فرانسه

بورسیه تحصیلی فرانسه 2021

بورسیه تحصیلی فرانسه

اولین مقصد دانشجویان بین المللی برای ادامه تحصیل، کشور امریکا می باشد. کانادا و سپس تحصیل در فرانسه مقاصد برتر بعدی برای دانشجویان بین المللی هستند. فرانسه به دلیل سطح بالای زندگی و دانشگاه های معتبر با سطح علمی بالا، مورد توجه دانشجویان سراسر جهان قرار می گیرد. اما فرانسه کشوری گران قیمت است و هزینه های تحصیل در آن نیز بالاست. به همین جهت دانشجویان سعی می کنند تا بورسیه تحصیلی فرانسه را به دست آورند و کمک هزینه هایی برای زندگی داشته باشند. در ادامه به بررسی انواع بورسیه تحصیلی فرانسه در سال 2021 می پردازیم.

بورسیه تحصیلی فرانسه

مدت زمان   2:52

انواع بورسیه تحصیلی فرانسه

ابتدا به این نکته توجه داشته باشید که زندگی در شهرهای بزرگ فرانسه بسیار گران قیمت تر است، و دانشجویان می توانند برای صرفه جویی در هزینه ها در شهرهای کوچکتر ساکن شوند. انواع تخفیف های دانشجویی و کمک هزینه ها و بورسیه تحصیلی فرانسه نیز موجود است که می توان برای آنها درخواست داد. کمک هزینه دولتی، و یا کمک هزینه هایی در برخی دانشگاه ها برای برخی رشته های مشخص وجود دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

بورسیه تحصیلی ایفل

بورسیه ایفل بهترین بورسیه تحصیلی فرانسه است، که در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا اقدام به جذب بهترین دانشجویان بین المللی می کند. این بورسیه از طرف وزارت امور خارجه فرانسه برای توسعه علمی و تحقیقاتی فرانسه اعطاء می شود. کمک هزینه ایفل در مقطع کارشناسی ارشد 1.181 یورو و در مقطع دکترا 1.400 یورو است. هرچند این بورسیه شهریه را آف نمی کند، اما هزینه هایی همچون سفر، بهداشت و درمان، هزینه اقامت، و فعالیت های فرهنگی را پوشش می دهد.

بورسیه تحصیلی اراسموس موندوس

بورسیه اراسموس موندس، کنسرسیومی آموزشی پژوهشی است که به منظور توسعه کیفیت آموزش تکمیلی در اروپا، و نیز درک متقابل فرهنگی، میان چند دانشگاه و موسسه اروپایی و غیر اروپایی شکل گرفته و دانشجویان متقاضی را تحت پوشش قرار می دهد.

بورسیه تحصیلی ایل دو فرانسه

دانشجویانی که به تازگی وارد فرانسه شده و در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه خود را در منطقه پاریس (ایل دو فرانس) برگزیده اند، می توانند برای دریافت بورسیه تحصیلی ایل دو فرانس درخواست داشته باشند. برای این دانشجویان محل اقامتی در محوطه دانشگاه ها درنظر گرفته می شود و کمک هزینه ای در حدود 10.500 یورو به ایشان پرداخت می شود.

بورسیه تحصیلی INSEAD MBA

یکی از انواع عالی بورسیه است که رقابت بالایی در به دست آوردن آن دیده می شود، و البته این بورس به تعداد محدود وجود دارد. اطلاق این بورسیه به دو شکل صورت می گیرد: به دانشجویانی با روزمه قوی و دانشجویانی بدون رزومه قوی. که ارزش بورس آن در این دو دسته بسیار متفاوت است، یعنی از 5.000 تا 25.000 یورو. مواردی همچون رزومه قوی، جنسیت، ملیت، تجربیات علمی و عملی پیشین، توانایی رهبری و انعطاف پذیری، در اطلاق بورسیه دخیل خواهند بود.

بورسیه تحصیلی MBA در HEC

نوع عالی دیگری در بورسیه تحصیلی فرانسه، بورسیه HEC پاریس است که به دانشجویانی با رزومه قوی، یا دانشجویان نیازمند، و یا دیگر معیارهای دانشگاه به دانشجویان اعطاء می شود. این بورسیه به ارزش 6.000 تا 24.000 یورو است.

بورسیه تحصیلی ENS لیون

ENS لیون و شرکا، برای دانشجویان بین المللی در مقطع کارشناسی ارشد در برخی از رشته ها مانند رشته های هنر، علوم انسانی و علوم اجتماعی، بورسیه اطلاق می کند. این بورس، برای یک سال با دستمزد ماهیانه 1000یورو در نظر گرفته شده است که در صورت شایسته بودن دانشجو می تواند تمدید هم بشود.

دانشگاه لیون برای دانشجویان با سابقه علمی و رزومه قوی، که در پروژه های تحقیقاتی همکاری می کنند نیز ، بورسیه تحصیلی معادل 400 تا 800 یورو در ماه در نظر گرفته است.

بورسیه تحصیلی اکول پلی تکنیک

بنیاد اکول پلی تکنیک، این بورسیه را برای دانشجویان شایسته درنظر گرفته است. درواقع این بورسیه، یک کمک مالی و وام دانشجویی با نرخ بهره صفر درصد است. این کمک بلاعوض نیست و بازپرداخت آن پس از فارغ التحصیلی آغاز می شود.

بورسیه تحصیلی اکول نرمال سوپریور ENS

نوع دیگری از بورسه تحصیلی فرانسه، ENS است. سازماندهی انتخاب بین المللی، در هر سال تعدادی از دانشجویان بین المللی را انتخاب کرده و در دوره های 1 تا 3 ساله بورسیه می کند. این بورسیه در هر سال، به 30 دانشجو تعلق می گیرد، و بطور ماهانه دستمزدی حدود 1000یورو بعلاوه اقامت در محوطه دانشگاه را به دانشجویان برگزیده اعطاء می کند.

بورسیه تحصیلی امیل بوتمی

دانشگاه علوم پو، بورسیه تحصیلی امیل بوتمی را تعیین کرده اند که به وسیله آن، بهترین دانشجویان بین المللی را جذب می کنند. این بورسیه برای مقطع کارشناسی به مدت 3سال و به میزان 3.000 تا 12.300 یورو پرداخت می شود. و برای مقطع کارشناسی ارشد به مدت 2سال به میزان 5.000 تا 16.000 یورو خواهد بود.

بورسیه تحصیلی موسسه گرنوبل فناوری

موسسه گرنوبل یکی دیگر از انواع بورسیه تحصیلی فرانسه را زیر نظر بنیاد فناوری اعطاء می کند. دانشجویان بین المللی که تمایل داشته باشند تا با اساتید بین المللی در گرنوبل INP همکاری کنند، بورسیه ای معادل 5.000یورو در ترم دریافت خواهند کرد.

به دلیل تنوع بورسیه ها و قوانین خاص هر دانشگاه، متقاضیان دریافت بورسیه تحصیلی فرانسه، می توانند بطور مستقیم با دانشگاه ها و اساتید آنها ارتباط برقرار کنند و با توجه به معیارهای دانشگاه های فرانسه ، ارزش بورسیه ها، و توانمندی های خود، نوع بورسیه و دانشگاه خود را برگزینند.

 

سوالات مهاجرتی خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

Related Posts

2 thoughts on “بورسیه تحصیلی فرانسه 2021

 1. امیر گفت:

  سلام
  آیا گذراندن مقطع لیسانس در دانشگاه تهران در رشته حقوق تاثیری در بورس دارد؟

  1. امین بهرامی گفت:

   با سلام
   بی تاثیر نخواهد بود اما موارد دیگر هم در رزومه شما اهمیت دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *