لوگو وزارت کار

همه چیز درباره استان ساسکاچوان کانادا

همه چیز درباره استان ساسکاچوان کانادا

استان ساسکاچوان کانادا در شمال غرب این کشور قرار گرفته است. مرکز این استان شهر رجاینا و برزگترین شهر آن ساسکاتون است. 10 درصد وسعت ساسکاچوان را آب شیرین پوشانده است. طبق آمار گرفته شده در سال 2011 جمعیت استان ساسکاچوان 1،033،381 نفر بوده است.

دولت این استان در کنترل حزب دموکرات جدید است که رهبر را آقای لورن کالورت به عهده دارد. لورن کاروت جزو اولین استاندار هایی بود که بیمه خدمات بهداشتی رایگان را به مردم معرفی کرد.

ساسکاچوان در قسمت سرسبز کانادا قرار گرفته و از سمت شرق با منیتوبا و از سمت غرب با آلبرتا هم مرز است. علت جذب افراد به این استان در گذشته خاک حاصلخیز این منطقه بوده است. امروزه دلیل مهاجرت افراد به این استان اقتصاد رو به رشد ساسکاچوان است.

شهرهای اصلی استان ساسکاچوان کانادا

شهر رجینا

شهر رجینه کانادا

رجینا مرکز و دومین شهر بزرگ استان ساسکاچوان است و جمعیتی در حدود 200 هزار نفر دارد. نام قبلی این شهر در سال 1882 ملکه ویکتوریا بود. در سال 1906 زمانی که ساسکاچوان به استان تبدیل شد رجینا مرکز این استان شد.

هزینه های پایین زندگی و شرایط مناسب مسکن باعث جذب مهاجر و پیدایش فرهنگ ها و ملیت های مختلف در این استان شده است، در واقع این تنوع فرهنگی و ملتی باعث شده است که در سال 2004 لقب “پایتخت فرهنگی کانادا” را به این استان بدهند.

شهر ساسکاچوان

شهر ساسکاتون

ساسکاتون با جمعیت حدود 266 هزار نفر بزرگترین شهر استان ساسکاچوان است. به لطف اقتصاد رو به رشدش در اواسط دهه  80 جمعیت این شهر از رجینا هم پیشی گرفت. این شهر به نام “پاریس مرغزار ها” شناخته شده است. این شهر توسط رودخانه ساسکاچوان جنوبی به 2 قسمت تقسیم شده است که منظره زیبایی هم به این شهر داده است.

اقتصاد این شهر از منابع طبیعی مثل کشاورزی و معادن به سمت فناوری و خدمات مالی تغییر کرده است.

تنوع فرهنگی در ساسکاتون باعث شده جشنواره های مردمی زیادی مخصوصا در فصل تابستان برگزار شود. از این جشنواره ها می توان از جشنواره های جاز، جشنواره های بین المللی fringe و جشنواره شکسپیر نام برد که هر ساله باعث جذب تعداد زیادی توریست از سراسر جهان به ساسکاتون می شود.

دانشگاه های مهم استان ساسکاچوان کانادا

دانشگاه ساسکاچوان

دانشگاه ساسکاچوان در شهر ساسکاتون و در حاشیه رودخانه ساسکاچوان جنوبی قرار گرفته است. این دانشگاه در سال 1907 تاسیس شد و در حال حاضر بیش از 20 هزار دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند و بزرگ ترین دانشگاه استان ساسکاچوان است که دارای رتبه بسیار خوب جهانی هم هست.

دانشگاه رجینا

دانشگاه رجینا یک دانشگاه دولتی است که در شهر رجینا قرار گرفته است. این دانشگاه در سال 1911 به عنوان دبیرستان شروع به کار کرد و در سال 1925 با همکاری دانشگاه ساسکاچوان به عنوان کالج مشغول به کار شد. در سال 1974 مستقل شد و بیش از 12 هزار دانشجو را ثبت نام کرد.

در حال حاضر دانشگاه رجینا بیش از 2500 نفر کارمند دارد.

بنر
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
م م

سلام، ما ميخواهيم خانوادگي به كانادا مهاجرت كنيم. تصميم جدي داريم.من كارشناس ارشد مامايي هستم و همسرم چرمسازه 2 تا دختر دانشجو داريم. چه جوري ميتونيم اقدام كنيم؟

امین بهرامی
پاسخ به  م م

با سلام
با توجه به اینکه سن شما برای مهاجرت به کانادا بالاست لطف کنید فرم مشاوره مهاجرت رو تکمیل کنید تا مشاوران موسسه با شما تماس بگیرن و شرایطتون کامل بررسی بشود.
پیروز باشید