کانادا

ثبت شرکت در کانادا

اگر قصد ثبت شرکت در کانادا دارید به عنوان شهروند غیر کانادایی لازم است نکات زیادی را در مورد انواع کسب و کار در این کشور بدانید. با ما همراه باشید تا با بخش کوچکی از اقداماتی که برای آغاز کسب و کار موفق در کانادا لازم است انجام دهید آشنا شوید.

اگر اولین بارتان نیست که شرکت ثبت می‌کنید و پیش‌تر این مراحل را طی کردید برای بار دوم بخش زیادی از کارها کاهش خواهد یافت و هزینه‌ها کم خواهد شد. اگر پیش‌تر در هر کجای جهان شرکت ثبت کرده باشید، برای ثبت شرکت در کانادا بهتر است ثبت Extra-Provincial یا ثبت شرکت فرااستانی را انجام دهید. این شیوه ثبت شرکت هم برای شهروندان خارجی و هم شهروندان کانادایی برای ثبت شرکت ایده‌آل است.

برای آنکه بتوانید شرکت فرا استانی ثبت کنید لازم است یک نفر را به عنوان نماینده با سنی بالاتر از 18 سال که به طور مثال در شهر انتاریو سکونت داشته باشد معرفی کنید یا شرکتی در انتاریو به عنوان نماینده داشته باشید. توجه داشته باشید که انتاریو به عنوان مثال گفته شد. هر استان دیگری نیز می‌تواند جای این استان قرار بگیرد و اغلب الزامات مشترکی دارد. برای شروع به کار باید استان مورد نظر خود را ثبت کنید، الزامات و قوانین را مطالعه کنید. اگر قصد داشته باشید در دو استان شرکت ثبت کنید باید این فرایند را برای دو استان انجام دهید.

 

ثبت شرکت در کانادا برای غیرکانادایی‌ها

اگر کانادایی نیستید و می خواهید در کانادا کمپانی ثبت کنید و در کشور خود شرکتی ثبت نکرده‎‌اید چند راهکار برای باز کردن یک کسب و کار در کانادا وجود دارد.

 

اولین گام مراجعه به اداره مهاجرت است

اگر هم قصد ثبت شرکت در کانادا دارید و هم می‌خواهید در کانادا زندگی کنید لازم است درخواست مهاجرت به کانادا را ثبت کنید که این تنها راهی است که امکان زندگی و کار را در کانادا فراهم می‌کند.

اگر به اطلاعات مربوط به اداره مهاجرت کانادا نگاه کنید متوجه خواهید شد که دو نوع مهاجرت تجاری وجود دارد. ویزای اول مربوط به کارآفرینان است و ویزای دوم موقعیت‌های شغلی است که برای دو مورد می‌توان در اداره مهاجرت درخواست ثبت کرد و در صورت قبولی به کار و زندگی در کانادا مشغول شد.

 

شرایط آمدن به کانادا به عنوان فردی کارآمد برای تصاحب موقعیت‌های شغلی:

  • تجربه مربوط به فعالیت های فرهنگی و یا ورزشی
  • تجربه در مدیریت مزرعه و قصد کار در مزرعه و بخش کشاورزی
  • سایر عوامل موثر بر درخواست شما برای رفتن به کانادا به عنوان فردی که کار می کند عبارتند از تحصیلات، سن، سازگاری و توانایی های زبان؛ در واقع باید باید قادر به گوش دادن، صحبت کردن، خواندن و نوشتن انگلیسی یا فرانسوی باشید تا اجازه کار یا اقامت در کانادا را پیدا کنید.

 

ثبت شرکت در کانادا بدون نیاز به اقامت

اگر قصد اقامت در کانادا ندارید و می‌خواهید کسب و کار خود را در این کشور ثبت کنید اولین گام شناخت کامل قوانین است. در این مورد قوانین از استان به استان متفاوت است. اینکه چه کاری را در چه استانی می‌توان ثبت کرد را باید با تحقیق پیش از هر اقدامی بدانید تا تصمیم درست بگیرید.

به عنوان مثال، در حال حاضر، استان بریتیش کلمبیا (B.C.) دارای قوانین انعطاف پذیر تری در مورد ثبت شرکت برای افراد غیر مقیم است. در این استان، هرکسی می تواند یک شرکت خصوصی یا مشارکتی را شروع کند مهم نیست که شهروند کانادا باشد یا خیر.

 

برای شروع کسب و کار در B.C. شما باید:

یک آدرس فیزیکی واقعی برای کسب و کار خود داشته باشید ( آدرس پستی)

مجوز کار از اداره مهاجرت کانادا

درخواست برای سرمایه گذاری در کانادا (قانون کانادا برای سرمایه گذاری عنوان می‌کند که ” غیر کانادایی‌هایی که برای ثبت شرکت در کانادا اقدام می‌کنند می‌بایست برنامه مدون خود را برای کسب و کار ارائه کنند تا مجوز سرمایه گذاری صادر شود”

 

از این مرحله به بعد وارد فرآیند ثبت شرکت در کانادا خواهید شد:

برخی از شرکت‌ها نیاز است که حتما شهروندان کانادایی برای ثبت این شرکت‌ها حضور داشته باشند. بدیهی است که برای این موارد یا باید مهاجرت کنید یا شهروند کانادا باشید.

“حداقل 25 درصد از مدیران باید کانادایی ها باشند. اگر تعداد اعضا کمتر باشد مثلا 4 نفر باشد حداقل 1 از 4 نفر باید کانادایی باشند.”

اگر شرکتی که تاسیس می‌کنید به صورت مشارکتی است باید تصمیم بگیرید که آیا قصد تجارت به صورت استانی یا فدرال دارید یا خیر.

راهی وجود ندارد که بدون داشتن یک یا چند کانادایی در این کشور بتوان برای ثبت شرکت در کانادا اقدام کرد.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *