لوگو وزارت کار

بهترین کشورها برای تحصیل ایرانیان 2021

معرفی چند کشور که برای تحصیل ایرانیان بهترین می باشند

یکی از دغدغه های دانشجو هایی که می خواهند برای ادامه تحصیل به خارج از کشور مهاجرت کنند این است که چه کشور هایی جزو بهترین کشورها برای تحصیل می باشند. هر کشوری مزایا و معایب خاص خود را دارد و همچنین شاخص ها برای انتخاب بهترین کشورها نیز ممکن است برای هر شخص متفاوت باشد ولی به طور کل می توان چند کشور را به عنوان بهترین کشورها برای تحصیل انتخاب کرد. در این مقاله قصد داریم به صورت کوتاه به معرفی چند کشوری که در این زمینه بهترین می باشند بپردازیم. با ما همراه باشید.

آنچه در این مطلب می خوانید

بهترین کشور ها برای تحصیل کدامند؟

در این قسمت به معرفی تعدادی کشور که جزو بهترین کشور ها برای تحصیل می باشند می پردازیم و دلایل انتخاب آن را به عنوان بخشی از این لیست بازگو خواهیم کرد.

معرفی بهترین کشور ها برای تحصیل ایرانیان

بهترین کشور ها برای تحصیل - کانادا

سالیانه نزدیک به 400 هزار دانشجو جهت تحصیل در کانادا اقدام می کنند که نشان از اعتبار بالای این کشور در زمینه های تحصیلی دارد. یکی از دلایل قرارگیری کانادا در این لیست تعداد دانشگاه های معتبر آن می باشد. هم اکنون 26 دانشگاه کانادا در لیست زیر هزار رتبه بندی QS قرار دارد که بسیار آمار فوق العاده ای می باشد. همچنین اکثر دانشگاه های این کشور جزو دانشگاه های مورد قبول وزارت علوم ایران می باشد. از طرف دیگر هزینه تحصیل و هزینه زندگی در کانادا از کشور هایی مانند آمریکا، انگلستان و استرالیا پایین تر است که خود یک مزیت محسوب می شود.

در مدت زمان تحصیل شما اجازه کار نیز خواهید داشت بنابراین می توانید هزینه های خود را تا حدی پوشش دهید. همچنین دولت و دانشگاه های کانادا بورسیه های مختلفی نیز ارائه می کنند که خبر خوبی برای دانشجویان بین المللی می باشد. این نکته نیز مهم است که پس از تحصیل شما می توانید در این کشور مشغول به کار شوید و در کانادا به ادامه زندگی خود بپردازید.

آلمان

در حال حاضر نزدیک به 400 موسسه آموزش عالی در آلمان ارائه دهنده تحصیلات در مقاطع مختلف می باشند و ضرورت تاسیس این موسسات تعداد بالای متقاضی بوده است. به مانند کانادا دانشگاه های آلمان نیز در سطح علمی بالایی قرار دارد و 46 دانشگاه آن در رتبه زیر 1000 قرار دارند که نزدیک به 5 درصد می باشد که نتیجه خیره کننده ای می باشد. از طرفی اکثر دانشگاه های آلمان رایگان می باشد و شما با هزینه ناچیز می توانید به تحصیل در آلمان مشغول شوید..

شما در هفته مجاز به انجام 20 ساعت کار می باشید که برای دانشجویان خارجی و به خصوص ایرانی بسیار مناسب می باشد و همچنین وجود شرکت ها و کارخانه های متعدد باعث شده که بازار کار آن برای دانشجویان عالی باشد. علاوه بر موارد بالا شما مجوز رفت و آمد در کشور های عضو اتحادیه اروپا را نیز دارید که از جهت تفریح و سرگرمی نیز بسیار جذاب می باشد.

ایتالیا

کشور ایتالیا نیز یکی از کشور های مطرح در زمینه های علمی برای دانشجویان می باشد به طوری که 34 دانشگاه آن جزو 1000 دانشگاه برتر می باشد. هم اکنون تعداد زیادی از ایرانیان در این کشور مشغول به تحصیل می باشد زیرا جدا از بخش علمی آن از لحاظ گرفتن پذیرش نیز ساده می باشد و در اروپا اولین کشور در این زمینه می باشد و شما می توانید به راحتی به دانشگاه های ایتالیا وارد شوید. از طرفی الزامی وجود ندارد که شما به زبان ایتالیایی صحبت کنید زیرا دوره ها به زبان انگلیسی نیز ارائه می شود.

در این کشور نیاز به هزینه هنگفت برای زندگی وجود ندارد و میانگین هزینه آن 700 تا 800 یورو در ماه می باشد که هزینه پایینی می باشد. همچنین به مانند آلمان شما می توانید به تمام کشور های عضو اتحادیه اروپا سفر کنید که یکی از مزایای تحصیل در ایتالیا می باشد. داشتن آثار باستانی و طبیعت فراوان در ایتالیا نیز یکی از موارد جذاب برای دانشجویان می باشد.

فرانسه

کشور فرانسه یکی از مقصد های مورد علاقه بسیاری از دانشجویان بین المللی به خصوص ایرانیان می باشد. به مانند سایر گزینه ها این کشور دارای 31 دانشگاه زیر هزار می باشد و اکثر این دانشگاه ها نیز مورد تایید وزارت علوم ایران می باشد بنابراین از اعتبار بالایی در زمینه علمی برخوردار می باشد. از طرفی دانشگاه های فرانسه شهریه خیلی بالایی ندارند و نسبت به بسیاری از کشور ها از مقرون به صرفه تر در این زمینه می باشد. همچنین شما مجوز انجام کار به مدت 20 ساعت در هفته را دارید. البته یکی از مشکلات این کشور این است که باید زبان فرانسوی را فرا بگیرید که کمی دشوار تر از انگلیسی می باشد.

یکی از مزایای دیگر این کشور این است که به دانشجویان خارجی خود کمک هزینه مسکن و اقامت می دهد که در نوع خود بی نظیر است. همچنین قابلیت تبدیل ویزا نیز یکی از مزایای این کشور می باشد که بسیاری از دانشجویان را برای مهاجرت ترغیب می کند.

اتریش

کشور اتریش یکی از بهترین کشور ها جهت زندگی می باشد و از این لحاظ جز بهترین کشور ها در دسته بندی قرار دارد، بنابراین یکی از دلایلی است که اتریش در این لیست جای گرفته است. از طرفی 8 دانشگاه اتریش در رتبه بندی QS قرار دارد و سطح بالای علمی و همچنین امکانات فراوان در دانشگاه ها باعث شده تا متقاضی زیادی برای تحصیل در این کشور وجود داشته باشد. همچنین شهریه های دانشگاه های دولتی در این کشور پایین و مقرون به صرفه است و برای غیر اروپایی ها نزدیک به 1500 یورو در سال می باشد. بنابراین برای ایرانیان بسیار مناسب می باشد.

نکته ای که باید در نظر داشت این است که زبان کشور اتریش آلمانی می باشد اما دوره ها به زبان انگلیسی نیز ارائه می شوند. از طرفی وضعیت رفاهی کشور اتریش بسیار مطلوب است و به گونه ای می باشد که خیلی از افراد مایل به ماندن طولانی مدت در این کشور هستند.

نروژ

نروژ کشور بعدی در لیست ما می باشد زیرا یکی از کشور هایی است که هم امکانات بسیار خوبی را برای شهروندان فراهم می کند و هم سطح رفاه بالایی دارد. دانشگاه های نروژ رایگان می باشد و شاید به طور کل ترمی 40 تا 80 دلار جهت خدمات دانشجویی بپردازید. دانشجویان در نروژ اجازه کار نیز خواهند داشت و می توانند هزینه های زندگی خود را تامین کنند. از طرفی بسیاری از دوره ها در مقاطع تحصیلات تکمیلی به زبان انگلیسی می باشد لذا بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

کشور نروژ داری 4 دانشگاه زیر 500 می باشد که از جمله دانشگاه های پرمتقاضی نیز به شمار می رود و رقابت برای پذیرش به خصوص در دکترا بسیار بالا می باشد.

استرالیا

استرالیا یکی از کشور های پیشرفته در زمینه علمی و از جهت مهاجرت دانشجویان رتبه سوم را داراست. این نشان می دهد استرالیا یکی از مقاصد جذاب برای مهاجرت می باشد. هم اکنون 35 دانشگاه در رتبه بندی QS قرار دارند که نشان دهنده سطح بالایی علمی این کشور می باشد. هم اکنون نزدیک به 3 میلیون دانشجوی بین المللی در دانشگاه های استرالیا در حال تحصیل می باشند. دولت استرالیا بودجه کلانی را جهت پروژه های دانشگاهی در نظر گرفته است. بسیاری از شهر های استرالیا نیز جزو شهر های برتر جهان جهت زندگی می باشد.

این کشور نیز از لحاظ پیشینه تاریخی در زمینه علم غنی است و بسیاری از مواردی که امروزه در حال استفاده از آن هستیم مانند WiFi و پنیسیلین و جعبه سیاه هواپیما در این کشور اختراع شده است. طبیعت و حیات وحش زیبای این کشور نیز از عوامل ترغیب کننده دانشجویان می باشد.

برای آگاهی از اطلاعات دقیق کشور ها جهت مهاجرت تحصیلی با مشاوران ما در هرمس اپلای تماس حاصل فرمایید.

در پایان پیشنهاد میکنیم مقاله بهترین کشور ها برای مهاجرت مسلمانان در سال 2020 را نیز مطالعه بفرمایید.

سوالات مهاجرتی خود را بپرسید
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها