آلمان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

هزاران دانشجوی بین المللی به دنبال تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان هستند. کشور آلمان به دانشجویان پزشکی و دندانپزشکی انتخاب های فراوانی از بهترین دانشگاه ها را ارائه می دهد. تصمیم برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان زندگی شما را تغییر خواهد داد. شما خود را به یک دنیای آکادمیک جدید و چالش برانگیز معرفی کرده اید که به طور عمیقی نیروی بالقوه ی ذهنی، آینده ی شغلی شما را تغییر می دهد و همچنین شما را از لحاظ روحی ارضا خواهد کرد.

تحصیل پزشکی در آلمان

تحصیل پزشکی در آلمان کمی بیشتر از شش سال به طول می انجامد. در ابتدا، تحصیلات ابتدایی چهار ترم می باشد که تاکید آن بر روی علوم طبیعی (فیزیک، شیمی، زیست شناسی) و اصول پزشکی (فیزیولوژی، بیوشیمی، آناتومی) می باشد. این مرحله با یک آزمون پزشکی دولتی به پایان می رسد. پس از به اتمام رساندن موفق این مرحله، دانشجو به برنامه اصلی شش ترمه در حوزه های اصلی پزشکی وارد می شود که شامل ارائه، سمینار و کار آزمایشگاهی است. پس از این مرحله، دوره 48 هفته ای آموزش عملی در یک کلینیک یا بیمارستان می باشد که با نام سال عملی شناخته می شود و تمرکز آن بر روی جراحی، پزشکی داخلی و یک موضوع به انتخاب خود دانشجو است.

این مرحه با آزمون دوم به پایان می رسد و می تواند با آموزش متخصص شدن دنبال شود (به طور مثال در چشم پزشکی، جراحی یا اعصاب و روان). بسته به نوع دوره، این مرحله چهار تا شش سال طول می کشد و با آزمون تخصصی که توسط سازمان نظام پزشکی برگزار می شود به پایان خواهد انجامید.

تحصیل دندانپزشکی در آلمان

برای تحصیل دندانپزشکی در آلمان، دانشجو باید یک دوره معمولی ده ترمی به علاوه شش ماه اضافی را پشت سر بگذراند. دوره ده ترمی که به آن اشاره شد شامل یک مرحله پنج ترمی پیش بالینی است که تمرکز آن بر روی علوم طبیعی، پزشکی و مواد دندانپزشکی می باشد و در پایان نیز یک آزمون خواهد داشت. پس از این مرحله یک دوره پنج ترمی بالینی شامل ارائه، سمینار و آموزش عملی خواهد بود تا دانش پزشکی و توانایی دندانپزشکی دانشجو را بهبود بخشد. مدرک دندانپزشکی پس از گذراندن موفقیت آمیز آزمون دندانپزشکی دولتی دوم به دانشجو اهدا خواهد شد. این مرحله ممکن است با یک دوره آموزشی تخصصی در جراحی دهان، ارتودنسی یا سلامت عمومی دنبال شود که بین سه تا چهار سال طول خواهد کشید.

شهریه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

شهریه تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان در میان کشورهای پیشرفته جزو کمترین ها می باشد. در حال حاضر اکثر دانشگاه ها حداکثر 500 یورو در ترم دریافت می کنند. این مبلغ در دانشگاه های خصوصی نسبت به دانشگاه های دولتی بیشتر است، اما کیفیت آموزش در هر دو نوع دانشگاه عالی می باشد.

هزینه زندگی در آلمان

هزینه زندگی در آلمان بالا می باشد. دانشجویان خارجی حدودا به 600 تا 700 یورو در ماه برای مخارج زروزمره خود نیاز خواهند داشت.

دانشگاه های برتر برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان

دانشگاه Heidelberg          دانشگاه Gottingen             دانشگاه Munich          دانشگاه  zu Koln

دانشگاه MH Hannover              دانشگاه Bonn             دانشگاه Leipzig             دانشگاه Wurzburg

چرا باید تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در آلمان را انتخاب کنیم ؟

  • آلمان یکی از رهبران در زمینه سلامت می باشد.
  • تجهیزات مدرن و پیشرفته
  • آموزش مراقبت از بیمار و تحقیق
  • بسیاری از پزشکان مشغول پروژه های تحقیقاتی هستند.
  • تقریبا نیمی از فارغ التحصیلان پزشکی در بیمارستان ها مشغول به کار هستند.
  • کمبود دکتر در آلمان

توجه: این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی می باشد و موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در این زمینه خدماتی ارائه نمی دهد

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *