تحصیل در هلند

تحصیل در هلند

تحصیل در هلند در مقطع لیسانس ۴ سال به طول می انجامد. بدلیل اینکه زبان تحصیل در هلند، زبان آلمانی می باشد برای تحصیل در این کشور باید مدرک زبان آلمانی B1 یا  B2 داشته باشید.

آنچه در این مقاله میخوانید

شرایط تحصیل در هلند

لازم است بدانید افرادی که مدرک زبان آلمانی خود را در ایران گرفته اند آسان تر می توانند ویزای تحصیلی هلند را دریافت کنند به نسبت افرادی که دوره های زبان آلمانی را از کالج های زبان در هلند می گیرند. شهریه سالیانه دوره  لیسانس حدود۶۵۰۰ تا ۱۲۰۰۰ یورو می باشد.

بسیاری از افراد جهت مهاجرت به هلند از طریق تحصیل اقدام می کنند، از طریق اخذ اقامت هلند از نوع تحصیلی ، میتوان نسبت به اخذ تابعیت هلند اقدام کرد. روش های مختلفی نظیر مهاجرت کاری، سرمایه گذاری و… وجود دارند. اخذ اقامت هلند از طریق تولد ممکن نیست. سیستم تابعیتی هلند بر اساس خون می باشد.

هزینه تحصیل در هلند

شرایط تحصیل در مقطع لیسانس یا ارشد

یکی از شرایط اولیه، داشتن مدرک دیپلم با معدل بالای ۱۲ می باشد. متقاضیان دوره لیسانس و ارشد بایستی  مدرک  زبان ایلتس را دارا باشند از شرایط دیگر برای اخذ پذیرش از دانشگاه ها در هلند داشتن مدرک B1 یا B2 زبان آلمانی می باشد. از شرایط پذیرش دانشگاه و  ویزای تحصیلی هلند داشتن مدرک زبان انگلیسی می باشد.

هزینه تحصیل در هلند

هزینه تحصیل در هلند

هزینه تحصیل در دانشگاه های هلند در مقطع فوق لیسانس سالانه مبلغی حدود ۱۱۰۰۰ تا ۱۵۰۰۰ یورو می باشد. دانشجویان با ویزای تحصیلی خود اجازه کار ۲۰ ساعت در هفته را دارند که حقوق دریافتی آنها در هفته ۲۰۰ یورو می باشد. تحصیل در مقطع دکترا در دانشگاه های هلند ۴ ساله می باشد که دانشجویان در این مقطع تحصیلی می توانند با بورسیه تحصیلی این مقطع تحصیلی را  در هلند بگذرانند و  یا اینکه خودشان شهریه دانشگاه را پرداخت کنند.

دانشجویانی که موفق به اخذ بورسیه تحصیلی مقطع دکترا در هلند می شوند ، در ماه مبلغ حقوقی در حدود ۲۰۰۰ دلار دریافت میکنند. با توجه به بورسیه خوبی که از طرف دولت هلند اعطا می شود رقابت برای گرفتن پذیرش با بورسیه تحصیلی از دانشگاه های در هلند بالا است.

شرایط بورسیه تحصیلی مقطع دکتری در هلند

داوطلبان اخذ بورسیه تحصیلی مقطع دکترا هستند بایستی مدرک لیسانس و فوق لیسانس خود را از دانشگاه های معتبر گرفته باشند. همچنین  باید مدرک زبان آیلتس ۶٫۵ و مقالات بین المللی  ISI  داشته باشند. شرط دیگر داشتن یک استاد مشاور برای پشتیبانی از دکترای خود می باشد. دانشجویان با داشتن  این شرایط شانس بیشتری برای اخذ بورسیه تحصیلی مقطع دکترا در دانشگاه های هلند را دارا می باشند. دانشجویان مقطع دکترا اجازه ۳۰ ساعت کار در هفته را دارند و مبلغی حدود ۲۴۰ تا ۳۰۰ یورو در هفته حقوق دریافتی دارند.

تحصیل در هلند

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هلند

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هلند کاملا متفاوت از بقیه کشورهاست  و متشکل از سه دوره زیر است:

لیسانس (۳ سال) + فوق لیسانس (۳ سال) + کارآموزی (۱ سال)

اکثر دانشگاه ها در دوره لیسانس به زبان انگلیسی تدریس می شود و دوره فوق لیسانس به بالاتر تدریس به زبان هلندی می باشد دانشجویان بایستی تحصیل خود را  باید زبان هلندی  انجام دهند وتا سطح B2  باید آماده باشند . برای دوره کارموزی دانشجویان  باید حتما  به زبان هلندی مسلط باشند.

دانشگاه های ارائه دهنده دروس پزشکی و دندانپزشکی در هلند:

  • University of Groningen

  • Maastricht University

  • Radboud University

  • University of Amsterdam

هزینه دوره های پزشکی و دندانپزشکی در مقطع لیسانس حدود  ۳۰۰۰۰ یورو در سال برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا می باشد و امکان نقل و انتقال  دانشجویان در هلند با سایر کشورها  به دلیل متفاوت بودن نظام آموزش پزشکی و دندانپزشکی در این کشور وجود ندارد. یکی از شرایط پذیرش  متقاضیان تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هلند برای ثبت نام  دوره های کارشناسی پزشکی و دندانپزشکی داشتن  آیلتس ۶٫۵ آکادمیک می باشد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در هلند گزینه مناسبی است؟

به صورت کلی  می توان دلایلی را در نظر گرفت که شاید بتوان گفت هلند به عنوان مقصد ادامه تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی شرایط مناسبی ندارد زیرا :

  1.  ۱ – شهریه تحصیل بسیار بالا در حدود شهریه های دانشگاه های انگلستان
  2.  ۲- هزینه زندگی بالا در هلند (۱۰۰۰۰ یورو در سال)
  3. ۳ – عدم امکان ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس به زبان انگلیسی
  4. 4 _ عدم امکان انتقال در حین تحصیل به سایر دانشگاه های اروپایی
مشتاق شنیدن نظرات شما هستیم

نظر کلاینت های هرمس اپلای

رایگان ارزیابی شو!
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات پیشنهادی :

تحصیل-دامپزشکی-در-ترکیه

تحصیل دامپزشکی در ترکیه

هر ساله متقاضیان زیادی برای تحصیل دامپزشکی در ترکیه درخواست می‌دهند. دانشگاه‌های ترکیه برای رشته دامپزشکی یک سیستم آموزشی بسیار