لوگو وزارت کار

تحصیل رایگان در اتریش 2021

تحصیل-رایگان-در-اتریش

آیا به دنبال بورس تحصیلی یا تحصیل رایگان در اتریش در سال 2021 هستید؟ دانشجویان و محققان بین‌المللی می‌توانند برای بورس تحصیلی در مؤسسات مختلف اتریش درخواست دهند. بسته به کشور مبدأ و سطح علمی شما گزینه‌های پشتیبانی مالی مختلفی وجود دارد. توجه داشته باشید که بورسیه تحصیلی اتریش، توسط مؤسسات مختلف (OeAD، سایر سازمان‌های پشتیبانی مالی، مؤسسات و غیره) ارائه می‌شود. گزینه‌های پشتیبانی مالی برای دانشجویان کارشناسی به سختی وجود دارد. برنامه تحصیلات تکمیلی در اتریش نیز تقریباً از لحاظ مالی به طور کامل پشتیبانی می‌شود.

اتریش یکی از کشورهای شنگن است که سیستم آموزش رایگان را برای همه دانش جویان ارائه می‌کند. اتریش با داشتن سیستم آموزش و پرورش دولتی پذیرای دانش جویان بین المللی از کشورهای مختلف و غیر اروپایی است. این دانشجویان می توانند از خدمات تحصیلات با کیفیت بدون پرداخت هزینه‌های تحصیلی سنگین برخوردار شوند. با این حال آن‌ها باید هزینه‌ی اجتماعی و دانشجویی را پرداخت کنند که بیش از 379.36 یورو در هر ترم نمی‌شود. با توجه به این هزینه کم، هزاران دانشجو برای تحصیل رایگان در بهترین دانشگاه‌های اتریش به این کشور مهاجرت می‌کنند. اتریش با ارائه فرصت‌های تحصیلی فوق‌العاده‌ای برای دانشجویان بین‌المللی امکان تحصیل رایگان دانشجویان در دانشگاه‌های چندملیتی و چند فرهنگی را فراهم کرده است.

دانشگاه‌های اتریش درست مثل سیستم آموزشی آلمان، خدمات تحصیل رایگان در اتریش ارائه می‌کنند. دانشگاه­ های اتریش در رشته‌های مطالعات پزشکی و بیوشیمی بسیار مشهور هستند. دانشجویان بین‌المللی آلمان، اتریش، نروژ و فنلاند را ترجیح می‌دهند، زیرا تحصیلات رایگان در مقایسه با انگلستان، ایالات‌متحده آمریکا، استرالیا و کانادا ارائه می‌کنند. برخی از دانشگاه‌های اتریش سهم زیادی در تحقیق و توسعه در اروپا دارند.

نحوه درخواست بورس تحصیلی

درخواست بورس تحصیلی برای تحصیل رایگان در اتریش به برنامه بورس تحصیلی شما بستگی دارد. اول، باید پایگاه اطلاعاتی خود را جستجو کنید – www.grants.at – جایی است که می‌توانید در آن یک نقشه کلی از برنامه‌های تحصیلی ممکن برای دانشجویان بین‌المللی که مایل به تحصیل در اتریش هستند پیدا کنید. در این سایت تمام اطلاعات مربوط به روند درخواست را پیدا خواهید کرد، برای مثال مهلت درخواست و تمامی اطلاعات مربوط به اسناد قابل ارائه برای اپلای. شما باید درخواست بورس را به صورت آنلاین ارسال کنید و یک کمیته انتخابی درخواست شما را بررسی کند.

OEAD مهم‌ترین تأمین‌کننده بورس تحصیلی در اتریش است، اما مؤسسات دیگری هم این خدمات را ارائه می‌دهند. شما می‌توانید خلاصه‌ای از برنامه‌های بورس تحصیلی موجود در پایگاه اطلاعات را در  www.grants.at پیدا کنید. علاوه بر این، مؤسسات محلی را در کشور خود چک کنید، زیرا بعضی از آن‌ها نیز بورس تحصیلی تحصیل رایگان در اتریش را ارائه می‌دهند.

بورسیه تحصیلی اتریش

نحوه ی اپلای در دانشگاه های اتریش

دانشجویانی که به دنبال تحصیل رایگان در اتریش هستند باید در دانشگاه اتریش ثبت‌نام کنند. دانشگاه‌های اتریش درخواست‌ها را مستقیماً در وب‌سایت‌های خود می‌پذیرند. روش پذیرش ممکن است بیش از 2 ماه طول بکشد. پس از پذیرش در یک دانشگاه شناخته شده، می‌توانید برای ویزای تحصیلی درخواست بدهید. درخواست ویزا را می‌توانید به نزدیک‌ترین سفارت یا دفتر کنسولگری اتریش بفرستید. سفارتخانه‌های اتریش مستلزم ارائه مدارک تحصیلی بین‌المللی دانشجویان خارجی هستند. این الزام به این خاطر است که اطمینان حاصل شود که دانش جویان برای مهاجرت و اقامت در اتریش پول کافی داشته باشند. این مبلغ به عنوان یک سال هزینه زندگی برای هر درخواست تحصیلی در برنامه ثابت می‌باشد. هزینه زندگی در اتریش در حدود 8000 تا 12000 یورو در سال است.

دریافت ویزای دانشجویی یا مجوز تحصیلی اتریش

قبل از سفر به اتریش، ویزا می‌تواند فقط برای مقام ارشد صلاحیت اتریش (سفارت، کنسولگری) اپلای شود. این مقام نیز ویزا را صادر خواهد کرد. ویزا (به عنوان مثال، ویزای اقامت D) در اتریش قابل تمدید نیست! شما می‌توانید درخواست اجازه اقامت برای دانشجویان را به مقام ارشد اتریش در کشور خود یا در مقام اقامت مجاز در اتریش پس از ورود قانونی و در طول اقامت قانونی خود بفرستید.

دریافت ویزای تحصیلی اتریش

شرایط لازم برای ویزا / اجازه اقامت در اتریش چیست؟

شما می‌توانید تمام اطلاعات دقیق را در وب‌سایت OeAD پیدا کنید. وب‌سایت و راهنماها، چک‌لیست‌های لازم برای درخواست ویزا یا مجوز اقامت را ارائه می‌دهند؛ همچنین می‌توانید تمام لینک‌های لازم به فرم‌های درخواست، توضیح فرم‌های درخواست به زبان انگلیسی و جزئیات تماس دانشگاه‌ها و مقامات اتریش را پیدا کنید. مطمئن شوید که برنامه شما کامل شده است اگر لازم باشد مقامات اتریشی برای دریافت اطلاعات بیشتر مدارک را به شما برگردانند، ممکن است فرایند درخواست تحصیل رایگان در اتریش با تأخیر انجام شود.

درخواست و الزامات ورود به اتریش

برای درخواست تحصیل رایگان در اتریش، باید درخواست و مدارک لازم را به دانشگاه ارسال کنید:

درخواست پذیرش – فرم درخواست دانشگاه (می‌تواند از صفحه اصلی دانشگاه دانلود کنید یا توسط آن‌ها ارسال می‌شود)نامزد باید برنامه‌ای را که خواسته مطالعه و اطلاعات شخصی مربوطه را ذکر کند

اثبات ملیت همراه با نسخه‌ای از هویت رسمی همراه با اسناد مسافرتی یا عکس (در صورت لزوم)

شرایط پذیرش عمومی دانشگاهی (نسخه‌های تائید شده برای دانشجویان بین‌المللی)

برای دوره کارشناسی و دیپلم: مدارک تحصیلی متوسطه یا معادل آن

برای دوره کارشناسی ارشد: مدرک کارشناسی یا معادل آن

برای دوره دکتری: دیپلم، کارشناسی ارشد یا معادل آن

مدارک اثبات مهارت در آلمان برای بسیاری از درخواست های بورس تحصیلی، ضروری است و باید در صورت وجود اسناد درخواست، (مثلاً آزمون آلمانی با مدرک تحصیلی، دیپلم دوره زبان) ارائه شود

توجه: این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی می باشد و موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در این زمینه خدماتی ارائه نمی دهد

بنر
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
امیر

سلام امیر عزیزی هستم سنم 14 هست میخوام ادامه تحصیل بدم تو کشور اتریش ولی پول آنچنان ندارم چیکار کنم میشه کمکم کنید ممنون

ویرایشگر
کارشناس هرمس
پاسخ به  امیر

سلام وقتتون بخیر .
دریافت ویزای تحصیلی اتریش جزو خدمات مجموعه هرمس اپلای نیست متاسفانه .