کانادا

برنامه مهاجرت استانی آلبرتا 2020

برنامه ی مهاجرت استانی آلبرتا یک برنامه ی مهاجرتی پرطرفدار است که از طریق آن تعداد زیادی از کارکنان، فارغ التحصیلان و کارآفرینان می توانند اقامت دائم آلبرتا را کسب کنند. در این مقاله قصد داریم به بررسی راه ها و شرایط برنامه استانی آلبرتا در سال 2020 بپردازیم. با ما همراه باشید.

توضیح کوتاه درباره استان آلبرتا

آلبرتا چهارمین استان پرجمعیت کانادا می باشد که در همسایگی استان ساسکاچوان و در بخش شمال غربی کشور کانادا واقع شده است. آب و هوای مرطوب قاره ای باعث به وجود آمدن رودخانه ها و دریاچه های متعدد در این استان شده و به همین دلیل منابع آب کافی برای مصارف مختلف ساکنان آن وجود دارد. پایتخت استان آلبرتا شهر ادمونتون می باشد که از لحاظ جغرافیایی در مرکزیت این استان قرار دارد. اخیرا  آلبرتا مقصدی جذاب برای تازه واردان به کشور کانادا بوده و عواملی همچون استانداردهای بالای زندگی و فرصت های بیشمار شغلی آن را به  دومین استان محبوب برای مهاجرین به کانادا بعد از انتاریو تبدیل کرده است.

مقاله پیشنهادی: معرفی استان آلبرتا

بررسی برنامه مهاجرت استانی آلبرتا

برنامه مهاجرت استانی آلبرتا یا AINP که مخففAlberta Immigrant Nominee Program است یکی از راه های مهاجرت به کانادا می باشد. اگر شما دارای مهارتی خاص و تجربه ی کاری باشید که متخصصان این مهارت در استان آلبرتا به ندرت یافت شوند، می توانید با استفاده از این برنامه گواهی انتخاب استانی خود را دریافت کنید. داشتن این گواهی موجب سریعتر شدن پروسه ی دریافت اقامت دائم کانادا می شود. سه زیر گروه اصلی برای این برنامه تعریف شده است که عبارتند از:

  • برنامه ی کشاورزان خود اشتغال (Self-Employed Farmer Stream)
  • برنامه ی فرصت آلبرتا (Alberta Opportunity Stream)
  • برنامه ی اکسپرس اینتری آلبرتا (Alberta Express Entry Stream)

برنامه ی کشاورزان خوداشتغال

این برنامه به افرادی که دارای تجربه ی کشاورزی و تمکن مالی کافی هستند این امکان را می دهد که با خرید و پرورش یک مزرعه در آلبرتا برای اقامت دائم این استان اقدام نمایند.

برنامه ی اکسپرس اینتری آلبرتا

این برنامه این امکان را برای دولت آلبرتا فراهم می کند که افراد واجد شرایط را از میان سیستم اکسپرس اینتری کانادا انتخاب نماید. انتخاب موفقیت آمیز شما از طریق این شیوه به کسب 600 امتیاز بیشتر در سیستم امتیازبندی جامع منجر می شود.

برنامه ی فرصت آلبرتا

این برنامه به افراد واجد شرایطی که از حداقل پیش نیازهای شرکت در این برنامه برخودار هستند و در حال حاضر دارای شغلی موجه در استان آلبرتا می باشند، این اجازه را می دهد که برای گرفتن اقامت دائم کانادا اقدام نمایند

نکته: لازم به ذکر است که پیش از این دو برنامه ی دیگر به نام های برنامه ی استخدام استراتژیک (Strategic Recruitment Stream) و برنامه ی کارفرما محور (Employer-Driven Stream) برای مهاجرات به استان آلبرتا وجود داشتند که در تاریخ 14 ژوئن 2018 منقضی شدند و برنامه ی فرصت آلبرتا جایگزین آنها شد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *