کانادا

اکسپرس اینتری کانادا 2020

جدیدترین برنامه اخذ اقامت کانادا در سال ۲۰۱۵ با نام “ورود سریع” (Express Entry)  از ۱ ژانویه ۲۰۱۵ برابر ۱۱ دی ماه ۱۳۹۳ آغاز شده است و همچنان در سال ۲۰۱۹ نیز برقرار می باشد. در این برنامه تغییرات کلی در روش جذب مهاجر به کانادا صورت گرفته است. کانادا قصد دارد با برنامه اکسپرس اینتری علاوه بر جذب نیروی متخصص مورد نیاز خود در صنایع و مشاغل مختلف، اقتصاد خود را همچنان رو به رشد حفظ کند. در ادامه روش های مهاجرت از طریق اکسپرس اینتری کانادا را توضیح داده ایم. در صورت نیاز به مشاوره با ما تماس بگیرید.

شما خوانندگان عزیز می توانید  نظرات و سوالات خود را در بخش چت آنلاین سایت یا انتهای همین مقاله مطرح کنید و از راهنمایی کارشناسان ما بهره مند شوید.

 

مقاله مرتبط: بررسی امتیاز دانش زبان در اکسپرس اینتری

اکسپرس اینتری کانادا

از سال ۲۰۱۵ متقاضیان اخذ اقامت کانادا می توانند به یکی از روش های اکسپرس اینتری کانادا که در اینجا آمده است به کانادا مهاجرت کنند. برای آشنایی با این سیستم کارآمد به دقت ادامه مقاله را مطالعه بفرمایید:

 1. برنامه دولتی نیروی کاری متخصص – Federal Skilled Worker Class
 2. برنامه دولتی نیروی کار فنی- Federal Skilled Trades Class
 3. نیروی کار با سابقه کار کانادایی – Canadian Experience Class
 4. برنامه مهاجرت استانی – Provincial Nominee Class

ابتدا متقاضی درسیستم اکسپرس اینتری درخواست خود را ثبت می کند و امتیازبه تناسب مدارک  او در سیستم رتبه بندی جامع  CRS و با توجه به مهارت های کاری و تحصیلات و سطح زبان و سایر عوامل مورد نظر اداره مهاجرت کانادا اندازه گیری می شود.

چنانچه امتیاز کافی جهت ورود به اکسپرس اینتری برای متقاضی به دست آید و فایل او در یکی از 4 موردی که در بالا معرفی شد، ثبت نام می شود و وارد محیطی به نام استخر Pool شده و منتظر می ماند. سپس کارفرمایان، استان ها و دولت کانادا نیروهای مورد نیاز خود را از میان افراد واجد شرایط موجود در سیستم انتخاب می کنند و برای افراد منتخب دعوتنامه رسمی صادر می شود.

سیستم اکسپرس اینتری کانادا تشابه زیادی با برنامه اقامتی مهاجرتی استرالیا و نیوزیلند دارد. تفاوت سیستم اکسپرس اینتری کانادا با سایر برنامه های مهاجرتی پیشین کانادا در این است که در سیستم های قدیمی افرادی که زودتر اقدام می کردند در اولویت بررسی پرونده قرار داشتند ولی در سیستم جدید افرادی که امتیاز بیشتری کسب می کنند در اولویت رسیدگی به پرونده برای کسب دعوتنامه کاری قراردارند.

مقاله مرتبط: اکسپرس اینتری استانی کانادا

چرا روش اکسپرس اینتری کانادا از سایر روش های پیشین سریعتر است؟

اداره مهاجرت کانادا اعلام کرده که پرونده ها را در 6 ماه بررسی می کند. برخی از متقاضیان اخذ اقامت کانادا تصور می کنند که این شش ماه از زمانی که درخواست اولیه بررسی پرونده خود را به دولت کانادا ارائه می کنند محاسبه می شود، در صورتی که این شش ماه از زمانی که متقاضی دعوتنامه کاری را دریافت و درخواست خود را برای اخذ اقامت کاری در سیستم اقامتی کانادا ثبت کند محاسبه می شود.

از ابتدای ورود به استخر، فایل به مدت یک سال معتبر است. در این یکسال طی چندین مرحله دولت و استان ها صدور دعوت نامه دارند که با توجه به سیستم رتبه بندی جامع، متقاضیان با امتیاز بالاتر را انتخاب می کنند. اگر طی این یک سال دعوت نامه برای شخصی صادر نشد باید یک بار دیگر فایل خود را ایجاد کند. در ضمن طی این مدت امکان آپدیت مدارک و کسب امتیاز بالاتر وجود دارد.

پروفایل اکسپرس اینتری چیست؟

افراد متخصص در صورتی که رشته تحصیلی و تخصصی آنها در لیست شغلهای مورد نیاز کشور کانادا باشد می تواند با مشاوره با وکیل نسبت به ایجاد پروفایل اقامتی و ثبت اطلاعات شخصی مانند سطح تسلط به زبان انگلیسی و فرانسه، سابقه تحصیلی و تجربه کاری خود در سیستم اقامتی کانادا اقدام کنند.

داشتن مدارک تحصیلی از دانشگاه ها و کالج های کانادا می تواند امتیاز بیشتری را برای فرد به ارمغان آورد.

اگر متقاضی اطلاعات نادرست نسبت به خود در سیستم ثبت کند چه اتفاقی می افتد؟

کارشناسان حرفه ای اداره مهاجرت کانادا کلیه پرونده ها را با دقت و بررسی می کنند و در صورتی که فردی اطلاعات نادرستی نسبت به خود در سیستم ثبت کند تا پنج سال آینده از شرکت در برنامه مهاجرتی کانادا محروم می شود.

بانک شغلی کانادا چیست؟

بانک شغلی کانادا موتور جستجوی شغلی می باشد که کارفرمایان و نیروهای جویای کار را به یکدیگر متصل می کنند. در صورتی که مقاضیان کار در کانادا دعوتنامه کاری نداشته باشند یا توسط هیچ استانی انتخاب نشده باشند باید در بانک مشاغل کانادا ثبت نام کنند.

دعوتنامه کاری چیست؟

در صورتی که متقاضی در سیستم اکسپرس اینتری امتیاز بالایی کسب کند و بتواند از طرف کارفرما، دولت کانادا یا یکی از استان های کانادا پیشنهاد کاری دریافت کند می تواند دعوتنامه ورود به کانادا را دریافت کند.

آیا اکسپرس اینتری کانادا محدود به مشاغل خاصی است؟

خیر. هر فردی با هر رشته و شغلی می تواند در برنامه اکسپرس اینتری کانادا شرکت کند ولی برای اینکه بتواند از طریق هر چهار روش ممکن اقدام کند باید شغل فرد در لیست مشاغل A-/B/0   باشد. برای دریافت اطاعات تخصصی در مورد امکان کسب فرصت کاری در کانادا و محاسبه امتیاز خود و نحوه ثبت نام در سیستم اکسپرس اینتری با متخصصین و وکلای مجرب موسسه مهاجرتی هرمس اپلای تماس حاصل فرمایید.

نوشته های مرتبط

دیدگاه ها

 1. علیرضا گفت:

  با سلام
  با امتیاز ۴۴۵ در اکسپرس اینتری
  چند ماه باید در انتظار پاسخ نهایی و پاسخ گرفتن باشیم؟

  1. امین بهرامی گفت:

   سلام خدمت شما
   زمانی دقیقی نمی توان مشخص کرد اما در نهایت بیشتر از یک سال طول نخواهد کشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *