کانادا

تحصیل در کالج های کانادا

دوره های کالج در کانادا بیشتر بر ارتقای سطح علمی (آکادمیک) و سطح دانش زبان دانشجویان تمرکز دارد و آنها را برای بازار کار کانادا بعد از فارغ التحصیلی آماده می کند. بیشتر تمرکز بر کاربردی بودن رشته مورد نظر هست و بر جنبه های تئوری تمرکز کمتری می گذارند. این دوره های تحقیقاتی و کارورزی در کالج های کانادا جزو برنامه های اصلی کورس تحصیلی می باشد. در این مقاله به بررسی شرایط تحصیل در کالج های کانادا پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

پذیرش از کالج های کانادا در مقایسه با دانشگاه ها ساده تر هست و دانشجویان به راحتی می توانند بعد از اتمام دوره های کالج شان وارد دانشگاه شوند.

به هر حال تحصیل در کالج های کانادا باید نمره آیلتس ۶ به بالا ارایه دهید اما جای نگرانی نیست! چون همه ی کالج ها با نمره آیلتس پایین اجازه ی شرکت در دوره های ارتقا سطح زبان را به دانشجو می دهند و بعد از آوردن نمره قبولی در آیلتس، می توانند در کورس اصلی به تحصیل خود ادامه دهند.

میزان هزینه ی تحصیل در کالج های کانادا

شهریه ها بسته به دوره و مقطع ، کدام ایالت تحصیل کنید و کدام رشته باشد و غیره… می تواند متفاوت باشد. اما شهریه کالج های کانادا به طور نسبی برای دوره های کاردانی چیزی حدود دلار کانادا۸۰۰۰ و برای مقطع کارشناسی ،تقریبا ۱۶۰۰۰ دلار کانادا به صورت سالیانه می باشد.

اما در کل هزینه های تحصیل در کالج های کانادا حدودا ۸۰۰۰ تا ۱۸۰۰۰  دلار کاناداست که متغیر است …

می توان گفت محدودیت سنی برای گرفتن پذیرش از کالج های کانادا وجود ندارد اما حتما باید موردی برای تحصیل پیدا شود که در آن به صورت کاملا شفاف، هدف از تحصیل، انگیزه برای تحصیل و از همه مهم تر سن و سایر عوامل تاثیرگذار در پروسه پذیرش و ویزا را توضیح دهید.

از جالبترین مزایای تحصیل در کالج های کانادا این است که همراه متقاضی اصلی می تواند ویزای توریستی(بازدید) و از همه مهتر ویزای کار کانادا (open work permit) را بگیرد حتی اگر فرزند داشته باشد، اجازه تحصیل رایگان دارد.

حال چگونه برای گرفتن اقامت دائم کانادا بعد از اتمام دوره های کالج در کانادا اقدام کنیم؟

این موضوع  بسته به استانی که در آن تحصیل کرده باشید می تواند روش های متفاوتی را برای اخذ اقامت دائم کانادا جلوی پای شما بگذارد. برای کسب اطلاع بیشتر با موسسه مهاجرتی هرمس اپلای و مشاورین ارشد ما تماس بگیرید.

کانادا ۱۱ استان دارد و هر کدام شرایط خاص خود را برای اخذ اقامت پس از تحصیل در دوره های کالج کانادا مطرح می کنند. مثلا بعضی استان ها بعد از کالج و سپس ادامه تحصیل، بلافاصله به شما اقامت دائم می دهند(البته بسته به شرایطی) و بعضی استان های دیگر بعد از پایان کالج و یا به طور کلی تحصیلات شما، اول اجازه کار می دهند و بعداز ۳ الی ۵ سال می توانید کار کنید و برای اقامت دائم کانادا اقدام کنید. البته برای اطلاعات جزیی تر و به روز تر با کارشناسان موسسه مهاجرتی هرمس اپلای تماس بگیرید.

توجه: این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی می باشد و موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در این زمینه خدماتی ارائه نمی دهد

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *