سوئد

تحصیل پرستاری و فیزیوتراپی در سوئد

رشته های پرستاری و فیزیوتراپی بدلیل بازار کار خوب چه در ایران و چه در خارج از کشور بسیار محبوب هستند. کشور سوئد یکی از کشورهای پیشرفته است که شرایط تحصیل در رشته های پرستاری و فیزیوتراپی را فراهم آورده است. تحصیل در رشته های پرستاری و فیزیوتراپی در سوئد مزایای خاص خود را دارد. ما در اینجا شرایط و هزینه های تحصیل در رشته های پرستاری و فیزیوتراپی در سوئد را بیان می کنیم.

پذیرش تحصیل در رشته های پرستاری و فیزیوتراپی در سوئد

کشور سوئد برای افرادی که قصد تحصیل در رشته های پرستاری و فیزیوتراپی را دارند، موقیعت مناسبی را ایجاد کرده است. دلیل اعطای امتیاز تحصیل در رشته های پرستاری و فیزیوتراپی در دولت سوئد، نیاز مبرم بخش های درمانی این کشور به نیروی تحصیل کرده در رشته های پرستاری و فیزیوتراپی است. در ادامه شرایط پذیرش رشته های پرستاری و فیزیوتراپی در سوئد را توضیح می دهیم.

شرایط پذیرش رشته های پرستاری و فیزیوتراپی در سوئد

پذیرش دوره های پرستاری و فیزیوتراپی در سوئد محدودیت سنی ندارد و افراد می توانند با مدرک زبان انگلیسی آیلتس ۵٫۵ برای آن ها اقدام کنند. افراد بعد از ورود به سوئد بایستی در دوره یک ساله زبان سوئدی شرکت کنند. این دوره ی یک ساله هیچ نوع شهریه ای ندارد و افراد در حین تحصیل در این دوره می توانند از کلاس های انگلیسی رایگان هم استفاده کنند. بعد از اتمام این دوره یک ساله، متقاضیان وارد کورس اصلی رشته های پرستاری یا فیزیوتراپی می شوند.

هزینه تحصیل پرستاری و فیزیوتراپی در سوئد

هزینه هر ترم دانشگاه های ارائه دهنده رشته های پرستاری و فیزیوتراپی در سوئد نزدیک به ۷۵٫۰۰۰ هزار کرون است ( تقریبا معادل ۷٫۵۰۰ یورو). بعد از اتمام یک سال و نیم از کل کورس تحصیلی افراد در هر یک از رشته های پرستاری و فیزیوتراپی می توانند همزمان به کار در بخش های پرستاری و فیزیوتراپی در سوئد مشغول کار شوند به عبارتی به افراد بعد از طی موفقیت آمیز یک سال و نیم از کل کورس تحصیلی رشته های پرستاری و فیزیوتراپی در سوئد ویزای کار حین تحصیل اعطاء می گردد و  افراد می توانند تا ۷۰% هزینه های تحصیل و زندگی در سوئد خود را تامین کنند.

میزان حقوق دوره  های پرستاری و فیزیوتراپی در سوئد

میانگین حقوق یک ماهه این افراد بعد از طی دوره رشته های پرستاری و فیزیوتراپی در سوئد می تواند تا ۱۵۰۰ یورو هم برسد، بسته به توانایی و میزان تسلط به زبان و کار در یکی از رشته های پرستاری و فیزیوتراپی دارد. همچنین در ادامه افراد بعد از اتمام دوره تحصیلی خود می توانند برای اقامت دائم سوئد اقدام کنند و از تمامی مزیت های شهروندان کشور سوئد بهرمند شوند.

هزینه های زندگی در سوئد

سوئد یکی از کشورهایی است که بیشترین مالیات را در اروپا دارا می باشد. هزینه های تحصیل در سوئد برای افراد به صورت میانگین بین ۶۰۰  تا ۸۰۰ یورو در ماه می باشد که شامل هزینه های مسکن، غذا، رفت و آمد، بیمه و سایر هزینه هایی است که افراد برای زندگی در سوئد ملزم به پرداخت آن ها در زمان طی دوره های پرستاری و فیزیوتراپی در سوئد می باشد.

هدف ما

هدف ما در موسسه مهاجرتی هرمس اپلای از مطالب ارائه شده در باب تحصیل در رشته های پرستاری و فیزیوتراپی در سوئد اطلاع رسانی و کمک به عزیزان علاقمند به تحصیل در معتبرترین دانشگاه ها ازجمله دانشگاه های سوئد می باشد. امیدواریم تلاش موسسه مهاجرتی هرمس اپلای باعث تحقق کسب پذیرش سوئد در رشته های پرستاری و فیزیوتراپی برای شما مخاطب عزیز گردد.

همچنین شما عزیزان می توانید در صورت تمایل به تحصیل در رشته های پرستاری و فیزیوتراپی در سوئد از طریق تکمیل فرم ارزیابی از کارشناسان ما مشاوره مهاجرت رایگان (تلفنی) بگیرید.

توجه: این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی می باشد و موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در این زمینه خدماتی ارائه نمی دهد

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *