معرفی استان منیتوبا کانادا

معرفی استان منیتوبا کانادا

استان منیتوبا جز 3 استان سرسبز کانادا می باشد. جمعیت این استان در حدود 1 میلیون و 200 هزار نفر است و شهر وینیپگ بزرگترین شهر آن است. در سال های اخیر این استان مهاجران زیادی را به خود جذب کرده و برنامه فشرده ای برای جذب 10 هزار مهاجر دیگر هم دارد.

منیتوبا در رشد اقتصادی از تعدادی از رقبای خود عقب ماند اما همچنان با رشد صنعتی و ارتقا تجارت، به سمت جلو حرکت می کند.

منیتوبا با داشتن 1،200،000 نفر جمعیت در بین استان های پرجمعیت کانادا رتبه پنجم را به خود اختصاص داده اما جمعیت آن در سال های اخیر کاهش چشمگیری داشته است. به دلیل این کاهش جمعیت این استان به دنبال جذب مهاجر می باشد.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

شهر اصلی استان منیتوبا کانادا

شهر وینیپگ

وینیپگ مرکز استان منیتوبا بوده و حدود نیمی از جمعیت این استان در این شهر ساکن هستند. این شهر بسیار نزدیک به منطقه آمریکای شمالی می باشد و هشتمین شهر بزرگ کانادا است. ادارات دولتی و مراکز تجاری بزرگ در این شهر واقع شده اند و با داشتن مراکز آموزش عالی به محل اصلی توسعه و تحقیق تبدیل شده که خود عامل اصلی جذب شرکت های بزرگ به این شهر است.

از مراکز مهم این شهر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

✔ ضرابخانه سلطنتی کانادا
✔لابراتوار ملی میکروبیولوژی کانادا
✔موزه حقوق بشر

جمعیت استان منیتوبا کانادا

استان منیتوبا با داشتن 1.2 میلیون جمعیت پنجمین استان استان پرجمعیت کانادا به شمار می رود، اما به دلیل کاهش جمعیت در سالهای اخیر به دنبال جذب مهاجر می باشد.

به دلیل مهاجرت زیاد به این استان، فرهنگ آن کاملا چند ملیتی است و بیش از 100 زبان در این استان صحبت می شود. بزرگترین اقوام مهاجر این استان از کشورهای آلمان، بریتانیا، ایرلند، لهستان و اوکراین می باشند.

اقتصاد استان منیتوبا کانادا

معدن، تولید و کشاورزی از صنایع اصلی استان منیتوبا می باشند و ماهیگیری از حرفه های سنتی و قدیمی منطقه است. با توجه به این صنایع و منابع، صنایع غذایی در این استان قدرت دارد.

از دیگر صنایع پر رونق این استان می توان از هوافضا و حمل و نقل نام برد.

رشد اقتصادی در این استان 3 درصد است و مقامات دولتی منیتوبا برای ارتقا این عدد به دنبال اجرا برنامه های مختلف برای جذب مهاجر هستند. نرخ بیکاری در این استان 4.8 درصد است که از میانگین بیکاری در کل کشور کانادا (6.8 درصد) کمتر می باشد.

شرایط مالی و اقتصاد کانادا

استاندارد و هزینه زندگی استان منیتوبا کانادا

پایین بودن هزینه های زندگی از دیگر مزایای زندگی در منیتوبا می باشد. کمترین میزان دستمزد در این استان 8.5 دلار در ساعت است که چهارمین دستمزد بالا در بین استان های کانادا می باشد. مالیات بر درآمد در این استان از میانگین کشور کانادا پایین تر می باشد. درآمد متوسط هر خانواده در این استان حدود 50 هزار دلار در سال می باشد. فضای دوستانه این استان به سطح زندگی در آن کمک بسیار زیادی کرده است. روحیه سخاوتمندانه مردم منیتوبا به تازه واردان مهاجران کمک می کند تا سریعتر به شرایط جدید عادت کنند و به ثبات اقتصادی برسند.

یکی دیگر از مزایای این استان هزینه پایین مسکن است. تکته جالب توجه این است که به دلیل جمعیت 700 هزار نفری لازم نیست برای پیدا کردن محل زندگیه مناسب از مرکز شهر و محل کارتان دور شوید و این یعنی صرفه جویی در زمان و اختصاص زمان بیشتر به خانواده!

دانشگاه های مهم استان منیتوبا کانادا

دانشگاه

دانشگاه منیتوبا

دانشگاه منیتوبا اولین دانشگاه تاسیس شده در غرب کاناداست که بیش از 137 سال قدمت دارد. بیش از 30 هزار دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند که 13 درصد آنان را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند. این دانشگاه بیش از 100 مدرک دانشگاهی در مقاطع و رشته های مختلف به دانشجویان خود ارائه می دهد. این دانشگاه از بزرگترین دانشگاه های بومی در کانادا به شمار می رود.

این دانشگاه موسسه ای غیر مذهبی است که تحت حمایت دولت قرار دارد و عضو انجمن دانشگاه های مشترک المنافع کشور کانادا است.

کلام آخر

همان طور که در این مقاله نیز به آن اشاره کردیم استان منیتوبا یکی از سرسبز ترین استان های کشور کاناداست که با رشد صنعتی و ارتقا تجارت به سمت جلو حرکت میکند و بدنبال جذب مهاجر است.ما در این مقاله تلاش کردیم درباره ی این استان و شهرهای آن، اقتصاد وهزینه و دانشگاه های آن اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهیم تا اگر قصد مهاجرت به کانادا را دارید بتوانید با استفاده از این اطلاعات  بتوانید گزینه مناسب خود را برای مهاجرت انتخاب کنید. موسسه هرمس اپلای نیز میتواند برای تحقق اهداف شما توسط کارشناسان مجرب به شما مشاوره دهد.شما میتوانید اطلاعات کامل تر و بیشتر را از طریق فرم ارزیابی زیر از ما بخواهید:

سؤالات متداول

این استان به دلیل مهاجرت زیاد افراد دارای فرهنگ چندملیتی شده است که میتوان گفت بیش از 100 زبان در این کشور صحبت میشود. اما زبان انگلیسی و فرانسوی زبان رایج کشور کانادا است.

میتوان گفت یکی از مزایای مهم زندگی در این استان  هزینه های پایینی است که مسکن دارد و باتوجه به جمعیت کم این استان نیازی به دور شدن از مرکز شهر یا محل کارتان نیستید و این خود یک امتیاز محسوب میشود.

میتوان گفت درآمد متوسط هرخانواده در استان میتوبا حدود 50هزار دلار در سال است و حتی کمترین میزان دستمزد این استان 8.5 دلار در ساعت است که چهارمین دستمزد بالا در بین استان های کشور کاناداست.

بنر

2 پاسخ

  1. من و خواهرم با هم قصد مهاجرت و ادامه تحصیل در این کشور رو داریم. فقط موندیم که باید چکار کنیم و از کجا شروع کنیم. مقالات زیادی از سایت خوبتون رو مطالعه کردم.
    به نظرتون بعد از مهاجرت این امکان وجود داره که بعد از اتمام تحصیل بتونیم در همین کشور بمونیم؟

    1. سلام بله میتونید بعد از اتمام تحصیلتون وارد بازار کار بشید و ویزاتون رو به اقامت کاری تبدیل کنید تا به اقامت دائم نزدیک تر بشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *