بورسیه تحصیلی اسپانیا

بورسیه تحصیلی اسپانیا

اسپانیا یکی از بهترین کشورهای اروپایی از نظر دانشگاهی است. دانشگاه های اسپانیا به دلیل سطح علمی بالا، تکنیک های آموزشی نوین و استفاده از امکانات مدرن در دانشگاه ها، تضمین آینده شغلی برای فارغ التحصیلان از دانشگاه های اسپانیا، و نیز کشوری توسعه یافته با آب و هوایی معتدل و مناسب که می تواند با بستری مناسب، دانشجویانی برآمده از اقلیم های مختلف جهان را پذیرا باشد، توانسته است که دانشجویان بسیاری را از گوشه گوشه جهان ترغیب کند تا این کشور را برای ادامه تحصیل برگزینند. 

مسلم است که این دانشجویان بین المللی برای کمتر شدن مخارج تحصیل و زندگی، در جستجوی راه های دریافت بورسیه تحصیلی اسپانیا می باشند. تدریس در دانشگاه های اسپانیا به دو زبان انگلیسی و اسپانیایی صورت می گیرد. دانشگاه ها برای دانشجویان خود کلاس آموزش زبان اسپانیایی برگزار می کنند، اما شهرداری های هر شهر نیز کلاس های رایگان آموزش زبان اسپانیایی تشکیل می دهند. دانشجویان پذیرفته شده در اسپانیا می توانند از این کلاس های رایگان نیز بهره ببرند.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

آنچه در این مقاله میخوانید

بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقطع کارشناسی

هزینه های تحصیل در اسپانیا نسبتاً سنگین است که با هزینه های زندگی سنگین تر نیز خواهد شد. امکان دریافت بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقطع کارشناسی بسیار اندک است و تنها دانشجویان بسیار خاص می توانند موفق به کسب آن شوند. تحصیل در این مقطع حدود 3 تا 4سال به طول خواهد انجامید و بسته به دانشگاه انتخابی، هزینه ای سالانه بین 2 تا 5 هزار یورو را در برخواهد داشت. اما برای جبران هزینه های تحصیل، می توان به صورت نیمه وقت و البته قانونی تا سقف 20ساعت کار دانشجویی در هفته انجام داد، و بخشی از هزینه های تحصیل و زندگی را تأمین کرد. برای هر ساعت کار می توان به درآمدی حدود 8 تا 10 یورو دست یافت. داشتن مدرک زبان اسپانیایی نیز برای بورسیه در مقطع کارشناسی الزامی است.

بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقطع کارشناسی ارشد

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در اسپانیا، بین 1 تا 2 سال به طول انجامیده و بسته به دانشگاه انتخابی، سالانه بین 4 تا 6 هزار یورو هزینه خواهد داشت. بورسیه های تحصیلی برای مقطع کارشناسی ارشد نیز محدود و سختگیرانه است، هرچند از شرایط بورسیه کارشناسی مطلوب تر خواهد بود. دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد نیز می توانند کار نیمه وقت قانونی تا سقف 30 ساعت در هفته داشته باشند و می توانند به راحتی و با حمایت قانونی بیشتر در دانشگاه خود مشغول به کار شوند. در چند سال اخیر، بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقطع کارشناسی ارشد شرایط سخت تری پیدا کرده است، و بهتر است که متقاضیان، بر روی بورسیه در مقطع دکترا برنامه ریزی داشته باشند.

بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقطع کارشناسی ارشد

بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقطع دکترا

تحصیل در مقطع دکترا در اسپانیا تقریباً رایگان است و تنها هزینه ای اندک در حدود 200 تا 700 یورو برای خدمات جانبی دانشگاه دریافت می شود، اما می توان بورسیه تحصیلی اسپانیا را در این مقطع به دست آورد. اسپانیا در مقطع دکترا حمایت های مالی و بورسیه های منحصر به فردی را ارائه می دهد. برای دانشجویانی که مقاطع پیشین را از دانشگاه های اسپانیا فارغ التحصیل شده باشند، شانس بالاتری برای دریافت بورسیه دکترا وجود خواهد داشت. مسلماً شهرهای بزرگی همچون مادرید و بارسلونا شهرهای گرانتری خواهند بود، اما شهرهایی همچون سالامانکا، آلیکانته، یا والنسیا ارزان تر و البته دارای دانشگاه های خوبی هستند.

دانشجویان مقطع دکترا نیز می توانند در هفته تا 30ساعت کار قانونی انجام دهند، که درآمدی حدودی 240 تا 300 یورو به دست خواهند آورد. اما اگر این دانشجویان رزومه قوی ای داشته باشند می توانند با استاد راهنمای خود همکاری کرده و طبق نظر او ماهیانه مبلغی بین 1200 تا 1500 یورو حقوق دریافت کنند. افرادی که رزومه بسیار قوی داشته باشند و بتوانند در پروژهای بزرگ اسپانیا همکاری داشته باشند، بورسیه کامل دریافت کرده و هزینه های تحصیل و تفریح و زندگی آنها توسط دولت اسپانیا پرداخت خواهد شد.

در صورتی که هنگام درخواست بورسیه تحصیلی اسپانیا، طرح پژوهشی رسمی یا بیانیه شخصی پیشنهاد دهید، و در مصاحبه پیش از پذیرش، به خوبی طرح پژوهشی خود را پرزنت کنید، به شکلی که برای دانشگاه انتخابی مفید و جالب باشد، شانس دریافت بورسیه شما بسیار بالا خواهد رفت. اسپانیا نیز عضو موسسه اراسموس است و بورسیه تحصیلی اراسموس موندس با هدف توسعه کیفیت آموزش تکمیلی در اروپا و پذیرش تنوع فرهنگی به منظور درک متقابل فرهنگی، به دانشجویان ارائه داده می شود که دانشجویان می توانند برای این بورسیه نیز درخواست داشته باشند.

شرایط و مدارک دریافت بورسیه تحصیلی اسپانیا در مقطع دکترا

 • *ارائه مدارک مقاطع پایین تر.

 • *معدل بالای 16.

 • *داشتن مقالات منتشر شده در ژورنال های معتبر و ISI، کتاب تألیفی یا ترجمه.

 • *داشتن هر نوع فعالیت علمی، شرکت در مسابقات علمی و سمینارها.

 • *سابقه کار مرتبط با رشته تحصیلی و پژوهشی.

 • *داشتن مدرک دانش زبان. حداقل آیلتس 6.5.

 • *توصیه نامه از استاد راهنما یا سوپروایزر.

 • *انگیزه نامه.

 • *گواهی سوءپیشینه.

 • *گواهی سلامت پزشکی و سلامت روحی.

 • *گواهی تمکن مالی.

 

شما پس از فارغ التحصیلی از دانشگاه اسپانیا به راحتی می توانید برای اشتغال و اقامت دائم اقدام کنید. کشور اسپانیا از زیرساخت های قوی ای برای اشتغال برخوردار است، و از فارغ التحصیلان توانمند، خوشفکر و کارآفرین برای اشتغال و اقامت دائم حمایت خواهد کرد.

مقاله پیشنهادی : ویزای تحصیلی اسپانیا

مشتاق شنیدن نظرات شما هستیم

2 پاسخ

  1. بله دوست عزیز . باید دقیق تر بررسی بشه . برای مشاوره با کارشناس هامون باهامون در تماس باشید 02128111107

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *