با انتخاب تحصیل در کانادا این فرصت را برای خود ایجاد کنید تا با فرهنگ های جدید اشنا شوید. در شهر هایی مثل مونتریال، تورنتو، ونکور و کبک. تحصیل در کانادا 2019 به عنوان هدف خیلی از دانشجویان برای ادامه تحصیل می باشد. مهمترین و محبوب ترین بخش ها برای تحصیل در کانادا شامل اونتاریو ، بریتیش کلومبیا و کبک میباشد که بسیاری از آن ها بهترین دانشگاه های جهان را شامل میشوند. برای دانشجویانی که به دنبال تحصیل در بهترین دانشگاه های جهان هستند، تحصیل در کانادا گزینه ی جذابی است. کانادا دارای دانشگاه هایی با رتبه های زیر ۵۰ در کل جهان میباشد.

 

شرایط ویژه تحصیل در کانادا

۱- اگر معدل شما بالای ۱۵ و مدرک آیلتس ۶٫۵ دارید همین حالا برای تحصیل در کانادا با ما تماس بگیرید. 
۲- اگر مدرک زبان انگلیسی ندارید می توانید با شرکت در کلاس های زبان کانادا اقدام کنید.

تحصیل در بهترین دانشگاه های کانادا

دانشگاه تورنتو با رتبه ی ۲۸ QS  جهانی و مک گیل با رتبه ی ۳۳ QS  جهانی در شهر های تورنتو و منتریال ۲ تا از بزرگترین شهر های کانادا قرار دارد. دانشگاه های دیگری از جمله مک مستر، البرتا، مونتریال ، واترلو و وسترن با رتبه های زیر ۲۲۰ QS  جهانی در این کشور قرار دارند.

تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی میتواند به مدت ۳ تا ۴ سال با توجه به دانشگاه مقصد به طول انجامد. تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد نیز وابسته به دانشگاه و نوع مدرک بین ۱ تا  ۲ سال به طول می انجامد.  در کانادا انواع مراکز اموزشی متفاوتی وجود دارد. ۱٫ دانشگاه ها مراکزی که امکان تحصیل در تمامی مقاطع و انجام کار های تحقیقاتی وجود دارد. ۲٫ کالج ها، مدرسه های هنر و… که گواهی و دیپلم و در برخی موارد مدرک لیسانس و فوق دیپلم.

از انجایی که دانشگاه های کانادا توسط دولت های استانی اداره می شوند، تفاوت هایی در این مورد میتوان مشاهده کرد. به خصوص کبک در این مورد تفاوت قابل توجهی نسب به بقیه ایالت های کانادا دارد. به طور مثال دانش اموزان در کبک یکسال  دوره ی دبیرستان را کمتر میگذرانند و باید یک سال در دوره ی یک ساله پیش دانشگاهی  را در کالج بگذرانند.

برای تحصیل در کانادا در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری باید چه کار کرد؟

ملزمات تحصیل در کانادا در مقاطع دکتری در دانشگاه ها  متفاوت هستند اما در کل مدارک کورد نیاز برای اپلای کردن درمقطع دکتری شامل:

  1. مدرک ارشد در رشته ی مرتبط با نمرات بالا ، سوابق و توانایی پژوهشی قابل اثبات
  2. مدرک زبان ، با توجه به این که زبان کورس به فرانسه است یا انگلیسی ( اگر زبان اول شما هیچکدام از این زبان ها نباشد و شما به این زبان ها درس نخوانده باشید نیازبه ارایه ی مدرک زبان میباشد)
  3. نمره ی بالا در امتحان GRE یا GMAT

در موارد خاص دانشجو می تواند بدون داشتن مدرک ارشد (accelerate admission)  برای دکتری اقدام کند. لازمه ی آن این است که نمرات شما در دو سال اخر دوره ی لیسانس بسیار بالا و نزدیک به ۲۰ باشد و سوابق پژوهشی بسیار قوی مثل چاپ مقالات آی اس آی میباشد. ( لازم به ذکر است که مدرک زبان در این مورد نیز لازم و ضروری  می باشد)

دوره های دکتری در کانادا معمولا ۶ سال هستند. برای اپلای در این مقطع در کانادا باید در نظر داشته باشید که پروسه برای هر دانشگاه متفاوت است اما:

تصمیم گیری راجع به کورسی که می خواهید برای ان اقدام کنید و در چه زمینه ای از رشته ی خود تحصیلاتتان را ادامه دهید و طبق ان استاد راهنمای خود را در دانشگاه ها شناسایی کنید . در نظر داشته باشید که نامه ی استاد راهنما یی که شما را پذیرفته برای رایند اپلایتان ضروری می باشد.

هزینه های تحصیل دکتری در کانادا

هزینه های تحصیل دکتری در کانادا برای دانشجویان بین الملل تقریبا دو برابر هزینه ای است که برای دانشجویان شهروند کانادا میباشد. دانشگاه تورنتو اتنها دانشگاهی است که دانشجویان بین المللی دکتری شهریه یکسان مثل شهروندان کانادایی پرداخت می کنند خوشبختانه بورسیه های فراونی برای دکتری وجود دارد که افرادی که واجد شرایط هستند می توانند برای ان اقدام کنند. بورسیه هایی تا سقف ۵۰،۰۰۰ دلار کانادا در سال. بسیاری از دانشجویان نیز می توانند با کار کردن در دانشگاه به عنوان دستیار استاد (Teaching Assistantship)  یا دستیار پژوهشی (Research Assistantship) بورسیه شوند.

کار دستیار پژوهشی شامل کار کردن در  ازمایشگاه برای نوشتن گزارش یا جمع اوری داده ها ، و یا کمک کردن در دیگر زمینها می باشد. کسانی که به عنوان دستیار استاد کار میکنند باید توانایی برگزار کردن کلاس های حل تمرین یا کلاس های اضافی را برای دانشجویان مقطع کارشناسی داشته باشند در نتیجه مهمترین نکته این است که مباحث درسی اون واحد را تسلط کامل داشته باشند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × سه =