استرالیا

تحصیل در استرالیا 2020

کشور استرالیا همواره به عنوان کشوری که بهترین مراکز آموزش عالی و مدارس را در خود دارد شناخته می شود. درصد رفاه و درآمد بالای مشاغل در این کشور و همینطور شرایط خاص اقامتی  آن را به مقصد اول تعداد زیادی از دانشجویان مبدل کرده است. با تحصیل در استرالیا 2020 میتوانید لذت تحصیل در یکی از امن ترین و با رفاه ترین کشور های دنیا را بچشید.

مزایای تحصیل در استرالیا

شرکت در موسسات و دانشگاه های دارای تاییدیه جهانی، سبک زندگی چند فرهنگی و زنده استرالیا، هزینه های مناسب تحصیل و زیبایی این کشور را می توان به عنوان مهمترین عوامل برای تحصیل در استرالیا دانست.

استرالیا مقصد مشهوری برای دانشجویانی که قصد دارند در مقاطع عالی خود در سطح جهانی تحصیل کنند است. هر ساله دانشجویان بین المللی زیادی در کورس ها شرکت میکنند. دانشجویان بین المللی بخش بزرگی از دانشجویان استرالیا را تشکیل می دهند.

در سال ۲۰۱۵ حدود ۶۵۰ هزار دانشجو و دانش آموز بین المللی در سیستم آموزش استرالیا ثبت شده اند. دانشجوها بزرگترین بخش این تعداد را تشکیل می دهند. در این بین ایالت های new south wales ، Victoria و queens land بیشترین تعداد دانشجو را در خود جای می دهند.

شرایط تحصیل در استرالیا

استرالیا گستره ی وسیعی از رشته ها و شرایط را برای دانشجویان در نظر میگیرد. دوره های پیش نیاز و آماده سازی برای دانشجویانی که هنوز به سطح مورد قبول دانشگاه ها نرسیده اند هم برگزار می شود. فرقی نمی کند که شما اخیرا از دبیرستان فارغ التحصیل شده باشید، تحصیلات عالی خود را شروع کرده باشید یا تصمیم به تغییر رشته گرفته باشید.

اقدام برای دانشگاه های استرالیا زمان و برنامه ریزی زیادی را می طلبد.

برای تحصیل در استرالیا مراحل زیر باید طی شود:

  • کورس و رشته مورد نظر خود را انتخاب کنید.
  • دانشگاه های ارائه دهنده آن را جستجو کنید.
  • گذراندن شرایط مورد نیاز دانشگاه
  • اقدام برای گرفتن پذیرش
  • ارسال مدارک

پذیرش دانشگاه های استرالیا

پس از انتخاب دانشگاه و رشته مورد نظر باید برای گرفتن پذیرش اقدام کنید. قبل از اقدام فراموش نکنید که باید پیش نیاز های آکادمیک و زبانی دانشگاه مورد نظر را داشته باشید. راه هایی نیز برای افرادی که این پیش نیاز ها را ندارند یا نمی توانند کسب کنند پیش بینی شده است. یکی از این راه ها شرکت در برنامه های پیش نیاز دانشگاه است.

اقدام برای دانشگاه ها و موسسات استرالیا هم به صورت آنلاین و هم به صورت پستی انجام می گیرد. پس از پر کردن فرم های مورد نظر و ارسال مدارک مورد نیاز می توانید برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های استرالیا اقدام کنید.

اکثر موارد مورد نیاز شما برای اقدام به تحصیل در استرالیا به شرح زیر است:

  • اطلاعات شخصی
  • اثبات پاس کردن پیش نیاز های زبانی
  • مدارک تحصیلی قبلی
  • ترجیحات شما برای ادامه تحصیل
  • و غیره

پس از ارسال مدارک و اقدام، چندین هفته تا چندین ماه برای اعلام نتایج صبر می کنید.

پس از اعلام نتایج دانشگاه های استرالیا، مرحله ی بعدی گرفتن تاییدیه های مربوط است این کار با ضوابط و دقت خاصی باید صورت گیرد.

مرحله نهایی اقدام برای گرفتن ویزای دانشجویی استرالیا است که پس از ارائه مدارک مورد نیاز برای ویزای تحصیلی استرالیا درخواست شما ثبت شده و آماده ی ورود به این کشور زیبا برای تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان می شوید.

زندگی دانشجویی در استرالیا

زندگی در استرالیا تجربه ی جدیدی را برای شما به ارمغان خواهد آورد. تعداد موسسات و سازمان های زیادی در دانشگاه شما و در استرالیا وجود دارد که تجربه ی زندگی در استرالیا را برای شما راحت تر و جذاب تر می کند.

استرالیا در زمره خوشحالترین کشور های دنیاست(گزارش امید به زندگی جهانی سال ۲۰۱۷) و طبق آمار QS 4 شهر از کشور استرالیا در لیست بهترین شهرهای دانشجویی جهان هستند .

در زیر هزینه های بخش های مختلف زندگی در استرالیا را می توانید ببینید.

بخشهزینه در هفته (دلار استرالیا)
خوراک و رستوران$۸۰ to $280
شارژ آب و برق$۳۵ to $140
تلفن و اینترنت$۲۰ to $55
حمل و نقل عمومی$۱۵ to $55
ماشین (پس از خرید)$۱۵۰ to $260
تفریحات$۸۰ to $150

گروه اعزام دانشجو هرمس اپلای افتخار دارد که با بهره گیری از تجارب تخصصی خود در زمینه ی اعزام دانشجو به استرالیا، آلمان، اتریش، فرانسه و ایتالیا و… شما را در این راه یاری کند. مفتخریم که با داشتن صد ها کیس موفق در زمینه اعزام دانشجو به استرالیا و تحصیل در استرالیا یاری رسان شما در این راه باشیم.

توجه: این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی می باشد و موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در این زمینه خدماتی ارائه نمی دهد

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *