آلمان

بلوکارت آلمان و مراحل دریافت بلو کارت

مراحل-دریافت-بلوکارت-آلمان

بلوکارت آلمان و بررسی روند دریافت آن در این مقاله بررسی میشود. این مقاله توسط کارشناسان موسسه مهاجرتی هرمس اپلای و در پاسخ به سوالات دوستانی که در مورد دریافت بلوکارت آلمان در سال 2021 پرسیده بودند تهیه شده به دلیل حجم تکرار این سوال توسط متقاضیان اخذ بلوکارت آلمان تصمیم گرفتیم در قالب مقاله ی به تمامی سوالات این دوستان پاسخ بدهیم.

آنچه در این مطلب می خوانید

در ابتدا در این ویدئو توضیحاتی در رابطه با بلوکارت آلمان برای شما فراهم کرده ایم. با ما همراه باشید:

اخذ اقامت از طریق ویزای کار آلمان

مشاوره مهاجرتی

با توجه به آن‌که دریافت ویزای کار کشورهایی چون استرالیا و کانادا بیشتر از ۲ تا ۴ سال زمان می‌برد، لذا به دلیل آن‌که کشور آلمان قطب اقتصاد اروپا است و از لحاظ اقتصادی و امکانات اجتماعی نسبت به دیگر کشورهای اروپایی جایگاه بالاتری دارد این کشور مقصد مهاجرتی خیلی از افراد می‌تواند باشد. از همین رو هر روزه با حجم زیادی از سوالات کاربران در این خصوص مواجع هستیم که دلیل نگارش این مقاله گردید.

 

نکته حائز اهمیت که اکثر علاقمندان به کار در آلمان به آن توجه دارند این است که فرد متقاضی با اخذ ویزای کار آلمان و کار در این کشور و متقابلا پرداخت مالیات و دریافت کارت آبی آلمان می‌تواند به اقامت دائم این کشور دست یابد. در ادامه توجه شما را به مطالبی جلب خواهیم کرد که درک بهتری از نحوه کسب ویزای کار و مهاجرت به آلمان خواهد داد.

 

مهاجرت به آلمان و اخذ بلوکارت آلمان

مهاجرت به کشور آلمان از روش‌های مختلفی امکان پذیر است اما روش‌هایی که منجر به اخذ بلوکارت شود محدود است. از جمله روش‌های پرطرفدار که می‌تواند به اخذ بلوکارت آلمان منجر شود اخذ ویزای کار و ثبت شرکت است

شما می‌توانید شرایط اخذ ویزای کار و همچنین ثبت شرکت را در وب سایت موسسه مهاجرتی هرمس اپلای مطالعه کنید.

درباره آلمان

جمهوری فدرال آلمان در مرکز اروپا، با جمعیتی بالغ بر هشتاد و چهار میلیون نفر از کشورهای اتحادیه اروپا و عضو پیمان شینگن است. این کشور از شرق با جمهوری چک و لهستان، از جنوب با اتریش و سوییس، از شمال با دانمارک، از غرب با فرانسه، بلژیک، هلند و لوگزامبورگ همسایگی دارد. این کشور با ۹ کشور اروپایی هم مرز می‌باشد. زبان اصلی مردم این کشور آلمانی، واحد پول این کشور یورو و از شهرهای بزرگ آن می‌توان به هامبورگ، مونیخ، برلین و فرانکفورت اشاره کرد.

آلمان به عنوان قطب اقتصاد اروپا، ثروتمندترین و هفتمین کشور بزرگ اتحادیه اروپا، همیشه درهای خود را به روی متخصصین گشوده است.

آلمان بعد از کشور ژاپن و آمریکا سومین صنعت بزرگ دنیا و تولید کننده خودرو در جهان محسوب می‌شود، بنابراین از صنایع بسیار پر رونق در این کشور صنعت خودرو سازی و ماشین آلات سنگین است. قابل ذکر است که نرخ بیکاری در این کشور زیر پنج درصد است. قوانین اقامتی در آلمان دو قانون اقامت موقت و اقامت دائم را برای شما مصوب می‌کند که در زیر به تفصیل در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

 

روش های اخذ ویزای کار آلمان

کشورهایی که عضو اتحادیه اروپا می‌باشند تقریبا قوانین کار مشترکی دارند، به این صورت که شما برای کار در اروپا نیازمند داشتن یک پیشنهاد شغلی می‌باشید، در همین راستا بایستی آگهی به مدت سه ماه در کشور آلمان درج گردد و اگر شخصی متقاضی شغل مطرح شده در آگهی نبود مجددا این آگهی به مدت سه ماه دیگر در اتحادیه اروپا تکرار شود، حال اگر شخصی در کشور آلمان و اتحادیه اروپا متقاضی شغل مورد نظر نباشد این دعوت نامه به افراد خارجی می‌رسد که در واقع امر محال و سختی به نظر می‌آید.

راه دیگری که شما را سریع‌تر به اخذ ویزای کار آلمان نزدیک می‌کند، روشی است که فرصت شش ماهه‌ای را به شما اعطا می‌کند که جهت جستجوی کار در آلمان وارد این کشور شوید.

ویزای کاری آلمان

شرایط اخذ ویزای کاری آلمان

در سال‌های اخیر بسیاری از کشورهای اروپایی گریبانگیر رکود اقتصادی شدند. در این حین کشور آلمان استثنا است که با کمبود نیروی متخصص جوان مواجه است. این کشور نیازمند نیروهای متخصص در رشته‌هایی چون برق، کامپیوتر، الکترونیک، صنایع، مکانیک، الکتروتکنیک، شیمی، فیزیک، آی تی، گروه پزشکان، دارو سازان و پرستاران و… می‌باشد. این افراد از شانس بیش‌تری در اخذ ویزای کار آلمان برخوردار هستند.

سن زیر 45 سال، داشتن سابقه کار نسبتا خوب و طولانی، مدارک فنی و حرفه‌ای، داشتن مدرک زبان آلمانی، آیلتس یا تافل در ویزا شدن فرد برای دریافت ویزای کار آلمان بسیار موثر است.

بسیاری از کمپانی‌ها، کارخانجات و شرکت‌های معتبر در کشور آلمان نیازمند به نیروهای متخصص خارجی جهت تامین نیروهای مهندس و متخصص خود می‌باشند، حتی این امکان وجود دارد که بتوان برای فردی که ویزای کار کشور آلمان را دریافت کرده است در بعضی از رشته‌های خاص، شغل مناسب و مرتبط با رشته تحصیلی وی را یافت، که البته این خود نیازمند آن است که فرد در ابتدای امر اقدامات لازم جهت اخذ ویزای کار را انجام دهد و سپس در مراحل بعدی پیگیر بقیه پروسه خویش باشد.

شما پس از اخذ ویزای کاری آلمان وارد این کشور شده و فرصت شش ماهه‌ای جهت یافتن کار مورد نظر را دارید. اگر پیشنهاد شغلی مناسب را اخذ نمایید، ویزای شما به مدت شش ماه دیگر تمدید خواهد شد و شما موفق به دریافت Blue card می‌شوید.

 

شرایط لازم جهت دریافت کارت آبی آلمان یا بلو کارت آلمان (blue card)

شرایط دریافت بلوکارت آلمان برای افرادی که خارج از اتحادیه اروپا زندگی می کنند به قرار زیر می باشد:

شما بایستی فارغ التحصیل دانشگاه معتبری باشید که مورد تایید کشور آلمان باشد.

شما بایستی قرارداد کاری مرتبط با رشته تحصیلی، با شرکت آلمانی داشته باشید.

حقوق دربافتی شما در قرارداد منعقد شده با شرکت ذکر شود و حداقل حقوق شما سالی 56,800 یورو باشد، حال اگر شما فارغ التحصیل رشته‌های علوم پایه و ریاضیات، رشته IT و گروه مهندسی، گروه پزشکی بجز دندانپزشکان باشید کفایت می‌کند که حقوق شما سالی 44,304 یورو باشد.

نکته: برای دریافت بلوکارت آلمان شرایط سنی خاصی وجود ندارد.

مدت اعتبار کارت آبی یا Blue card آلمان

مدت اعتبار کارت آبی آلمان از زمان صدور، بسته به قرارداد کاری شما دارد، اگر این قرارداد ۴ ساله باشد که کارت شما اعتباری ۴ ساله دارد و نهایتا موفق به دریافت بلوکارت یا همان اقامت دائم آلمان خواهید شد. اگر مدت زمان قرارداد شما کوتاه تر باشد اعتبار کارت شما به همان میزان بعلاوه سه ماه بیشتر خواهد بود. در ضمن نگران نباشید چون تمدید مجدد این کارت بسیار ساده می باشد.

میانگین ساعات کار در آلمان ۴۱ ساعت در هفته است، که نسبت به ساعات کار بسیاری از کشورهای اروپایی بیشتر می باشد. در آمد یک فرد مهندس در کشور آلمان حداقل از سالی ۳۵۰۰۰ یورو شروع شده و بسته به سابقه کاری و تخصص وی تا سالی ۸۰۰۰۰ یورو قابل زیاد شدن می باشد. این میزان در آمد برای گروه پزشکان و داروسازان به مراتب بسیار بالاتر است.

 

کاریابی در آلمان با مجوز وزارت کار

تمام فعالیت های موسسه مهاجرتی هرمس اپلای با مجوز کاریابی بین المللی از وزارت کار انجام می پذیرد. شما می توانید برای اطمینان خاطر با کارشناسان موسسه تماس بگیرید و مجوزهای لازم را تقاضا نمایید.

شرایط لازم جهت دریافت کارت آبی آلمان یا بلو کارت آلمان (blue card)

بلوکارت آلمان که از سال ۲۰۱۲ به اجرا در آمده است در واقع یک اجازه ورود برای افراد متخصص است که به راحتی در اتحادیه اروپا بجز انگلستان، ایرلند و دانمارک زندگی و کار کنند.
بلوکارت آلمان یک ویزای کاری است که قابلیت تمدید شدن دارد و همچنین امکان تغییر از اقامت موقت به اقامت دائم کشور مذکور را نیز میسر می‌کند. این کارت به دارندگان خود اجازه زندگی و کار در کشور آلمان را می‌دهد.

با داشتن کارت آبی آلمان فرزند و همسر شما اجازه مهاجرت به آلمان را دارند. آن‌ها حق اقامت و کار را نیز در مدتی که Blue card شخص اصلی دارای اعتبار است را دارا می‌باشند.

 

تسهیلات دولت آلمان برای دارندگان بلو کارت

بواسطه‌ی داشتن بلوکارت آلمان تسهیلاتی برای کارفرمایان قرار داده می‌شود که دیگر قوانین، شرایط و اولویت بندی‌هایی که در مراتب استخدامی در نظر گرفته می‌شود حذف گردد و نیازی به این نیست که ابتدا شهروندان آلمان برای استفاده در پست‌های خالی ادارات به کار گماشته شوند و می‌توان بدون در نظر گرفتن اولویت، از متخصصان خارجی استفاده نمود.

شما با داشتن کارت آبی آلمان و مدرک زبان B-1 آلمانی بسیار زودتر از موعد مقرر حتی در کمتر از ۳ سال موفق به دریافت اقامت دائم کشور آلمان می‌شوید و پس از گذشت سه سال از اقامت دائم خود می‌توانید در خواست پاسپورت آن کشور را دهید. (عنایت فرمایید شما با داشتن اقامت دائم کشور آلمان اگر بیش‌تر از 6 ماه خارج از این کشور زندگی کنید اقامت دائم شما باطل می‌گردد و این نکته‌ای است که باید افرادی که قصد مهاجرت به آلمان از این طریق را دارند مد نظر داشته باشند.)

یکی از نکات حائز اهمیت در دریافت ویزای کار آلمان توجه به این مطلب است که، این کشور نیازمند ارائه سابقه کار طولانی از فرد نمی باشد و شما با تکمیل نمودن رزومه خود، می توانید امیدوار به پیشنهاد شغلی مناسب از سوی کارفرمایان باشید.

 

مدارک لازم جهت اخذ ویزای کار آلمان

تکمیل نمودن فرم تقاضای کار

مدارک داشتن مکان اسکان و بلیط هواپیما

اصل شناسنامه، پاسپورت و کپی آن‌ها

دو قطعه عکس

بیمه نامه 

اپرینت حمایت مالی برای ارائه سفارت 

ترجمه مدارک تحصیلی به آلمانی یا انگلیسی

گواهی عدم سوءپیشینه

رزومه کامل متقاضی و ترجمه آن

نکات مهم در خصوص ویزای کار آلمان

یکی از دغدغه های فکری بسیاری از افراد پس از دریافت ویزای کار آلمان یافتن شغل مناسب است. در نظر داشته باشید که مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد برای دریافت شغل در کشور آلمان تفاوت خاصی ندارد (مد نظر داشته باشید که حداقل مدرک لازم جهت اقدام برای ویزاهای کار، مدرک لیسانس می باشد) و آنچه بسیار مهم است این است که فرد تخصص لازم را داشته باشد و کار خود را به خوبی بداند، در ضمن ما در مورد کشوری چون آلمان سخن می گوییم که هیچگاه مستعمره انگلستان نبوده است، پس به اندازه ای که دانستن زبان آلمانی به شما کمک می کند داشتن آیلتس یا تافل مهم نمی باشد. مگر آنکه در کمپانی ها و شرکت هایی به شما پیشنهاد کار دهند که با زبان انگلیسی مرتبط است و این مزیتی برای شما به حساب می آید.

قابل ذکر است که هزینه زندگی در آلمان این کشور صنعتی جهان، برای یک نفر در ماه حدودا ۷۰۰ تا ۸۰۰ یورو متغییر است که شامل هزینه های خوراک، رفت و آمد، اجاره مسکن و پوشاک می شود. البته این هزینه ها بسته به نوع زندگی روزانه هر فردی متغیر می باشد.

 

ویزای کار آلمان

نکته در خصوص همراهان

شایان ذکر است که در ویزای کار آلمان فرد نمی تواند همسر و فرزندان زیر ۱۸ سال خود را از همان ابتدا همراه ببرد، این امکان بعد از ۳ تا ۶ ماه پس از دریافت شغل مورد نظر امکان پذیر می باشد. شما می توانید با ارسال دعوت نامه، و سپس همسرتان با داشتن مدرک زبان A- 1 برای اخذ ویزا به سفارت آلمان مراجعه کند.

واضح است که اگر شما فارغ التحصیل دانشگاه های اروپایی از جمله دانشگاه های کشور آلمان باشید شرایط بهتری جهت دریافت کار پیش روی شما قرار دارد.

سخن پایانی

حال با شرایط مطرح شده، پیشنهاد ویژه ما در موسسه مهاجرتی هرمس اپلای برای شما دوست محترم که شرایط لازم جهت اخذ ویزای کار آلمان را از کشور ایران ندارید، ورود به واسطه ی ویزای تحصیلی است. با توجه به رایگان بودن تحصیل در کشور آلمان، شما و خانواده تان از شرایط مناسبی بهره مند خواهید شد.

فرد در حین تحصیل در دانشگاه های این کشور اجازه کار نیم وقت حدودا ۱۰ تا ۲۰ ساعت در هفته را دارد. همچنین پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه های آلمان فرصت سه تا شش ماهه ای به شخص داده می شود تا جهت یافتن کار مناسب مرتبط با رشته تحصیلی اقدام کرده و در صورت دریافت کار مناسب اقدام جهت اخذ ویزای کار آلمان نماید.

چنانچه تمایل دارید اطلاعات جامع و کاملتری جهت اخذ ویزای کار در آلمان، نحوه انجام پروسه آن بدانید متخصصین و مشاورین کاردان و مجرب موسسه مهاجرتی هرمس اپلای با همکاری وکیل مهاجرت به آلمان ، آماده پاسخگویی تلفنی و مشاوره مهاجرت حضوری شما دوست عزیز می باشند. برای رزرو وقت مشاوره از طریق فرم مشاوره ثبت نام کنید.

 

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

Related Posts

77 thoughts on “بلوکارت آلمان و مراحل دریافت بلو کارت

 1. میلاد عباسی گفت:

  سلام همسرم لیسانس مهندسی کامپیوتر نرم افزار دارند و دانسگاهشون در آنابین h+هست. سنشون 32سال. 8سال سابقه با بیمه در شرکت ارتباطات زیرساخت با عنوان مهندس برق مخابرات و در زمینه های سیستم های ارتباطات مخابرات و فیبرنوری (Telekommunikationstechniker) سابقه دارند. مدرک زبانB1زبان المانی. برای گرفتن بلوکارت میتونید کمکون کنید؟

  1. کارشناس هرمس گفت:

   سلام وقتتون بخیر .
   بله ، برای دریافت مشاوره کامل در این زمینه با شماره 02128111107 تماس بگیرید .

 2. ميثم گفت:

  با سلام بنده37 ساله ،داراي مدرك ارشد بازرگاني و مدت 15 سال سابقه كاري مرتبط و در جايگاه رياست بازرگاني يك مجموعه دولتي فعاليت دارم می خواستم ببینم امکان مهاجرت به آلمان برای من وجود دارد؟ با سپاس

  1. کارشناس هرمس گفت:

   سلام وقتتون بخیر .
   متاسفانه در حال حاضر در زمینه تخصص شما برای کشور آلمان جاب آفری ارائه نمیدیم .

 3. سولماز گفت:

  سلام ببخشید من همسرم ۳۸ ساله هستن، با مدرک لیسانس ماشین ابزار و کاردانی جوشکاری، و ۱۴ سال هم سابقه کاری مرتبط دارن، به نظرتون امکان دریافت جاب آفر یا بلوکارت آلمان رو داره؟

  1. mona akhgari گفت:

   سلام . بله حتما امکان جاب افر آلمان وجود داره . ولی 2 3 سال دیگه ریسک سنی پیدا میکنن. اگر همین الان اقدام کنن خیلی شانستون زیاده. برای مشاوره با جزیات بیشتر میتونین فرم مشاوره پر کنید تا کارشناسا باهاتون تماس بگیرن.

   1. عصمت دقیقی گفت:

    سلام همسرم مدرک فنی و حرفه ای نقشه کشی ساختمان داره و مدرک طلا وحواهر سازی از فنی وحرفه ای سایقه کار طلا و جواهر سازی 18 سال وشناخت سنگ های قیمتی میشه کاری کرد؟

    1. کارشناس هرمس گفت:

     سلام وقتتون بخیر . در حال حاضر در خصوص این تخصص آفری کاری ارائه نشده .
     اما در صورت واجد شرایط بودن امکان اقدام از طریق سرمایه گذاری را دارید .

 4. محمد سلاحی گفت:

  سلام من نگرانی اصلیم این هست که آیا بعد گرفتن ویزای کار فرزندانم هم ویزای همراه میگرن یا خیر و اینکه با گرفتن اقامت دائم ویزای اونها هم دائم میشه یا نه؟

  1. کارشناس هرمس گفت:

   سلام وقتتون بخیر .
   بله به عنوان ویزای همراه به شما پیوست میشوند و با تمدید اقامت شما ، اقامت فرزندانتان هم تمدید میشود .

 5. کارشناس هرمس گفت:

  سلام وقتتون بخیر .
  حدود یک سال ، یک سال و دو سه ماه زمان خواهد برد .

 6. رادمهر گفت:

  سلام ۳۹ ساله کارشناس میکروبیولوژی با دو سال سابقه کار متاهل و دارای سه فرزند برای مهاجرت ب آلمان راهنمایی میخاستم

  1. کارشناس هرمس گفت:

   سلام وقتتون بخیر .
   متاسفانه در حال حاضر رشته شما جزء مشاغل مورد نیاز آلمان نیست .

 7. مریم گفت:

  سلام لیسانس مامایی دارم با سه سال سابقه کار،متاهل هستم و دارم کلاس زبان انگلیسی میرم،برای اقامت کشور آلمان چجوری میتونم اقدام کنم؟ آیا همسرم هم میتونه باهام بیاد،ممنون

  1. کارشناس هرمس گفت:

   سلام وقتتون بخیر .
   برای رشته شما میشه برای جاب آفر آلمان اقدام کرد و اینکه همسرتون هم میتونن با ویزای همراه به شما ملحق شوند.

 8. علیرضا گفت:

  سلام، یکسری از سایت ها اعلام کردن که برای گرفتن ویزای جستجوی کار المان حدودا یکی دو سال معطلی برای گرفتن ویزا از سفارت وجود داره. میخواستم ببینم اگه پیشنهاد کاری از یک شرکت المانی داشته باشم باز هم اینقدر معطلی وجود داره؟ اگه نه حدودا چقدر طول میکشه و با توجه به اینکه شرکت مورد نظر نمیتونه خیلی منتظر بمونه راهکار شما چیه. ممنون

  1. هرمس اپلای گفت:

   سلام با سفارت در این خصوص میتونید مکاتبه داشته باشید و یا از طریق شرکتی که قرارداد دارید اقدام کنید برای گرفتن وقت سفارت

 9. هانیه گفت:

  سلام ۳۷ سالمه. لیسانس مهندسی معماری دانشگاه دولتی دارم. برای آلمان یا کانادا چه اقدامی پیشنهاد میکنید؟

  1. pegah hokmabadi گفت:

   رشته تحصیلیتون برای جاب آفر آلمان مناسب نیست و برای کانادا هم باید فوق لیسانس باشید .

 10. علی گفت:

  سلام
  ۴۳ ساله هستم دارای مدرک فوق لیسانس مهندسی مکانیک و ۱۵ سال سابقه کار در تعمیر و نگهداری صنایع پتروشیمی را دارم آیا امکانش هست برای جاب آفر برای من اقدام کنید ؟!

  1. هرمس اپلای گفت:

   سلام اگر قصد مهاجرت جدی دارید با توجه به سنتون باید زودتر اقدام کنید

 11. ادریس گفت:

  سلام کارشناس بیهوشی با 20 سال سلبقه و40 سال سن.ایا برای کار در رشته من در المان می توانم اقدام کنم؟

  1. pegah hokmabadi گفت:

   سلام بله میتونیم اقدام کنیم .

   1. علی گفت:

    سلام.مهندس معمار هستم با ۱۲سال سابقه کار.که ۶سالش درحوزه فنی میراث فرهنگی بوده.زبان المانی در حد B1.سنم ۴۰سال هست. پروانه پایه ۱ نطام مهندسی ساختمان و پروانه کارشناس رسمی دادگستری دارم.چقدر شانس گرفتن بلوکارت دارم؟

    1. کارشناس هرمس گفت:

     سلام وقتتون بخیر .
     در حال حاضر آفر کاری در زمینه رشته شما برای کشور آلمان نداریم .
     میتوانید از طریق دوره آوسبیلدونگ وارد آلمان شوید .

 12. Mosafer گفت:

  سلام
  وقتتون بخیر
  من به تازگی برای یک پوزیشن در مقطع پی اچ دی اقدام کردم که حقوق ماهیانه هم داره.
  سوال اینجاست که
  1) همسرم هم میتونه با من بیاد؟
  2) بعد از تحصیل چه اتفاقی میوفته؟ میشه بلوکارد دریافت کرد؟ اقامت چطور؟
  با تشکر از لطف و توجهتون

  1. کارشناس مهاجرت 3 گفت:

   دقیقا اشاره نکردید که میخواید تحصیل کنید یا کار.
   با این وجود بهتره که ویزای کار دریافت کنید که محدودیتی برای پیوستن خانواده نداشته باشید.
   در صورت ویزای تحصیلی، محدویت خواهید داشت.
   حتما برای راهنمایی دقیقتر تماس بگیرید.

 13. مرجان گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید اگه بتونیم توی آلمان قرارداد کاری بگیریم و از طریق بلوکارت اقدام کنیم، آیا بازهم لازمه توی صف نوبت سفارت برای ویزای کاری قرار بگیریم یا چون قرارداد داریم سفارت زود وقت میده؟

  1. کارشناس مهاجرت 3 گفت:

   سلام.
   نوبت سفارت طبیعتا برای کسانی زودتر اجرایی میشود که در صف وقت سفارت قرار گرفته باشند. و قرارداد کاری کمکی نخواهد کرد مگر اینکه از کشور سومی اقدام شود.

 14. فرهاد گفت:

  سلام.من 51 ساله و پزشک متخصص پاتولوژی هستم با 16 سال سابقه کار در این رشته و در ضمن متاهل و دارای یک فرزند هستم.می خواستم ببینم امکان مهاجرت از راه بلوکارت به آلمان برای من وجود دارد؟ با سپاس

  1. کارشناس مهاجرت 3 گفت:

   سلام
   هرمس برای پرونده های بالای 45 سال برای آلمان فعالیتی انجام نمیدهد.

 15. مهرسا گفت:

  سلام ۳۰سالم هست..ارشد شیمی از دانشگاه سراسری هستم .سابقه کار ندارم برای کار در آلمان میتونم اقدام کنم؟

  1. کارشناس مهاجرت 3 گفت:

   سلام،
   برای مهندسین شیمی شرایط مناسبی وجود داره.
   سنتون هم مناسبه.
   اگر میتونین طی1 تا 1.5 سال سابقه کار مرتبط فراهم کنید. میتونیم برای جاب آفر اقدام کنیم که از بدو ورود به آلمان درآمد داشته باشید.

   1. حسنا گفت:

    سلام من ۱۶ سالمه و برای تحصیل دردانشگاه المان رشته کامپیوتر و IT بعد گرفتن دیپلم باید چه کار‌کنم؟

    1. کارشناس هرمس گفت:

     سلام وقتتون بخیر .
     باید شرایطتون از قبیل ، معدل دیپلم ، ریز نمرات ، وضعیت زبان و … بررسی بشه .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *