تحصیل در مدارس کانادا

تحصیل در مدارس کانادا

کانادا برای دانش آموزان خارجی مدارس بسیار زیادی دارد. این ها مدارس ابتدایی و متوسطه، موسسات آموزش عالی پس از دوره متوسطه (یعنی کالج ها و دانشگاه ها)، مدارس آزاد و فنی حرفه ای و مدارس زبان هستند. هنگامی که مدرسه خود را انتخاب کردید، باید اطمینان حاصل کنید که این مدرسه در لیست موسسات آموزش مجاز و تعیین شده هستند. در این لیست، اسامی مدارس کانادا مجاز برای پذیرش دانش آموزان خارجی آورده شده است. مجوز تحصیل در مدارس کانادا تنها به کسی داده می شود که برای تحصیل در یکی از این موسسه های آموزشی، پذیرفته شده باشد.

سیستم تحصیل در مدارس کانادا

تحصیلات برای اغلب کانادائی ها بسیار مهم است. سیستم آموزشی کانادا سه مرحله دارد. معمولا کودکان از سن 5 تا 12 سالگی به دبستان رفته، و از سن 13تا 17 یا 18 سالگی به دبیرستان می روند. تحصیلات عالی بعد از دبیرستان شروع می شود و دانش آموزان می توانند وارد کالج، مدارس فنی، و یا دانشگاه های کانادا شوند.

مدارس

دبستان و دبیرستان در کانادا

در کانادا تمام کودکان 5 تا 16 ساله باید به مدرسه بروند. دبستان و دبیرستان های دولتی مجانی هستند. بعضی از کودکان به مدارس خصوصی (غیر انتفاعی) می روند و شهریه پرداخت می کنند. مدارس خصوصی شهریه دارند.

والدین ممکن است بخواهند به فرزندان شان در خانه درس بدهند. دانش آموزانی که در خانه درس می خوانند می توانند واحدهای خود را از روی اینترنت انتخاب کنند و موضوعات درسی شان را از طریق پست دریافت کنند.

کودکان مدرسه را در حدود پنج سالگی شروع می کنند. به مرحلۀ اول ورود به مدرسه کودکستان (kindergarten) می گویند. بچه های کمتر از پنج سال می توانند به کودکستان (preschool) بروند. در کودکستان (kindergarten) کودکان نیمی از روز را به مدرسه می روند. بعضی از مدارس برای بچه هائی که انگلیسی نمی دانند کلاس های تمام روز دارند. گاهی کلاس های دانش آموزان دبستانی، (کلاس 1 تا 6 و یا 7)، مخلوطی از کلاس های دو سال مختلف تحصیلی است. برای مثال ممکن است دانش آموزان کلاس های اول، دوم، و سوم در یک کلاس بنشینند.

بعضی از مناطق آموزش و پرورش ممکن است کلاس های معادل راهنمائی برای کلاس های 6 تا 8 داشته باشند. بعضی از دبیرستان ها ممکن است از کلاس 8 تا 12 و یا از کلاس 9 تا 12 باشند. بیشتر دانش آموزان در سن 18 سالگی دبیرستان را تمام می کنند. به کسانی که در کانادا دبیرستان را تمام می کنند دیپلم دبیرستان می دهند.

 
 
زبان انگلیسی

کلاس های انگلیسی برای کودکان

کودکان معمولا به نزدیکترین مدرسۀ محل سکونت شان می روند. بعضی از دانش آموزان به کلاس های “انگلیسی بعنوان زبان دوم» (ES ) می روند. بیشتر دانش آموزانی که برای یادگیری انگلیسی احتیاج به کمک دارند در کلاس درس از این کمک ها برخوردار خواهند شد. بعضی از کودکان بزرگ تر هم به مدرسۀ معمولی و هم به کلاسهای زبان ESL می روند.

یادگرفتن انگلیسی در کودکستان

در بعضی از کلاس های آمادگی (pre-schools) برنامه هائی ارائه می کنند که کودکان بتوانند قبل از شروع دبستان انگلیسی یاد بگیرند. برای پیدا کردن کودکستانی که در منطقۀ شما برنامۀ ESL داشته باشد، از یکی از اداره استقرار مهاجرین (immigrant settlement agency) سوال کنید.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

نظر کلاینت های هرمس اپلای

رایگان ارزیابی شو!
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات پیشنهادی :

تحصیل-دامپزشکی-در-ترکیه

تحصیل دامپزشکی در ترکیه

هر ساله متقاضیان زیادی برای تحصیل دامپزشکی در ترکیه درخواست می‌دهند. دانشگاه‌های ترکیه برای رشته دامپزشکی یک سیستم آموزشی بسیار