کشور کانادا به خاطر داشتن رفاه اجتماعی بالا و سطح آموزشی و تحصیلی منحصر به فرد همیشه به عنوان یکی از اهداف دانشجویان برای ادامه تحصیل بوده است. از این رو میخواهیم در این مقاله در مورد تحصیل در کانادا در مقطع لیسانس شما را راهنمایی کنیم.

به طور کلی تحصیل در مقطع لیسانس در دانشگاه های کانادا مستلزم داشتن دیپلم می باشد. در بیشتر دانشگاه های کانادا نیز به معدل دیپلم اهمیت خاصی میدهند و برای همین هر چه معدل دیپلم شما بالاتر باشد، پذیرش در این دانشگاه ها برای شما راحت تر می شود. از دیگر پیش نیازها برای تحصیل لیسانس در کانادا می توان به مدرک آیلتس یا تافل و نمره ی آنها اشاره کرد.

در شهرهای کانادا، زبان انگلیسی و فرانسوی برای مکالمات روزمره استفاده می شود و برای تحصیل در این کشور هم می بایست به یکی از این زبانها تسلط کافی داشت. همچنین تحصیل در مقطع لیسانس در کانادا به طور معمول حدود چهار سال طول می کشد و البته در برخی از رشته ها مانند شاخه های پزشکی و حقوق تحصیل کمی طولانی ترمی شود. درکشور کانادا عموما سال تحصیلی از ماه (سپتامبر) تا (می) سال بعد جریان دارد.

بعضی از دانشگاه ها دارای سیستم ترمیک هستند و ترم پاییز (سپتامبر تا دسامبر) و ترم  زمستان (ژانویه تا می) می باشد. سیستم سه ماهه هم که در آن تمامی دروس حتی برای  تابستان در دسترس هستند، در ماه (می) آغاز می شود. همچنین رشته های اقتصاد، مدیریت، شاخه های مهندسی، علوم ارتباطات، ادبیات، علوم طبیعی، هنر و علوم مدیا و رسانه، در بین دانشجویان دارای محبوبیت خاصی بوده است.

مهمترین دانشگاه ها برای تحصیل در کانادا در مقطع لیسانس :

– دانشگاه تورنتو

– دانشگاه واترلو

– دانشگاه بریتیش کلمبیا

– دانشگاه رویال رودز

– دانشگاه آلبرتا

– دانشگاه مک گیل

هزینه های تحصیل در کانادا در مقطع لیسانس

معمولا هزینه تحصیل دانشجویان بین المللی در کانادا، حدود 20000 دلار کانادا در سال است.البته لازم به ذکراست هزینه تحصیل در رشته های گوناگون در کانادا متفاوت بوده و رشته های علوم انسانی با هزینه های پایین تراز رشته های مهندسی و پزشکی برگزارمی شوند. همچنین هزینه های زندگی در کانادا بسته به مکان و شهر، متفاوت بوده و به طور متوسط هر فرد برای رفع عمده  نیازهای اساسی خود در حدود 1000 دلار هزینه می کند.

مزایای تحصیل لیسانس در کانادا

– اعتبار بین المللی دانشگاه های کانادا

– امکان اخذ اقامت کانادا

– مقرون به صرفه بودن هزینه های تحصیلی

– امکان کار درحین تحصیل

– سطح آموزشی بالا

– آموزش به زبان انگلیسی

-امکان صدور ویزای کار پس از یک سال تحصیل در کانادا

-امکان تحصیل یا اشتغال همسر

-بدست آوردن فرصت های شغلی فراوان با توجه به تخصص

شرایط لازم برای تحصیل لیسانس در کانادا

-داشتن مدرک آیلتس با نمره ی 6.5 به بالا یا تافل با نمره ی 80 به بالا و یا مدرک زبان فرانسوی

– داشتن مدرک دیپلم

– داشتن حداکثر 21 سال سن

– داشتن انگیزه نامه موجه

– داشتن شرایط مالی مناسب

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + نوزده =