کانادا

همه چیز درباره‌ی اکسپرس اینتری کانادا

ویزای اکسپرس اینتری

همه چیز درباره اکسپرس اینتری کانادا، موضوعی است که در این مقاله به آن می‌پردازیم. جدیدترین برنامه اخذ اقامت کانادا در سال ۲۰۱۵ با نام “ورود سریع” (Express Entry)  از ۱ ژانویه ۲۰۱۵ برابر ۱۱ دی ماه ۱۳۹۳ آغاز شده است و همچنان برقرار می‌باشد. در این برنامه تغییرات کلی در روش جذب مهاجر به کانادا صورت گرفته است. کانادا قصد دارد با برنامه این برنامه علاوه بر جذب نیروی متخصص مورد نیاز خود در صنایع و مشاغل مختلف، اقتصاد خود را همچنان رو به رشد حفظ کند. در ادامه این مقاله انواع روش‌های مختلف برای اکسپرس انتری را توضیح می‌دهیم.

در صورت نیاز به مشاوره با ما تماس بگیرید.

پخش ویدیو

اکسپرس اینتری کانادا 2021

از سال ۲۰۱۵ متقاضیان اخذ اقامت کانادا می‌توانند به یکی از روش‌های اکسپرس اینتری کانادا که در اینجا آمده است به کانادا مهاجرت کنند. برای آشنایی با این سیستم کارآمد به دقت ادامه مقاله را مطالعه بفرمایید:

 1. برنامه دولتی نیروی کاری متخصص – Federal Skilled Worker Class
 2. برنامه دولتی نیروی کار فنی- Federal Skilled Trades Class
 3. نیروی کار با سابقه کار کانادایی – Canadian Experience Class
 4. برنامه مهاجرت استانی – Provincial Nominee Class

 

ابتدا متقاضی در سیستم اکسپرس اینتری درخواست خود را ثبت می‌کند و امتیاز به تناسب مدارک او در سیستم رتبه بندی جامع  CRS و با توجه به مهارت‌های کاری، تحصیلات، سطح زبان و سایر عوامل مورد نظر اداره مهاجرت کانادا اندازه گیری می‌شود.

چنانچه امتیاز کافی جهت ورود به اکسپرس اینتری برای متقاضی به دست آید و فایل او در یکی از 4 موردی که در بالا معرفی شد، ثبت نام می‌شود و وارد محیطی به نام استخر Pool شده و منتظر می‌ماند. سپس کارفرمایان، استان‌ها و دولت کانادا نیروهای مورد نیاز خود را از میان افراد واجد شرایط موجود در سیستم انتخاب می‌کنند و برای افراد منتخب دعوتنامه رسمی صادر می‌شود.

این سیستم تشابه زیادی با برنامه اقامتی مهاجرتی استرالیا و نیوزیلند دارد. تفاوت سیستم Express Entry کانادا با سایر برنامه‌های مهاجرتی پیشین کانادا در این است که در سیستم‌های قدیمی افرادی که زودتر اقدام می‌کردند در اولویت بررسی پرونده قرار داشتند ولی در سیستم جدید افرادی که امتیاز بیش‌تری کسب می‌کنند در اولویت رسیدگی به پرونده برای کسب دعوتنامه کاری قرار دارند.

اکسپرس اینتری کانادا

چرا روش اکسپرس اینتری کانادا از سایر روش های پیشین سریعتر است؟

اداره مهاجرت کانادا اعلام کرده که پرونده‌ها را در 6 ماه بررسی می‌کند. برخی از متقاضیان اخذ اقامت کانادا تصور می‌کنند که این 6 ماه از زمانی که درخواست اولیه بررسی پرونده خود را به دولت کانادا ارائه می‌کنند محاسبه می‌شود، در صورتی که این 6 ماه از زمانی که متقاضی دعوتنامه کاری را دریافت و درخواست خود را برای اخذ اقامت کاری در سیستم اقامتی کانادا ثبت کند محاسبه می‌شود.

از ابتدای ورود به استخر، فایل به مدت یک سال معتبر است. در این یکسال طی چندین مرحله دولت و استان‌ها صدور دعوت نامه دارند که با توجه به سیستم رتبه بندی جامع، متقاضیان با امتیاز بالاتر را انتخاب می‌کنند. اگر طی این یک سال دعوت نامه برای شخصی صادر نشد باید یک بار دیگر فایل خود را ایجاد کند. در ضمن طی این مدت امکان آپدیت مدارک و کسب امتیاز بالاتر وجود دارد.

اکسپرس اینتری کانادا

همه چیز درباره ی اکسپرس اینتری کانادا

افراد متخصص در صورتی که رشته تحصیلی و تخصصی آن‌ها در لیست شغل‌های مورد نیاز کشور کانادا باشد می‌تواند با مشاوره با وکیل نسبت به ایجاد پروفایل اقامتی و ثبت اطلاعات شخصی مانند سطح تسلط به زبان انگلیسی و فرانسه، سابقه تحصیلی و تجربه کاری خود در سیستم اقامتی کانادا اقدام کنند. داشتن مدارک تحصیلی از دانشگاه‌ها و کالج‌های کانادا می‌تواند امتیاز بیشتری را برای فرد به ارمغان آورد. این برنامه یک سیستم آنلاین است که میتوانید در آن ثبت نام کنید. در این قسمت Express Entry را به 4 مرحله تقسیم بندی کرده‌ایم :

1. بررسی اینکه آیا شما شرایط حداقلی برای درخواست Express Entry کانادا را دارید یا خیر؟ در پاراگراف شرایط Express Entry به این مورد پرداخته‌ایم.

2.مدارک خود را آماده کنید. آماده کردن بعضی از این اسناد زمان زیادی نیاز دارد بنابراین به موقع اقدام به جمع آوری مدارک کنید.

3.پروفایل خود را بسازید و ارسال کنید. اگر شرایط حداقلی را داشته باشید و مدارکتان را آماده کنید می‌توانید در سایت این برنامه پروفایل خود را بسازید و درخواست خود را ارسال کنید تا به استخر سیستم وارد شود.

4.گرفتن دعوتنامه و درخواست اقامت . پس از اینکه شما بین دیگر درخواست کننده‌ها انتخاب شدید برایتان یک دعوتنامه از طرف شرکتی که درخواستتان را پذیرفته خواهید داشت. شما 90 روز فرصت دارید تا برای اقامتتان درخواست دهید.

شرایط اکسپرس اینتری کانادا

شرایط اکسپرس اینتری کانادا

برای پذیرش در این برنامه ی کانادا باید حداقل الزمات را داشته باشید. شما باید تمام موارد زیر را داشته باشید که عبارتند از :

تجربه کاری ماهر

توانایی زبان 

آموزش 

پس بررسی آن‌ها و دارا بودن موارد لازم موارد دیگری نیز وجود دارد که باید به آن‌ها توجه کنید و داشتن آن‌ها برایتان امتیاز خواهد بود که شامل :

 • 1.سن 
 • 2.میزان آموزش‌هایی که دیده‌اید
 • 3.داشتن پیشنهاد شغلی معتبر
 • 4.توانایی در زبان انگلیسی یا فرانسوی
 • 5.موارد دیگر که نشان دهد شما برای زندگی در کانادا مناسب‌تر هستید مانند داشتن همسر کانادایی.

عواملی که برایتان نام بردیم بخشی از شرایط این برنامه می‌باشد که مجموعه تمام آن‌ها 100 امتیاز را تشکیل می‌دهد . لازمه‌ی ورود شما به سیستم اکسپرس اینتری کانادا داشتن حداقل 67 امتیاز است.

شرایط اکسپرس اینتری کانادا

امتیاز لازم برای اکسپرس اینتری کانادا

همانطور که در بالاتر اشاره کردیم امتیاز لازم برای این سیستم حداقل 67 امتیاز و حداکثر 100 امتیاز است که به طور کامل و جزئیات در دیگر مقالات سایت هرمس اپلای می‌توانید مشاهده کنید. اما یکی از موارد پراهمیت در امتیاز بندی اکسپرس انتری مهارت زبان شماست. ما در یک مقاله به طور تخصصی امتیازات مهارت زبان برای درخواست این برنامه را آماده کرده‌ایم برای خواندن آن روی بخش زیر کلیک کنید.

امتیاز بندی زبان اکسپرس اینتری

دانش زبان و تاثیر آن در امتیاز بندی اکسپرس اینتری
سوالات متدوال سوالات شما از ما بپرسید

کارشناسان حرفه‌ای اداره مهاجرت کانادا کلیه پرونده‌ها را با دقت و بررسی می‌کنند و در صورتی که فردی اطلاعات نادرستی نسبت به خود در سیستم ثبت کند تا پنج سال آینده از شرکت در برنامه مهاجرتی کانادا محروم می‌شود.

بانک شغلی کانادا موتور جستجوی شغلی می باشد که کارفرمایان و نیروهای جویای کار را به یکدیگر متصل می کنند. در صورتی که مقاضیان کار در کانادا دعوتنامه کاری نداشته باشند یا توسط هیچ استانی انتخاب نشده باشند باید در بانک مشاغل کانادا ثبت نام کنند.

در صورتی که متقاضی در سیستم اکسپرس اینتری امتیاز بالایی کسب کند و بتواند از طرف کارفرما، دولت کانادا یا یکی از استان های کانادا پیشنهاد کاری دریافت کند می تواند دعوتنامه ورود به کانادا را دریافت کند.

خیر. هر فردی با هر رشته و شغلی می تواند در برنامه اکسپرس اینتری کانادا شرکت کند ولی برای اینکه بتواند از طریق هر چهار روش ممکن اقدام کند باید شغل فرد در لیست مشاغل A-/B/0   باشد. برای دریافت اطاعات تخصصی در مورد امکان کسب فرصت کاری در کانادا و محاسبه امتیاز خود و نحوه ثبت نام در سیستم اکسپرس اینتری با متخصصین و وکلای مجرب موسسه مهاجرتی هرمس اپلای تماس حاصل فرمایید

کانادا
سوالات مهاجرتی خود را بپرسید

Related Posts

2 thoughts on “همه چیز درباره‌ی اکسپرس اینتری کانادا

 1. علیرضا گفت:

  با سلام
  با امتیاز ۴۴۵ در اکسپرس اینتری
  چند ماه باید در انتظار پاسخ نهایی و پاسخ گرفتن باشیم؟

  1. امین بهرامی گفت:

   سلام خدمت شما
   زمانی دقیقی نمی توان مشخص کرد اما در نهایت بیشتر از یک سال طول نخواهد کشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *