تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

تحصیل-پزشکی-و-دندان-پزشکی-در-مجارستان

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان و هزینه های آن موضوعی است که می خواهیم به صورت کامل برای شما شرح دهیم. تحصیل پزشکی در مجارستان و همچنین تحصیل دندانپزشکی در مجارستان از پر متقاضی ترین رشته های تحصیلی می باشد. تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان به دلیل پایین بودن هزینه های این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار شرایط مناسبی را فراهم آورده است.

آنچه در این مقاله خواهید خواند:

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

در این پست مطالبی در خصوص کسب پذیرش و تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان می پردازیم. صدها هزار دانشجوی بین المللی هر ساله تصمیم می گیرند که جهت تحصیل در رشته های پزشکی و دندانپزشکی و دیگر رشته ها برای تحصیل، کشور مذکور را انتخاب کنند. بوداپست پایتخت مجارستان به خاطر سیستم آموزش عالی با کیفیت، تاریخ شگفت انگیز و مکان های زیبایش معروف است و یکی از محبوب ترین مکان ها برای تحصیل در خارج از کشور است.

کشور مجارستان هم مانند سایر کشورهای اروپایی دارای شرایط مساعدی برای زندگی و تحصیل می باشد. دانشگاه های مجارستان برای تحصیل پزشکی از دانشگاه های سطح بالا در جهان محسوب می شوند.  برای اطلاع از شرایط تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان و همچنین بررسی دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران با کارشناسان ما در موسسه مهاجرتی هرمس اپلای تماس بگیرید. ما آماده پاسخگویی به تمامی سوالات شما در این خصوص هستیم.

مجارستان به خصوص برای تحصیل در زمینه هایی مانند پزشکی و دندانپزشکی در  دانشگاه سملوایز، دیبرسن و سگد و همچنین تحصیل دامپزشکی در دانشگاه سنت ایستن، شهرت دارد سازمان بهداشت جهانی برای تحصیل و اخذ مدارک پزشکی کیفیت بالایی را در نظر گرفته و به طور مستقیم قابل انتقال به هریک از کشورهای اتحادیه اروپا است. بسیاری از دانشگاه های مجارستان نیز این مدارک را ارائه می دهند و بیشتر به زبان انگلیسی یا دیگر زبان های خارجی مانند آلمانی هستند. دانشجویان خارجی در مجارستان بیشتر از کشورهای آلمان، نروژ، ایران، ترکیه، چین، برزیل، فرانسه و کانادا هستند.

دوره های عمومی زبان به دقت ساختار یافته اند تا مهارت های ارتباطی و تحصیلی موثر را برای مطالعات بیشتر دانش آموزان در رشته پزشکی و دندانپزشکی در محیط مجارستان کمک کنند.

تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان

دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم ایران در مجارستان

 • گروه ب ( خوب )

  • Budapest University of Technology and Economics
  • Corvinus University of Budapest
  • EotvosLorand University
  • Franz Liszt Academy of Music Budapest
  • Szent Istvan University
  • University of Debrecen
  • University of Miskolc
  • University of  Pannonia
  • University of Physical Education, Budapest    صرفاً رشته های تربیت بدنی و علوم ورزشی
  • University of Szeged
  • University of Veterinary Medicine, Budapest

  گروه د ( ضعیف )

  • Budapest Business School – University of Applied Sciences  (صرفاً رشته های اقتصاد، تجارت و توریسم)

تحصیل زبان انگلیسی برای اهداف پزشکی مجارستان

تحصیل زبان انگلیسی برای اهداف پزشکی مجارستان

دوره آمادگی زبان انگلیسی:

دانشگاه پزشکی دوره ۶۰ ساعته زبان انگلیسی برای اهداف تحصیل پزشکی در مجارستان خواندن، صحبت و گوش دادن ارائه می دهد. این دوره را می توان با دوره آمادگی ۴ هفته ای، زیست شناسی، شیمی و فیزیک ترکیب کرد.

از آنجایی که شرکت کنندگان در این برنامه احتمالا ۳-۵ سال را در مجارستان می گذرانند، لازم است که مهارت های زبان مجاری نیز بدست آورید.

تحصیل پزشکی در مجارستان به زبان انگلیسی

هزینه تحصیل: ۱۳۲۰۰ یورو در هر سال؛ مدت زمان: ۶ سال

برنامه های دندانپزشکی به زبان آلمانی

هزینه تحصیل: ۱۳۸۴۰ یورو در هر سال؛ مدت زمان: ۵ سال

ـ توجه داشته باشید مبنای اعلام هزینه ها قیمت ارز در زمان نگارش این پست در نظر گرفته شده. لطفاً جهت بررسی و اطلاعات دقیقتر با ما تماس بگیرید.

دانشگاه های پزشکی مجارستان

در حالی که به صورت جدی قصد تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان  را دارید بهتر است مطلع باشید دانشگاه های این کشور از تعداد رو به رشد دانشجویان بین المللی استقبال می کند، برنامه مبادله دانشجو، نیز به طور فزاینده در حال افزایش است، دوره های آموزش زبان های غیر از مجارستانی، نیز در حال افزایش است که رایج ترین آنها زبان انگلیسی است.

شرایط اخذ پذیرش از دانشگاه های مجارستان بستگی به دانشگاه انتخابی شما در این کشور دارد. معمولا اخذ پذیرش در دانشگاه های خصوصی راحت تر از دانشگاه های دولتی است، اما حتما دقت فرمایید دانشگاه انتخابی مورد تایید وزارت علوم باشد. شهریه دانشگاه های خصوصی مجارستان معمولا بالا می باشد.

دانشگاه های مجارستان سه سطح و درجه علمی:

alapképzés (کارشناسی)

mesterképzés  (کارشناسی ارشد)

doktori képzés  (دکترای) را ارائه می کند.

مقطع کارشناسی معمولا ۳ یا ۴ سال به طول می انجامد، برنامه های کارشناسی ارشد یک یا ۲ سال به طول می انجامد، و برنامه های دکتری ۳ سال طول می کشد. در برخی از دوره ها، نیز ممکن است برای تکمیل یک دوره پنج یا شش سال به طول انجامد، که ترکیبی از سطوح کارشناسی و کارشناسی ارشد است.

هفت دانشگاه در این کشور دارای رتبه خوبی و برجسته هستند. پنج دانشگاه دارای بالاترین رتبه در مجارستان عبارتند از:

کالج مک دانیل بوداپست مجارستان

کالج مک دانیل بوداپست مجارستان

کالج مک دانیل یک کالج خصوصی کاملا معتبر علوم انسانی و علوم طبیعی است، این کالج در در وست مینستر بوداپست واقع شده است. که در آن دانش آموزان از ۲۱ کشور برای تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان ثبت نام میکنند.

پردیس اروپایی این کالج مک دانیل در بوداپست قرار گرفته است که به طور کامل توسط کمیسیون آموزش عالی از انجمن ایالات میانه دانشکده ها و مدارس کنترل می شود، مؤسسه معتبر کالج مک دانیل بوداپست در مجارستان به عنوان یک نهاد تحصیلات عالی خارجی با اجازه از وزیر مجارستان از آموزش و پرورش ثبت شده است.

کالج مک دانیل بوداپست یک برنامه کارشناسی چهار ساله آمریکایی استاندارد در مجارستان ارائه می دهد ، و در نهایت مدرک کارشناسی را به دانشجویان ارائه می کند. یکی از ویژگی های منحصر به فرد این برنامه این است که دانشجویان با تکمیل این گزینه و دو سال مطالعه در پردیس اصلی دانشگاه در ایالات متحده را می توانند ادامه دهند. دوره های کالج مک دانیل بوداپست توسط یک هیئت علمی مجرب و با تجربه از آمریکا، بریتانیا و استادان مجارستان با مقام های ارشد تدریس می شود.

شهریه کالج بوداپست

سال اول و دوم  EUR 7200
سال سوم و چهارم  EUR 7800

مشتاق شنیدن نظرات شما هستیم

نظر کلاینت های هرمس اپلای

رایگان ارزیابی شو!
2 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
خانوم مسعودیان

سلام تحصیل پزشکی و دندانپزشکی در مجارستان به صورت رایگان و بورس امکان پذیره؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس اپلای

بستگی به شرایط شما داره اینکه ایا واجد شرایط تحصیل در دانشگاه های دولتی باشید یا خیر

مقالات پیشنهادی :