بیمه درمانی در آلمان شامل چه خدماتی می شود؟

بیمه درمانی در آلمان

انواع خدمات بیمه درمانی آلمان در غالب کارت الکترونیکی بیمه درمانی در این مقاله توضیح داده شده است. سوالات خود را در انتهای مقاله مطرح کنید.

طبیعتا هیچ کس بیمار شدن را دوست ندارد. اما اگر شما یا خانواده تان نیاز به پزشک داشته باشید می توانید سریعا و با هزینه ی مناسب خدمات پزشکی را دریافت کنید. کشور آلمان سیستم غنی و قوی از بیمارستان ها، پزشکان و داروسازان را دارد.

در آلمان شما به عنوان یک کارمند قاعدتا بیمه ی درمانی خواهید داشت. این امر می تواند تحت سیستم بیمه ی درمانی قانونی و یا بیمه ی درمانی خصوصی باشد. اگر شما بیمار شوید بیمه هزینه ی درمانتان را پرداخت می کند.

خدمات بیمه درمانی در آلمان شامل موارد زیر می شود:

 • درمان پزشکی سرپایی، مثلا در مطب پزشک

 • دندانپزشکی

 • داروها و استفاده از تجهیزات پزشکی

 • بستری شدن در بیمارستان

 • خدمات توانبخشی پزشکی

 • خدمات دوران بارداری و زایمان

 •  

اگر همسر شما شاغل نیست می تواند بدون پرداخت هیچگونه هزینه ی اضافی تحت بیمه ی قانونی شما قرار بگیرد. این مورد برای فرزندان شما نیز صدق می کند.

علاوه بر آن بیمه نامه ی درمانی شما به طور خودکار شامل مراقبت های طولانی مدت نیز می باشد. بیمه ی مراقبت طولانی مدت شما در صورتی فعال می شود که به عنوان مثال بیماری سختی داشته باشید که توان مراقبت از خود را از شما سلب کند.

کارت الکترونیکی بیمه ی درمانی چیست؟

به محض عضویت در سیستم بیمه ی درمان قانونی، کارت الکترونیکی بیمه درمانی به شما تعلق می گیرد. این کارت شامل عکس، سوابق الکترونیکی نام شما، تاریخ تولد، آدرس، شماره ی بیمه و وضعیت بیمه ی شما می باشد. هر زمان که به ملاقات پزشک می روید باید شماره بیمه ی خود را ارائه دهید تا بیمه هزینه ی صورتحساب شما را در نظر بگیرد.

بیمه ی درمانی شما در تمام 28 کشور اتحادیه ی اروپا و همچنین در ایسلند، لیختن اشتاین، نروژ و سوئیس معتبر است.

 به این معنی که در زمان تعطیلات یا سفرهای کاری به این کشورها در صورت نیاز به معالجه ی پزشکی می توانید از خدمات بیمه ی خود استفاده کنید. قبل از سفر به خارج از آلمان بهتر است با مرکز بیمه ی خود تماس بگیرید تا بدانید در مواقع اضطراری چه کاری باید انجام دهید.

بنر

6 پاسخ

 1. اکثر مقالات شما در خصوص کشور آلمان رو خوندم. یعنی به جرات می تونم کامل ترین توضیحات رو در وب سایت شما تونستم پیدا کنم.
  خیلی عالی بود. خدا قوت.

 2. با سلام بیماری ام اس دارم ویه کم ناتوانی در راه رفتن.میخواستم برم در آلمان درمان بشم .شرایط بیمه و درمانی در آلمان رو میخواستم بدونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی :

پایتخت سوئیس

برن پایتخت سوئیس است که با جمعیتی حدود 144000 نفر به عنوان پنجمین شهر پرجمعیت این کشور شناخته می‌شود. این شهر در شمال غربی سوئیس و در ایالتی به نام برن واقع شده است. در

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن