معرفی استان نیوبرانزویک کانادا

معرفی استان نیوبرانزویک کانادا

استان نیوبرانزویک جزو 4 استان آتلانتیک کانادا می باشد و جمعیت حدود 760 هزار نفری دارد. 85 درصد این استان را جنگل ها پوشانده است و مناطق بکر زیادی در این منطقه یافت می شود. استان نیوبرانزویک کانادا دارای چندین جزیره ساحلی است. مرکز این استان شهر فردریکتون می باشد. مردم این استان به زبان فرانسوی و انگلیسی صحبت می کنند.

آنچه در این مطلب می خوانید

اقتصاد استان نیوبرانزویک

منابع طبیعی زیادی که در استان نیو برانزویک وجود دارد اقتصاد اصلی این استان را تشکیل می دهد. صادرات چوب به دلیل جنگل های فراوانی که در این استاد وجود دارد جزو صادرات اصلی محسوب می شود. اقتصاد مدرن این استان مبنی بر ارائه خدماتی مانند خدمات مالی و بیمه ای می باشد و دولت کانادا با ارتقا این خدمات سعی دارد با بیکاری ناشی از افت صنعت ماهیگیری و کشاورزی مقابله کند. بسیاری از شرکت های بزرگ تمایل دارند مراکز اصلی خود را در نیوبرانزویک مستقر کنند زیرا افراد این استان معمولا به 2 زبان صحبت می کنند. در سال های اخیر تولید رشد زیادی داشته و به بخش مهمی از اقتصاد این استان تبدیل شده است. تولید اصلی این استان در زمینه صنایع غذایی، نوشیدنی، کاغذ سازی، تجهیزات حمل و نقل و فلز کاری می باشد. صنعت توریست هم با توجه به مناطق طبیعی بسیار زیبایی که دارد در این استان از صنایع مهم و پولساز به شمار می رود و موقعیت شغلی بسیاری ایجاد کرده است.

شرایط زندگی در استان نیوبرانزویک

میانگین درآمد در در استان نیو برانزویک 46 هزار دلار می باشد که کمی از میانگین کانادا پایی تر است ولی هزینه های زندگی بقدری پایین است که که با یک درآمد معمولی هم به راحتی می توان هزینه های زندگی را در این استان پرداخت کرد. در ضمن هزینه متوسط مالیات بر درآمد هم در این استان از میانگین کل کشور کانادا پایین تر است. هزینه مسکن هم در این استان پایین و قابل دسترس است.

جمعیت استان نیوبرانزویک

جمعیت استان نیوبرانزویک در حدود 760 هزار نفر میباشد که در 2 دهه اخیر این عدد تغییری نداشته و ثابت بوده است به همین دلیل مقامات این استان در صدد جذب مهاجر برای ارتقا اقتصادی این استان هستند. گرچه این استان نتوانسته در جذب مهاجر پیشرفت کند اما روند ثابت خود را حفظ کرده است. برای سرعت بخشیدن به روند جذب مهاجر نیوبرانزویک در برنامه استانی شرکت کرده است تا نیروی مورد نیاز خود را در مدت زمان کمتری جذب کند.

شهرهای اصلی استان نیوبرانزویک کانادا

شهر سنت جان

شهر سنت جان

بزرگترین شهر استان نیوبرانزویک با 130 هزار نفر مجعیت شهر سنت جان می باشد. دو زبان انگلیسی و فرانسوی به طور مساوی توسط مردم صحبت می شود. در سال های اخیر این شهر از نظر صنعتی به خوبی توسعه یافته است. مهمترین صنایع بخش آتلانتیک در این شهر یافت می شود.

شهر فردریکتون

شهر فردریکتون

بزرگترین شهر استان نیوبرانزویک با 130 هزار نفر مجعیت شهر سنت جان می باشد. دو زبان انگلیسی و فرانسوی به طور مساوی توسط مردم صحبت می شود. در سال های اخیر این شهر از نظر صنعتی به خوبی توسعه یافته است. مهمترین صنایع بخش آتلانتیک در این شهر یافت می شود.

شهر مونکتون

شهر مونکتون

مکنتان دومین شهر بزرگ نیوبرانزویک با جمعیتی حدود 120 هزار نفر می باشد. اکثر افراد در این شهر به زبان انگلیسی صحبت می کنند بزرگترین دانشگاه فرانسوی زبان خارج از کبک به نام دانشگاه مونکتون در این شهر واقع شده است.

دانشگاه های استان نیوبرانزویک کانادا

دانشگاه برتر

دانشگاه نیوبرانزویک

دانشگاه نیو برانزویک یک دانشگاه دولتی است که دارای 2 دانشکده اصلی در شهرهای فردریکتون و سنت جان می باشد. این دانشگاه قدیمی ترین دانشگاه کانادا و جزو قدیمی ترین دانشگاه های آمریکای شمالی می باشد. در این دانشگاه دروس به زبان انگلیسی ارائه می شود. این دانشگاه در حال حاضر بیش از 11 هزار دانشجو دارد.

دانشگاه مونکتون

دانشگاه مونکتون یه دانشگاه فرانسوی زبان هست که در سال 1963 و در شهر مونکتون تاسیس شده است. در حال حاضر حدود 5 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه بزرگترین دانشگاه فرانسوی زبان کانادا در خارج از کبک قرار دارد. دانشگاه مونکتون دارای 2 دانشکده در ادمونتون و شیپانگان نیز هست.

بنر

نظر کلاینت های هرمس اپلای

رایگان ارزیابی شو!
2 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مسعود رهنما

انصافا کشور بی نظیریه و خوش به حال افرادی که ادامه تحصیل و زندگیشون رو این کشور انتخاب می کنند. کانادا واقعا بی نظیره.

ویرایشگر
کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  مسعود رهنما

بله درسته . امیدواریم که شماهم موفق باشید و به اهدافتون برسید

مقالات پیشنهادی :

تحصیل-دامپزشکی-در-ترکیه

تحصیل دامپزشکی در ترکیه

هر ساله متقاضیان زیادی برای تحصیل دامپزشکی در ترکیه درخواست می‌دهند. دانشگاه‌های ترکیه برای رشته دامپزشکی یک سیستم آموزشی بسیار

استارتاپ

استارتاپ و آشنایی با شرایط آن

استارتاپ در سال‌های اخیر کاربرد فراوانی در فضای کسب‌وکار و مهاجرت پیدا کرده است. استارتاپ‌ها شرکت‌هایی تازه‌تاسیس هستند که یک