لوگو وزارت کار

تحصیل در کالج های کانادا

شرایط تحصیل در کالج های کشور کانادا

ابتدا در این ویدئو به چگونگی اخذ پذیرش در کالج های کانادا می پردازیم.

[vc_column][vc_column_text text_larger=”no”] تحصیل در کالج های کانادا  بیشتر بر ارتقای سطح علمی (آکادمیک) و سطح دانش زبان دانشجویان تمرکز دارد و آنها را برای بازار کار کانادا بعد از فارغ التحصیلی آماده می کند. کاربردی بودن رشته مورد نظر بیشتر از جنبه های تئوری آن اهمیت دارد .

این دوره های تحقیقاتی و کارورزی در کالج های کانادا جزو برنامه های اصلی کورس تحصیلی می باشد. در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل در کالج های کشور کانادا پرداخته ایم ، با ما همراه باشید.

پذیرش از کالج های کانادا در مقایسه با دانشگاه ها ساده تر است و دانشجویان به راحتی می توانند بعد از اتمام دوره های کالج خود وارد دانشگاه های کانادا شوند.

به هر حال برای  تحصیل در کالج های این کشور  باید نمره آیلتس ۶ به بالا ارایه دهید اما جای نگرانی نیست! چون همه ی کالج ها با نمره آیلتس پایین اجازه ی شرکت در دوره های ارتقا سطح زبان را به دانشجو می دهند و بعد از آوردن نمره قبولی در آیلتس، می توانند در کورس اصلی به تحصیل خود ادامه دهند.

[/vc_column_text][vc_message message_box_style=”3d” icon_fontawesome=”fa fa-bullhorn”]اکسپرس اینتری کانادا[/vc_message][/vc_column][vc_row][vc_column][vc_column_text text_larger=”no”]

میزان هزینه ی تحصیل در کالج های کانادا

شهریه های تحصیل در کالج های این کشور با توجه به  چندین عوامل مختلف مانند :  دوره و مقطع تحصیلی ، ایالتی که قصد تحصیل در آن را دارید ، رشته تحصیلی  و غیره… می تواند متفاوت باشد.

به طور کلی شهریه ی کالج های کانادا سالیانه به طور نسبی برای دوره های کاردانی در حدود ۸۰۰۰ دلار کانادا  و برای مقطع کارشناسی تقریبا ۱۶۰۰۰ دلار کانادا می باشد.

می توان گفت ، برای اخذ پذیرش از کالج های کشور کانادا محدودیت سنی وجود ندارد اما حتما باید موردی برای تحصیل پیدا شود که در آن به صورت کاملا شفاف، هدف از تحصیل، انگیزه برای تحصیل و از همه مهم تر سن و سایر عوامل تاثیرگذار در پروسه پذیرش و ویزا را توضیح دهید.

از جالبترین مزایای تحصیل در کالج های کشور کانادا این است که همراه متقاضی اصلی می تواند ویزای توریستی(بازدید) و از همه مهتر ویزای کار کانادا (open work permit) را بگیرد حتی اگر فرزند داشته باشد، اجازه تحصیل رایگان دارد.

چگونه برای گرفتن اقامت دائم کانادا بعد از اتمام دوره های کالج در کانادا اقدام کنیم؟

اخذ اقامت دائم کانادا پس از دوره های کالج ، سته به  استانی که در آن تحصیل کرده اید می تواند روش های متفاوتی داشته باشد.

برای کسب اطلاع بیشتر با موسسه مهاجرتی هرمس اپلای و مشاورین ارشد ما تماس بگیرید.

کانادا دارای ۱۱ استان است و هر کدام شرایط خاص خود را برای اخذ اقامت پس از اتمام دوره های کالج این کشور مطرح می کنند. مثلا بعضی استان ها بعد از کالج و سپس ادامه تحصیل، بلافاصله به شما اقامت دائم می دهند(البته بسته به شرایطی) و بعضی استان های دیگر بعد از پایان کالج و یا به طور کلی تحصیلات شما، اول اجازه کار می دهند و بعداز ۳ الی ۵ سال  کار میتوانید برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید. البته برای اطلاعات جزیی تر و به روز تر با کارشناسان موسسه مهاجرتی هرمس اپلای تماس بگیرید.

مشتاق شنیدن نظرات شما هستیم
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها