مقایسه کشورها

استرالیا یا کانادا

همواره انتخاب بین دو کشور کانادا و استرالیا برای مهاجرت ایرانیان به دلیل شرایط بسیار مناسب هر کشور بسیار دشوار بوده است. در این مقاله به مقایسه هر دو کشور می پردازیم تا بتوانید انتخاب درست تر و مناسب تر با شرایط خود داشته باشید.

در سال ها اخیر کشورهای کانادا و استرالیا 2 مقصد اصلی برای مهاجرین ایرانی بوده است. کشورهای کانادا و استرالیا هر دو از کشور های بزرگ دنیا هستند و رفاه اجتماعی و درآمد خوب از مزایای مهاجرت به این کشور هاست.

برای داشتن انتخابی بهتر هر کشور را به صورت جدا گانه بررسی می کنیم و مزایا و معایب مهاجرت به هر کدام را بیان می کنیم.

مقایسه دو کشور کانادا و استرالیا برای مهاجرت:

1. چرا باید کانادا را برای مقصد مهاجرتی خود انتخاب کنیم؟

کانادا کشوری بسیار محبوب برای مهاجران است. مزایای مهم مهاجرت به این کشور شامل موارد زیر است:

  • قوانین مهاجرتی بسیار آسان و قابل انعطاف: قوانین مهاجرتی این کشور به طور کلی برای مهاجران و حتی پناهندگان نسبت به کشور های دیگر به خصوص استرالیا آسان تر است و به همین دلیل مهاجران بیشتر تمایل دارند به کانادا مهاجرت کنند.
  • سازمان های ارائه دهنده خدمات مختلف به مهاجرین: کشور کانادا در شهر های مختلف سازمان هایی برای سهولت کار مهاجرین در پیدا کردن مسکن، روند انجام پروسه اقامت، خدمات دولتی، و … تاسیس کرده است.
  • سیستم مهاجرتی بر اساس امتیاز دهی: کانادا دارای سیتم امتیاز دهی و مهاجرتی یا همان اکسپرس اینتری است که هم شرایط افراد برای مهاجرت قانونی را آسان می کند، هم این پروسه را سامان دهی می کند.
  • هزینه های پایین مسکن: هزینه مسکن در بسیاری از شهر های آن از کشور های دیگر پایین تر است و این قضیه کانادا را برای مهاجرین بسیار جذاب کرده است و کانادا را تبدیل به اولین گزینه آن ها کرده است.
  • محیطی امن و ایده آل برای پرورش خانواده: کانادا امکانات رایگان بسیاری مانند تخصیلات و خدمات درمانی رایگان را در اختیار شهروندانش قرار داده است. همچنین امنیت بالا، خانه ها با قیمت معقول، فرهنگ غنی در جامعه محیطی بسیار ایده عال برای تشکیل خانواده و پرورش و تربیت فرزندان است.

2. چرا باید استرالیا را برای مقصد مهاجرتی خود انتخاب کنیم؟

استرالیا از کشور هایی است که تنها به خاطر اقتصاد بسیار پیشرفته خود شناخته نمی شود، بلکه جامعه چند فرهنگی آن باعث جذابیت بیشتر این کشور است.

مزایای مهم مهاجرت به این کشور شامل موارد زیر است:

  • دسترسی به نیوزیلند: اگر موفق به دریافت اقامت استرالیا شوید دسترسی شما به نیوزیلند هم بسیار آسان می شود و در نتیجه فرصت های شغلی و سایر مزایا برای مهاجرین بیشتر می شود.
  • آموزش و خدمات درمانی رایگان: تحصیلات مدرسه و بیمه خدمات درمانی در استرالیا معمولا کاملا رایگان و یا با حداقل هزینه ایت که این امر برای مهاجرین بسیار جذاب است و میزان مهاجرت به کشور استرالیا را افزایش داده است.
  • سیستم سازمان یافته امتیاز دهی برای مهاجران: این سیستم که بر اساس امتیاز دهی بر اساس سابقه کار، میزان تحصیلات و دانش زبان انجام می شود پروسه مهاجرت را برای افراد متقاضی برای مهاجرت بسیار راحت کرده است. همچنین این سیستم دارای زیر مجموعه های دیگر مانند ویزای خانواده، ویزای همسر، ویزای والدین و … نیز می باشد که موجب انعطاف پذیری بیشتر این سیستم می شود.
  • اقتصاد پیشرفته و مشاغل با حقوق بسیار بالا: کشور استرالیا جزو قوی ترین کشور ها در حوزه اقتصادی است و نتیجه این امر درآمد بالای کارمندان به خصوص در رشته های IT و مهندسی شده است.

استرالیا یا کانادا؟ کدام کشور برای ایرانیان مناسب تر است؟

اگر در فکر مهاجرت به یک کشور خارجی هستید، باید همه جوانب مثبت و منفی کشور مقصد خود را در نظر بگیرید. پارامتر های مختلفی وجود دارد که می تواند بر تصمیم شما تاثیر مسقیم بگذارد. در ادامه میخواهیم برخی از این پارامتر ها را بررسی کنیم تا تصمیم راحت تر و بهتری در این زمینه داشته باشید.

:شرایط اقامت در دو کشور استرالیا و کانادا

مقایسه هزینه ها

در نظر گرفتن هزینه ها در کشور مقصد شما می تواند تاثیر مهمی بر روی تصمیم شما بگذارد. در کشور استرالیا هزینه زندگی نسبت به کشور کانادا بالاتر است. البته باید در نظر داشته باشید که با پیدا کردن یک شغل مناسب می توانید به راحتی از پس هزینه های زندگی خود بربیایید. اما این پایین بودن هزینه زندگی در کانادا می تواند کمک بسیار زیادی به شما بکند، زیرا تا زمانی که بتوانید شغل مورد نظر خود را پیدا کنید مدت زمان طولانی وقت صرف کنید.

پروسه مهاجرت

در حالی که هر دو کشور استرالیا و کانادا بسیار سازمان یافته و دقیق است اما باید در نظر داشت که این پروسه در کشور کانادا آسان تر است و مدت زمان کوتاه تری وقت صرف این پروسه می شود. اما باید در نظر داشت که سیستم امتیاز دهی در استرالیا در سراسر کشور استرالیا معتبر است اما امتیاز دهی در کانادا ممکن است در برخی از استان ها معتبر نباشد و شما در استان و یا شهری که تمایل دارید در ابتدای کار نتوانید اقامت داشته باشید.

حقوق و دریاقت خدمات شهروندی

در کانادا می توانید پس از دریافت اقامت خود از همه حقوق و امتیازات یک شهروند کانادایی برخوردار باشید اما در استرالیا پس از دریافت کارت اقامت دائم، پس از گذشت 2 سال می توانید از حقوق یک شهروند استرالیایی برخوردار شوید.

هزینه مسکن

هزینه مسکن در کانادا به نسبت قابل توجهی کمتر از استرالیاست و در استرالیا فقط در صورت داشتن شغل مناسب به راحتی می توانید از پس هزینه های مسکن خود بر بیایید.

چند فرهنگی بودن

هر دو کشور استرالیا و کانادا از نظر چند فرهنگی بودن از دیگر نقاط جهان بهتر می باشند و مهاجر پذیر ترند اما باید در نظر داشته باشید که کشور کانادا از استرالیا فرهنگ پذیر و مهاجر پذیر تر است.

سیستم اموزشی و بیمه درمانی:

در رابطه با موضوع سیستم آموزشی و خدمات درمانی تفوت زیادی بین دو کشور وجود ندارد و هر دو کشور کیفیت آموزشی بالا و خدمات درمانی کاملی ارائه می دهند.

آیا هنوز برای مهاجرت به کانادا یا استرالیا تردید دارید؟

اگر با مطالعه مطالب بالا همچنان نمی توانید کشور مقصد خود را انتخاب کنید، یک وکیل مهاجرتی با سابقه می تواند کمک بسیار زیادی در این رابطه به شما بکند و با توجه به شرایط شما می تواند به شما بهترین گزینه را بر اساس میزان تحصیلات، سن، و میزان سازگاری شما معرفی کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *