لوگو وزارت کار

تحصیل در اتریش 2021

تحصیل-در-اتریش

جمعیت بسیار کم کشور اتریش، تحصیل در اتریش در سال 2021 وشرایط اخذ ویزای تحصیلی و اقامت را هموارنموده است. زبان این کشور آلمانی است و از مزایای تحصیل در اتریش هم سطح  بودن کیفیت دانشگاه های این کشور با کشور آلمان می باشد ومزیت دیگر رایگان بودن دانشگاه ها و( با هزینه بسیار کم ) می باشد.

اتریش

پذیرش تحصیلی برای دانشجویان ایرانی در اتریش

پذیرش تحصیلی  برای دانشجویان ایرانی در اتریش با شرط قبولی  در کنکور سراسری می باشد.  درمورد رشته های هنری کشور اتریش خود اقدام به برگزاری آزمون ورودی می کند و البته قبولی در این آزمون آسان نمی باشد.از الزامات پذیرش در اتریش این است که محل زندگی دانشجو نزدیک به محل تحصیل دانشجو باشد.

برای متقاضیان تحصیل در اتریش دو شرط پیش رو میباشد : اول اینکه مدرک زبان آلمانی را تا سطح B2 در ایران یاد بگیرند و دوم اینکه با گرفتن (پذیرش مشروط) بدون مدرک زبان آلمانی اقدام کنند و در کالج های زبان در کشور اتریش زبان آلمانی بخوانند.

تحصیل در اتریش پزشکی و دندانپزشکی

ازبزرگترین ومهمترین مراکز تحقیقاتی سطح بالای اروپا دانشگاه پزشکی وین می باشد. این موسسه با استخدام هیئت۵۴۰۰ نفره ،  ۱۸۰۰ محقق و۱۵۰۰ پزشک  دارای بزرگترین بیمارستان اروپا ( بیمارستان عمومی وین ) می باشد. تا کنون ۴۷۰۰۰ عملیات جراحی در این بیمارستان توسط اساتید این دانشگاه در بیمارستان وین انجام شده است.

مدت تحصیل پزشکی در اتریش و در دانشگاه پزشکی وین ۶ سال است و مطالعات در این کشور رایگان می باشد.

ازشرایط تحصیل پزشکی دردانشکده پزشکی وین قبولی درآزمون ورودی وارائه گواهی مدرک زبان C1می باشد.

رتبه بندی دانشگاه وین اتریش

دانشگاه پزشکی و دندانپزشکی اتریش از لحاظ رنکینگ بین المللی و رتبه بندی دانشگاه های دنیا نظیر QS رتبه بندی دانشگاهی جهانی، رتبه بندی فوربس آمریکا و رتبه بندی اروپا دارای رتبه های افتخارآفرین و درخشانی می باشد.

خوابگاه های دانشجویی دانشگاه وین اتریش از مجهزترین و امکانات ترین خوابگاه ها می باشد و معمولا بسیار نزدیک به دانشگاه هستند.

هزینه های زندگی در کشور اتریش برای دانشجویان

پاسخ به سوال اکثر متقاضیان تحصیل در اتریش : که آیا قادر به پرداخت هزینه های زندگی در اتریش هستند یا نه و مبالغ به چه صورت میباشد؟

جواب ما : با داشتن ویزای تحصیلی اتریش هر دانشجو اجازه ۲۰ ساعت کار در هفته را دارا می باشد  که کفاف هزینه زندگی در اتریش را می دهد. هزینه های زندگی بسته به سبک زندگی 800 تا 1200 یورو در ماه می باشد که هزینه های غذا و رفت و آمد و مسکن  و بیمه های دانشجویان می باشد.

تحصیل در مقطع ارشد

تحصیل در مقطع ارشد در کشور اتریش برای آن دسته از متقاضیانی مناسب است که به دنبال تحصیل با سطح بالای کیفیت و هزینه های پایین نسبت به سایر کشور های اروپایی مثل انگلیس و ایالات متحده و استرالیا هستند  و به زبان انگلیسی هم ارائه می شود و مناسب برای آن دسته از متقاضیانی که طالب اقامت اتریش هستند ، بدین صورت که بعد از فارغ التحصیلی در مقطع ارشد مجوز یکساله برای حضور در اتریش و یافتن شغل مناسب را دارا می باشند و می توانند ویزای تحصیلی خود را تبدیل به ویزای کاری نمایند و بعد از سپری شدن مدتی اقامت دائم اتریش را بگیرند.

تحصیل در رشته معماری

تحصیل در اتریش برای شهروندانی که موفق به پایان  تحصیلات در دوره متوسطه ومدرک دیپلم شده اند، بدون آزمون ورودی انجام می گیرد. البته دانشگاه های هنر و موسیقی مستثنی هستند و انتخاب دانشجو  با گزینش و بررسی تواناییهای فردی داوطلبان  این رشته انجام می پذیرد.

در دانشگاه وین اتریش به سه صورت زیر به آموزش معماری پرداخته می شود:

۱-  از ویژگی های  با اهمیت آموزش در دانشگاه فنی وین که دانشگاه پایه در تمامی رشته های مهندسی و من جمله معماری است ، تفکیک و جدا سازی حوزه ها و گرایشات مختلف در رشته معماری از یکدیگر و انستیتوهای اختصاصی مجزا و تعریف شده  برای هر یک از این گرایشها به تنهایی می باشد.

۲- دانشگاه هنرهای زیبا. در این دانشگاه از اساتید برجسته و معمار ایرانی الاصل و پایه گذار دفتر معماری Foreign Office Architects در لندن، دکتر موسوی به عنوان رئیس دپارتمان معماری، فعالیت دارد می توان نام برد . ایشان علاوه بر ریاستِ دپارتمان معماری، استاد راهنمای دانشجویان نیز در استودیویی که به نام  خود او مشهور است، می باشد.

۳- دانشگاه هنر کاربردی. در این دانشگاه نیز، استودیو های طراحی زیر نظر اساتید برجسته و صاحب نظری از جمله زاها حدید، گرگ لین  و ولف د. پریک مدیریت می شود.

پذیرش دانشجو در دانشگاههای شماره ۲ و ۳، از آنجا که در گروه دانشگاههای هنر می باشد ، با آزمون ورودی و با پذیرش سالانه تعداد اندکی دانشجو، انجام می شود.

توجه: این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی می باشد و موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در این زمینه خدماتی ارائه نمی دهد

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها