مجارستان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان و هزینه های آن موضوعی است که می خواهیم به صورت کامل برای شما شرح دهیم. تحصیل پزشکی در مجارستان و همچنین تحصیل دندانپزشکی در مجارستان از پر متقاضی ترین رشته های تحصیلی می باشد. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان به دلیل پایین بودن هزینه های این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار شرایط مناسبی را فراهم آورده است.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

در این پست مطالبی در خصوص کسب پذیرش و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان می پردازیم. صدها هزار دانشجوی بین المللی هر ساله تصمیم می گیرند که جهت تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی و دیگر رشته ها برای تحصیل، کشور مذکور را انتخاب کنند. بوداپست پایتخت مجارستان به خاطر سیستم آموزش عالی با کیفیت، تاریخ شگفت انگیز و مکان های زیبایش معروف است و یکی از محبوب ترین مکان ها برای تحصیل در خارج از کشور است.

کشور مجارستان هم مانند سایر کشورهای اروپایی دارای شرایط مساعدی برای زندگی و تحصیل می باشد. دانشگاه های مجارستان برای تحصیل پزشکی از دانشگاه های سطح بالا در جهان محسوب می شوند.  برای اطلاع از شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان و همچنین بررسی دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی هرمس اپلای تماس بگیرید. ما آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما در این خصوص هستیم.

مجارستان به خصوص برای تحصیل در زمینه هایی مانند پزشکی و دندانپزشکی در  دانشگاه سملوایز، دیبرسن و سگد و همچنین تحصیل دامپزشکی در دانشگاه سنت ایستن، شهرت دارد سازمان بهداشت جهانی برای تحصیل و اخذ مدارک پزشکی کیفیت بالایی را در نظر گرفته و به طور مستقیم قابل انتقال به هریک از کشورهای اتحادیه اروپا است. بسیاری از دانشگاه های مجارستان نیز این مدارک را ارائه می دهند و بیشتر به زبان انگلیسی یا دیگر زبان های خارجی مانند آلمانی هستند. دانشجویان خارجی در مجارستان بیشتر از کشورهای آلمان، نروژ، ایران، ترکیه، چین، برزیل، فرانسه و کانادا هستند.

دوره های عمومی زبان به دقت ساختار یافته اند تا مهارت های ارتباطی و تحصیلی موثر را برای مطالعات بیشتر دانش آموزان در رشته پزشکی و دندانپزشکی در محیط مجارستان کمک کنند.

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در مجارستان

گروه ب ( خوب )

 • Budapest University of Technology and Economics
 • Corvinus University of Budapest
 • EotvosLorand University
 • Franz Liszt Academy of Music Budapest
 • Szent Istvan University
 • University of Debrecen
 • University of Miskolc
 • University of  Pannonia
 • University of Physical Education, Budapest    صرفاً رشته های تربیت بدنی و علوم ورزشی
 • University of Szeged
 • University of Veterinary Medicine, Budapest

گروه د ( ضعیف )

 • Budapest Business School – University of Applied Sciences  (صرفاً رشته های اقتصاد، تجارت و توریسم)

تحصیل زبان انگلیسی برای اهداف پزشکی مجارستان

دوره آمادگی زبان انگلیسی:

دانشگاه پزشکی دوره ۶۰ ساعته زبان انگلیسی برای اهداف تحصیل پزشکی در مجارستان خواندن، صحبت و گوش دادن ارائه می دهد. این دوره را می توان با دوره آمادگی ۴ هفته ای، زیست شناسی، شیمی و فیزیک ترکیب کرد.

از آنجایی که شرکت کنندگان در این برنامه احتمالا ۳-۵ سال را در مجارستان می گذرانند، لازم است که مهارت های زبان مجاری نیز بدست آورید.

تحصیل پزشکی در مجارستان به زبان انگلیسی

هزینه تحصیل: ۱۳۲۰۰ یورو در هر سال؛ مدت زمان: ۶ سال

برنامه های دندانپزشکی به زبان آلمانی

هزینه تحصیل: ۱۳۸۴۰ یورو در هر سال؛ مدت زمان: ۵ سال

ـ توجه داشته باشید مبنای اعلام هزینه ها قیمت ارز در زمان نگارش این پست در نظر گرفته شده. لطفاً جهت بررسی و اطلاعات دقیقتر با ما تماس بگیرید.

دانشگاه های پزشکی مجارستان

در حالی که به صورت جدی قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان  را دارید بهتر است مطلع باشید دانشگاه های این کشور از تعداد رو به رشد دانشجویان بین المللی استقبال می کند، برنامه مبادله دانشجو، نیز به طور فزاینده در حال افزایش است، دوره های آموزش زبان های غیر از مجارستانی، نیز در حال افزایش است که رایج ترین آنها زبان انگلیسی است.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های مجارستان بستگی به دانشگاه انتخابی شما در این کشور دارد. معمولا اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی راحت تر از دانشگاه های دولتی است، اما حتما دقت فرمایید دانشگاه انتخابی مورد تایید وزارت علوم باشد. شهریه دانشگاه های خصوصی مجارستان معمولا بالا می باشد.

دانشگاه های مجارستان سه سطح و درجه علمی:

alapképzés (کارشناسی)

mesterképzés  (کارشناسی ارشد)

doktori képzés  (دکترای) را ارائه می کند.

مقطع کارشناسی معمولا ۳ یا ۴ سال به طول می انجامد، برنامه های کارشناسی ارشد یک یا ۲ سال به طول می انجامد، و برنامه های دکتری ۳ سال طول می کشد. در برخی از دوره ها، نیز ممکن است برای تکمیل یک دوره پنج یا شش سال به طول انجامد، که ترکیبی از سطوح کارشناسی و کارشناسی ارشد است.

هفت دانشگاه در این کشور در Rankings® دانشگاه های جهان QS 2017/18 دارای رتبه خوبی و برجسته هستند. پنج دانشگاه دارای بالاترین رتبه در مجارستان عبارتند از:

دانشگاه سملوایز بوداپست Semmelweis University

این دانشگاه  که دارای رتبه (در سال ۲۰۱۷-۲۰۱۸) ۴۰۱ در جهان است در سال ۱۶۳۵ تاسیس شد. در سال ۲۰۱۴ سال تحصیلی رتبه این دانشگاه در بین دانشگاه های پزشکی دنیا ۲۴۵ بود. در سال ۱۹۵۵، دانشکده دندانپزشکی و داروسازی وارد این دانشگاه شد.

در سال ۱۹۶۹، نام دانشگاه به دانشگاه پزشکی سمل وایز تغییر یافت. نام جدید به افتخار  Ignác سمل وایز که کاشف تب نفاسی و استاد و رئیس در دانشکده پزشکی بود گذاشته شد.

امروز، دانشگاه سمل وایز شامل دانشکده های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، تربیت بدنی و علوم ورزشی، و دانشکده علوم بهداشتی است.

دانشگاه سمل وایز اولین موسسه آموزش عالی مجارستان بود که شروع به ارائه یک برنامه بین المللی کرد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان در دانشگاه اوتووس لونارد Eötvös Loránd University

این دانشگاه دارای رتبه ۶۰۱ در جهان و ۲۷ در منطقه EECA است، دانشگاه اوتووس لونارد در شهرستان بوداپست واقع شده و یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه در مجارستان است. این دانشگاه و همچنین یکی از قدیمی ترین دانشگاه های جهان است، که در سال ۱۶۳۵ افتتاح شد.

از زمان تاسیس تاکنون فارغ التحصیلان اوتووس لونارد شامل چهار برنده جایزه نوبل و بسیاری از دانشمندان مشهور در جهان بوده اند. این دانشگاه در حال حاضر در حدود ۲۸،۰۰۰ دانشجو را در هشت دانشکده خود دارد، از جمله ۲۰۰۰ دانشجویان بین المللی را نیز آموزش می دهد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان در دانشگاه پچ University of Pécs

از جمله دانشگاه های قابل توجه دیگر در مجارستان، که برای حمایت از دانشجویان بین المللی برنامه های فوق العاده را ارائه می دهد، عبارتند از دانشگاه پک (یکی از قدیمی ترین دانشگاه های این کشور، و دارای رتبه  ۵۸ در رتبه بندی EECA)،می باشد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان در دانشگاه سگد University of Szeged

دانشگاه سگد در حال حاضر دارای رتبه  ۶۰۱ در رتبه بندی QS در بین دانشگاه های جهان قرار گرفته است. این دانشگاه مشتاق استقبال از دانشجویان بین المللی است، این دانشگاه در برنامه تبادل اراسموس شراکت دارد و کمک هزینه تحصیلی (بورسیه تحصیلی) برای دانشجویان بین المللی در تمام مناطق را فراهم می کند.

اکثر دوره ها به زبان انگلیسی تدریس می گردند و دوره کارشناسی شامل یک دوره مقدماتی زبان انگلیسی است. دانشگاه سگد در رتبه ۴۰۰ جهانی برای در رتبه بندی QS در سال ۲۰۱۶ قرار گرفت، و رتبه ۲۰۰ را برای هر دو رشته داروسازی و زبان شناسی اخذ کرد.

دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست Budapest University of Technology and Economics

رتبه جدید دانشگاه QS جهانی Rankings®  ۲۰۱۷/۱۸ در ۸۰۱ قرار گرفت، دانشگاه فناوری و اقتصاد بوداپست در ۱۰ رشته دارای ۲۲ رتبه در بین دانشگاه های QS EECA در سال  ۲۰۱۶ بود.. همچنین در رتبه بندی QS دانشگاه های جهان شش بار، از جمله یک موقعیت در میان ۲۵۰ رتبه جهانی برای ریاضیات. مجارستانی، انگلیسی، آلمانی، فرانسوی و روسی را کسب کرد، این دانشگاه مانند دانشگاه کاروینوس بوداپست، طیف وسیعی از زبان ها را می آموزد.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان در دانشگاه کاروینوس بوداپست Corvinus University of  Budapest

دانشگاه کاروینوس بوداپست در جهان دارای رتبه ۴۱ در EECA و رتبه ۸۰۱ قرار می گیرد، اما در هر حال کمتر از ۱۱،۲۰۰ دانشجو در سال تحصیلی ۲۰۱۶/۱۷ در این دانشگاه ثبت نام کرده اند، از جمله بیش از ۱۴۰۰ دانشجوی از خارج مجارستان، بسیاری از آنها در طیف وسیعی از برنامه های تدریس به زبان های مختلف ثبت نام کرده اند.

از جمله دوره های انگلیسی، فرانسوی و آلمانی. دانشگاه کاروینوس در حال حاضر در رتبه ۲۰۰ جهانی برای کشاورزی و جنگلداری، و ۳۰۰ برای اقتصاد قرار گرفته است.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان در دانشگاه دبرسن University of  Debrecen

دانشگاه دبرسن در رتبه بندی جهانی و ۲۹ در منطقه EECA رتبه ۶۵۱-۷۰۰ را در سال ۲۰۱۶ کسب کرد. دانشگاه اصلی آن در دومین شهرستان مجارستان، دبرسن، در شرق کشور واقع شده است. این دانشگاه از دانشجویان بین المللی استقبال می کند، و دوره های زبان انگلیسی را ارائه می کند. این دانشگاه در میان موسسات پیشرو در جهان در رتبه بندی دانشگاه های QS جهانی در رتبه ۸۰۱ بالای جهانی برای کشاورزی و جنگلداری، پزشکی و زبان های مدرن قرار می گیرد.

 

کالج مک دانیل بوداپست مجارستان

کالج مک دانیل یک کالج خصوصی کاملا معتبر علوم انسانی و علوم طبیعی است، این کالج در در وست مینستر بوداپست واقع شده است. که در آن دانش آموزان از ۲۱ کشور برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان ثبت نام میکنند.

پردیس اروپایی این کالج مک دانیل در بوداپست قرار گرفته است که به طور کامل توسط کمیسیون آموزش عالی از انجمن ایالات میانه دانشکده ها و مدارس کنترل می شود، مؤسسه معتبر کالج مک دانیل بوداپست در مجارستان به عنوان یک نهاد تحصیلات عالی خارجی با اجازه از وزیر مجارستان از آموزش و پرورش ثبت شده است.

کالج مک دانیل بوداپست یک برنامه کارشناسی چهار ساله آمریکایی استاندارد در مجارستان ارائه می دهد ، و در نهایت مدرک کارشناسی را به دانشجویان ارائه می کند. یکی از ویژگی های منحصر به فرد این برنامه این است که دانشجویان با تکمیل این گزینه و دو سال مطالعه در پردیس اصلی دانشگاه در ایالات متحده را می توانند ادامه دهند. دوره های کالج مک دانیل بوداپست توسط یک هیئت علمی مجرب و با تجربه از آمریکا، بریتانیا و استادان مجارستان با مقام های ارشد تدریس می شود.

شهریه کالج بوداپست

سال اول و دوم  EUR 7200
سال سوم و چهارم  EUR 7800

افتخار موسسه مهاجرتی هرمس اپلای مشاوره، کسب پذیرش  از بهترین دانشگاه های جهان  و کسب اقامت کشورهای مختلف برای شما علاقمندان می باشد جهت اطلاع از کلیه خدمات موسسه مهاجرتی هرمس اپلای با ما در تماس باشید.

همچنین شما عزیزان می توانید در صورت تمایل به کسب اطلاع از روش های کسب پذیرش تحصیل مجارستان و تحصیل در مجارستان از طریق تکمیل فرم ارزیابی از کارشناسان ما مشاوره رایگان مهاجرتی (تلفنی)بگیرید.

توجه: این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی می باشد و موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در این زمینه خدماتی ارائه نمی دهد

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *