آلمان

بلوکارت آلمان و مراحل دریافت بلو کارت

مراحل-دریافت-بلوکارت-آلمان

بلوکارت آلمان و بررسی روند دریافت آن در این مقاله بررسی میشود. این مقاله توسط کارشناسان موسسه مهاجرتی هرمس اپلای و در پاسخ به سوالات دوستانی که در مورد دریافت بلوکارت آلمان در سال 2021 پرسیده بودند تهیه شده به دلیل حجم تکرار این سوال توسط متقاضیان اخذ بلوکارت آلمان تصمیم گرفتیم در قالب مقاله ی به تمامی سوالات این دوستان پاسخ بدهیم.

آنچه در این مطلب می خوانید

در ابتدا در این ویدئو توضیحاتی در رابطه با بلوکارت آلمان برای شما فراهم کرده ایم. با ما همراه باشید:

اخذ اقامت از طریق ویزای کار آلمان

مشاوره مهاجرتی

با توجه به آن‌که دریافت ویزای کار کشورهایی چون استرالیا و کانادا بیشتر از ۲ تا ۴ سال زمان می‌برد، لذا به دلیل آن‌که کشور آلمان قطب اقتصاد اروپا است و از لحاظ اقتصادی و امکانات اجتماعی نسبت به دیگر کشورهای اروپایی جایگاه بالاتری دارد این کشور مقصد مهاجرتی خیلی از افراد می‌تواند باشد. از همین رو هر روزه با حجم زیادی از سوالات کاربران در این خصوص مواجع هستیم که دلیل نگارش این مقاله گردید.

 

نکته حائز اهمیت که اکثر علاقمندان به کار در آلمان به آن توجه دارند این است که فرد متقاضی با اخذ ویزای کار آلمان و کار در این کشور و متقابلا پرداخت مالیات و دریافت کارت آبی آلمان می‌تواند به اقامت دائم این کشور دست یابد. در ادامه توجه شما را به مطالبی جلب خواهیم کرد که درک بهتری از نحوه کسب ویزای کار و مهاجرت به آلمان خواهد داد.

 

مهاجرت به آلمان و اخذ بلوکارت آلمان

مهاجرت به کشور آلمان از روش‌های مختلفی امکان پذیر است اما روش‌هایی که منجر به اخذ بلوکارت شود محدود است. از جمله روش‌های پرطرفدار که می‌تواند به اخذ بلوکارت آلمان منجر شود اخذ ویزای کار و ثبت شرکت است

شما می‌توانید شرایط اخذ ویزای کار و همچنین ثبت شرکت را در وب سایت موسسه مهاجرتی هرمس اپلای مطالعه کنید.

درباره آلمان

جمهوری فدرال آلمان در مرکز اروپا، با جمعیتی بالغ بر هشتاد و چهار میلیون نفر از کشورهای اتحادیه اروپا و عضو پیمان شینگن است. این کشور از شرق با جمهوری چک و لهستان، از جنوب با اتریش و سوییس، از شمال با دانمارک، از غرب با فرانسه، بلژیک، هلند و لوگزامبورگ همسایگی دارد. این کشور با ۹ کشور اروپایی هم مرز می‌باشد. زبان اصلی مردم این کشور آلمانی، واحد پول این کشور یورو و از شهرهای بزرگ آن می‌توان به هامبورگ، مونیخ، برلین و فرانکفورت اشاره کرد.

آلمان به عنوان قطب اقتصاد اروپا، ثروتمندترین و هفتمین کشور بزرگ اتحادیه اروپا، همیشه درهای خود را به روی متخصصین گشوده است.

آلمان بعد از کشور ژاپن و آمریکا سومین صنعت بزرگ دنیا و تولید کننده خودرو در جهان محسوب می‌شود، بنابراین از صنایع بسیار پر رونق در این کشور صنعت خودرو سازی و ماشین آلات سنگین است. قابل ذکر است که نرخ بیکاری در این کشور زیر پنج درصد است. قوانین اقامتی در آلمان دو قانون اقامت موقت و اقامت دائم را برای شما مصوب می‌کند که در زیر به تفصیل در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

 

روش های اخذ ویزای کار آلمان

کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا می‌باشند تقریبا قوانین کار مشترکی دارند، به این صورت که شما برای کار در اروپا نیازمند داشتن یک پیشنهاد شغلی می‌باشید، در همین راستا بایستی آگهی به مدت سه ماه در کشور آلمان درج گردد و اگر شخصی متقاضی شغل مطرح شده در آگهی نبود مجددا این آگهی به مدت سه ماه دیگر در اتحادیه اروپا تکرار شود، حال اگر شخصی در کشور آلمان و اتحادیه اروپا متقاضی شغل مورد نظر نباشد این دعوت نامه به افراد خارجی می‌رسد که در واقع امر محال و سختی به نظر می‌آید.

راه دیگری که شما را سریع‌تر به اخذ ویزای کار آلمان نزدیک می‌کند، روشی است که فرصت شش ماهه‌ای را به شما اعطا می‌کند که جهت جستجوی کار در آلمان وارد این کشور شوید.

ویزای کاری آلمان

شرایط اخذ ویزای کاری آلمان

در سال‌های اخیر بسیاری از کشورهای اروپایی گریبانگیر رکود اقتصادی شدند. در این حین کشور آلمان استثنا است که با کمبود نیروی متخصص جوان مواجه است. این کشور نیازمند نیروهای متخصص در رشته‌هایی چون برق، کامپیوتر، الکترونیک، صنایع، مکانیک، الکتروتکنیک، شیمی، فیزیک، آی تی، گروه پزشکان، دارو سازان و پرستاران و… می‌باشد. این افراد از شانس بیش‌تری در اخذ ویزای کار آلمان برخوردار هستند.

سن زیر 45 سال، داشتن سابقه کار نسبتا خوب و طولانی، مدارک فنی و حرفه‌ای، داشتن مدرک زبان آلمانی، آیلتس یا تافل در ویزا شدن فرد برای دریافت ویزای کار آلمان بسیار موثر است.

بسیاری از کمپانی‌ها، کارخانجات و شرکت‌های معتبر در کشور آلمان نیازمند به نیروهای متخصص خارجی جهت تامین نیروهای مهندس و متخصص خود می‌باشند، حتی این امکان وجود دارد که بتوان برای فردی که ویزای کار کشور آلمان را دریافت کرده است در بعضی از رشته‌های خاص، شغل مناسب و مرتبط با رشته تحصیلی وی را یافت، که البته این خود نیازمند آن است که فرد در ابتدای امر اقدامات لازم جهت اخذ ویزای کار را انجام دهد و سپس در مراحل بعدی پیگیر بقیه پروسه خویش باشد.

شما پس از اخذ ویزای کاری آلمان وارد این کشور شده و فرصت شش ماهه‌ای جهت یافتن کار مورد نظر را دارید. اگر پیشنهاد شغلی مناسب را اخذ نمایید، ویزای شما به مدت شش ماه دیگر تمدید خواهد شد و شما موفق به دریافت Blue card می‌شوید.

 

شرایط لازم جهت دریافت کارت آبی آلمان یا بلو کارت آلمان (blue card)

شرایط دریافت بلوکارت آلمان برای افرادی که خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کنند به قرار زیر می باشد:

شما بایستی فارغ التحصیل دانشگاه معتبری باشید که مورد تایید کشور آلمان باشد.

شما بایستی قرارداد کاری مرتبط با رشته تحصیلی، با شرکت آلمانی داشته باشید.

حقوق دربافتی شما در قرارداد منعقد شده با شرکت ذکر شود و حداقل حقوق شما سالی 56,800 یورو باشد، حال اگر شما فارغ التحصیل رشته‌های علوم پایه و ریاضیات، رشته IT و گروه مهندسی، گروه پزشکی بجز دندانپزشکان باشید کفایت می‌کند که حقوق شما سالی 44,304 یورو باشد.

نکته: برای دریافت بلوکارت آلمان شرایط سنی خاصی وجود ندارد.

مدت اعتبار کارت آبی یا Blue card آلمان

مدت اعتبار کارت آبی آلمان از زمان صدور، بسته به قرارداد کاری شما دارد، اگر این قرارداد ۴ ساله باشد که کارت شما اعتباری ۴ ساله دارد و نهایتا موفق به دریافت بلوکارت یا همان اقامت دائم آلمان خواهید شد. اگر مدت زمان قرارداد شما کوتاه تر باشد اعتبار کارت شما به همان میزان بعلاوه سه ماه بیشتر خواهد بود. در ضمن نگران نباشید چون تمدید مجدد این کارت بسیار ساده می باشد.

میانگین ساعات کار در آلمان ۴۱ ساعت در هفته است، که نسبت به ساعات کار بسیاری از کشورهای اروپایی بیشتر می باشد. در آمد یک فرد مهندس در کشور آلمان حداقل از سالی ۳۵۰۰۰ یورو شروع شده و بسته به سابقه کاری و تخصص وی تا سالی ۸۰۰۰۰ یورو قابل زیاد شدن می باشد. این میزان در آمد برای گروه پزشکان و داروسازان به مراتب بسیار بالاتر است.

 

کاریابی در آلمان با مجوز وزارت کار

تمام فعالیت های موسسه مهاجرتی هرمس اپلای با مجوز کاریابی بین المللی از وزارت کار انجام می پذیرد. شما می توانید برای اطمینان خاطر با کارشناسان موسسه تماس بگیرید و مجوزهای لازم را تقاضا نمایید.

شرایط لازم جهت دریافت کارت آبی آلمان یا بلو کارت آلمان (blue card)

بلوکارت آلمان که از سال ۲۰۱۲ به اجرا در آمده است در واقع یک اجازه ورود برای افراد متخصص است که به راحتی در اتحادیه اروپا بجز انگلستان، ایرلند و دانمارک زندگی و کار کنند.
بلوکارت آلمان یک ویزای کاری است که قابلیت تمدید شدن دارد و همچنین امکان تغییر از اقامت موقت به اقامت دائم کشور مذکور را نیز میسر می‌کند. این کارت به دارندگان خود اجازه زندگی و کار در کشور آلمان را می‌دهد.

با داشتن کارت آبی آلمان فرزند و همسر شما اجازه مهاجرت به آلمان را دارند. آن‌ها حق اقامت و کار را نیز در مدتی که Blue card شخص اصلی دارای اعتبار است را دارا می‌باشند.

 

تسهیلات دولت آلمان برای دارندگان بلو کارت

بواسطه‌ی داشتن بلوکارت آلمان تسهیلاتی برای کارفرمایان قرار داده می‌شود که دیگر قوانین، شرایط و اولویت بندی‌هایی که در مراتب استخدامی در نظر گرفته می‌شود حذف گردد و نیازی به این نیست که ابتدا شهروندان آلمان برای استفاده در پست‌های خالی ادارات به کار گماشته شوند و می‌توان بدون در نظر گرفتن اولویت، از متخصصان خارجی استفاده نمود.

شما با داشتن کارت آبی آلمان و مدرک زبان B-1 آلمانی بسیار زودتر از موعد مقرر حتی در کمتر از ۳ سال موفق به دریافت اقامت دائم کشور آلمان می‌شوید و پس از گذشت سه سال از اقامت دائم خود می‌توانید در خواست پاسپورت آن کشور را دهید. (عنایت فرمایید شما با داشتن اقامت دائم کشور آلمان اگر بیش‌تر از 6 ماه خارج از این کشور زندگی کنید اقامت دائم شما باطل می‌گردد و این نکته‌ای است که باید افرادی که قصد مهاجرت به آلمان از این طریق را دارند مد نظر داشته باشند.)

یکی از نکات حائز اهمیت در دریافت ویزای کار آلمان توجه به این مطلب است که، این کشور نیازمند ارائه سابقه کار طولانی از فرد نمی باشد و شما با تکمیل نمودن رزومه خود، می توانید امیدوار به پیشنهاد شغلی مناسب از سوی کارفرمایان باشید.

 

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار آلمان

تکمیل نمودن فرم تقاضای کار

مدارک داشتن مکان اسکان و بلیط هواپیما

اصل شناسنامه، پاسپورت و کپی آن‌ها

دو قطعه عکس

بیمه نامه 

اپرینت حمایت مالی برای ارائه سفارت 

ترجمه مدارک تحصیلی به آلمانی یا انگلیسی

گواهی عدم سوءپیشینه

رزومه کامل متقاضی و ترجمه آن

نکات مهم در خصوص ویزای کار آلمان

یکی از دغدغه های فکری بسیاری از افراد پس از دریافت ویزای کار آلمان یافتن شغل مناسب است. در نظر داشته باشید که مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد برای دریافت شغل در کشور آلمان تفاوت خاصی ندارد (مد نظر داشته باشید که حداقل مدرک لازم جهت اقدام برای ویزاهای کار، مدرک لیسانس می باشد) و آنچه بسیار مهم است این است که فرد تخصص لازم را داشته باشد و کار خود را به خوبی بداند، در ضمن ما در مورد کشوری چون آلمان سخن می گوییم که هیچگاه مستعمره انگلستان نبوده است، پس به اندازه ای که دانستن زبان آلمانی به شما کمک می کند داشتن آیلتس یا تافل مهم نمی باشد. مگر آنکه در کمپانی ها و شرکت هایی به شما پیشنهاد کار دهند که با زبان انگلیسی مرتبط است و این مزیتی برای شما به حساب می آید.

قابل ذکر است که هزینه زندگی در آلمان این کشور صنعتی جهان، برای یک نفر در ماه حدودا ۷۰۰ تا ۸۰۰ یورو متغییر است که شامل هزینه های خوراک، رفت و آمد، اجاره مسکن و پوشاک می شود. البته این هزینه ها بسته به نوع زندگی روزانه هر فردی متغیر می باشد.

 

ویزای کار آلمان

نکته در خصوص همراهان

شایان ذکر است که در ویزای کار آلمان فرد نمی تواند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را از همان ابتدا همراه ببرد، این امکان بعد از ۳ تا ۶ ماه پس از دریافت شغل مورد نظر امکان پذیر می باشد. شما می توانید با ارسال دعوت نامه، و سپس همسرتان با داشتن مدرک زبان A- 1 برای اخذ ویزا به سفارت آلمان مراجعه کند.

واضح است که اگر شما فارغ التحصیل دانشگاه های اروپایی از جمله دانشگاه های کشور آلمان باشید شرایط بهتری جهت دریافت کار پیش روی شما قرار دارد.

سخن پایانی

حال با شرایط مطرح شده، پیشنهاد ویژه ما در موسسه مهاجرتی هرمس اپلای برای شما دوست محترم که شرایط لازم جهت اخذ ویزای کار آلمان را از کشور ایران ندارید، ورود به واسطه ی ویزای تحصیلی است. با توجه به رایگان بودن تحصیل در کشور آلمان، شما و خانواده تان از شرایط مناسبی بهره مند خواهید شد.

فرد در حین تحصیل در دانشگاه های این کشور اجازه کار نیم وقت حدودا ۱۰ تا ۲۰ ساعت در هفته را دارد. همچنین پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های آلمان فرصت سه تا شش ماهه ای به شخص داده می شود تا جهت یافتن کار مناسب مرتبط با رشته تحصیلی اقدام کرده و در صورت دریافت کار مناسب اقدام جهت اخذ ویزای کار آلمان نماید.

چنانچه تمایل دارید اطلاعات جامع و کاملتری جهت اخذ ویزای کار در آلمان، نحوه انجام پروسه آن بدانید متخصصین و مشاورین کاردان و مجرب موسسه مهاجرتی هرمس اپلای با همکاری وکیل مهاجرت به آلمان ، آماده پاسخگویی تلفنی و مشاوره مهاجرت حضوری شما دوست عزیز می باشند. برای رزرو وقت مشاوره از طریق فرم مشاوره ثبت نام کنید.

 

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

Related Posts

77 thoughts on “بلوکارت آلمان و مراحل دریافت بلو کارت

 1. سیاوش گفت:

  سلام من ۲۹ سالمه و لیسانس نرم افزار کامپیتور دارم ولی خوب ۸ ۹ سالی میشه که میگذره از گرفتن مدرکم واصلا هیچی از درسی که خوندم یادم نمیاد.کاری که الان دارن فروشگاه زنجیره ای است.فروش پوشاک بدلیجات ارایشی اسباب بازی و همه چی هست و ربطی به رشتم نداره.تو کار موسیقی و خوندن هم هستم.خواستم بپرسم بر اساس شغلی که دارم میشه اونجا کار گرفت؟اخه رو مدرک فقط جز فتوشاپ کار کردن اونم نه حرفه ای چیز دیگه ای لصلا یادمون نیست.

  1. کارشناس مهاجرت 3 گفت:

   سلام
   سن مناسبی دارید. لیسانس کامپیوتر هم مطلوب آلمان هست.
   توصیه میکنم در ایران مرتبط با مدرک تحصیلیتون مشغول به کار بشید و زبان آلمانی رو آموزش ببینید.
   از این رو اگر قصدتون جدیه، برای راهنمایی دقیقتر تماس بگیرید.

 2. محمد گفت:

  باسلام لیسانس برنامه نویسی و فوق لیسانس مدیریت اجرایی از دانشگاه آزاد دارم سنم ۳۹ سال و متاهل هستم آیا شرایط گرفتن blue card را دارم .

  1. کارشناس مهاجرت 3 گفت:

   سلام
   ابتد برای ویزای کار باید اقدام کنید.
   پس از 21 ماه امکان اخذ بلو کارت آلمان رو خواهید داشت.
   سنتون بسیار حساس هست.
   توصیه میکنم سریعتر از راه مناسب اقدام کنیم.

   1. یاور گفت:

    سلام و عرض ادب.
    بنده 36سال سن دارم،10با سال سابقه کار در صنایع نفت و گاز(پالایشگاه)،لیسانس محیط زیست و ارشدم مدیریت HSE،متاهل.بهترین راه برای بنده کدومه؟ممنونم

    1. هرمس اپلای گفت:

     سلام‌وقت بخیر رشته شما شامل جاب افر نمیشه ولی از طریق جاب سیکر میتونید اقدام کنید

 3. مهدی گفت:

  با عرض سلام 26 سال سن دارم فوق لیسانس تازه فارغ التحصیل شدمو سابقه کاری ندارم آیا میشه با این شرایط اقدام کرد برای کارت ابی؟

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   برای اینکه بتوانیم در این زمینه به شما نظر قطعی بدهیم باید ذکر بفرمایید که در چه رشته ای فارغ التحصیل شده اید و سطح آشنایی شما به زبان آلمانی چگونه است تا بتوانیم با توجه به نیاز بازار کار آلمان در شغل شما به شما بگوییم که تا چه حد شانس استخدام و دریافت کارت آبی آلمان را دارید.
   ولی باید همراه این نکته را مد نظر داشته باشید که کارفرمایان آلمانی نیروهای خود را از بین افرادی انتخاب می کنند که در زمینه رشته تحصیلی خود چند سال کار کرده باشند و تجربه کاری لازم را داشته باشند.
   ولی در صورتی که بتوانید کارفرمایی را در آلمان پیدا کنید که سطح دانش شما را در رشته تحصیلی تان تایید کند و تمایل داشته باشد که شما را استخدام کند و برای شما قرارداد کاری ارسال کند می توانید نسبت به دریافت بلوکارت اقدام کنید.

 4. حسام گفت:

  سلام، من ۴۰ سال دارم، لیسانس مهندسی مکانیک از دانشگاه آزاد مربوط به سال ۸۵ دارم. در حال حاضر عضو پایه یک سازمان نظام مهندسی ساختمان هستم، همچنین متاهل و دارای دو فرزند ۳ و ۷ ساله ام. با این شرایط امکان دریافت ویزای جستجوی کار برای من در کشور آلمان وجود دارد؟

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   با توجه به اینکه رشته مکانیک در لیست مشاغل مورد نیاز کشور آلمان است در صورتی که سابقه کاری خوبی داشته باشید و به زبان آلمانی تسلط داشته باشید و رزومه کاری شما مورد توجه کارفرمایان آلمانی قرار گرفته باشد شانس بالایی برای دریافت ویزای جستجوی کار کشور آلمان دارید. شما بعد از ورود به کشور آلمان شش ماه فرصت دارید که کار پیدا کنید و در صورتی که بتوانید کار مناسبی پیدا کنید و گزارش گردش مابی و تمکن مالی لازم برای حمایت از همسر و فرزندانتان را در کشور آلمان به اداره مهاجرت این کشور ارائه دهید و بتوانید مسکن مناسب برای زندگی چهار نفر را تهیه و در شهرداری شهر محل اقامت خود در کشور آلمان به عنوان محل سکونت خانواده خود ثبت کنید، می توانید از همسر و فرزندان خود دعوت کنید که به عنوان همراه در کشور آلمان به شما ملحق شوند.

 5. علیرضا گفت:

  با سلام
  من لیسانس رشته IT از دانشگاه علمی کاربردی دارم ، که 2 سال گذشته از آن .
  حدود 10 سال سابقه کار مرتبط دارم در زمینه پشتیبانی شبکه های کامپیوتری حدود 2 سال در یک شرکت کار میکردم ولی بقیه سابقه کاری به صورت خود اشتغالی بوده و با چندین شرکت قرارداد پشتیبانی شبکه دارم . زبان آلمانی اصلا بلد نیستم ولی انگلیسی در حد آیلتس 6.5 هست ، یعنی اگر برم امتحان بدم در این حد هستم .
  با توجه به این شرایط میتونم برای ویزای کار اقدام کنم .
  ممنون

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام خدمت شما
   بله رشته آی تی و شبکه جز سه شغل اصلی پر تقاضا در آلمان است. در رشته شما با توجه به بین المللی بودن سیستم های شبکه های ماکروسافت ام سی اس ای با تسلط به زبان انگلیسی و درک زبان آلمانی هم شانس کاریابی در آلمان را دارید.

  2. پردیس گفت:

   باسلام وقتتون بخیر من کارشناسی روانشناسی رو از دانشگاه محقق اردبیلی گرفتم ولی هنوز مدرکم صادر نشده سابقه کار ندارم و درحال خواندن زبان المانی هستم ویزای کار ب ای من راحت تر خواهد بود یا تحصیلی نمیخوام زمان ادامه تحصیل رو بخاطر کار ازدست بدم از طرفی هم هرچه زودتر بتونم برم بهتره ممننون میشم پاسخ بدید

   1. کارشناس مهاجرت 3 گفت:

    سلام،
    ویزای تحصیلی برای شما قابل اجرا خواهد بود.
    برای تشکیل پرونده و تعیین وقت سفارت نیاز به پاسپورت خواهد بود.
    لازم به ذکر است در ویزای تحصیلی بلو کارت تعلق نمیگیرد.

  3. پردیس گفت:

   باسلام وقتتون بخیر من کارشناسی روانشناسی رو از دانشگاه سراسری اردبیل گرفتم و درحال خواندن زبان المانی هستم سابقه کار هم ندارم ویزای کار برای من بهتر هست یا تحصیل درضمن مدارک ارایشگری از فنی حرفه ای دارم و دوست ندارم بخاطر کار ارشدم عقب بیفته

   1. کارشناس مهاجرت 3 گفت:

    سلام،
    ویزای تحصیلی برای ارشد امکان پذیره با فرض اینکه تکلیف سربازی شما مشخص شده باشد.

 6. اصف گفت:

  سلام
  من 28 سال سن دارم مجرد دارای مدرک تحصیلی لیسانس معماری و دوسال سابقه کار در شهرداری به صورت امریه سربازی رو دارم همچنین مدرک فنی حرفه ای ICDL1&2 رو گرفتم از نظر مالی هم پایان کار سه واحد مسکونی به اسم خودم هست !!! و احتمالا تا چند وقت دیگه مهر نظام مهندسی نظارت و اجرا معماری رو بگیرم. مدرک زبان ندارم ولی در اسرع وقت اقدام میکنم! با توجه به شرایطی که گفتم چند درصد احتمال داره بلوکارت رو بگیرم یا کدوم راه دیگه بهتره که بعد مدتی کار کردن بتونم اقامت بگیرم ؟؟ با تشکر

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   ابتدا سعی کنید زبان آلمانی در سطح مطلوبی فرا بگیرید و در آزمون های معتبر زبان آلمانی مانند گوته یا او.کا.اف شرکت کنید و مدرک زبان آلمانی را در سطح ب یک با در سطح خیلی مطلوب ب دو را کسب کنید.
   پروتفولیو یا مجموعه کارهای و پروژهای معماری خود را جمع آوری کنید و مدون سازید.
   سپس با راهنمایی یا همکاری وکیل کاریابی با کارفرمایی آلمانی که برای استخدام مهندس معمار اعلام نیاز کرده اند مکاتبه کنید.
   در صورتی که به صورت مستقیم نتوانید از کارفرماهای آلمانی پیشنهاد استخدام اخذ کنید می توانید با جمع آوری و ارائه لیست شرکت هایی که به رزومه شما علاقه نشان داده اند و شما را به مصاحبه دعوت کرده کند به سفارت آلمان شانس خود را برای اخذ ویزای شش ماهه جویای کار امتحان کنید.
   در نهایت می توانید با اخذ پذیرش در مقاطع تحصیلات تکمیلی رشته خود وارد آلمان شوید و پس از طی دورهای آکادمیک و کارآموزی وارد بازار کار آلمان شوید و پس از چند سال کار آلمان نسبت به اخذ اقامت دائم این کشور اقدام کنید.

 7. farhad گفت:

  سلام من ۲۹ سالمه و رشته عمران خوندم
  سوابق بیمه ای برای کار ندارم آیا امکان شرایط درخواست برای ویزا کار رو دارم
  و آیا معدل کارشناسی تاثیر گذاره برای این پروسه ؟

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   معدل شما در استخدام یا صدور ویزای کار شما نقش مهمی ندارد. سطح دانش و تجربه شما در فرآیند استخدام یا صدور ویزای کار شما موثر است.
   داشتن بیمه یکی از آسان ترین راههای اثبات سابقه و تجربه کاری است و اگر به صورت پروژه ای کار کرده باشید باید مدارک قابل استعلام را از کارفرمایان پیشین خود کسب کنید.
   برای استخدام در رشته عمران در کشور آلمان لازم است دورههای تطبیقی را در سازمان فنی مهندسی آلمان بگذرانید تا با استانداردهای فنی مهندسی کشور آلمان در این رشته آشنا شوید.
   سن شما سن بسیار مناسبی برای اقدام جهت اخذ ویزای کار است.

 8. عسل گفت:

  سلام و ادب

  ۳۰ سالمه جنسیتم مونثه و مدارک معتبر ماساژ از سازمان فنی حرفه ای دارم میخوام ببینم امکان دریافت ویزای کار و پیدا کردن شغل در آلمان رو دارم ؟!

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   در صورتیکه مدرک زبان آلمانی B2 را داشته باشید می توانید وارد دورههای کارورزی به همراه پرداخت حقوق و هزینه های زندکی در آلمان شوید و پس از پایان دوره و دریافت مدرک پایان دوره تطبیقی وارد بازار کار شوید. داشتن مدرک فنی حرفه ای معتبر و مدرک زبان برای ورود به دورههای اوسبیلدونگ الزامی است.

 9. صدیقه اقایی گفت:

  سلام شوهرس۳۲ من فوق لیسانس مدیریت صنعتی علم ‌هنر یزدداره و لیسانس حسابداری علمی کاربردی ‌منم علوم تربیتی میخونم دانشگاه پیام نور نمی‌دونم این مدرک های ما رو المان قبول میکنه یا نه و اینکه نمی‌دونم چه جوری اقدام کنیم برای تقاضای کار در المان و چقدر هزینه می بره و میتونیم امید وار باشیم ممنون میشم راهنماییم کنید

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   با سلام.. از طریق مدرک لیسانس حسابداری همسرتون امکان اقدام ویزای کاری آلمان از طریق موسسه ما را دارین..لطفا برای اطلاع از هزینه های انجام پروسه مهاجرتی خودتون با موسسه تماس بگیرین

 10. دینا حمیدی گفت:

  سلام من 38 ساله هست و لیسانس مدیریت بازرگانی دارم برای دریافت بلوکارت آیا ارائه مدرک لیسانس و‌ ریز نفرات دانشگاه کافیست یا مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی هم باید ارائه شود؟

  1. کارشناس مهاجرت 3 گفت:

   سلام
   برای دریافت بلو کارت در مرحله اقدام ویزا نیاز به این هست که رزومه بی نظیری داشته باشید.
   اگر در نظر بگیریم که این موضوع احتمال اجرایی شدن ضعیفی داره. باتوجه به سن شما بهتره بهتره برای جاب سیکر اقدام کنیم که سن برای شما ایجاد مشکل نکنه.
   در حال حاضر درخواستی از کارفرمایان آلمانی در خصوص رشته شما نداریم.

 11. حسن گفت:

  سلام
  با 46 سال سن و سابقه 18 سال کار اجرایی و 10 سال سابقه مدیریتی و لیسانس مدیریت و فوق لیسانس مدیریت بین الملل می توان Blue Card گرفت
  با تشکر

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   با سلام
   شما باید اول ویزای کار بگیرید و سپس برای بلوکارت آلمان اقدام کنید. برای دریافت ویزای کار هم بخاطر شرایط سنی تان باید تراول هیستوری خوب و مخصوصا ویزای شینگن داشته باشید تا شانس دریافت ویزا بالا برود..

   1. داود سیدی گفت:

    سلام آیا مدت اعتبار مدرک زبان b2 برای سفارت تاثیر در ویزا شدن دارد. من مدرکم یکسال ازش گذشته

    1. کارشناس مهاجرت گفت:

     با سلام
     یکی از اشتباهات رایجی که منجر به رد ویزا می شود ارائه مدارک نامعتبر یا منقضی شده به سفارت است. با توجه به اینکه توانایی شما در زبان خارجی نمی تواند برای مدت طولانی در یک سطح باقی بماند، یکی از ویژگی ها آزمونهای استاندارد زبان و مدارک صادر شده توسط این مراکز ذکر مدت اعتبار مدرک است.
     در این میان موارد استثنایی هم وجود دارد.
     در صورتی بر روی دعوتنامه استاد راهنما یا نامه پذیرش دانشگاهی شما، یا قرارداد استخدامی شما ذکر شده باشد که سطح دانش زبان آلمانی شما طی مصاحبه تلفنی یا اسکایپ به تایید مراجع ذی ربط رسیده و شما برای ورود به دوره مورد نظر ،ثبت نام در دانشگاه یا استخدام نیازی به شرکت به در آزمون زبان مجدد و ارائه مدرک زبان جدید ندارید. سفارت در اینگونه موارد با استعلام از کارفرما یا دانشگاه شما نسبت به عدم نیاز به شرکت در آزمون زبان مجدد ویزای شما را صادر می کند.

 12. احمد گفت:

  با سلام.من ۳۳ سال سن دارم.و مجرد و دارای ۸ سال سابقه کار در رشته پرستاری در بخشهای مختلف جنرال و ویژه هستم.میخواستم بدونم دوره تطبیقی که المان برگذار میکنه چقدر طول میکشه و ایا هزینه ای هم داره.و اینکه نوبت سفارت رو از الان که تقریبا شش ماهه دارم زبان میخونم باید بگیرم و جاب سیکر بهتره یا بلو کارت.ممنون میشم پاسخ بدین.و سوال اخر اینکه موسسه شما واسه برنامه مهاجرت برای پرستاران چند ماه طول میکشه تا همه کارا رو انجام بده.سپاس

  1. امین بهرامی گفت:

   با سلام
   شرایط شما خوب هستش. ما میتونیم برای شما قرارداد کاری از آلمان بگیریم. برای آگاهی بیشتر تماس بگیرید.

 13. آرش گفت:

  با سلام و احترام
  بنده 38 سالم هست با مدرک دیپلم بهیاری و سابقه کار 15 سال در بیمارستان‌های بزرگ شیراز قسمت اورژانس و اتفاقات و در حال کار شرایط کار برای بنده در آلمان به چه صورت میباشد.

  1. کارشناس مهاجرت گفت:

   سلام خدمت شما
   در حال حاضر امکان دریافت ویزای کاری آلمان در رشته شما با حداقل مدرک لیسانس انجام می شود. با این حال امکان تغییر شروط و قوانین ویزای کار در جاب لیست ۲۰۲۰ وجود دارد.

   1. Ali گفت:

    سلام آیا به افراد فنی و حرفه ای با مدرک تحصیلی کمتر از لیسانس بلوکارت تعلق میگیرد؟

    1. کارشناس مهاجرت گفت:

     سلام، وقت بخیر
     بهترین شرایط برای ورود شما به آلمان اقدام از طریق اوس بیلدونگ می باشد، که علاوه بر آموزش دوره و رشته مورد نظر و حق شارژ ماهانه که به شما پراخت می شود، بعد از اتمام دوره جذب بازار کار بشوید.

 14. حسین گفت:

  با سلام لیسانس رشته آی تی از دانشگاه علمی کاربردی که ۴ سال گذشته از آن . ۱۲ سال سابقه مرتبط دارم و نیز مسلط به برنامه نویسی پایتون هستم زبان آلمان سطح a2 دارم ولی دارم ادامه میدم ۴ سال سابقه مرتبط با آی تی و ۲ سال سابقه مرتبط با برنامه نویسی و ۶ سال سابقه خود اشتغالی . اولا اینکه من باید حتما ویزای جستجوی کار بگیرم ؟ یا میتونم از همینجا از طریق سایتهایی مثل indeed اپلای کنم ؟

  1. امین بهرامی گفت:

   سلام خدمت شما
   بله از ایران هم می تونید اقدام به پیدا کردن کار در آلمان کنید. لطف کنید فرم مشاوره مهاجرت رو تکمیل کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرن و کامل راهنمایی تون کنن

 15. دانیال گفت:

  سلام
  امکان دارد درحالیکه در ایران مشغول به کار هستم Blue Card دریافت کنم؟
  25 سال سابقه کار مرتبط . مدرک تحصیلی کارشناسی معتبر 61 سال سن تسلط به زبان آلمانی متوسط

  1. امین بهرامی گفت:

   با سلام
   خیر، امکان ندارد. باید در آلمان کار کنید و در صورتی که قرارداد کار داشته باشید و حقوق شما در سال بین 40 تا 50 هزار باشد و همچنین مدرک زبان آلمانی b2 داشته باشید به شما بلوکارت داده می شود.

  2. مصطفی گفت:

   چنانچه شرکتی در آلمان آماده عقد قرارداد کاری با من باشد در حالیکه سطح زبان انگلیسی من پایین است و آلمانی را بکلی بلد نیستم. اما چون تجربه کاری موفقی در صادرات محصولات کشاورزی دارم .و در ایران بطور همزمان مدیر عامل دو شرکت با سود دهی خوب بوده ام و دارای مدرک لیسانس و مهندسی کشاورزی از یک دانشگاه معتبر در ایران هستم آیا پایین بودن سطح زبان اگلیسی و عدم آشنایی با زبان المانی از سوی مسئولین اداره مهاجرت می تواند مشکل ساز باشد در حالیکه من هیچ مشکلی با شرکتی که من را استخدام کرده ندارم؟ برنامه ام این است که ظرف یکسال اول مهاجرت مهاجرت ، به یادگیری زبان آلمانی بپردازم.

   1. کارشناس مهاجرت گفت:

    سلام
    داشتن پیشنهاد یا آفر کاری از کارفرما ، تنها بخشی از مقدمات مهاجرت محسوب می‌شود
    آشنایی با زبان هم برای سفارت و هم برای ارتباط با شهروندان آلمانی موثر است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *