بهترین دانشگاه های جهان در رشته پزشکی

بهترین دانشگاه های جهان در رشته پزشکی

در این مقاله به معرفی بهترین دانشگاه های جهان در رشته پزشکی در سال 2021 که توسط وب سایت qs منتشر شده است می پردازیم. هر موسسه جهت رتبه بندی بهترین دانشگاه های پزشکی 4 عامل را در نظر می گیرد که در زیر بهترین دانشگاه های پزشکی جهان را بر اساس معیارهای وب سایت qs بیان کرده ایم.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

در زیر لیست 10 دانشگاه برتر جهان در رشته پزشکی را آورده ایم:

رتبهنام دانشگاهکشور
1دانشگاه هارواردآمریکا
2دانشگاه آکسفوردانگلستان
3دانشگاه کمبریجانگلستان
4دانشگاه استنفوردآمریکا
5دانشگاه جان هاپکینگزآمریکا
6موسسه کارولینسکاسوئد
7دانشگاه کالیفرنیا (UCLA)آمریکا
8دانشگاه یالهآمریکا
9موسسه تکنولوژی ماساچوستآمریکا
10کالج دانشگاه لندن (UCL)انگلستان

بهترین دانشگاه های پزشکی اروپا

با توجه به اینکه اکثر کشورهای قاره اروپا از لحاظ علمی و صنعتی توسعه یافته هستند بنابراین طبیعی است که تعداد بیشتری از کشورهای این قاره دارای دانشگاه های برتر در سطح جهان باشند. در بین 500 دانشگاه برتر پزشکی در جهان تعداد زیادی از دانشگاه های پزشکی در اروپا قرار دارند. در بین این 500 دانشگاه، 39 دانشگاه در کشور انگلستان قرار دارد. از 39 دانشگاه پزشکی کشور انگلستان 3 دانشگاه در بین 10 دانشگاه برتر جهان در رشته پزشکی قرار دارند.

بعد از کشور انگلستان بیشترین تعداد دانشگاه پزشکی در رتبه بندی بهترین دانشگاه های جهان در رشته پزشکی، مربوط به کشور آلمان است. کشور آلمان دارای 31 دانشگاه پزشکی در بین 500 دانشگاه برتر جهان است. همچنین 3 دانشگاه این کشور در رتبه زیر 50 قرار دارند.

کشور سوم از لحاظ تعداد دانشگاه پزشکی، ایتالیا می باشد. کشور ایتالیا دارای 25 دانشگاه زیر رتبه 500 است. از این 25 دانشگاه، 3 دانشگاه جزء 50 دانشگاه برتر جهان در رشته پزشکی هستند.

کشورهای بلژیک، هلند و سوئد در رتبه های بعدی بهترین دانشگاه های پزشکی در اروپا هستند.

بنر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *