ثبت شرکت در مجارستان

ثبت شرکت در مجارستان

کشور مجارستان یکی از مقاصد جذاب برای صاحبان کسب و کار است. حضور در این کشور امکان ورود به سایر کشورهای اروپایی را تسهیل می‌کند؛ اقتصادی پایدار و با ثبات دارد و خصوصا سرمایه‌گذاران خارجی تمایل زیادی به ثبت شرکت در مجارستان از نوع شرکت‌های سهامی محدود دارند که امکان مراوده با سایر کشورهای اروپای مرکزی را فراهم می‌کند.

پرسه ثبت شرکت در مجارستان

پیش از ارائه درخواست می‌بایست اقدامات اولیه در این خصوص انجام شود. در مجارستان دو نوع شرکت رواج بیشتری دارد. شرکت مسئولیت محدود و شرکت سهامی مشترک. به هر حال در گام اول فرم‌هایی بر اساس نوع شرکت در اختیار شما قرار خواهد گرفت. این فرم‌ها مبنای کار شماست و می‌بایست تمام بخش‌های آن‌را با دقت پر کنید. اولین گام انتخاب نام شرکت است که بر اساس شکل و هدف شرکت نام‌گذاری صحیح انجام می‌شود. آدرس دفتر مرکزی باید دقیق و به وضوح ارائه شود. آدرس شعبات این دفتر نیز می‌بایست ذکر شود. در صورتی که گروهی از سهام‌داران سرمایه شرکت را تامین کرده‌اند اطلاعات شناسایی مربوط به هر کدام از اعضا شامل نام و محل اقامت و نمونه امضاء و غیره باید در این فرم‌ها به وضوح ثبت شود.

گام دوم ثبت شرکت در مجارستان باز کردن حساب بانکی است که سهام مربوط به شرکت در آن قرار می‌گیرد. برای شرکت با مسئولیت محدود نیاز به مجوز تجاری، اسناد شرکت و آدرس و نام فردی که مدیرعامل شرکت است باید ارائه شود و با این مدارک امکان ایجاد حساب بانکی فراهم خواهد شد.

گام سوم هماهنگی با اداره مالیات است. در این مرحله لازم است که مدارک به صورت آنلاین در اداره مالیات ثبت شود و توسط این اداره مدارک مربوط به مالیات تنظیم شود.

هر دو شرکت سهامی محدود و سهام مشترک آنها در مجارستان باید پس از اخذ گواهی رجیستر تجاری، با پر کردن یک فرم درخواست ثبت نام برای تامین اجتماعی امکان استخدام کارکنان شرکت را فراهم کنند.

برای ثبت شرکت در مجارستان با مسئولیت محدود ، هیئت مدیره شرکت باید یک وکیل را برای نمایندگی این شرکت اختصاص دهد و مراحل لازم ثبت نام را تکمیل کند. تمام اسناد باید دارای ترجمه های معتبر به زبان مجارستانی باشند.

مزایای ثبت شرکت در مجارستان

شروع یک کسب و کار، یعنی ایجاد یک شرکت در مجارستان فقط چند روز طول می کشد، از نظر میزان مالیات کشور مجارستان یکی از کمترین مقادیر مالیت را برای صاحبان کسب و کار تعیین کرده است و این میزان را به اندازه 9% تعیین کرده است به همین دلیل اتباع خارجی تمایل بیش‌تری به سرمایه‌گذاری در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی نشان می‌دهند. می‌توان به طور خلاصه مزایای ثبت شرکت در مجارستان را به صورت زیر بیان کرد:

 • ثبت شرکت در مجارستان بسیار سریع و آسان فقط در 2 یا 3 روز کاری انجام شود.
 • مالیات 9% درصد این کشور یکی از پایین‌ترین مقادیر مالیات در اتحادیه اروپا است.
 • امکان مراودات بین‌المللی وجود دارد
 • برای شروع نیاز به سرمایه بالایی نیست
 • هم زمان راه‌اندازی و هم در حین کار هزینه‌ها پایین است
 • موقعیت کشور در اروپای مرکزی است و از نظر زیربنایی مساعد است.
 • از نظر اقامتی قوانین مناسبی برای مهاجرت دارد.

به صورت خلاصه کارهایی که برای ثبت شرکت در مجارستان باید انجام شود:

 • تشکیل شرکت و ثبت شرکت به صورت شخصی یا از طریق POA
 • مالیات ثبت شرکت
 • شماره مالیات محلی و بین المللی
 • باز کردن حساب بانکی
 • اسناد به زبان مجاری و انگلیسی
 •  ارائه گزارشات مالی
 • شماره مالیاتی شخصی و شماره اداره تامین اجتماعی برای مدیریت
 • ثبت نام اتاق بازرگانی (شامل هزینه عضویت برای سال اول)
 • راه اندازی + دفتر ثبت نام: 1،590 یورو (مالیات بر ارزش افزوده)

” ” Cégkapu چیست و چه کاربردی دارد؟

“دروازه شرکت” یا( ” Cégkapu “در مجارستان) یک پورتال وب با امکان ذخیره اسناد الکترونیکی است که در آن همیشه ایمیل شرکت در دسترس است چیزی شبیه آدرس ثبت شده شرکت شما خواهد بود و ثبت نام در آن نیز اجباری است. در حال حاضر مؤسسات مالیاتی پیام ها را فقط در این پورتال می‌فرستند .

برای جمع‌بندی باید گفت کشور مجارستان قوانین دست‌و‌پا گیری در مورد ثبت شرکت ندارد. اجباری به پرداخت هزینه‌های هنگفت وجود ندارد. در صورتی که مراحل را با دقت و بر اساس مفاد ذکر شده طی کنید به مشکل خاصی بر نمی‌خورید.

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

نظر کلاینت های هرمس اپلای

رایگان ارزیابی شو!
2 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آقای هوشیار

سلام برای ثبت شرکت در مجارستان چه مقدار سرمایه نیازه؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس اپلای
پاسخ به  آقای هوشیار

برای شروع نیاز به سرمایه بالایی نیست

مقالات پیشنهادی :

تحصیل-دامپزشکی-در-ترکیه

تحصیل دامپزشکی در ترکیه

هر ساله متقاضیان زیادی برای تحصیل دامپزشکی در ترکیه درخواست می‌دهند. دانشگاه‌های ترکیه برای رشته دامپزشکی یک سیستم آموزشی بسیار