در چک، کسب پذیرش پزشکی دندانپزشکی و داروسازی از معتبر ترین دانشگاه های چک، اعزام دانشجو به چک، کسب پذیرش تحصیلی چک، معرفی فرصت های آموزشی چک همواره در جهت تحقق یک بستر مناسب برای مشاوره و تصمیم گیری منطقی متقاضیان تحصیل در چک بر مبنای شرایط فردیشان در خدمت رسانی به علاقمندان تحصیل در چک پیشتاز بوده و هست.

گروه هِرمس اپلای با بهره گیری از پرسنل مجرب و مقیم کشور چک بعد از مشاوره و عقد قرارداد بدون واسطه اقدام به طی مراحل ثبت نام و ورود به دوره های تحصیلی برای دانشجویان متقاضی  را مهیا می‌کند. همچنین بعد از کمک به استقرار دانشجویان و معرفی موقعیت های شهری و دانشگاهی در صورت تمایل متقاضی می توانیم در مواردی که نیاز به مترجم و کمک داشته باشید به شما یاری رسانیم.

کسب موفقیت وکلای ما در نتیجه اعتماد و تخصص به گروه هرمس اپلای همراه  افتخاریست که به آن می بالیم.

تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی کشور چک

اطلاعاتی در خصوص رشته های مختلف پزشکی و دندان پزشکی  در جمهوری چک ویژه علاقمندان به تحصیل پزشکی در معتبرترین دانشگاهه های اروپا.

تحصیل در رشته های مختلف پزشکی و دندانپزشکی

شرایط اخذ پذیرش پزشکی در دانشگاه های چک

معرفی دانشگاه ها و اطلاعات کلی

آیا با تحصیل در رشته های پزشکی و دندان پزشکی در کشور چک آشنایی دارید؟

اطلاعات کلی تحصیل پزشکی در دانشگاه های جمهوری چک

دانشجویان برای اخذ مدرک پزشکی عمومی در دانشگاه های جمهوری چک  6 سال باید تحصیل نمایند، تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های جمهوری چک 5 ساله است و همچنین برای رشته داروسازی دانشجویان باید  5 سال تحصیل  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک به زبان انگلیسی است. برنامه تحصیلی دوره کارشناسی پرستاری و برنامه بینایی سنجی نیز در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی ارائه می شود.

پذیرش در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در چک منوط به داشتن مدرک دیپلم دبیرستان است (پایان تحصیلات متوسطه).  گزینه های همچون داشتن نمرات خوب ترجیحا در دروس زیست شناسی، شیمی و فیزیک  امری ضروری است، تسلط به زبان انگلیسی، در بسیاری از موارد نه در همه دانشگاه های جمهوری چک، آزمون ورودی و به دنبال آن مصاحبه برای پذیرش وجود دارد.
آزمون ورودی در دانشگاه و توسط برخی از دفاتر نمایندگی در خارج از کشور برگزار می شود شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های چک معمولا وابسته به دانشگاه و زبان انتخابی شما دارد. اخذ پذیرش در دانشگاه های دولتی سخت تر از اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی است زیرا شهریه دانشگاه های خصوصی چک بسیار بالاتر است.

 تحصیل پزشکی در دانشگاه های جمهوری چک

تحصیل پزشکی در دانشگاه های جمهوری چک


نحوه درخواست برای 
تحصیل پزشکی در دانشگاه های جمهوری چک

مهلت درخواست در هر کدام از دانشگاه های جمهوری چک  متفاوت است و بستگی به دانشکده پزشکی دارد. آخرین مهلت ثبت نام برای ترم جدید معمولا در همه دانشگاه های جمهوری چک پایان ماه مه است. البته توجه داشته باشید بسیاری از دانشکده های پزشکی نیاز به ثبت نام  آنلاین دارند و پر کردن فرم پرداخت هزینه پردازش ضروری است.
هزینه زندگی دانشجویی در جمهوری چک  از موارد مهمی است که تعیین کننده روند پذیرش پزشکی چک می باشد. شما عزیزان می توانید در صورت تمایل به تحصیل در چک از طریق تکمیل فرم ارزیابی از کارشناسان ما مشاوره رایگان بگیرید.

معرفی برخی از دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در چک

دانشگاه چارلز در پراگ:

دانشکده پزشکی و دندانپزشکی چارلز در پیلسن با فرمان ریاست جمهوری چکسلواکی در سال 1945 به عنوان بخشی از دانشکده پزشکی CU  در پراگ تاسیس شد، اما به سرعت وضعیت مستقل شدن این دانشگاه و اعتبار برای برنامه های کارشناسی ارشد خود را در زمینه های پزشکی عمومی و دندانپزشکی به دست آورد. دانشکده پزشکی پیلسن در حال حاضر یکی از نهادهای مدرن دانشگاهی در جمهوری چک است که در آن پزشکان آینده آموزش کامل علمی و اخلاقی را دریافت می کنند و محققان پزشکی در حال انجام طیف وسیعی از پروژه های پزشکی هستند.

دانشگاه ماساریک:

دانشگاه ماساریک، واقع در برنو، دومین دانشگاه دولتی در جمهوری چک است که برای اولین بار در منطقه موراویا افتتاح شد. امروزه، این دانشکده بیش از 190 بخش، موسسات و کلینیک در دسترس دارد. این موسسات مهم ترین بخش آموزش و پژوهش پزشکی در جمهوری چک را تشکیل می دهند و دانشگاه مرکزی اروپا با سنت های دموکراتیک در سال 1919 تأسیس شده است.

دانشکده پزشکی استراوا:

دانشکده پزشکی و دندانپزشکی استراوا در سال 2010 تاسیس شد.  تاریخ تاسیس این دانشگاه با تاسیس دانشکده پزشکی اجتماعی استراوا نزدیک است، که آن بخش در سال 1993 تاسیس شد. در سال 2008 دانشکده پزشکی اجتماعی به دو دانشکده متفاوت دانشکده علوم اجتماعی و دانشکده مطالعات بهداشت تقسیم شد. دانشکده مطالعات بهداشت در 1 سپتامبر 2010 به دانشکده پزشکی تبدیل شد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک به زبان انگلیسی

دانشکده های پزشکی چک یک فرصت عالی برای دانش آموزان سراسر جهان برای به حقیقت پیوستن رویای تحصیل در رشته پزشکی در کشور چک  را ارائه می دهد. امکانات تحصیل پزشکی در جمهوری چک به عنوان یکی از بهترین برنامه های پزشکی به زبان انگلیسی در اتحادیه اروپا شناخته می شود.

دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت در چک

رشته های علوم پزشکی:

 • Czech Technical University in Prague
 • Charles University in Prague
 • Brno University of Technology
 • VŠB – Technical University of Ostrava
 • Masaryk University
 • Palacký University in Olomouc
 • University of Chemistry and Techlogy, Pragu
 • University of Pardubice
 • University of West Bohemia

خصوصیات و شرایط دانشگاه های پزشکی در چک

در دانشکده های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی، پرستاری و غیره تمامی برنامه ها به زبان انگلیسی تدریس می گردد و تخصص های گروه پزشکی در دانشگاه های علوم پزشکی در اروپا دارای خصوصیات زیر می باشد:

 • شهریه و هزینه زندگی پایین، وام های دانشجویی و کمک های مالی
 • زبان تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی می باشد. 
 • بدون امتحانات ورودی و یا معادل آن، و اگر دارای امتحان باشد شرایط آماده سازی دانشجو برای امتحانات ورودی
 • در سیستم آموزش و پرورش چک ممکن است در یک رشته خاص اما در دانشگاه های مختلف دروس دانشگاه های چک با یکدیگر متفاوت باشند.
 •  مدرسه و مدارس نیز برای دانش آموزان بین المللی که سن آنها کمتر از 18 سال می باشد موجود است.
 •  تحصیل در چک بدون مدرک زبان ممکن نیست، تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی نیز در اغلب دانشگاه ها مقدور است.
 • شرایط تحصیل در چک در مقطع کارشناسی یا لیسانس مانند دیگر کشور های می باشد اما مسلما تفاوت هایی وجود دارد که قبل از اقدام بایستی از آنها آگاه گردید.

کشور چک

اطلاعاتی در مورد جمهوری چک (Czech Republic)، معرفی دانشگاه های چک، معرفی رشته های تحصیلی، اطلاعاتی در مورد دانشگاه های چک، نحوه کسب پذیرش چک در رشته های مختلف، شرایط بورس چک و اطلاعاتی مفید در مورد تحصیل درچک

چک

 آشنایی با کشور چک

اطلاعاتی عمومی زندگی در چک

معرفی کشور چک

درباره کشور چک

جمهوری چک کشوری محصور در خشکی در قلب اروپا، هم مرز با آلمان، اتریش، لهستان و اسلواکی، و عضو اتحادیه اروپا است. شهر پراگ پایتخت چک در سال های اخیر به عنوان یکی از زیبا ترین شهرها در اروپا، با تاریخ و فرهنگی جالب به عنوان یک محیط پر جنب و جوش جهت شب زنده داری ،شهرت فراوانی به دست آورده است.

کشور چک دارای حومه شهری باشکوه، پر از کوه ها، مسیرهای پیاده روی، اماکن فرهنگی، سازه های قرون وسطی و شهرهای تاریخی زیبا می باشد. در طول اقامت خود در حین تحصیل در چک، شما بدون شک  با طنز معروف اسلاوی روبرو خواهید شد، که ممکن است مدتی طول بکشد تا به آن عادت کنید، اما مطمئنناً در پایان باعث خنده شما خواهد شد.

سوپ سنتی، خوراک گوشت، کوفته، سالاد و کلوچه های شیرین چک از غذاهای شناخته شده آن می باشند.

درباره کشور چک

درباره کشور چک

پراگ – Prague

 پایتخت این کشور، پراگ بدون شک یکی از زیبا ترین شهرها در اروپا است. “اورشلیم جدید”، میلیون ها نفر بازدید کننده را از سراسر جهان هر سال جذب می کند.

نکات برجسته پراگ عبارتند از : قلعه ی زیبا، شهر قدیمی قرون وسطی ثبت شده در یونسکو، چشم انداز های هنری ، موزه ها و شب های آن.

پراگ بهترین مقصد برای تحصیل در چک محسوب می شود که در حال حاضر در رتبه بندی بهترین شهرهای دانشجویی در رتبه 49 قرار دارد که منعکس کننده جامعه بزرگ و بین المللی دانشجویی، شهرت قوی در میان کارفرمایان محلی و بین المللی و هزینه های نسبتاً کم برای تحصیل و زندگی در این شهر است.

پراگ دارای بهترین و مشهورین دانشگاه های این کشورمی باشد که در میان آنها دو دانشگاه در رتبه بندی بهترین های جهان قرار دارند: دانشگاه چارلز Charles University و دانشگاه فنی چک در پراگ Czech Technical University in Prague.

برنو – Brno 

دومین شهر جمهوری چک، پایتخت تاریخی Margraviate of Moravia است. برنو قطعاً شما را با قلعه های قرون وسطی و قلعه های پر از رمز و راز و ارائه افسانه های متعدد محلی مجذوب خواهد کرد. این شهر همچنین به خاطر داشتن بازار بزرگ که یکی از بزرگترین بازارها در جهان است مشهور می باشد.

برنو اگر چه در حال حاضر یک شهر مدن است، ولی همچنان بسیاری از سنت ها، فرهنگ عامه، موسیقی محلی، جشنواره ها و لباس های سنتی موراویا را حفظ کرده است.

برنو با 13 دانشگاه واقع در شهر و حدود 90،000 دانشجو همچنین یک مرکز مهم آموزش عالی برای تحصیل در چک محسوب می شود. برخی از دانشگاه های رتبه بالای چک در برنو عبارتند از دانشگاه ماساریک Masaryk University و دانشگاه فناوری برنو Brno University of Technology، که هر دو در رتبه بندی دانشگاه های جهان QC در سال 2015/16 قرار دارند.

استراوا – Ostrava

استراوا سومین شهر بزرگ جمهوری چک می باشد که در نزدیکی مرز لهستان واقع شده است. یک مرکز بزرگ صنعتی، که قبلا با نام مستعار “قلب فولاد جمهوری” شناخته می شد در سال های اخیر به عنوان یکی از گنجینه های نسبتاً ناشناخته در اروپا به شمار می رود. 

جاذبه های این شهر شامل کلیسای جامع زیبا، قلعه قرون وسطایی، بزرگترین موزه معدن کشور و منطقه Vítkovice که از طریق آن بازدید کنندگان می توانند میراث غنی صنعتی منطقه را دریابند.

این شهر میزبان بین المللی جشنواره های مشهور موسیقی “رنگ های استراوا” (جولای) و Ostrava Days of New Music (هر 2 سال یک بار در آگوست) می باشد. استراوا همچنین به عنوان یکی دیگر از مقاصد تحصیل در چک دارای چندین دانشگاه شناخته شده، از جمله دانشگاه استراوا  University of Ostrava و دانشگاه فنی استراوا  Technical University of Ostrava است.

هدف ما در گروه هرمس اپلای از مطالب ارائه شده در باب  پذیرش تحصیلی چک و تحصیل در جمهوری چک اطلاع رسانی و کمک به عزیزان علاقمند به تحصیل در معتبرترین دانشگاه ها ازجمله دانشگاه های چک می باشد. امیدواریم تلاش گروه هرمس اپلای باعث تحقق کسب پذیرش تحصیلی چک برای شما مخاطب عزیز گردد.

  افتخار گروه هرمس اپلای مشاوره و کسب پذیرش تحصیلی چک برای شما دانش پژوهان می باشد.

 گروه هرمس اپلای :

کلیه حقوق مادی و معنوی این وب‌سایت متعلق به گروه مهاجرتی هرمس اپلایمی‌باشد. قوانین حاکم بر سایت، مبتنی بر قوانین جاری جمهوری اسلامی ایران است و هرگونه کپی برداری از مطالب سایت ممنوع می باشد.

راههای ارتباط با ما :

ایمیل: 

info@hermesapply.com

تلفن تماس:

95118296(021)