تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک

دانشجویان برای اخذ مدرک پزشکی عمومی در دانشگاه های جمهوری چک  6 سال باید تحصیل نمایند، تحصیل دندانپزشکی در دانشگاه های جمهوری چک 5 ساله است و همچنین برای رشته داروسازی دانشجویان باید  5 سال تحصیل  تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک به زبان انگلیسی است. برنامه تحصیلی دوره کارشناسی پرستاری و برنامه بینایی سنجی نیز در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی ارائه می شود.

پذیرش در دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در چک منوط به داشتن مدرک دیپلم دبیرستان است (پایان تحصیلات متوسطه).  گزینه های همچون داشتن نمرات خوب ترجیحا در دروس زیست شناسی، شیمی و فیزیک  امری ضروری است، تسلط به زبان انگلیسی، در بسیاری از موارد نه در همه دانشگاه های جمهوری چک، آزمون ورودی و به دنبال آن مصاحبه برای پذیرش وجود دارد.

آزمون ورودی در دانشگاه و توسط برخی از دفاتر نمایندگی در خارج از کشور برگزار می شود شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های چک معمولا وابسته به دانشگاه و زبان انتخابی شما دارد. اخذ پذیرش در دانشگاه های دولتی سخت تر از اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی است زیرا شهریه دانشگاه های خصوصی چک بسیار بالاتر است.

آنچه در این مقاله میخوانید

نحوه درخواست برای تحصیل پزشکی در دانشگاه های جمهوری چک

مهلت درخواست در هر کدام از دانشگاه های جمهوری چک  متفاوت است و بستگی به دانشکده پزشکی دارد. آخرین مهلت ثبت نام برای ترم جدید معمولا در همه دانشگاه های جمهوری چک پایان ماه مه است. البته توجه داشته باشید بسیاری از دانشکده های پزشکی نیاز به ثبت نام  آنلاین دارند و پر کردن فرم پرداخت هزینه پردازش ضروری است.
هزینه زندگی دانشجویی در جمهوری چک  از موارد مهمی است که تعیین کننده روند پذیرش پزشکی چک می باشد. شما عزیزان می توانید در صورت تمایل به تحصیل در چک از طریق تکمیل فرم ارزیابی از کارشناسان ما مشاوره مهاجرت رایگان بگیرید.

معرفی برخی از دانشگاه های پزشکی و دندانپزشکی در چک

دانشگاه چارلز در پراگ

دانشگاه چارلز در پراگ:

دانشکده پزشکی و دندانپزشکی چارلز در پیلسن با فرمان ریاست جمهوری چکسلواکی در سال 1945 به عنوان بخشی از دانشکده پزشکی CU  در پراگ تاسیس شد، اما به سرعت وضعیت مستقل شدن این دانشگاه و اعتبار برای برنامه های کارشناسی ارشد خود را در زمینه های پزشکی عمومی و دندانپزشکی به دست آورد. دانشکده پزشکی پیلسن در حال حاضر یکی از نهادهای مدرن دانشگاهی در جمهوری چک است که در آن پزشکان آینده آموزش کامل علمی و اخلاقی را دریافت می کنند و محققان پزشکی در حال انجام طیف وسیعی از پروژه های پزشکی هستند.

دانشگاه ماساریک

دانشگاه ماساریک:

دانشگاه ماساریک، واقع در برنو، دومین دانشگاه دولتی در جمهوری چک است که برای اولین بار در منطقه موراویا افتتاح شد. امروزه، این دانشکده بیش از 190 بخش، موسسات و کلینیک در دسترس دارد. این موسسات مهم ترین بخش آموزش و پژوهش پزشکی در جمهوری چک را تشکیل می دهند و دانشگاه مرکزی اروپا با سنت های دموکراتیک در سال 1919 تأسیس شده است.

دانشکده-اول-پزشکی-دانشگاه-چارلز-جمهوری-چک

دانشکده پزشکی استراوا:

دانشکده پزشکی و دندانپزشکی استراوا در سال 2010 تاسیس شد.  تاریخ تاسیس این دانشگاه با تاسیس دانشکده پزشکی اجتماعی استراوا نزدیک است، که آن بخش در سال 1993 تاسیس شد. در سال 2008 دانشکده پزشکی اجتماعی به دو دانشکده متفاوت دانشکده علوم اجتماعی و دانشکده مطالعات بهداشت تقسیم شد. دانشکده مطالعات بهداشت در 1 سپتامبر 2010 به دانشکده پزشکی تبدیل شد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در چک به زبان انگلیسی

دانشکده های پزشکی چک یک فرصت عالی برای دانش آموزان سراسر جهان برای به حقیقت پیوستن رویای تحصیل در رشته پزشکی در کشور چک  را ارائه می دهد. امکانات تحصیل پزشکی در جمهوری چک به عنوان یکی از بهترین برنامه های پزشکی به زبان انگلیسی در اتحادیه اروپا شناخته می شود.

دانشگاههای مورد تایید وزارت بهداشت در چک

رشته های علوم پزشکی:

 • Czech Technical University in Prague

 • Charles University in Prague

 • Brno University of Technology

 • VŠB – Technical University of Ostrava

 • Masaryk University

 • Palacký University in Olomouc

 • University of Chemistry and Techlogy, Pragu

 • University of Pardubice

 • University of West Bohemia

پزشکی در چک

خصوصیات و شرایط دانشگاه های پزشکی در چک

در دانشکده های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، فیزیوتراپی، پرستاری و غیره تمامی برنامه ها به زبان انگلیسی تدریس می گردد و تخصص های گروه پزشکی در دانشگاه های علوم پزشکی در اروپا دارای خصوصیات زیر می باشد:

 • شهریه و هزینه زندگی پایین، وام های دانشجویی و کمک های مالی
 • زبان تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی می باشد.
 • بدون امتحانات ورودی و یا معادل آن، و اگر دارای امتحان باشد شرایط آماده سازی دانشجو برای امتحانات ورودی
 • در سیستم آموزش و پرورش چک ممکن است در یک رشته خاص اما در دانشگاه های مختلف دروس دانشگاه های چک با یکدیگر متفاوت باشند.
 •  مدرسه و مدارس نیز برای دانش آموزان بین المللی که سن آنها کمتر از 18 سال می باشد موجود است.
 •  تحصیل در چک بدون مدرک زبان ممکن نیست، تحصیل در این کشور به زبان انگلیسی نیز در اغلب دانشگاه ها مقدور است.
 • شرایط تحصیل در چک در مقطع کارشناسی یا لیسانس مانند دیگر کشور های می باشد اما مسلما تفاوت هایی وجود دارد که قبل از اقدام بایستی از آنها آگاه گردید.
سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

نظر کلاینت های هرمس اپلای

رایگان ارزیابی شو!
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مقالات پیشنهادی :

تحصیل-دامپزشکی-در-ترکیه

تحصیل دامپزشکی در ترکیه

هر ساله متقاضیان زیادی برای تحصیل دامپزشکی در ترکیه درخواست می‌دهند. دانشگاه‌های ترکیه برای رشته دامپزشکی یک سیستم آموزشی بسیار