ثبت شرکت در اتریش

ثبت شرکت در اتریش

یکی از راه های گسترش کسب و کار فعالیت در کشورهای دیگر می باشد. از آنجا که کشور اتریش یکی از بهترین کشورهای جهان از لحاظ اقتصادی می باشد برای شما شرایط ثبت شرکت در اتریش و جزئیات آن را بیان کرده ایم. در ادامه با ما همراه باشید.

شرایط ثبت شرکت در اتریش

چگونگی ثبت شرکت در اتریش

به دلیل اینکه نرخ مالیات بر درآمد شرکت های با مسولیت محدود در اتریش 25% می باشد، بسیار مورد توجه سرمایه گذاران شده مخصوصا از سال 2005 که مالیات از 34% به 22% نزول پیدا کرد.

شرکت های متفاوتی را می توان در اتریش ثبت کرد، منتها تفاوت های اصلی در سطح و نوع مسئولیت ها، نوع فعالیت و نرخ مالیات بردرآمد و چگونگی پرداخت این شرکت ها است. اما عموما راحت ترین و کاربردی نوع ثبت شرکت در اتریش به روش مسئولیت محدود_GmbH هست.

درآمد شرکت های مقیم اتریش بویژه شرکت های سهامی خاص و شرکت ها با مسئولیت محدود مشمول قوانین مالیاتی شرکت ها می شود. بر طبق قوانین شرکت ها باید از سود خود به میزان 25درصد به عنوان مالیات پرداخت نمایند. این میزان مالیات برای انواع شرکت یکسان است.

معافیت مالیاتی برای تحقیقات

یکی از موارد معافیت مالیاتی انجام امور تحقیقاتی همسو با منافع ملی است. در این مورد دولت اتریش تا سقف 35% مخارج را به شرکت مجری تحقیقات پس خواهد داد. بدین ترتیب اتریش پرجاذبه ترین سیستم مالیاتی را در زمینهF&Eدر سطح اروپا ارائه می دهد. در نهایت اگر شرکتی در طول سال مخارج بالایی را متحمل شود می تواند تا 8% درصد مخارج از کمک دولت بهره مند شود.

 • شرایط خاصی برای متقاضی ثبت شرکت در اتریش مطرح نشده، منتها به طور کلی شخص اصلی باید حداقل فوق دیپلم را داشته باشد _سابقه کار مدیریتی_سابقه شغلی متناسب با تحصیل(یا دوره های فنی که گذرانده)_زبان آلمانی یا انگلیسی با حداقل LVL

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت

مدارکی که جهت ثبت شرکت در اتریش نیاز هست:

Business Plan ارایه طرح تجاری برای ثبت شرکت در اتریش که توجیه اقتصادی برای این کشور داشته باشد تهیه اساسنامه ی شرکت اتریشی.

اعلام اطلاعاتی مثل: آدرس دقیق شرکت در اتریش(قرارداد اجاره ی محلی که در اتریش هست)، نوع فعالیتی که شرکت اتریشی خواهد داشت، حداقل سرمایه اولیه 35000 یورویی برای ثبت شرکت اتریشی و سرمایه گذاری در آن، ترکیب سهامداران و اعضاء ومشخص کردن میزان سهام هر یک، انتخاب یک مدیر عامل، انتخاب حسابدار و مشخص شدن فعالیت های حسابداری، جذب مشاور مالیاتی و حقوقی، اخذ جواز کسب، ارایه نامه عدم سوء پیشینه با ترجمه آلمانی،ترجمه و اصل شناسنامه،اصل پاسپورت با حداقل 6 ماه انقضا.

نکته مهم برای حداقل میزان سرمایه : باید حسابی را در یک بانک اتریشی افتتاح کرد که مبلغ 17500 یورو از 35000(نصف این مبلغ) به صورت cash به بانک پرداخت شود.

در مورد بحث معافیت مالیاتی، در صورتیکه شرکت اتریشی دوره های آموزشی را جهت ارتقای نیروهای کار خود برگزار کند،مشمول 20% معافیت آموزشی خواهد شد و آن شرکت اتریشی میتواند تا 6% دپازیت جهت مخارج درخواست کند و به اعتبار خود بیفزاید.

برای اطلاعات دقیق در مورد سیستم مالی برای راه اندازی در اتریش، لطفا به وب سایت آژانس تحقیقاتی اتریش (FFG) و همچنین Austria Wirtschaftsservice GmbH   (aws)  رجوع کنید.

و برای اطلاعات عمومی در مورد “Startup Hotspot Austria” از شبکه جهانی رشد (GIN) –  دیدن کنید.

نکات مثبت ثبت شرکت در اتریش

 • مالک تمام و کمال شرکت خواهید بود و نیازی به کفیل(شریک)محلی نخواهد بود.
 • تردد در حوزه شنگن و سراسر اروپا و حق اقمت بلند مدت را خواهد داشت.
 • بعد از ثبت شرکت،متقاضی اصلی و خانواده اش ویزای یکساله نوع D را میگیرند و بعد از گذشت یکسال و ارایه گزارش کار شرکت و پرداخت مالیات و…. می توان این اقامت را تمدید کرد و بعد از گذشت 3 سال از فعالیت پویای شرکت اتریشی، اقامت دائم اتریش را خواهند گرفت. و سپس بعد از 5 سال هم پاس اتریشی خواهند گرفت و سیتزن اتریش خواهند شد و به راحتی میتوانند ویزای هر کشوری را بگیرند و رفت و آمد داشته باشند و حتی برند تجاری خود را توسعه دهند و در سطح بین المللی مطرح کنند که البته با توجه به سیاست و قوانین آزاد در تجارت بین المللی و گمرک که در اتحادیه اروپا پیاده میشود،به راحتی میتوانند بیزنس خود را گسترش دهند.
 • با ثبت شرکت در اتریش،همراهان متقاضی اصلی، اجازه خواهند داشت که تحصیل رایگان داشته باشند و کار فول تایم بگیرند.
 • ارایه سیستم مالی متمایز، که در آن کمکهای مالی خوبی برای راه اندازی شرکت اتریشی با بهره گیری از تکنولوژی های روز و کاربردی آن شرکت اتریشی تخصیص داده خواهد شد که طبق برنامه های خاص و بودجه راه اندازی شده توسط آژانس توسعه تحقیقات اتریش (FFG) و Austrian Wirtschaftsservice GmbH (AWS) ارائه شده است.

*توجه: این مقاله صرفا جهت اطلاع رسانی می باشد و موسسه مهاجرتی هرمس اپلای در این زمینه خدماتی ارائه نمی دهد.

مقاله پیشنهادی : وکیل مهاجرت به اتریش

مشتاق شنیدن نظرات شما هستیم

2 پاسخ

  1. سلام بله پیشنهاد میکنم مقاله زیر رو مشاهده کنید.
   https://www.hermesapply.com/%d9%88%db%8c%d8%b2%d8%a7%db%8c-%d8%b4%d9%86%da%af%d9%86/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات پیشنهادی :

پایتخت سوئیس

برن پایتخت سوئیس است که با جمعیتی حدود 144000 نفر به عنوان پنجمین شهر پرجمعیت این کشور شناخته می‌شود. این شهر در شمال غربی سوئیس و در ایالتی به نام برن واقع شده است. در

رایگان مشاوره بگیر

اگر میخوای با کمترین هزینه در سریع ترین زمان ممکن با هر شرایطی مهاجرت کنی فرم زیر را پرکن