در سال های اخیر،کشور آلمان استقبال زیادی از سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی داشته و راه های ورود به کشور آلمان را بسیار ساده کرده است.  یکی از این راه ها سرمایه گذاری از طریق ثبت شرکت در آلمان است. در ادامه توجه شما را به نکات جالبی درباره دیدگاه دولت آلمان به ثبت شرکت در این کشور جلب می کنیم.

تیزر تبلیغاتی مفهومی بسیار جالب که توسط دولت آلمان در سطح استانها منتشر شده است!!!

برای جذب سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی و بین المللی تبلیغ زیر را مطرح کردن و مفهومش این هست که اصلا لزومی ندارد که شما بتوانید این جمله Mitteslstandsentlastungsgesetz را کامل و درست تلفظ کنید تا سودی عایدتان شود…و انتقاد ساده ای به کشورهای انگلیسی زبان مثل آمریکا و انگلیس هست که ندانستن زبان را نکته منفی می دانند، اما دولت آلمان خیلی شفاف، واقعی و ملموس، عدم نیاز به دانستن زبان آلمانی برای ثبت شرکت در آلمان ،کارآفرینی و ایجاد رونق اقتصادی را به سرمایه گذاران و کارآفرینان خارجی نشان داده تا بدانند هیچ مانعی برای سرمایه گذاری و کارآفرینی و ثبت شرکت در آلمان وجود ندارد و از هر ۱۰ سرمایه گذار و کارآفرین در آلمان یک نفر به زبان آلمانی مسلط است و این کفایت می کند.

با توجه به اینکه  آلمان ،چهارمین قطب برتر اقتصاد جهان هست و برترین سرمایه گذاران از سراسر دنیا در آنجا متمرکز شده اند به صورتیکه شاخصFDI آلمان در سال ۲۰۱۸ ۴۶۹ میلیارد یورو هست

پس فرصت فوق العاده ای هست تا سرمایه گذاران خارجی نیز در آنجا تمرکز پیدا کنند و رشد داشته باشند.

ازعوامل مهم دیگر برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان میتوان به امنیت سرمایه گذاری که در چهارچوب قوانین و استانداردهای بین المللی اشاره کرد بعلاوه دولت آلمان قوانین مالیاتی ساده و مناسبی را هم ایجاد کرده تا فشار بار مالیاتی را برای شرکت ها و کارآفرین ها را کاهش دهد و این کمک بزرگی شده برای سهولت کار سرمایه گذاران و کارآفرینان و همچنین کاهش فشار هزینه ی نیروی کار برای سرمایه گذاران و کارآفرینان در آلمان .

گام های ثبت شرکت در آلمان و سرمایه گذاری در این کشور:

  • ارایه ی طرح فعالیت اقتصادی به دولت آلمان(business plan)

سرمایه گذاری که طرح تجاری و اقتصادی را ارایه میدهد،باید توجیه اقتصادی روی طرحش پیاده کند و دلایل مجاب کننده ای را مطرح نماید.

این طرح تجاری بایستی به تایید اتاق بازرگانی دولت آلمان برسد و بعد از تصویب و صدور جواز کسب و کار،متقاضی میتواند فعالیت صنفی و یا تجاری خود را شروع کند. البته افرادی که می خواهند فعالیت فردی داشته باشند مانند مغازه فرش،رستوران و سوپر مارکت محلی …نیاز به مجوز مخصوصی دارد که دولت آلمان در این زمینه اراییه میدهد.(جواز کسب صادر می شود).

  • در ثبت شرکت بامسولیت محدود، علاوه بر business planباید، نامه ثبت شرکت، اساسنامه،انتشار آگهی نوبتی، گرفتن مجوز صنفی، و ترجمه آلمانی کلیه مدارک که مشاورین ما به صورت جزیی با شما صحبت خواهند داشت را  ارائه دهید.

  • هزینه ها و مبالغ پرداختی

حداقل و کفی برای سرمایه گذاری و ثبت شرکت در آلمان مطرح نشده توسط دولت، اما عموما حداقل ۲۵ هزار یورو باید در حساب بانکی سرمایه گذاری کند. و هزینه های ثبت شرکت هم حدودا ۳ هزار یورو خواهد شد.

البته سرمایه گذار باید ثابت کند که در کل توانایی پرداخت هزینه های اصلی و جانبی و همچنین توانایی تامین حقوق ماهیانه خود و مخارج همسر و فرزندان را خواهد داشت.

جهت اطلاع از ریز هزینه ها با مشاورین ارشد در زمینه سرمایه گذاری در آلمان ،تماس بگیرید.

توصیه ما به شما بزرگواران این هست که بهتره یک مشاور مالیاتی و حقوقی برای تنظیم دفاتر ،سود و زیان،محاسبه ارزش افزوده و مالیات بردرآمد..داشته باشید که ما شما را راهنمایی خواهیم کرد.

  • شرایط سرمایه گذار:

حداقل سن ۲۰ سال و اگر بالای ۴۵ سال هستید باید تا حد زیادی درآمد و سرمایه داشته باشد و کلیه منابع مالی خود را اثبات نمایید.

صرفا سرمایه گذارانی که مدرک دانشگاهی ندارند(زیر لیسانس)،بایستی مدرک زبان آلمانی ارائه دهند و همچنین همراهان(همسر و فرزندان زیر ۱۶ سال)همبایذ در سطحBasicمدرک زبان را اراییه دهند.

  • اعطای کارت اقامت یکساله

بعد از ثبت شرکت در آلمان و انجام امور لازمه، به سرمایه گذار و همراهانش(فرزند زیر ۱۶ سال) یک کارت اقامت یکساله میدهند که با آن اجازه تردد در اروپا (حوزه شینگن) را خواهد داشت.

جهت تمدید این اقامت یکساله، با پرداخت به موقع مالیات و تمدید فعالیت شرکت، میتواند مجوز را برای چند سال ادامه دهد که بعد از ۳ تا ۵ سال، اقامت دائم آلمان به سرمایه گذار اعطا می شود.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × دو =