ترکیه

تحصیل دکتری در کشور ترکیه 2021

تحصیل دکتری در ترکیه

تحصیل دکتری در ترکیه موضوعی است که در این مقاله به بررسی شرایط و هزینه های آن می پردازیم. علاوه بر این موارد رشته های محبوب و همچنین دانشگاه های برتر در مقطع دکتری در ترکیه را نام خواهیم برد.

دانشگاه های ترکیه مدرن و با امکانات خوب هستند. بسیاری از مدارک تحصیلی به دست آمده در ترکیه در سراسر جهان به رسمیت شناخته می شوند. هزینه زندگی در ترکیه کمتر از بسیاری از کشورهای اروپایی است. همین عوامل سبب شده است که تحصیل دکتری در ترکیه بسیار محبوب برای دانشجویان بین المللی باشد.

ابتدا در ویدئو زیر به توضیح اجمالی در مورد تحصیل دکتری در کشور ترکیه می پردازیم:

شرایط تحصیل دکتری در ترکیه

دانشجویان فراوانی مایل به تحصیل در مقطع دکترا در ترکیه می باشند و این کشور نیز شرایط بسیار خوبی را برای دانشجویان ارائه می کند. تحصیل در ترکیه در مقطع دکترا تقریبا 4 سال زمان می برد. بسیاری از دوره ها در ترکیه به زبان انگلیسی ارائه می شود هرچند که تحصیل به زبان ترکی نیز ممکن می باشد.

دلایل بسیار زیادی باعث مهاجرت دانشجویان به ترکیه شده است. شرایط کاری و منطقه ای و همچنین حداقل شهریه مورد نیاز جهت ثبت نام در دانشگاه ها از دلایلی است که مهاجران تمایل به مهاجرت پیدا کرده اند. در پایان دوره باید از رساله خود دفاع کنید تا بتوانید مدرک دکترا خود را دریافت کنید.

دوره های دکترا در این کشور بسیار به کشور های اروپایی شباهت دارد و شما باید 240 واحد ECTS را پاس کنید. یک آزمون نیز جهت تعیین صلاحیت دانشجویان برگزار می شوند که دانشجویان ملزم به قبولی در آن آزمون می باشند. پس از قبولی در این آزمون و همچنین دفاع از پروپوزال می توانید به تحصیل ادامه بدهید.

شرایط پذیرفته شدن در این مقطع سخت تر از مقاطع پایین تر است و لذا سیستم رقابتی تر می باشد. در پایان 4 سال مدرک دکترا خود را می توانید دریافت کنید و پس از آن وارد بازار کار شوید.

محبوب ترین رشته های تحصیلی مقطع دکتری در ترکیه

– مطالعات معماری – مطالعات هنر – مطالعات کسب و کار- مطالعات طراحی– مطالعات اقتصادی  – مطالعات مهندسی  – مطالعات انسانی – علوم زندگی– مطالعات مدیریت – علوم طبیعی – علوم اجتماعی – مطالعات فن آوری – مطالعات اداری – آموزش – مطالعات انرژی – مطالعات محیطی – روزنامه نگاری و ارتباطات اجتماعی – زبان ها – مطالعات بازاریابی – هنرهای نمایشی – ورزش  –گردشگری و مهمانداری

دانشگاه های برتر برای تحصیل دکتری در ترکیه

– دانشگاه kadir has

– دانشگاه okan

– دانشگاه izmir

– دانشگاه yasar

– دانشگاه Abdullah gul

– دانشگاه hasan kalyoncu

مدارک لازم برای تحصیل دکتری در ترکیه

– مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی به همراه ریز نمرات

– مدرک کارشناسی و ریز نمرات

– مدرک کارشناسی ارشد و ریز نمرات

– فرم درخواست آنلاین

– رزومه  متقاضی

– ارائه ی گذرنامه

– انگیزه نامه

– توصیه نامه

–  مدرک زبان انگلیسی TOEFL نمره حداقلIBT 79

– نمره زبان ترکی برای دوره های ترکی (TOMER  حداقل نمره B2  )

– ارائه ی مدرک GMAT  و GRE

هزینه های زندگی و تحصیل در ترکیه

معمولا هزینه های زندگی و تحصیل در ترکیه نسبت به دیگر کشور های اروپایی پایین تر بوده و دانشجویان حدود 8000 دلار در سال صرف هزینه ی زندگی ( برای رفع برخی از نیاز های اساسی ) و همچنین هزینه تحصیل دوره دکتری به زبان انگلیسی در دانشگاه های دولتی کشور ترکیه برای دانشجویان بین المللی 500 تا 800 یورو به ازای هر سال است. هزینه برای دوره هایی که به زبان ترکی ارائه می شوند ، کمتر است. از طرف دیگر، شهریه در دانشگاه های خصوصی حدود 5250 تا 17500 یورو به ازای هر سال است. با این وجود، فرصت های بورسیه ای در این دانشگاه ها بیشتر می باشند .

مشتاق شنیدن نظرات شما هستیم

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *