کانادا

تحصیل پرستاری در کانادا 2020

کشور کانادا یکی از اهداف مهاجرین برای تحصیل بوده و از همین رو این کشور در بسیاری از زمینه های تحصیلی دارای تخصص فراوانی برای جذب دانشجویان می باشد . رشته پرستاری نیز به عنوان یکی از پرطرفدارترین رشته های تحصیلی، و کشور کانادا به عنوان یکی از کشورهای جهان با دانشگاه های برتر و شناخته شده، جزو مهمترین و با اهمیت ترین کشورها جهت ادامه تحصیل در رشته پرستاری می باشد. بنابراین در این مقاله راهنمایی های لازم جهت تحصیل پرستاری در کانادا را آورده ایم.

طول دوره پرستاری در کانادا

به طور کلی طول تحصیل در رشته پرستاری کشور کانادا در مقطع کارشناسی2 تا 5 سال، برای کارشناسی ارشد 2 سال و همچنین برای مقطع دکتری 3 سال بوده و برای ورود به دانشگاه باید حداقل نمره ی مدرک آیلتس شما 6.5 باشد. همانطوری که می دانید مردم کشور کانادا به دو زبان انگلیسی و فرانسوی صحبت میکنند و از همین جهت برای تحصیل در این کشور باید به یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی تسلط  کافی داشته باشید. همچنین دانشجویان میتوانند در حین تحصیل، برای مدت 20 ساعت در طول هفته کار کنند.

هزینه های تحصیل پرستاری در کانادا

یکی از مهمترین دلایلی که کشور کانادا به عنوان یکی از مقاصد برای دانشجویان اکثر کشورهای جهان بوده ، مقرون به صرفه بودن این کشور در خصوص هزینه های تحصیلی می باشد. البته هزینه برای تحصیل در رشته پرستاری در مقطع کارشناسی حدود 18000 دلار و در مقطع کارشناسی ارشد نیز حدود 12000  دلار و در مقطع دکتری حدود 13000 دلار می باشد. ولی به طور کلی هر فرد برای زندگی در کشور کانادا باید حداقل 1000 دلار در ماه جهت رفع نیاز های اساسی خود شامل خوراک و پوشاک و مسکن هزینه کند.

گفتنی است که در کشور کانادا نیز میتوان به صورت رایگان هم تحصیل کرد و شرط آن اخذ بورسیه ی تحصیلی از مراکز تحقیقاتی و مطالعاتی از این کشور می باشد. باید بدانید که حداقل نمره ی آیلتس در آزمون زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی 6 و در مقطع کارشناسی ارشد 6.5 و در مقطع دکتری نیز 7 میباشد.

 مشهور ترین دانشگاه های پرستاری در کشور کانادا

-دانشگاه تورنتو Toronto

-دانشگاه اتاوا ottawa

-دانشگاه بریتیش کلمبیا british columbia

-دانشگاه لاوال laval

مزایای تحصیل رشته پرستاری در کانادا

-پذیرش آسان ویزای تحصیلی کانادا

-ارائه مدرک بین المللی

-کیفیت آموزشی بالا

-یافتن آسان کار در حین و پس از تحصیل

-اعتبار جهانی گواهی پایان دوره

-رعایت اصول آموزشی دقیق و با کیفیت بین المللی

شرایط  تحصیل پرستاری در کانادا

-ارائه ی مدرک پایان دوره دبیرستان به همراه ریز نمرات ترجمه شده

– مدرک آیلتس زبان انگلیسی(نمره ی 6.5 به بالا)

– ترجمه ی مدرک تحصیلی به یکی از زبانهای انگلیسی و یا فرانسوی

– گواهی پذیرش از دانشگاه کانادا

– تنظیم نامه ی انگیزه یا هدف برای تحصیل در کانادا

گفنتی است که پرستاران پس از تحصیل پرستاری در کانادا ، میتوانند در بخش های مختلفی چون خانه ی سالمندان، کلینیک، بیمارستان ،مدارس و همچنین بخش مراقبت ویژه ی بیماران خاص فعالیت داشته که هر کدام میزان حقوق دریافتی متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند.

توجه: این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی می باشد و موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در این زمینه خدماتی ارائه نمی دهد

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *