بهترین ها

بهترین دانشگاه های جهان در رشته فیزیک 2019 – 2020

موسسه رتبه بندی تایمز امسال در تازه ترین تحقیقات خود لیست جدید و به روز شده برای بهترین دانشگاه های جهان در رشته فیزیک و نجوم در سال 2019 – 2020 را ارائه کرده است. در این مقاله شما را با 8 دانشگاه برتر دنیا در این رشته آشنا می کنیم.

رتبه بندی تایمز به عنوان معتبر ترین نظام رتبه بندی هر سال لیست جدید از دانشگاه های برتر را ارائه می دهد. این رتبه بندی اولین بار در سال 2000 منتشر شد و تا سال 2010 به دلیل همکاری مجله تایمز و کیواس به نام امتیاز بندی تایمز کیواس شناخته می شد. پس از این تاریخ مجله تایمز همکاری خود را با کیواس قطع کرد و با موسسه تامسون رویترز قرار داد کاری جدیدی را امضا و همکاری خود با این شرکت را آغاز کرد.

بهترین دانشگاه های جهان در رشته فیزیک در سال 2019

  1. آکسفورد

اولین دانشگاه در لیست بهترین دانشگاه های جهان در رشته فیزیک دانشگاه آکسفورد می باشد. دانشگاه آکسفورد قدیمی ترین دانشگاه انگلستان است و در سال 1096 شروع به کار کرد.  این دانشگاه بسیار بزرگ است و از دانشکده ها و دپارتمان های مختلفی در رشته های گوناگون تشکیل شده است. دانشگاه اکسفورد یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان است.

  1. استنفورد

دانشگاه استنفورد در میان معتبر ترین دانشگاه های جهان قرار دارد. که در کشور آمریکا، ایلت کالیفرنیا واقع شده است. این دانشگاه در سال 1885 تاسیس شد. در حال حاضر در حدود 18.5 هزار نفر در این دانشگاه در رشته های مختلف مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه چند سال است که در رتبه بندی تایمز قبل از دانشگاه هاروارد و اکسفورد قرار می گیرد.

  1. موسسه فناوری ماساچوست

موسسه فناری ماساچوست معروف به ام آ تی برترین دانشگاه دنسیا است که در شهر ماساچوست، در ایالت ماساچوست آمریکا واقع شده است. این دانشگاه در سال 1861 تاسیس شده است. در حال حاضر در حدود 12 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

  1. موسسه فناوری کالیفرنیا

موسسه فناوری کالیفرنیا مهروف به کل تک (Caltech) دانشگاه خصوصی و بسیار معتبر است در شهر پاسادنا، در ایلت کالیفرنیا آمریکا واقع شده است. Caltech در سال 1891 تاسیس شد و در حال حاضر حدود 2.1 هزار دانشجو در رشته های مختلف دارد. فعالیت اصلی این دانشگاه در زمینه تحقیقات است.

  1. هاروارد

دانشگاه هاروارد بهترین و معتبر ترین دانشگاه در آمریکا و جهان است. هاروارد یک دانشگاه خصوصی است در شهر کمبریج، در ایالت ماساچوست آمریکا مشغول به فعالیت است. این دانشگاه در سال 1634 ساخته شد و هم اکنون بیش از 22 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. دانشگاه هاروارد همیشه بالاترین رتبه های جهانی را در جدول امتیاز بندی داشته است و از قدرتمند تریت موسسات آموز عالی جهان می باشد.

  1. دانشگاه پرینستون

دانشگاه پرینستون در شهر پرینستون، واقع در ایالت نیوجرسی آمریکا واقع شده است و از نظر قدمت چهار مین دانشگاه قدیمی در آمریکاست و در سال 1746 شروع به کار کرده است. دانشکاه پرینستون از پر افتخار ترین دانشگاه های جهان است و به خانه استادان فیزیک و ریاضی جهان شهرت دارد. در حال حاضر حدود 8 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

  1. دانشگاه ییل

دانشگاه ییل از قدیمی ترین و معتبر ترین دانشگاه آمریکا است و در شهر نیوهیون ایالت کنتیکت تاسیس شد. بسیاری از روسای جمهور و سران دولتی آمریکا در دانشگاه درس خواندند و فارق التحصیل شده اند. بر اساس آمار دانشکده حقوق دانشگاه ییل همواره رتبه یک را در جهان داشته.

  1. امپریال کالج لندن

امپریال کالج لندن از معتبر ترین موسسات آموزش عالی انگلستان می باشد. در حال حاضر حدود 17 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. این دانشگاه در کنزینگتون جنوبی در مرکز شهر لندن واقع شده است، ورودی اصلی این دانشگاه در خیابان اگزبیشن رود قرار دارد.

  1. دانشگاه شیکاگو

دانشگاه شیکاگو از معتبرترین دانشگاه های جهان است که در ایالت ایلینوی آمریکا واقع شده است. این دانشگاه در سال 1891 تاسیس شده است. این دانشگاه در تاریخ فعالیت خود 82 جایزه نوبل را به خود دیده است.

  1. دانشگاه جان هاپکینز

دانشگاه جان هاپکیز از قدیمی ترین دانشگاه های آمریکا است که در شهر بالتیمور در ایالت مریلند قرار گرفته. این دانشگاه در سال 1876 فعالیت خود را آغاز کرد. کمک 7 میلیون دلاری جان هاپکینز باعث شد تا این دانشگاه به این نام فعالیت کند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *