بیمه ی سلامت ترکیه برای دانشجویان و افراد خارجی

بیمه سلامت ترکیه برای دانشجویان

دانشجویانی که در کشور ترکیه تحصیل نموده و قصد استفاده از طرح بیمه سلامت همگانی را دارند، می توانند ظرف مدت سه ماه از تاریخ ثبت نام در دانشگاه با مراجعه به سازمان تامین اجتماعی استان محل تحصیل و یا مراکز بیمه ی تامین اجتماعی نسبت به اخذ بیمه ی سلامت ترکیه برای دانشجویان و افراد خارجی اقدام نمایند.

دانشجویانی که ظرف مدت اعلام شده نسبت به مراجعه و درخواست بهره مندی از بیمه ی سلامت ترکیه اقدام ننمایند، حق استفاده از این بیمه در طول دوران تحصیل در ترکیه از ایشان سلب می گردد.

بیمه سلامت در ترکیه

درکشور ترکیه برای گرفتن اقامت (اقامت تحصیلی، اقامت کاری، اقامت از طریق ثبت شرکت، اقامت توریستی و اقامت از طریق خرید ملک) برای اخذ هر یک از این اقامت ها، گرفتن بیمه سلامت در ترکیه امری اجباری می باشد.

بیمه سلامت در ترکیه

انواع بیمه سلامت ترکیه

انواع بیمه سلامت ترکیه

بیمه در کشور ترکیه به دو صورت انجام پذیر است:

📌 بیمه ی دولتی توسط شرکت های خصوصی
📌  بیمه خصوصی توسط شرکت های خصوصی

بیمه ی دولتی ترکیه

بیمه ی خصوصی ترکیه

 

بیمه ی دولتی در کشور ترکیه در صورتی امکان پذیر است که شخص،سرمایه گذار یک شرکت خصوصی بوده و یا این که در یک شرکت خصوصی با داشتن اجازه کا از دولت ترکیه مشغول به فعالیت بوده و بیمه ی فرد توسط کار فرما پرداخت می شود.

 

بیمه ی خصوصی در ترکیه که رایج ترین بیمه بین افراد خارجی است توسط شرکت های متعددی صورت می گیرد و هر شرکت  بیمه گذارخصوصی در ترکیه بر اساس ملاکهایی همچون سنین افراد ، جنسیت و تعرفه های درمانی به متقاضیان قیمت های خود را ارائه می دهند.

نحوه محاسبه حق بیمه پرداختی از سوی دانشجو

بر اساس قانون بیمه، مبنای محاسبه حق بیمه پرداختی از سوی دانشجو یک سوم حداقل در آمد روزانه برای ۳۰ روز متوالی می باشد که این مبلغ از سوی دانشجو پرداخت و سپس کلیه مخارج و هزینه های درمانی دانشجو از سوی شرکت بیمه گر پرداخت می گردد.

نکته مهم:

کلیه الزامات قانونی مبنی بر پرداخت حق بیمه متعلق به دانشجو می باشد.کلیه دانشجویانی که حق بیمه ی خود را بصورت کامل پرداخت نموده اند تا پایان دوره ی بیمه می توانند از خدمات درمانی مربوطه استفاده نمایند.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

نحوه ی مراجعه جهت بهره مندی از بیمه ی سلامت ترکیه برای دانشجویان

نحوه ی مراجعه جهت بهره مندی از بیمه ی سلامت ترکیه برای دانشجویان

بر اساس قانون ۶۴۵۸ مربوط به افراد خارجی تبار و حفظ حقوق بین الملل که در تاریخ ۲۱ فروردین سال ۱۳۹۳ به مرحله اجرا در آمد دانشجویانی که قصد دریافت پروانه ی اقامت را دارند باید به نکات ذیل توجه داشته باشند.

موارد مهم در بهرمند ی از بیمه سلامت کشور ترکیه

  • جهت انجام امور مربوط به بیمه ابتدا باید به یکی از شعبات اداره ی امور مالیاتی کشور ترکیه مراجعه نموده و نسبت به اخذ شناسه ی مالیاتی اقدام نمایند.(دریافت این شناسه برای آن دسته از کسانی که قبلا دارای پروانه اقامت بوده و یا دارای شناسه ی افراد خارجی تبار می باشند الزامی نمی باشد.)
  • پس از اخذ شناسه مالیاتی مذکور با مراجعه به دفاتر یکی از شرکت های بیمه رسمی و مورد تایید دولت ترکیه نسبت به اخذ بیمه سلامت اقدام نمایند.هزینه بیمه سلامت متناسب با سن- جنسیت و ملیت اشخاص متفاوت می باشد.

  • انجام بیمه سلامت برای کلیه افراد خارجی تباری که قصد دریافت پروانه اقامت و یا مجوز زندگی در کشور ترکیه را دارند اجباری بوده و به تناسب کشور و جنسیت فرد و نیز نسبت به شرکت های بیمه گزار متفاوت می باشد

مقاله پیشنهادی : اعزام دانشجو به ترکیه

سوالات متداول

دانشجویان می توانند ظرف مدت سه ماه از تاریخ ثبت نام در دانشگاه با مراجعه به سازمان تامین اجتماعی استان محل تحصیل و یا مراکز بیمه ی تامین اجتماعی نسبت به اخذ بیمه ی سلامت ترکیه برای دانشجویان و افراد خارجی اقدام نمایند

بیمه ی دولتی توسط شرکت های خصوصی
بیمه خصوصی توسط شرکت های خصوصی

بر اساس قانون بیمه، مبنای محاسبه حق بیمه پرداختی از سوی دانشجو یک سوم حداقل در آمد روزانه برای ۳۰ روز متوالی می باشد که این مبلغ از سوی دانشجو پرداخت و سپس کلیه مخارج و هزینه های درمانی دانشجو از سوی شرکت بیمه گر پرداخت می گردد.

مشتاق شنیدن نظرات شما هستیم

نظر کلاینت های هرمس اپلای

رایگان ارزیابی شو!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات پیشنهادی :

مهاجرت به سوئیس

مهاجرت به سوئیس مطلبی است که در این مقاله به آن پرداخته ایم. سوئیس (Switzerland)، یکی از زیباترین کشورهای جهان و واقع در اروپای غربی است. این کشور در همسایگی کشورهایی چون آلمان، اتریش، لیختن‌اشتاین،

مهاجرت به سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور

مهاجرت به سنگاپور مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. سنگاپور کشوری در جنوب شرقی آسیا است که در دهه‌های اخیر به عنوان یکی از کشورهای پیشرفته در زمینه‌های مختلف

درباره مالزی

درباره مالزی

درباره مالزی مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن پرداخته ایم. مهاجرت پدیده رایج دنیای امروز است. امروزه از سرتاسر دنیا آدم‌ها بنا به دلایل مختلف مهاجرت می‌کنند. مالزی یکی از آن