سوئد

اعزام دانشجو به سوئد 2021

اعزام-دانشجو-به-سوئد

کشور سوئد یکی از با ثبات ترین کشور های اروپا از نظر اقتصادی و سیاسی می باشد. همین امر باعث شده تا اعزام دانشجو به سوئد در سال 2021 از اهمیت بسیار زیادی برخوردار باشد و تعداد افرادی که درخواست مهاجرت به سوئد جهت تحصیل را دارند، هر روز بیشتر می شود.

معمولا میزان رفاه افرادی که در سوئد زندگی می کنند بسیار بالا می باشد. این موضوع سبب شده تا در سوئد زندگی کیفیت بسیار بیشتری نسبت به سایر کشور ها داشته باشد. نرخ بیکاری بسیار پایین یکی از بهترین مزایای زندگی در سوئد به شمار می رود. بدین ترتیب اعزام دانشجو به سوئد می تواند برای پیدا کردن شغل پس از پایان تحصیلات نیز بسیار مفید باشد.

میزان تورم نیز در کشور سوئد بسیار پایین بوده و چیزی در حدود 1.4 می باشد. سوئد در تولید ماشین آلات یکی از بهترین کشور های اروپا و دنیا به شمار رفته و در امر صادرات انواع ماشین آلات نیز فعالیت بسیار گسترده ای دارد. زبان اصلی این کشور سوئدی بوده که معمولا قرابت و نزدیکی خاصی به زبان های دانمارکی و نروژی دارد.

تحصیل در سوئد

برخی از شرایط اعزام دانشجو به سوئد

معمولا افرادی که می خواهند راحت تر در دانشگاه های سوئد پذیرش شوند، می توانند ایده یا موضوع تحقیقاتی بسیار مناسبی را آماده نموده و بدین ترتیب در صورت برقراری ارتباط با یکی از اساتید دانشگاه های سوئد، می توانند با سرعت بسیار مناسبی ویزای تحصیلی سوئد را دریافت نمایند.

بدین ترتیب یکی از بهترین شرایط برای اعزام دانشجو به سوئد داشتن ایده و یا طرح تحقیقاتی می باشد. البته چاپ کتاب و یا داشتن مقاله بین المللی نیز می تواند در اعزام دانشجو به سوئد تاثیرات بسیار مثبتی داشته باشد. داشتن مدارک زبان از جمله تافل یا آیلتس نیز برای تحصیل در سوئد می تواند ضروری باشد.

زیرا علاوه بر زبان سوئدی، تحصیل به زبان انگلیسی نیز در سوئد امکان پذیر می باشد. اما افرادی که قصد دارند در آینده اقامت دائم برای کار و زندگی در سوئد را دریافت نمایند، برای ارتباط بهتر و موثر تر نیاز به آموزش زبان سوئدی نیز دارند. هزینه های تحصیل در مقاطع کارشناسی و همچنین کارشناسی ارشد در کشور سوئد چیزی بین 5000 الی 8000 یورو در هر ترم می باشد.

هزینه های زندگی دانشجویی نیز در هر ماه حدود 1000 یورو می باشد. این موضوع به خاطر مالیات بسیار زیادی بوده که در کشور سوئد باید پرداخت شود. با داشتن دیپلم تجربی می توان برای تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی دانشگاه های سوئد نیز اقدام نمود. در صورتی که دیپلم تجربی نداشته باشید، دوره یک ساله ای را به عنوان پیش نیاز باید طی نمایید تا بتوانید در رشته های پزشکی و دندانپزشکی شرکت نمایید. با توجه به سطح کیفی که دانشگاه های سوئد داشته، معمولا افرادی می توانند در این دانشگاه ها فارغ التحصیل شوند که شرایط خوبی از نظر معدل داشته باشند.

مزایای اعزام دانشجو به سوئد

یکی از مزایای اصلی اعزام دانشجو به سوئد این است که معمولا اغلب افراد در سوئد با زبان انگلیسی آشنایی نسبتا مناسبی داشته و هر فردی که زبان سوئدی بلد نباشد نیز می تواند با آنها ارتباط مناسبی برقرار نماید. بدین ترتیب معمولا همه دانشجویانی که به سوئد اعزام می شوند در ادامه کار مشکل خاصی بابت دانستن یا ندانستن زبان سوئدی ندارند. البته اگر کسی بتواند در کلاس های مربوط به زبان سوئدی شرکت نماید، قطعا می تواند راحت تر زندگی کند، اما ندانستن زبان سوئدی نیز مشکل چندان بزرگی نخواهد بود.

یکی دیگر از مزایای اعزام دانشجو به سوئد، امکان کار کردن به مدت 20 ساعت در هفته می باشد. زیرا معمولا پرداخت هزینه های تحصیل در سوئد نیاز به داشتن سرمایه کافی می باشد و با کار کردن می توان به راحتی بخشی از هزینه ها را تامین نمود. با توجه به بالا بودن دستمزد در سوئد، با کار دانشجویی نیز به راحتی می توان بخشی از هزینه ها را تامین نمود.

بدین ترتیب معمولا افرادی که در سوئد به ادامه تحصیل می پردازند، می توانند با پیدا کردن شغل مناسب پس از تحصیل به درآمد بسیار مناسبی برسند. معمولا با توجه به شرکت های بسیار بزرگ و بین المللی و کم بودن جمعیت، پیدا کردن کار در سوئد چندان کار دشوار و غیر ممکنی نمی باشد.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *