استرالیا

اعزام دانشجو به استرالیا

یکی از راه های مهاجرت به استرالیا ، تحصیل در این کشور می باشد. زیرا معمولا اغلب دانشجویان می توانند شرایط لازم برای تحصیل در استرالیا را فراهم نمایند. اعزام دانشجو به استرالیا باید توسط مراکز با سابقه و حرفه ای انجام شود، بدین ترتیب ویزای صادر شده و مدارک دیگر بدون هیچ مشکلی بوده، بدین ترتیب نیاز است تا در انتخاب مراکز اعزام دانشجو به استرالیا دقت ویژه ای بشود.

استرالیا یکی از کشور هایی به شمار می رود که مهاجران زیادی به آن مراجعه می کنند. این مهاجران ممکن است به صورت دائم و یا موقت به استرالیا مراجعه نمایند. این موضوع به خاطر شرایط بسیار مناسب زندگی در استرالیا بوده، که باعث شده تا افرادی از کشور های مختلف ویزای استرالیا را اخذ نموده و به این کشور مراجعه نمایند.

البته به جز برای تحصیل می توان از طریق ویزای کار و یا خرید ملک نیز به استرالیا مهاجرت نمود. اما معمولا افرادی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های با سطح علمی بالا و زندگی در جامعه ای منظم داشته، می توانند به عنوان دانشجو در دانشگاه های استرالیا تحصیل نمایند.

 

کیفیت دانشگاه های استرالیا

یکی از مواردی که برای اعزام دانشجو به استرالیا باید مورد توجه قرار بگیرد، کیفیت دانشگاه های استرالیا می باشد. زیرا اگر دانشگاه های کشوری از نظر علمی و امکانات در سطح بین المللی .و مناسبی قرار نداشته باشند، اعزام دانشجو به آن کشور عملا بی فایده بوده و تنها باعث تحمیل هزینه های اضافی می شود.

نزدیک به 33 مورد از دانشگاه های استرالیا همه فاکتورهای دانشگاه های بین المللی را داشته و از نظر پذیرش دانشجوی بین المللی هیچ مشکلی ندارند. از بین دانشگاه های استرالیا 7 مورد در 100 دانشگاه برتر دنیا قرار دارند. این موضوع بیانگر این موضوع بوده که کیفیت این دانشگاه ها برای اعزام دانشجو به استرالیا هیچ مشکلی ندارد. بدین ترتیب بهتر است افرادی که قصد تحصیل در استرالیا را دارند، دانشگاه های برتر و نمونه این کشور را انتخاب نمایند.

بدین ترتیب می توانند از مدرک خود برای کار در هر کشوری استفاده نمایند. زیرا اخذ مدرک از دانشگاه های معتبر کشور های مختلف در سایر کشور ها نیز دارای اعتبار می باشد. بدین ترتیب بهتر است اعزام دانشجو به بهترین دانشگاه های استرالیا انجام شود. از جمله دانشگاه های برتر و بین المللی استرالیا می توان به دانشگاه های ولز، سیدنی، ملبورن، Deakin، Swinburne، Brisbane و… اشاره نمود.

 

برخی از شرایط اخذ پذیرش در دانشگاه های استرالیا

معمولا برای درخواست تحصیل در استرالیا نیازی به برقراری ارتباط به دولت استرالیا نمی باشد و این موضوع به صورت مستقیم به دانشگاه های استرالیا مربوط می باشد. بدین ترتیب اعزام دانشجو به استرالیا منوط به قبول درخواست از طرف دانشگاه مربوطه می باشد. این موضوع باعث شده تا معمولا افرادی که قصد تحصیل در استرالیا را دارند، قبل از مراجعه به مراکز اخذ ویزا و اعزام دانشجو به استرالیا، درخواست خود را برای دانشگاه های مورد نظر ارسال نموده و در صورت پذیرش درخواست، اعزام دانشجو به استرالیا امکان پذیر می باشد.

معمولا هزینه های تحصیل در استرالیا کمی بالا می باشد، زیرا به سختی می توان در کشور استرالیا بورسیه دریافت نمود. زیرا باید هر فردی در کشور خودش در بهترین دانشگاه ها و با معدل بسیار مناسب فارغ التحصیل شده باشد تا بتواند در کشورهایی مانند استرالیا بورسیه تحصیلی دریافت نماید. داشتن تحقیقات و مقالات علمی در سطح بین المللی نیز در گرفتن بورسیه تحصیلی در استرالیا تاثیر گذار می باشد. لذا قبل از اعزام دانشجو به استرالیا باید شرایط فرد مورد بررسی دقیق قرار بگیرد تا بتوان اقدامات لازم را برای وی انجام داد.

معمولا افرادی که برای تحصیل وارد کشور استرالیا می شوند، در سفارت استرالیا باید مورد مصاحبه قرار بگیرند. در صورتی که نتوانند از این مصاحبه سر بلند خارج شوند، نمی توانند برای تحصیل در استرالیا اقدام نمایند. این مصاحبه معمولا الزامی بوده و همه افراد باید در ان شرکت نمایند. بدین ترتیب اعزام دانشجو به استرالیا نیاز به دانستن نکات فنی و حقوقی بسیار زیادی داشته و دانستن این نکات کمک می کند تا راحت تر بتوان ویزای تحصیل در استرالیا را اخذ نمود. بدین ترتیب برای ادامه تحصیل در استرالیا بهترین مراکز اعزام دانشجو به استرالیا را انتخاب نمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *