خرید ملک در ترکیه

قوانین اقامت ترکیه

مراحل اقامت ترکیه

مدارک موردنیاز

وضعیت املاک در ترکیه

بهترین مکان‌ها برای خرید ملک

آمار خرید ملک در ترکیه

اقامت ترکیه را از طریق خرید ملک به دست آورید!

خرید ملک برای دریافت اقامت و پاسپورت ترکیه یکی از متداول و پرتقاضا ترین روش های مهاجرت و اخذ پاسپورت دوم در ایران می باشد.

خرید ملک در ترکیه بهترین انتخاب!

تخفیف ویژه

آفر ویژه خرید ملک با ارزش 400 هزار دلار در کمترین زمان ممکن تغییر قیمت ملک در ترکیه برای اخذ پاسپورت

فرصت و ظرفیت محدود

به علت تغییر قوانین مهاجرتی ترکیه تنها چند فرصت برای اخذ پاسپورت ترکیه باقیست

ضمانت در اجرای پرونده

از خرید ملک تا دریافت پاسپورت در کنارتان هستیم و تمامی پروسه پرونده خودتان رابا ضمانت در اجرا به موسسه هرمس بسپارید

60درصد افزایش قیمت را در نظر نگیرید

خبر فوری!

قوانین خرید ملک در ترکیه تغییر کرد!

قوانین اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

طبق قوانین ترکیه درباره دریافت اقامت ترکیه از  طریق خرید ملک اگر در کشور ترکیه یک واحد مسکن بخرید، می‌توانید اقامت طولانی‌مدت آن را به‌دست آورید. این اقامت طولانی‌مدت، یک‌ساله خواهد بود. البته می‌توانید هرسال آن را تمدید کنید. ضمناً دارندگان ملک در ترکیه می‌توانند ملک دوم نیز بخرند و به آن نقل‌مکان کنند. محدودیت خاصی برای قیمت ملکی که می‌خرید، وجود ندارد. تنها چیزی که برای دریافت این اقامت نیاز است، سند ملک می‌باشد. همچنین برای مدت‌زمانی که می‌خواهید به ترکیه مراجعه کنید، می‌توانید ابتدا ویزای توریستی ترکیه را بگیرید که سه‌ماه اعتبار خواهد داشت.

لازم به ذکر است، افرادی که برای دریافت اقامت ترکیه اقدام می‌کنند، می‌توانند برای خانواده خود نیز اقامت بگیرند. آنها می‌توانند برای همسر قانونی و فرزندان زیر 18 سال خود، اقامت ترکیه را دریافت نمایید.

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

اگر پس از خرید ملک، پنج‌سال در ترکیه زندگی کنید، افزون بر دریافت اقامت، می‌توانید شهروندی آن را نیز بگیرید. شما در این پنج سال، نباید مجموعا بیش از 180 روز از مرزهای ترکیه بیرون باشید. یک راه دیگر برای دریافت شهروندی ترکیه، این است که ملکی با قیمت 4000,000 دلار بخرید و این ملک را به مدت سه‌‍سال نگه دارید. توجه داشته ‌باشید که فرایند دریافت شهروندی ترکیه از طریق خرید ملک، با فرایند دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید ملک تفاوت دارد.

توجه داشته باشید که قیمت پرداختی شما برای یک ملک، ملاک نیست. بلکه نهادهای خاصی، ملکی که شما خریده‌اید را به‌طور استاندارد قیمت‌گذاری می‌کنند. اگر بالای 400,000 دلار آمریکا بود، آنگاه می‌توانید برای شهروندی ترکیه اقدام کنید.

مراحل دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

شما می‌توانید هر زمان که خواستید برای دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید ملک اقدام کنید، هر چه زودتر بهتر. در گذشته این فرایند زمان بیشتری می‌گرفت. اما خوشبختانه اکنون فرایند درخواست کوتاه‌تر و ساده‌تر شده است. البته گرفتن ویزا برای نخستین بار، زمان بیشتری خواهد گرفت. شما می‌توانید فرایند اخذ اقامت را از داخل کشور خودتان نیز آغاز کنید. اما در بعضی مراحل، برای مراجعه به دفاتر دولتی، باید در ترکیه حضور داشته باشید. افراد دارای ملیت‌های مختلف مجاز هستند تا برای دریافت اقامت ترکیه تقاضا کنند.

پیش از آغاز فرایند ارسال تقاضا، توجه داشته باشید که همه افراد زیر 65 سال باید بیمه سلامت داشته باشند. همچنین دریافت این نوع اقامت به معنای آن نیست که می‌توانید در این کشور کار کنید. برای فعالیت حرفه‌ای در ترکیه به‌صورت قانونی، لازم است مجوز کاری را به‌صورت جداگانه دریافت کنید. اسنادی که باید همراه با فرم درخواست خود بفرستید عبارتند از:

ویزای توریستی

شماره مالیاتی

پاسپورت با اعتبار بیش از 60 روز

شش عکس پاسپورتی

نشانی محل سکونت در ترکیه

اسناد مالی

مدارک موردنیاز برای اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

مدارک موردنیاز برای اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

وضعیت املاک در ترکیه برای اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

بسیاری از افراد در ترکیه ملک می‌خرند زیرا شنیده‌اند قیمت املاک در ترکیه پایین است. حدود 15 سال پیش، دولت ترکیه تصمیم گرفت زیرساخت‌های ساختمانی‌اش را توسعه دهد. هدف این بود که بازار راکد مسکن‌های بی‌کیفیت ترکیه، رونق پیدا کند. اکنون کیفیت مسکن‌های ترکیه بسیار بالا رفته است. بنابراین دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید ملک انتخاب خوبی می‌باشد. ویلاهای لوکس، پنت هاوس‌های مجلل با نمای دریا، عمارت‌های روستایی شیک، آپارتمان‌های مجهز و انواع ملک در ترکیه ساخته شده‌اند. برای دریافت اقامت نخست باید بودجه‌ خود را مشخص کنید. سپس درباره موقعیت مکانی و نوع ملکی که می‌خواهید بخرید، تصمیم بگیرید. آپارتمان روبه ساحل، خانه‌های روستایی سنتی یا عمارت‌های بازسازی‌شده، همه از گزینه‌های شما برای خرید ملک در ترکیه هستند

بهترین مکان‌ها برای خرید ملک و دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید ملک

انواع آپارتمان و ویلا در نواحی مختلف ترکیه وجود دارد. شما می‌توانید یکی از آن‌ها را برای خرید انتخاب کنید. البته دقت نمایید که قیمت‌ها از منطقه‌ای به منطقه دیگر، بسیار متفاوت هستند. مثلاً قیمت یک آپارتمان دوخوابه نوساز در کالکان از 90,000 پوند شروع می‌شود. اما یک آپارتمان دوخوابه نوساز در منطقه ایگین شهر فتحیه را می‌توان با نصف این قیمت تهیه کرد.

مناطقی در ترکیه هستند که خریداران خارجی ملک، بیشتر آن‌ها را برای دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید ملک انتخاب می‌کنند. علت این انتخاب زیرساخت‌های عالی، دسترسی آسان به فرودگاه‌ها و نیز سبک غربی ساخت‌وساز در مناطق مذکور می‌باشد. استانبول یکی از شهرهایی است که از این مناطق زیاد دارد، البته شهرهای دیگری هم هستند.

در ادامه به معرفی چند مورد از شهرهای محبوب جهت خرید ملک می‌پردازیم:

بهترین مکان‌ها برای خرید ملک در ترکیه

استانبول

استانبول قطب تجاری، مالی و گردشگری ترکیه و بزرگ‌ترین شهر آن است. مزیت گرفتن اقامت ترکیه از طریق خرید ملک در این شهر، وجود اماکن فراوان و متنوع برای خریدهای روزمره است. همچنین پس از اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک در استانبول، خواهید دید که تفریحات شبانه و فعالیت‌های فرهنگی هنری بسیاری در آن یافت می‌شود. استانبول دو فرودگاه دارد و سومی هم در حال تکمیل شدن است. بنابراین پروازهای خارجی زیادی به این شهر انجام می‌شود.

بدروم

دومین شهر جذاب و چندملیتی ترکیه بدروم است. ترک‌ها و دیگر ملیت‌های غربی‌پسند برای اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک به این شهر علاقه بسیاری دارند. این شبه‌جزیره از تفرجگاه‌های کوچک‌تری تشکیل‌شده است که برخی مانند یالیکاواک و تورگوتریس، لقب بهشت خارجی‌ها را گرفته‌اند.

دیدیم

شهر جذاب بعدی دیدیم است که به‌ویژه نظر بریتانیایی‌ها را به خود جلب‌کرده است. توسعه‌ها و زیرساخت این شهر از شهرهایی چون بدروم پیشرفته‌تر نیست. اما با توجه به قیمت پایین، باز هم توسعه شهری دیدیم خوب می‌باشد. درنتیجه، شما می‌توانید با هزینه کمتر، برای دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید ملک اقدام کنید. دیگر شهرهای خوب ترکیه برای خرید ملک عبارت‌اند از: فتحیه، کالکان، آنتالیا، آناکارا و دالیان.

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک و آمار خرید ملک در ترکیه

در ماه مارس سال 2019 میلادی، تعداد 3129 واحد مسکن در ترکیه به غیر ترکیه‌ای‌ها فروخته شد. این رقم در مقایسه با ماه مارس سال گذشته، دارای 3/71% افزایش بود. شهر استانبول در منطقه مارمارا، رتبه نخستین شهر از نظر  فروش مسکن به خارجی‌ها را داشت. در ماه مارس سال 2019 میلادی، تعداد 1520 خانه در استانبول به غیرترکیه‌ای‌ها فروخته شد. در همین تاریخ، 626 خانه در شهر مدیترانه‌ای آنتالیا، 173 خانه در پایتخت ترکیه یعنی آنتالیا، 121 خانه در بورسا و 110 خانه در یالوا به فروش رفت.

در میان خریداران غیر ترکیه‌ای، عراقی‌ها با خرید 548 خانه در ترکیه در رتبه نخست قرار دارند. رتبه دوم مربوط به ایرانی‌ها با خرید 334 واحد مسکن است. پس ‌از آن عربستان سعودی با 189، روسیه با 156 و افغانستان با 150 واحد مسکن، در رتبه‌های بعدی قرار می‌گیرند.

اقامت ترکیه از طریق خرید ملک و آمار خرید ملک در ترکیه

جمع بندی

ترکیه یکی از شناخته‌شده‌ترین مقاصد گردشگری در دنیا است. البته به‌جز گردشگری، بسیاری از افراد این کشور را برای اقامت نیز انتخاب می‌کنند. کسب اقامت ترکیه از طریق خرید ملک یکی از بهترین راه‌ها برای دریافت اقامت این کشور است. شما می‌توانید با خرید یک ملک در ترکیه، برای دریافت اقامت طولانی‌مدت آن اقدام نمایید. همچنین اگر پنج سال در این کشور زندگی کنید، می‌توانید برای دریافت شهروندی آن نیز اقدام کنید. توجه داشته باشید که خرید ملک در ترکیه، دریافت اقامت ترکیه از طریق خرید ملک و دریافت شهروندی ترکیه، هرکدام فرایندهای مجزایی هستند. این کشور منطقه‌های عالی بسیاری دارد که به‌خصوص برای ملیت‌های دیگر که به دنبال اخذ اقامت هستند، مناسب می‌باشند.

سوالات متداول

چندین نوع اقامت در ترکیه وجود دارد که می‌توان برای آنها اقدام کرد. خارجی‌ها پس از خرید ملک در ترکیه می‌توانند برای دریافت اقامت طولانی‌مدت (Long Term Residence Permit) اقدام کنند.

مدت‌زمان اقامت طولانی‌مدت ترکیه یک سال می‌باشد. البته وزارت خارجه ترکیه ممکن است این مدت‌زمان را بسته به شرایط، تغییر دهد. بنابراین بهتر است هر زمان که می‌خواهید برای دریافت اقامت اقدام کنید، درباره مدت‌زمان اعتبار اقامت طولانی‌مدت ترکیه سوال نمایید.

اقامت ترکیه را می‌توان از یک ماه پیش از تاریخ انقضایش تا 15 روز پس از تاریخ انقضایش تمدید نمود.

خرید ملک در ترکیه کار بسیار مطمئن و آسانی است. با خرید ملک در این کشور می‌توانید برای دریافت اقامت ترکیه اقدام کنید. البته بهتر است تا از طریق یک شرکت معتبر برای این کار اقدام نمایید.

فرم ارزیابی رایگان