ترکیه

آزمون SAT 2020

آزمون SAT آزمونی پرطرفدار است که در سراسر دنیا مرکز برگزاری دارد. در حال حاضر در خاورمیانه به جز افغانستان و ایران، سایر کشورها دارای مراکز برگزاری هستند. ترکیه، امارات و آذربایجان محبوب ترین کشورها برای شرکت در آزمون از جانب ایرانیان می باشند. آزمون SAT در کشور آمریکا 7 بار و در سایر کشورها 6 بار در سال برگزار می گردد.

آزمون SAT چه آزمونی است؟

ماهیت آزمون SAT به منظور سنجش صلاحیت دانش آموزانی شکل گرفته که دوره ی 12 ساله ی تحصیل خود را به پایان رسانده اند. هدف از این آزمون تخمین میزان امادگی این دانش اموزان برای ورود به کالج یا دانشگاه می باشد. آزمون SAT در طول زمان دست خوش تغییراتی بوده اما اکنون دارای دو نوع SAT و SAT Subject Test می باشد که متقاضیان می توانند در هر دو نوع آن شرکت کنند. شرکت در آزمون پیش نیاز خاصی نمی خواهد و صرفا می بایست مدرک دیپلم را برای شرکت در آن ارائه داد.

آزمون SAT در ترکیه

در کشور ترکیه آزمون SAT آزمونی است که متقاضیان ورود به مقطع لیسانس در دانشگاه های انگلیسی زبان ترکیه مانند دانشگاه حاجت تپه، دانشگاه بغازیچی، دانشگاه فنی استانبول، و دانشگاه خاورمیانه می بایست این آزمون را پشت سر بگذارند. در سایر دانشگاه های ترکیه که تحصیل به زبان ترکی استانبولی است، در مورد رشته های داروسازی، دندانپزشکی و پزشکی اولویت با آزمون YÖS بوده و در صورت باقی ماندن ظرفیت از دانشجویانی که نمره ی قابل قبولی در آزمون به دست آورده اند نیز ثبت نام به عمل می آید.

آزمون SAT از چه قسمت هایی تشکیل شده است؟

این آزمون شامل بخش های:

1) خواندن و درک مطلب انتقادی

2) نوشتاری و زبان انگلیسی

3) ریاضیات و هندسه

مدت زمان برگزاری آزمون آن 3 ساعت و 45 دقیقه می باشد. امتیاز هر بخش بین 200 تا 800 می باشد و امتیاز کلی این آزمون بین 600 تا 2400 است. سوالات این آزمون به سه شکل مختلف تشریحی، چند گزینه ای و نوشتاری (انشاء) مطرح می گردد.

و در آخر

مدات اعتبار مدرک این آزمون 5 سال می باشد. در صورت نیاز به مشاوره و راهنمایی در این زمینه، می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

مشاوران ما بروزترین اطلاعات را در اختیار شما خواهند گذاشت.

[yasr_visitor_votes size=”medium”]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *