استرالیا

ثبت شرکت در استرالیا

ثبت شرکت در استرالیا

برای ثبت شرکت لازم است تا 8 مرحله زیر را طی کنید. توضیحات لازم در مورد دریافت کد و نام و غیره در ادامه یه صورت مفصل توضیح داده شده است. در ابتدا بهتر است با کلیه مراحل ثبت شرکت در استرالیا آشنا شوید

ثبت-شرکت در استرالیا

مراحل ثبت شرکت در استرالیا

1- دریافت کد ACN

برای دریافت کد 9 رقمی ACN به صورت کاملا رایگان از ASIC فرم 201 را دریافت کنید. در ادامه توضیحات کامل‌تری درباره این کد ارائه شده است.

2- انتخاب نام شرکت

نام شرکت را انتخاب کنید. توضیحات جامع‌تر در زمینه انتخاب نام شرکت در ادامه داده خواهد شد. به طور خلاصه نام باید منحصر به فرد باشد و پسوندهایی مانند pty یا pty.lit نشان دهنده محدوده کاری اعضای شرکت است در نام شرکت لحاظ شود.

3-  قوانین شرکت را تنظیم کنید

قبل از راه اندازی یک شرکت شما باید تصمیم بگیرید که کدام قوانین برای اداره شرکت استفاده می شود. قوانین اختصاصی هر شرکت یا قوانین کلی که برای همه شرکت‌ها استفاده می‌شود یا ترکیبی از هر دو

4-  سهامداران و مدیران خود را انتخاب کنید.

باید تصمیم بگیرید که سهامداران و مدیران شرکت چه کسانی خواهند بود. مدیران شرکت افرادی هستند که این شرکت را کنترل می کنند. برای ثبت شرکت در استرالیا باید حداقل یک مدیر استرالیایی داشته باشید و هر مدیر باید حداقل 18 سال سن داشته باشد.

5-  ساختار سهام شرکت را مشخص کنید

پس از اینکه سهامداران انتخاب شدند، باید تصمیم بگیرید که کدام سرمایه دار  به چه میزان سهام دارند و عمده سهام شرکت دست چه کسی است.

6 منطقه و ایالت شرکت باید مشخص شود

شرکت می تواند در هر ایالت یا بخش استرالیا ثبت شود. شما باید شرکت را در یکی از ایالت ها یا مناطق استرالیا ثبت کنید و محدوده ثبت شرکت را مشخص کنید.

7- دفتر کار شرکت را انتخاب کنید

یک شرکت باید محل اصلی کسب و کار و دفتر اصلی داشته باشد.

8- فرم‌های آنلاین را پر کنید

پس از فراهم‌نمودن مراحل بالا، لازم است تمامی فرم‌های مربوط به شرکت بر اساس اطلاعات 7 گام پیشین تکمیل و ارسال شود.

مراحل ثبت شرکت در استرالیا

نکات مهم ثبت شرکت در استرالیا

پیش از هر چیز باید آگاهی‌های لازم در مورد مسئولیت‌های مختلف قانونی، مالی و بخش حسابداری شرکت‌ها در استرالیا و تفاوت‌های آن با سایر ساختارهای تجاری را به دست آوریم تا در مورد مسئولیت های مدیران، مسئولیت بالقوه شخصی و تعهدات مالیاتی شرکت شفاف‌سازی شود و اقدامات لازم صورت گیرد. در هنگام ثبت شرکت در استرالیا مجموعه الزاماتی وجود دارد که باید تعهدات لازم در مورد این الزامات داده شود. برای آگاهی از این الزامات کافیست به سایت ASIC مراجعه کنید. تمامی مفاد و قراردادها در این وب‌سایت قرار گرفته است.

آیا انتخاب نام شرکت برای ثبت شرکت در استرالیا اجباری است؟

بهتر است نام منحصر به فردی را برای شرکت خود بیابید اما به یاد داشته باشید که در کشور استرالیا پس از ثبت شرکت توسط ASIC کدی خاص (Australian Company Number) یا ACN به شما داده می‌شود که همان شناسه شرکت است و از همین کد می‌توان به عنوان نام شرکت استفاده کرد.

اگر تصمیم به استفاده از یک نام خاص برای شرکت داشته باشید، لازم است این نام بازتاب دهنده وضعیت حقوقی شرکت شما باشد. یک شرکت اختصاصی باید از کلمه ” Proprietary” به اختصار “” Pty در نام خود استفاده کند. همچنین باید مسئولیت اعضا نیز در این نام بازگو شود؛ مثلا:

  • شرکت با مسئولیت محدود با کلمه “” Proprietary Limited

  • اگر مسئولیت اعضای نامحدود باشد، نام شرکت با کلمه ” Proprietary ”  پایان می یابد.

ثبت شرکت در استرالیا

محدودیت نامگذاری هنگام ثبت نام شرکت در استرالیا

نام باید منحصر به فرد باشد، الزامات قرارگیری کلماتی که نشان‌دهنده مسئولیت افراد است در آن وجود داشته باشد. باید نام کسب و کاری که انجام می‌دهد در اسم گنجانده شود.  نام تجاری شما از مالکیت معنوی یا برند شما محافظت نمی کند. درک تفاوت بین یک نام تجاری و یک علامت تجاری قبل از تصمیم گیری در مورد ثبت یک علامت تجاری ضروری است.

برای رجیستر نام شرکت چه نکاتی مهم است؟

برای ثبت شرکت در استرالیا و ثبت نام می‌بایست در به بخش سرویس ثبت نام انواع کسب و کار بروید و فرم‌های مربوطه را تکمیل کنید. باید مشخص شود که کسب و کارهای جدید یک واحد مجزا است یا، سرمایه گذاری مشترک، یا صندوق مشارکتی که می توان برای هر کدام از این کسب‌کارهای نام تجاری، شماره  ثبت شرکت و ثبت مالیات (ABN) اقدام کرد. شرکتی که ABN داشته باشد باید برای ثبت مالیات یا ورود به سیستم AUSkey درخواست دهند.

(ACN) چیست ؟ ACN  یک شماره 9 رقمی منحصر به فرد است که هر شرکتی در استرالیا دارد. ACN  ها توسط کمیسیون اوراق بهادار و سرمایه گذاری استرالیا (ASIC) صادر می‌شود.

اهمیت  ACN هنگام ثبت شرکت در استرالیا چیست؟ اگر قصد ثبت شرکت در استرالیا دارید، داشتن این کد برای شما ضروری است و در موارد زیر به کار می‌رود:

  • مدارک حسابداری، مانند صورتحساب‌ها

  • هر سندی که به ASIC ارائه می کنید

  • سفارشات برای محصولات و خدمات

  • سربرگ های کسب و کار

  • اطلاعیه رسمی شرکت

  • فرم‌های شرکت

  •  

همچنین اگر شرکت برای ABN اقدام کنید، ACN  شما بخشی از ABN خواهد بود. در این موارد، اگر بر روی اسناد شما ABN و نام شرکت ثبت شده باشد دیگر نیازی نیست که ACN  را بر روی مدارک خود ثبت کنید.

                                                    مقاله پیشنهادی: شرایط مهاجرت کاری به استرالیا

Related Posts

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *