کانادا شناسی

جاذبه های توریستی کانادا

کانادا دومین کشور بزرگ جهان بعد از کشور روسیه می باشد. در اینجا می خواهیم مهم ترین جاذبه های توریستی و گردشگری کشور کانادا را به شما معرفی کنیم. این کشور دارای مناظر طبیعی بسیار زیبا و مکان های دیدنی منحصر به فرد است. کشور کانادا هر ساله میزبان میلیون ها  گردشگر از سراسر جهان است و در بین گردشگران محبوبیت بسیار زیادی دارد. فرهنگ بسیار غنی و فضایی پر نشاط و چشم انداز های طبیعی باور نکردنی این محبوبیت را دو چندان کرده است. ترکیبی از جنگل های سر سبز و با شکوه با کوهستان های مرتفع و دریاچه های زیبایی مناظر طبیعی این کشور را دو چندان کرده است.

بدون مقدمه چینی بیشتر در این مقاله به معرفی برخی از جاذبه های گردشگری و دیدنی این کشور زیبا می پردازیم.

جاذبه های توریستی و گردشگری کشور کانادا

 1.  آبشار نیاگارا

آبشار نیاگارا از معروف ترین جاذبه های طبیعی و توریستی کشور کانادا می باشد و هر سال میلیون ها نفر توریست و گردشگر را به این کشور جذب می کند. این آبشار در نزدیکی مرز کشور آمریکا قرار گرفته و با ماشین از مرز آمریکا تا این آبشار در حدود یک ساعت در راه خواهید بود. آبشار نیاگارا از ارتفاع 58 متری به سمت پایین سرازیر می شود. مسیرهایی در فاصله بسیار نزدیک به این آبشار ساخته شده تا گردشگران بتوانند این آبشار از نزدیک ببینند.

آبشار و غار نیاگارا برای بیش از یک قرن گردشگران بی پروا و افراد ماجراجو را به خود جذب کرده که بسیاری از آن ها سعی می کردند نمایش و آکروبات بازی های جذابی را با پریدن از این آبشار به اجرا در بیاورند. در اواخر قرن نوزدهم به دلیل اینکه جمعیت زیادی از این آبشار دیدن می کنند در نزدیکی آن شهری با جو کارناوالی ایجاد شد که این شهر همچنان پا برجا است و بازدید کنندگان زیادی دارد.

 1. پارک ملی بنف و کوهستان راکی

پارک ملی بنف در قلب کوه های با شکوه و عظیم راکی در استان آلبرتا قرار گفته است و یکی از زیبا ترین منظره های کانادا را به وجود آورده است. در این پارک امکان دسترسی راحت به دریاچه های فیروزه ای، قله های پوشیده شده از برف و یخچال های طبیعی برای بازدید کننگان فراهم شده است. گردشگران به راحتی می توانند در اطراف دریاچه لوئیز که به عنوان جواهر پارک ملی بنف شناخته می شود قدم بزنند، جایی که آب های فیروزه ای رنگ تصویر کوه های اطراف را منعکس می کنند. در انتهای جنوبی این پارک شهر کوچک و زیبای بانف قرار گرفته است که در آن انواع اقامتگاه ها و رستوران ها و مغازه هایی که برای خرید بسیار مناسب است وجود دارد. در فصل زمستان این پارک تبدیل به منطقه وسیعی برای ورزش های زمستانی نبدیل می شود.

 1. برج سی ان شهر تورنتو

برج سی ان در بزرگترین شهر کانادا یعنی تورنتو و در کنار آب های دریاچه انتاریو قرار دارد که یکی از معروف ترین نماد های کانادا محسوب می شود. برج سی ان با داشتن ارتفاع 553 متری جزو مرتفع ترین سازه های جهان است. یکی از امکانات معروف موجود در این برج رستوران گردان 360 درجه با ویو کم نظیر و غذاهای بی نظیر و خوشمزه است که تعداد زیادی بازدید کننده را به خود جذب می کند. افرادی که به این رستوران می روند می توانند در حین غذا خورد از مناظر بی نظیر شهر و دریاچه های اطراف آن نیز لذت می برند.

 1. شهر قدیمی کبک

شهر قدیمی کبک که به عنوان میراث جهانی در یونسکو به ثبت رسیده است دارای دو بخش شهر بالا و شهر پایین است. این شهر دارای تاریخی ترین و قدیمی ترین ساختمان ها می باشد. شهر پایینی در کنار رودخانه سنت لارنس قرار گرفته است و محل اصلی اسکان مردم و بسیاری از گنجینه های نفیس می باشد. شهر بالایی بر روی سخره هایی با ارتفاع 100 متر قرار گرفته است و به خاطر دشت های ابراهام و پارک تاریخی آرتیلری شهرت زیادی پیدا کرده است. شهر قدیمی کبک به دلیل داشتن بافت تاریخی و حضور گردشگران رونق بسیاری پیدا کرده است. در این شهر موزه های جالب و انواع رستوران ها و مغازه ها نیز وجود دارد.

 1. ویسلر

ویسلر همواره به عنوان یک منطقه مهم در حوزه ورزش های زمستانی شناخته شده است. اما این شهر در فصل تابستان هم مقصدعلاقه مندان به گلف و دوچرخه سواری نیز هست. این منطقه همواره و تمام مدت سال همیشه شلوغ و پر نشاط است. زمانی که این شهر در سال 2010 به عنوان یکی از محل های برگزاری المپیک ورزش های زمستانی انتخاب شد توجه بسیاری از افراد را از سراسر جهان به خود جلب کرد. این شهر یک پیست اسکی در کلاس و استاندارد جهانی و هتل ها با امکانات بسیار بالا و زیبایی دارد.

 1. سالن پارلمان اتاوا

سالن پارلمان اتاوا که بر روی رودخانه اتاوا قرار گرفته، در نیمه دوم قرن نوزده میلادی و با سبک نئو گاتیک ساخته شده است. در مقابل ساختمان های این پارلمان آتشگاهی بنا شده است که در سال 1966 میلادی به مناسبت بزرگداشت کنفدراسیون کانادا روشن شده است. در هنگام بازدید از این ساختمان می توانید از راه رفتن در پیاده روی کنار رودخانه اتاوا لذت ببرید. بسته به شرایط آب و هوایی در فصل تابستان مراسم تغییر گارد در محوطه جلوی ساختمان برگزار می شود و میتوانید این صحنه زیبا را تماشا کنید.

 1. مونترال قدیمی

بخش قدیمی شهر مونترال دارای ساختمان های قدیمی و تاریخی زیبا و دوست داشتنی زیادی می باشد. این شهر با خوراکی های عالی و خوشمزه به استقبال بازدید کنندگان خود می رود. در این شهر می توانید توسط کالسکه های زیبا به تماشای خیابان های زیبا و پوشیده از سنگ فرش و بخش های قدیمی شهر بپردازند. شهر مونترال قدیمی یک شهر تاریخی به حساب می آید که در کنار شهر مونترال که یک شهر مدرن و پیشرفته در استان کبک است قرار گرفته است که همین موضوع به محبوبیت آن افزوده است.

خیلی از گردشگران هم بخاطر اینکه این شهر در کنار ساحل قرار گرفته به این شهر می روند تا از مناظر ساحلی زیبای آن نیز استفاده کنند. از تعدادی از مکان های و جاذبه های توریستی و دیدنی این شهر شامل کلیسای نتردام، سالن شهر که مربوط به قرن 19 میلادی است، بندر قدیم مونترال، خیابان بن سکور، میدان ژاک کارتیه، میدان پلاس دارم و خیابان سن پل می توان نام برد.

 1. خرس های قطبی

مهاجرت خرس های قطبی به کانادا یکی دیگر از جاذبه های گردشگری زیبا در کانادا است. در نزدیک خلیج هادسون در شمال مانیتوبا، گردشگران می توانند رفتن این موجودات زیبا به سمت یخ های این خلیج را تماشا کنند. تور های کوچکی در فصل پاییز امکان بازدید از این صحنه زیبا را با استفاده از ماشین های مخصوص و محافظت شده به وجود آورده است که گردشگران می توانند از نزدیک مهاجرت این خرس ها را مشاهده کنند. بهترین زمان برای دیدن این اتفاق زیبا در اوایل ماه اکتبر تا اواخر ماه نوامبر است، درست زمانی که خرس ها منتظر یخ بستن آب و آغاز سفر خود هستند.

 1. خلیج فاندی

در شرق کانادا جایی بین نیوبرانزویک و نوااسکوشیا خلیج کوچکی به نام خلیج فاندی وجود دارد که به دلیل جزر و مد های شگفت انگیزش در میان گردشگران شهرت بسیار زیادی پیدا کرده است. اختلاف ارتفاع آب در این جزر و مد های عجیب به 19 متر هم می رسد و در جهان پدیده عجیبی به شمار می رود. در نزدیک این خلیج مکان ها و مناظر دیدنی و محبوب زیادی نیز وجود دارد که دیدن این مناطق خالی از لطف نیست. تعدادی از این مکان های دیدنی صخره ها، پارک ملی فندی، مسیر پیاده روی فندی و جزیره گرند مانان هستند که شهرت و محبوبیت زیادی بین مردم کانادا و همچنین گردشگران دارند و هر ساله تعداد زیادی توریست و مسافر را از سراسر کانادا و جهان به این منطقه می آورد.

 1. پارک ملی گروس مورن

پارک ملی گروس مورن که در نیو فان لند قرار دارد و مناظر و چشم انداز های بسیار زیبا مثل کوه ها و رودهایی که از داخل تنگه های سر سبز میگذرد دارد. این پارک زیبا در لیست میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است. در فصل زمستان میزان بازدید از این پارک کمی کمتر از فصل های دیگر است اما به لطف پیست های اسکی بسیار خوبی که دارد علاقه مندان به ورزش های زمستانی در این فصل از این پارک زیبا و جذاب دیدن می کنند.

 1. موزه حقوق بشر کانادا

موزه حقوق بشر کانادا که در شهر وینیپگ قرار گرفته جدیدترین جاذبه توریستی کشور کانادا و این شهر به شمار می رود که در سال 2014 تاسیس شده و توجه ساکنین این کشور و مردم بقیه کشور های جهان را به خود جلب کرده است. معماری و نمای این موزه منحصر به فرد و چشم نواز است. در طراحی بنا و رنگ این موزه از هندسه، معماری مدرن و کلاسیک، و مناظر کانادا الهام گرفته شده است. نما و معماری این موزه به قدری منحصر به فرد است که تا مدت ها مورد بحث کارشناسان بزرگ دنیا بوده است.

 1. پارک استنلی وکوور

یکی از بزرگترین گنجینه های شهر ونکوور و حتی کشور کانادا که مساحتش نیز به 405 هکتار می رسد پارک استنلی ونکوور است که در قسمت غربی این شهر واقع شده است. در این پارک مسیری برای پاده روی و دوچرخه سواری ساخته شده که در کنار اقیانوس قرار گرفته و با یک دیوار امن میان دریا و خشکی از آن محافظت شده است. آکواریوم ونکوور، دریاچه بیور، عمارت پارک استنلی، و باغچه گل رز در این پارک قرار گرفته اند. در برخی از مناطق این پارک ستون هایی به نام ستون توتم وجود دارد که قدمتشان به بیش از 100 سال پیش برمی گردد. ستون های توتم در حقیقت تیر های چوبی بلندی است که تصویر جانوران محافظ قبایل مختلف سرخپوستی کانادا بر روی آن ها حک شده است.

 1. بندرگاه ویکتوریا

آخرین مورد از جاذبه های توریستی کانادا که در این مقاله قصد معرفی آن را داریم بندرگاه ویکتوریا است. تعدادی از شهرهای کشور کانادا بندر زیبایی برای کار افرادی که در این مناطق کار می کنند احداث کرده است که تبدیل به مناطق گردشگری نیز شده است. بندرگاه ویکتوریا با داشتن فضای بسیار زیبا و جذاب برای پیاده روی، خرید کردن و غذا خوردن یکی از این بندر های بسیار زیبای کشور کانادا است. در قلب این بندرگاه هتل تاریخی امپرس واقع شده است که از زیبا ترین ساختمان های این شهر است. بندرگاه ویکتوریا در طول سال از محبوب ترین مقاصد گردشگری این شهر و کشور کانادا به شمار می رود، اما در فصل تابستان توریست های بیشتری به دلیل آب و هوای خیلی خوب این منطقه جذب این بندگاه می شوند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *