آلمان

اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

راه های مختلفی برای دریافت اقامت آلمان وجود دارد. یکی از جذاب ترین راه ها دریافت اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت می باشد. در این مقاله توضیحات مفیدی درباره ثبت شرکت در آلمان و اخذ اقامت از این طریق را توضیح داده ایم. برای توضیحات بیشتر می توانید تماس بگیرید یا از طریق چت آنلاین با ما در ارتباط باشید.

اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

افراد غیر اروپایی نیز می توانند اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت را به راحتی به دست بیاورند. باید توجه داشته باشیم که ثبت شرکت به تنهایی نمی تواند اقامت آلمان را به دست دهد. برای این منظور می بایست در مرحله نخست، طرح توجیهی شرکت به اداره بازرگانی آلمان فرستاده شده و برنامه کار 3 سال آینده آن توضیح داده شود.

اگر اداره بازرگانی با هدف اقتصادی و طرح تجاری مطرح شده موافق باشند، و مدارک معتبر متقاضی به این ارگان ارسال و تأیید شود، متقاضی موفق به اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت خواهد شد. برای ثبت شرکت در آلمان، به سرمایه ای در حدود 25هزار یورو نیاز است، که صرف خرید GMBH (سرمایه در حساب بانکی) و هزینه های ثبت می شود. اما با توجه به قدرت اقتصادی بالای آلمان، می توان از بازگشت این سرمایه در مدتی کوتاه اطمینان خاطر یافت.

به طور کلی، کسب اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت و سرمایه گذاری، راهی مطمئن و زودبازده است. در آلمان می توان اشکال مختلف شرکت را به ثبت رسانید، مانند: شرکت سهامی، شرکت های مدنی (2نفر به بالا)، شرکت های خصوصی، شرکت با مسئولیت محدود، ثبت شعبه، شعبه مستقل، شعبه وابسته، و دفتر نمایندگی. در این مسیر، دولت آلمان ابتدا اقامت موقت به شخص متقاضی اعطا می کند، و در صورت تأیید درخواست و موافقت با ثبت شرکت، اقامت دائم اعطا خواهد شد.

نکته مثبت اینجاست که ثبت شرکت در آلمان بدون توجه به ملیت و محل اقامت بوده، و در این راستا تفاوتی بین سرمایه گذاران خارجی و بومی وجود ندارد؛ و دولت آلمان تنها سود و بازدهی بالای شرکت و کسب و کار معرفی شده را مبنای تصمیم گیری خود در مورد رد یا پذیرش طرح تجاری مطرح شده قرار می دهد.

مزیت اخذ اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت:

دریافت اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت، از چند جهت دارای مزیت رقابتی است. اقتصاد پایدار آلمان، قطب اقتصاد اروپا بودن این کشور، زیرساخت های پیشرفته آلمان، و پایبندی این کشور به نوآوری موجب می شود تا آلمان از استعدادهای نوین استقبال کرده، عرصه را برای سرمایه گذاران ریسک پذیر باز گذاشته، و در جهت پیشرفت آلمان گام بردارد. سرمایه گذاری که شما برای ثبت شرکت انجام می دهید، به زودی چندبرابر شده و به شما بازخواهد گشت. از سویی دیگر، شما با داشتن اقامت آلمان، از مزایای مالیاتی، بهره مندی از قوانین تجاری و گمرکی آزاد در اتحادیه اروپا، داشتن برند اروپایی، و دستیابی به نیروی کار حرفه ای در آلمان برخوردار خواهید شد.

شما می توانید بدون نیاز به شریک آلمانی یا غیر آلمانی، مالکیت کامل شرکت را در آلمان داشته باشید. نه تنها بدین طریق موفق به کسب اقامت آلمان خواهید شد، که حتی پس از آن نیز می توانید به راحتی برای کسب اقامت در سایر کشورهای اروپایی و امریکایی نیز اقدام نمایید. کسب اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت یکی از سریع ترین روش های مهاجرت است.

اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت، 3سال پس از شروع به کار شرکت، به صورت اقامت دائم درخواهد آمد. بدین ترتیب که هر ساله با گزارش کاری شرکت و مقایسه آن با طرح تجاری اولیه، اقامت آلمان تمدید خواهد شد؛ و پس از 3سال اقامت و مسجل شدن فعالیت تجاری مثبت، فرد متقاضی می تواند به همراه خانواده خود، اقامت دائم آلمان را به دست آورد.

مراحل ثبت شرکت و کسب اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت

می توان شرایط و مراحل کسب اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت را بدین ترتیب دسته بندی کرد:

*در صورتی که شخص تحصیلات دانشگاهی کمتر از مقطع لیسانس داشته باشد، یادگیری زبان آلمانی و ارائه مدرک معتبر زبان آلمان الزامی خواهد بود.

*ارائه مدارک، جواز کسب و سابقه کاری و تجاری شخص متقاضی.

*دریافت تأییدیه برای پذیرش پرونده.

*تنظیم قراردادی متناسب با نوع فعالیت شرکت و درخواست متقاضی اقامت.

*تشکیل پرونده در آلمان هرچند بدون حضور فیزیکی متقاضی در این کشور.

*اخذ ویزای شینگن برای رفت و آمد آسان در طی فرآیند ثبت شرکت و اخذ اقامت موقت.

*ارائه طرح تجاری شرکت به دولت آلمان.

*تعیین نوبت مصاحبه در سفارت آلمان واقع در کشور ایران، و اعطای ویزای شینگن به شخص متقاضی.

*سفر متقاضی به آلمان، تکمیل پرونده و ثبت شرکت و دریافت اقامت یکساله آلمان.

بدین ترتیب شرکتی ثبت خواهد شد که اجباری در استخدام کارمند ندارد. متقاضی و خانواده او نیز می توانند به راحتی اقامت آلمان از طریق ثبت شرکت را دریافت کنند، که پس از 3سال فعالیت شرکت، به صورت دائمی درخواهد آمد.

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *