برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان

برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان

برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان گزینه مناسبی جهت مهاجرت به کانادا می باشد. در این مقاله قصد داریم به بررسی راه ها و شرایط برنامه استانی ساسکاچوان در سال 2021 بپردازیم. با ما همراه باشید. ساسکاچوان یکی از 13 منطقه یا استان کشور کانادا می باشد که در غرب کانادا واقع شده است. این استان ششمین استان پر جمعیت ترین این کشور است در حالی که از لحاظ مساحت هفتمین استان می باشد. شهرهای مطرحی همچون سسکاتون و رجینا در این استان قرار دارد. تولید ناخالص داخلی این استان در حدود 79 میلیارد دلار می باشد که در بین تمامی استان ها رتبه پنج  را داراست. به همین دلایل باعث شده تا مهاجران زیادی به این استان مهاجرت داشته باشند.

بررسی برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان

بررسی برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان

استان ساسکاچوان از نظر اقتصادی و جمعیتی روندی رو به رشدی دارد زیرا مهاجران فراوانی تمایل به مهاجرت به این کشور دارند. برنامه مهاجرتی استانی ساسکاچوان یا SINP که مخفف Saskatchewan Immigrant Nominee Program می باشد یکی از راه های مهاجرت و اقامت در کشور کانادا است. اگر شما دارای مهارت خاصی باشید که متخصصان این مهارت در استان ساسکاچوان به ندرت یافت می شود می توانید با استفاده از این برنامه گواهی خود را دریافت کنید. دارا بودن این گواهی باعث سریعتر شدن پروسه دریافت اقامت دائم کانادا می شود. سه زیر گروه اصلی برای این برنامه تعریف شده است که هر کدام از این زیر گروه ها دارای زیر گروه های دیگری می باشد. زیر گروه های اصلی به صورت زیر می باشد:

  1. گروه کار آفرینان (Entrepreneur Category)
  2. گروه نیروهای متخصص بین المللی (International Skilled Worker Category)
  3. گروه تجربه کار در ساسکاچوان (Saskatchewan Experience Category)

زیر گروه های معرفی شده دارای چند زیر گروه فرعی می باشد که در تمام آن ها شما برحسب امتیاز و شرایط کاری می توانید آن را انتخاب کنید.

گروه کار آفرینان:

گروه کار آفرینان برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان

روه کارآفرینی خود به دو دسته زیر گروه کار آفرینان و زیر گروه مزرعه داران تقسیم می شود. همانطور که از اسم آن پیداست زیر گروه کارآفرینان متعلق به افرادی است که می خواهند کسب و کاری را راه اندازی کنند. افرادی که می خواهند در این گروه فعال باشند باید در یک بخش مدیریت مشغول به کار بوده باشد. از شرایط مورد نیاز قرار گیری در این گروه داشتتن حداقل 450 تا 550 هزار دلار کانادا می باشد، و البته حداقل 4 سال سابقه کار مدیریتی و کارآفرینی لازم است.

 زیر گروه مزرعه داران متعلق به افرادی است که تجربه زراعت را دارند و مایل به خرید مزرعه می باشند می توانند در این زیر گروه به فعالیت بپردازند. برای این که بتوانید در این گروه قرار بگیرید باید دارای 500 هزار دلار کانادا سرمایه باشید. همچنین قراردادی را باید امضا نمایید که در طی آن 80 هزار دلار در بانک قرار دهید و مزرعه ای را خریداری کنید. باید یک تصدیق نامه رسمی از وزارت کشاورزی مبنی بر مدیریت یک مزرعه به درستی را داشته باشید. با داشتن این شرایط می توانید دراین گروه قرار بگیرید.

گروه نیروهای متخصص بین المللی:

گروه نیروهای متخصص بین المللی برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان

گروه نیروهای متخصص بین المللی خود به سه دسته زیر گروه جاب آفر و زیر گروه مشاغل مورد نیاز و اکسپرس اینتری تقسیم می شود. در این زیرگروه شما یک جاب آفر از یک کارفرما دریافت خواهید کرد. شرایط مورد نیاز برای قرار گیری در این زیر گروه داشتن 2 سال سابقه کاری حداقلی و داشتن مدرک زبان می باشد. باید تایید نامه شغلی را نیز داشته باشید تا در این زیرگروه قرار بگیرد. در زیر گروه مشاغل مورد نیاز ممکن است شما جاب آفری نداشته باشید ولی مهارت خاصی را دارا می باشید لذا می توانید شرایط خود را برای قرار گیری در این زیر گروه بررسی کنید اگر که مهارت بالقوه ای دارید.

 از شرایط مورد نیاز برای قرار گیری در این دسته باید حداقل 60 امتیاز از 100 امتیاز اولیه اکسپرس اینتری را داشته باشید. مدرک زبان و داشتن تحصیلات مورد تایید نیز از دیگر شرایط می باشد. همچنین لازم است تمکن مالی کافی و سابقه شغلی داشته باشید. در زیر گروه سوم یا اکسپرس اینتری لازم است که با توجه به موارد مورد نیاز و فاکتور های لازم باید امتیازات لازم را به دست آورید. برای اطلاع از شرایط اکسپرس اینتری می توانید به مقاله زیر مراجعه کنید.

گروه تجربه کار

شرایط برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان

گروه تجربه کار دارای چهار زیر گروه به نام های افراد دارای مجوز کار، متخصصین حوزه سلامت، دانشجویان و بخش هتلداری می باشند. افرادی که حداقل 6 ماه در ساسکاچوان کار می کردند می توانند تحت زیر گروهی به نام مجوز کار وارد این برنامه بشوند. اجازه نامه کاری و همچنین مهارت زبانی نیز از شرایط لازم برای قرار گیری در این زیر گروه می باشد. در زیر گروه دوم افراد باید به صورت دائم 6 ماه به عنوان بخشی از پرسنل سلامت در مراکز درمانی در ساسکاچوان کار کرده باشند. خود این زیر گروه نیز به سه بخش متفاوت تقسیم می شود. داشتن مدرک دانشگاهی مرتبط نیز از موارد الزامی این رده می باشد. 

افرادی که به عنوان خدمه رستوران یا آشپز حداقل 6 ماه کار کرده باشند می توانند در زیر گروه سوم یا همان هتلداری مشغول شوند. البته باید از کارفرما تاییدیه داشته باشند. زیر گروه آخر نیز دانشجویانی می باشند که در ساسکاچوان تحصیل کرده اند و مایل به اقامت در این استان می باشند می توانند از طریق این برنامه اقدام کنند. برای اطلاع از شرایط برنامه مهاجرت استانی ساسکاچوان با مشاورین ما تماس حاصل فرمایید.

سوالات مهاجرتی خود را بپرسید

2 پاسخ

  1. فرم ارزیابی رو پر کردم. ممنون میشم بعد از اعلام نتیجه به ایمیلم نیز جواب رو بفرستید. البته فکر کنم پیش فرض هم همونطور بود.

    1. ممنون . حتما در اسرع وقت برای راهنمایی های کامل تر باهاتون تماس گرفته میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی :

پایتخت سوئیس

برن پایتخت سوئیس است که با جمعیتی حدود 144000 نفر به عنوان پنجمین شهر پرجمعیت این کشور شناخته می‌شود. این شهر در شمال غربی سوئیس و در ایالتی به نام برن واقع شده است. در

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن