حقوق پرستاران در آلمان

حقوق پرستاران در آلمان

کشور آلمان به دلیل توجه بالا به مبحث سلامت، خدماتی درمانی و ارائه خدمات رایگان بهداشتی و درمانی، نیاز بالایی به پرستار دارد، که به دلیل کمبود نیروی انسانی در این حوزه، چند سالی است که به جذب نیرو از سایر کشورها رو آورده است، و پرستاران دارای گواهی نامه را از سایر کشورها استخدام می کند. در ادامه به بررسی شرایط استخدام و میزان حقوق پرستاران در آلمان خواهیم پرداخت.

پرستاری به عنوان یکی از برجسته ترین مشاغل در نظام پزشکی آلمان شناخته می شود. پرستاران از پایگاه اجتماعی بالایی برخوردار بوده و مورد احترام عموم مردم هستند. 

نیاز شغلی آلمان به 10هزار پرستار، کمبود نیرو در بیمارستان ها و خانه های بازنشستگی، این کشور را واداشته است تا کمبود نیروی خود را با جذب نیرو از کشورهای دیگر جبران کند. پرستاران خارجی که مدرک تحصیلی خود را از اروپا یا امریکا دریافت نکرده اند، و با سیستم پزشکی در اروپا آشنا نیستند، می بایست با گذراندن دوره های پرستاری برای احراز این شغل آماده شوند.

پرستاران در آلمان

شرایط استخدام پرستاری نیز بدین ترتیب است:

*سن بین 25 تا 49 سال.

*سابقه کار 2سال در 5سال اخیر.

*عضویت در نظام حرفه ای یا سایر سازمان های حرفه ای مربوطه.

*دست کم دارای مدرک کارشناسی برای گروه پیراپزشکی (ارائه اصل مدرک بعلاوه ریز نمرات الزامی است).

*افراد با رزومه کاری و رزومه تحصیلی بهتر، و دارای مدرک زبان آلمانی B1، دارای حق اولویت خواهند بود.

حقوق پرستاران در آلمان

حقوق پرستاران در آلمان به چند عامل بستگی دارد، یکی از این عوامل ساعات کاری پرستاران است. پرستاران در آلمان، 5روز نوبت کاری دارند؛ هر روز شامل سه شیفت جداگانه است. شیفت صبحگاهی از ساعت 6 تا 14:30، عصرگاهی از ساعت 14 تا 22، و شبانگاهی از 21:30 تا 6:30. حقوق پرستاران در آلمان با توجه به شیفت کاری بیشتر، و نیز کار در روزهای تعطیل افزایش خواهد یافت.

درواقع، حقوق پرستاران در آلمان مانند سایر مشاغل متغیر است. به تقریب می توان گفت که کمترین دستمزد حدود 2500 یورو، و بالاترین دستمزد در حدود 6400 یورو می باشد. عوامل دیگر تعیین کننده حقوق پرستاران به این ترتیب است: 

تحصیلات آکادمیک پرستار (کارشناسی یا کارشناسی ارشد)، میزان سابقه کاری و تجربه حرفه ای، اضافه کاری، کار در روزهای تعطیل، کار در شیفت های شبانه، موقعیت محلی بیمارستان.

همزمان با صدور اجازه کار و پرداخت حقوق پرستاران در آلمان، پرستاران می بایست مالیات کار خود را به شکل ماهیانه پرداخت نمایند. اما شخص پرستار، همسر و فرزند او از مزایای شهروندی آلمان برخوردار خواهند شد و تحت پوشش خدمات بیمه قرار می گیرند؛ فرزندان شخص پرستار نیز به صورت رایگان امکان تحصیل در آلمان را خواهند داشت. 

با 5سال پرداخت مالیات، و با گذراندن آزمون قانون اساسی، فرهنگ و زبان آلمانی، پرستار موفق به کسب پاسپورت آلمانی برای خود و خانواده اش خواهد شد.

شرایط کاری و حقوق پرستاران در آلمان برای پرستاران خارجی

از آنجا که پرستاران متقاضی و غیر آلمانی می بایست گزارش های بهداشتی خود در مورد بیماران را شخصاً ثبت کنند و صحبت های پرسنل و بیماران تنها به زبان آلمانی است، پرستاران نیاز به تسلط بالا به زبان آلمانی دارند.

 چنین است که پرستار خارجی در سال اول، شغل تمام وقت با مسئولیت کامل نخواهد داشت؛ بلکه به عنوان نیروی نیمه وقت و دستیار مشغول خواهد شد. این پرستاران تنها می توانند در حدود 36ساعت در هفته شاغل باشند، این اشتغال می تواند در بیمارستان یا خانه های بازنشستگی باشد. نیز دوره های آموزش زبان فشرده را خواهد گذراند تا برای احراز شغل تمام وقت، آماده شوند.

 بدین ترتیب، مسلم است که حقوق پرستاران در آلمان درصورت خارجی بودن در سال نخست کاری، به مراتب کمتر از میانگین معمولی خواهد شد.

در مجموع می توان گفت حقوق پرستاران در آلمان که دوره های خود را گذارنده و دارای گواهینامه هستند، با چیزی حدود 2400 یورو آغاز خواهد شد. درحالیکه حقوق پرستاران غیرآلمانی و تازه کار، حدود 1600 تا 2000 یورو است. 

پس از سال نخست کاری، تسلط بر کار، افزایش تجربه و سابقه کاری، و اجازه یافتن برای کار در شیفت های کاری بیشتر و کار در روزهای تعطیل، حقوق پرستاران در آلمان افزایش چشمگیری خواهد یافت.

مقاله پیشنهادی:

ویزای کار پرستاری آلمان

سوالات خود را در بخش دیدگاه از ما بپرسید

نظر کلاینت های هرمس اپلای

رایگان ارزیابی شو!

102 پاسخ

  1. سلام وقتتون بخیر .
   بله قطعا . با افزایش مهارت و سابقه کار حقوق و درآمد پرستاران در آلمان افزایش خواهد یافت .

 1. باسلام. من کارشناس پرستاری باسابقه۱۳سال در اورژانس می‌باشم و۳۹سال سن دارم جهت مهاجرت وویزای کار در آلمان شرایط رو دارم؟؟تازه شرو به یادگیری زبان آلمانی کرده ام

  1. سلام وقتتون بخیر .
   بله رشته و تخصص شما مورد نیاز کشور آلمان است . فقط به این نکته توجه داشته باشید که قبل از 40 سال حتما پروسه کاریابیتون رو با یک موسسه معتبر شروع کنید تا پروندتون دچار ریسک سنی نشه .

 2. سلام. پرستار اتاق عمل هستن با 2سال سابقه کتر ومدرک زبان B2دارم و30سنم هستش.
  ایا میتونم با جاب افر برای المان اقدام کنم و حقوق با کسر همه چی چقدر دستم میگیره

  1. سلام وقتتون بخیر .
   شرایط بسیار مناسبی دارید برای دریافت جاب آفر آلمان ، درآمد سالانه رشته پرستاری در آلمان سالانه حدودا 35 هزار تا 45 یورو خواهد بود که این میزان با توجه به افزایش مهارت و سابقه کار شما در آلمان افزایش میابد .

 3. سلام وقتتون بخیر میخاستم بدونم فرق بین اسبیلدونگ پرستاری با اکادمیک پرستاری چیه
  و هردو با یک عنوان مشغول به کار میشن یا نه فرق میکنه؟؟؟

  1. سلام وقتتون بخیر .
   آوسبیلدونگ دوره کارورزی هست ولی تحصیل در رشته پرستاری منجر به دریافت لیسانس پرستاری میشود .

 4. سلام وقتتون بخیر خواستم بدونم سن بازنشستگی پرستار توی آلمان چه سنی هست چون یه جایی گفته بود تا ۶۷سالگی !! واقعا درسته ؟ من که اینجا پنج سال سابقه دارم سابقه م اعمال میشه یا نه ؟ بازنشستگیشون چند ساله هست؟ممنونم

  1. سلام وقتتون بخیر .
   بله سن بازنشستگی در آلمان 67 سال هست .
   سابقه کاریتون برای بازنشستگی خیر ولی برای کاریابیتون در آلمان محسبه میشود .

  2. ببخشید خواستم بدونم میشه به عنوان یه پرستاری توی آلمان کار کرد و همزمان با اون توی دانشگاه های المان هم تحصیل کرد؟؟

   1. سلام وقتتون بخیر
    بله اما باید به این نکته توجه کنید که شغلتان در آلمان به صورت تمام وقت خواهد بود و امکان این که زمان کافی برای تحصیل نداشته باشید وجود دارد .

 5. با سلام.من 19سال سن دارم و سال اول پرستاری هستم . میخواستم بدونم بین آلمان یا کانادا کدام کشور رو برای مهاجرت پیشنهاد میدید؟چون میخوام از الان بین آیلتس و زبان آلمانی یکی رو شروع به خوندن کنم…..

 6. سلام وقت بخیر
  بنده ۴۳ ساله ,لیسانس پرستاری,با سابقه ۱۹ سال کار در بخش های ویژه.
  خواستم بدونم امکان پذیرش بنده هست یا خیر
  ممنون

  1. سلام ، بله میتونیم براتون اقدام کنیم ولی زودتر باید پرونده رو با توجه به سنتون اجرایی کینم .

 7. سلام من کارشناس بیهوشیهستم ۳۲ ساله با ۸ سال سابقه کار و درک زبان المانی b1 دارم.

  تواستم بدونم ایا ین سابقه تو المان هم برام اعمال کیشه؟؟ و باچه حقوقی میتونم اونجا مشغول به کاربشم

  1. سلام ، برای جاب آفر آلمان ا شرایط شما میشه اقدام کرد . برای رشته پرستاری حدودا از 3000 یورو هست که البته به سابقه کار و شرایط دیگری بستگی داره .

   1. سلام روزتون بخیر ? من 26 سالمه و پرستار اطفال در بخش شیمی درمانی هستم و 4 سال سابقه کاری دارم، تازه یادگیری زبان آلمانی رو شروع کردم، حقوق پرستار در آلمان چقدر هست و من در چه مدت میتونم مهاجرت کنم؟

    1. سلام وقتتون بخیر .
     پروسه شما به دلیل وقت های سفارت یک سال , یک سال و دو سه ماه زمان میبرد .
     حقوق شما با توجه به جایی که کار میکنید و شهر شما متفاوت خواهد بود .

 8. سلام من ۴۲ سالمه درحال گذارندن کلاس المانی هستم۱۸ سال سابقه کار دارم می خوایتم بدونم مشکلی با توجه به سنم ایجاد نمیشه

  1. سلام وقتتون بخیر . برای پرستاران محدوده سنی تا 45 سال هست و شما میتونید به راحتی اقدام کنید .

 9. سلام روزتون بخیر
  من ۱۹ سالمه و دانشجوی رشته زیست مولکولی هستم سطح زبان المانیم هم A2.1 هستش اخیرا انگار دوره های pflege در المان میخواد برگزار شه ایا من میتونم برای گذروندن این دوره اقدام کنم؟ و اینکه اگه شرایط دیگه یا اطلاعات خاصی هم دربارش هست ممنون میشم بهم بگین مرسی

 10. سلام من دانشجوی پرستاری ترم ۳ هستم و قصدم این هست که بعد از لیسانس برای ادامه تحصیل و کار برم المان از الان باید چه اقداماتی رو انجام بدم که به مشکل نخورم

 11. با سلام هزینه جاب آفر یه خانواده سه نفره که هر دونفر کادر درمان هستیم.چند یورو هست.سن هردو۲۹.

 12. سلام…
  بنده بهیار هستم ۲۹ ساله و با ۹ سال سابقه کار در بخشهای اورژانس جنرال اطفال و بزرگسال،بخش داخلی و عفونی اطفال، داخلی و عفونی بزرگسال ، جراحی و ارتوپدی بزرگسال و icu بزرگسال. خانمم کاردان بهداشت محیط و ۲۳ ساله هستن و فقط طرح هشت ماهه رو بعنوان کارشناس بهداشت محیط در بیمارستان گذروندن. خودم درحال حاضر عضو هیئت مدیره نظام پرستاری هستم و یک فرزند ۳ ساله دارم و میخواستم بدونم شرایط بنده از نظر اقامت و گرفتن ویزای کار برای خودم و خونوادم چطور هست؟ ممنون میشم راهنمایی کنین…

  1. سلام شرایط شما برای دریافت جاب آفر آلمان مناسبه و میتونیم براتون اقدام کنیم

 13. سلام وقت بخیر
  من کارشناس اتاق عمل هستم
  ۴۰سالم هست و ۱۵ سال سابقه آیا می تونم برای اقامت کاری اقدام کنم

 14. با سلام بنده 39 سالمه با 15 سال سابقه کار رسمی میخواستم بدونم وضعیتم چگونه هست. با تشکر

  1. سلام.
   وضعیت سنیتون برای ویزای کار لب مرزه.
   توصیه میکنم هرچه سریعتر اقدام کنید تا سال دیگه که 40سال میشید، درحال مصاحبه در سفارت آلمان باشید.
   ویزای کار در حال حاضر برای شما قابل اجراست.

   1. سلام من دیپلم کامپیوتر هستم ولی مدرک فنی حرفه ای عکاسی دارم و آتلیه عکاسی دارم آیا میتونم رو شغلم اقدام کنم.۱۰ساله عکاسم و عضو اتحادیه عکاسان کشور.۳۰سالمه

    1. سلام ، در حال حاظر رشته عکاسی جزو رشته ها برای جذب نیرو نیست . اما اگر به کار کامپیوتری تسلط دارید برای جاب آفر آلمان میشه اقدام کرد

 15. سلام
  وقتتون بخیر
  دانشجوی رشته هوشبری هستم کاروزه ترم هفت
  دوره های زبان المانی رو دارم میگذرونم
  مدرک ایلتس ۸ دارم
  متاسفانه معدلم ۱۶ هستش
  میخاستم ببینم شرایطم برای پذیرش دانشگا چطوره همچنین برای تحصیل
  و در اخر اینکه شرایطه کار برای کسی که سابقه کار نداره چطوره

  1. سلام وقت بخیر
   سنتون رو اعلام نکردید
   ولی بنظر نمیرسه برای تحصیل مشکلی داشته باشید.
   شرایط خوبی دارید.
   میتونیم ویزای تحصیلی اقدام کنیم.
   با توجه به رشته مورد نیاز شما، از جهت کار به مشکل نمیخورید و در حین تحصیل هم میتونید هفته ای 20 ساعت کار کنید.

  2. سلام من هم تقریبا شرایط شما را دارم.آنقدری که اطلاع دارم بعد از گذروندن دوسال طرح، مدرک کارشناسی میدن در ایران و اون دو سال طرح سابقه محسوب میشه و میتونید بعدش برای ویزای کاری اقدام کنید. شما میدونید که با کارشناسی هوشبری، چه رشته ای رو میشه برای ارشد در آلمان خوند؟

   1. سلام باید ببینید چه دانشگاهی پذیرش رشته مورد نظر شما را دارد و بعد مدارکتون تطبیق داده بشه

 16. سلام وقتتون بخير
  من ٣٠ سالمه كارشناس علوم آزمايشگاهى هستم ٥ سال هم سابقه كار دارم ميتونم واسه كار در آلمان اقدام كنم
  شوهرم ٣٣ سالشه ١٠ سال سابقه كار با مدركِ بهيارى داره و كارشناسى پرستاريشو گرفته ولى چون طرح نرفته اصلِ مدركشو بهش نميدن
  آيا ميتونه براى دوره ى ٣ ساله كارورزى پرستارى اقدام كنه
  درضمن در حال گذروندنِ كلاسهاى زبان آلمانى هستيم

  1. سلام، روزبخیر
   با توجه به سن مناسب شما و همسرتون و همچنین تخصص مورد نیاز آلمان، امکان گزینه جاب آفر وجود داره.
   این موضوع رو در نظر بگیرید که از شروع پرونده در هرمس، همسر شما فرصت داره تا 1سال مدارک خود رو ارئه کنه.
   جای نگرانی از بابت سابقه کار همسرتون وجود نداره. ایشون میتونن براحتی بصورت پیوست به ویزای شما وارد شوند و درخواست کننده اصلی شما باشید.
   خوشحال هستیم که زبان آلمانی رو جدی گرفتید.

 17. سلام و عرض و احترام و تشکر از راهنمایی شما عزیزان:
  من بهیار هستم.۱۵ سال سابقه کار دارم.۳۰ سال سن دارم.در بخش های ویژه تخصص دارم(اورژانس.اتاق عمل.Icu.ccuو حتی به مدت ۸ سال در داروخانه کار کردم که کاملا تسلت دارم.در جراحی های سرپایی و بخیه وحجامت وبادکش و زالو درمانی خودم انجام دهنده هستم و تسلت دارم.لطفا ممنون میشم اگر راهنمایی کنید که بنده برای مهاجرت شرایطم به چه صورت هست و ایا در المان میتوانم با چنین مدارکی مشغول به کار شوم.ببخشید زیادی مطلب نوشتم.چون مهم بود کاملا توضیح دادم.بازم ببخشید.ممنون مرسی تشکر فراوان واقعا

  1. سلام
   با توجه به تخصص شما و سابقه کاری مرتبط. موسسه هرمس براحتی میتونه برای شما پروسه کاریابی در آلمان رو انجام بده و از ابتدای ورود شما به آلمان دارای شغل باشید.
   این موضوع با ویزای جاب آفر امکان پذیره که در ایرات توسط کارفرمایان آلمانی مصاحبه انجام بدید و از جایگاهتون در کشور مقصد مطمئن شید.
   و نکته آخر اینکه زبان آلمانی رو در حد B1 طی 1سال پس از شروع پرونده در هرمس آموزش ببینید.

  2. سلام
   من و خانومم هردو پرستار هستیم ۲۸ سالمونه و هردومون ۳ سال سابقه کار داریم ولی مدرک زبان آلمانی نداریم بنظرتون بااین شرایط میشه اونجا مشغول به کار شد؟؟؟

   1. سلام برای جاب آفر آلمان میتونیم براتون اقدام کنیم اما نیاز به مدرک زبان دارید که در طی انجام پروسه جاب افر میتویند مدرک رو بگیرید .

 18. با سلام خدمت شما یک سوال داشتم من خانومم 33 ساله هستش پرستار و 5 سال سابقه داره بعد ما دوتا بچه داریم برای من و بچه ها شرایط چطور میشه هم زمان با خانومم به من و بچه ها ویزا میدند. با تشکر از شما

  1. سلام
   همسرتون سن مناسبی برای جاب آفر دارند. و میتونن از قبل مصاحبه کار در آلمان داشته باشن و از درآمدشون اطمینان حاصل کنن.
   برای ویزای همراه مانعی وجود نداره به این دلیل که ویزای کار خواهد بود.
   و حدودا بعد از 1ماه از ویزای همسرتون، برای شما و فرزندان هم صادر خواهد شد.

 19. باسلام من پرستاری در دانشگاه اصفهان میخونم 20 سالمه.با معدل کل13.90 ایا با این معدل میتونم شرایط مهاجرت شغلی پرستاری به المان رو داشته باشم!

  1. سلام. بله شما میتوانید برای دوره های کارورزی اقدام کنید. مدت دوره ها ۳ سال هست و حقوقی هم برای شما در نظر میگیرن. بعد از تمام شدن دوره به عنوان پرستار میتوانید مشغول به کار بشید‌ .

  2. سلام من پرستاری با ۱۳ سال سابقه و ۳۷ سالمه با همسر و دو فرزند اگر بتونم مدرک B2 رو بگیرم میتونم از همون ابتدا تمام خانواده رو با خودم ببرم؟

 20. سلام من کارشناس پرستاری با ۳۳ سن و۹ سال سابق کار زبان آلمانی تازه شروع کردم تا ۱.۵ سال حداقل طول میکشه شرایط اقدام برای کار آلمان دارم یا خیر

  1. سلام
   شما در حال حاضر شرایط مطلوبی برای تشکیل پرونده دارید. تیم هرمس 0تا100 امور ویزای جاب آفر رو برای شما انجام خواهد داد.
   در حین پیشرفت پرونده شما، فرصت دارید زبان آلمانی رو به سطح B1 برسونید که برای مصاحبه با کارفرمای آلمانی مشکلی نداشته باشید.

 21. سلام،من ۲۵ سالمه با سه سال سابقه کار،رشتم هوشبری هست،ولی دوره ای سی یو گذراندم و بیشتر ای سی یو کار کردم،خواستم ببینم با همین مدرک ای سی یو که بین المللی هست،میشه داخل آلمان ای سی یو کار کرد یا فقط رشته بیهوشی؟

  1. سلام
   تنها ابهامی که وجود داره، تایید شدن مدرک شما توسط Anabin هست. سابقه خوبی دارید.
   بطور کل برای جاب آفر میتونیم اقدام کنیم.
   در پاسخ سوالتون، پیشنهادات متنوعی خواهید داشت که این امکان هست قبل از ورود، مشاغل رو بررسی کنید.

   1. سلام.شما از شرایط جدید دوره اوسبیلدونگ رشته پرستاری خبر دارین؟ درسته که تا سن ۴۵ سال هم میتونن اقدام کنن یا نه؟

 22. سلام.من ۴۰ سالمه و ۱۵ سال سابقه کار پرستاری دارم.اگه از الان اقدام کنم و مدت زمان یادگیری زبان المانی و گرفتن ویزا رو هم ۲ سال در نظر بگیرم آیا تو سن ۴۲ سالگی میتونم بعنوان پرستار در آلمان مشغول به کار بشم

  1. سلام با توجه اینکه رشته شما در حال حاضر در جاب لیست کشور آلمان اعلام شده است و اینکه شما هم سابقه کاری خوبی در زمینه پرستاری دارین شانس موفقیت پرونده تون بالاست..با توجه به اینکه زبان آلمانیتون هم باید در سطح b1باشد

 23. سلام،وقتتون بخیر،
  من ۲۹ سالمه،کارشناس اتاق عملم، ۵سال سابقه کار دارم، خواستم بپرسم میتونم برم

  1. پاسخ سوال شما مثبته
   درحال حاضر شرایط خوبی برای اخذ ویزای کار مخصوصا برای رشته های پیراپزشکی و پرستاری وجود داره.

 24. سلام خسته نباشید
  یه سوال دارم من ۲۷سالمه تازه طرح پرستاریمو‌‌ تموم کردم که ۲ساله بود‌‌ الان میتونم برای کار به المان برم؟
  تا پایان کار چقدر هزینه میشه؟همون اول میتونم با همسرم برم؟
  امکان تماس ندارم‌ ممنون میشم همینجا جواب بدین
  تشکر

  1. وقت بخیر
   در حال حاضر شرایط شاید تکرار نشدنی برای اخذ ویزای کار آلمان برای رشته های تجربی و مهندسی وجود داره.
   توصیه میشه با توجه به سن مناسب و سایر ویژگی ها مثبت شما برای تشکیل پرونده و پروسه اداری، کار رو شروع کنیم.
   حدودا 90میلیون تومان طی 1سال که در ابتدا مبلغ جزیی از مبلغ کل رو پرداخت خواهید کرد.
   نهایتا 1ماه بعد ویزا برای همسر هم صادر خواهد شد.

 25. سلام
  من ۴۱ سالمه و ارشد پرستاری میتونم برای ویزا کار اقدام گنم و ایا کاری برا من پیدا میشه؟

  1. با سلام
   بهترین سن برای دریافت ویزای کار زیر 38 سال است و شانس ویزا برای شما پایین می باشد مگر اینکه ویزای شینگن داشته باشید. برای راهنمایی بیشتر تماس بگیرید.

 26. با سلام من ٢٧ سال كارشناس مامايي همراه با ٥ سال سابقه مرتبط با رشته دارم
  ميخواستم ببينم از طريق مامايي ميتونم اقدام كنم براي كار؟

  1. با سلام
   بله شرایط خوبی دارید. لطفا برای مشاوره کامل و دقیق تماس بگیرید.

   1. سلام،وقتتون بخیر،
    من ۲۹ سالمه،کارشناس اتاق عملم، ۵سال سابقه کار دارم، خواستم بپرسم میتونم برم

    1. وقت بخیر
     سن مناسب، تخصص و سابقه از ویژگی های مثبت شماست.
     در حال حاضر شرایط مساعده برای تشکیل پرونده شما در هرمس.

   2. سلام من کارشناس بیهوشی اتاق عمل خوندم با ۱۰ سال سابقه کار و سن ۳۲ سال به نظرتون میتونم برای ویزای کار آلمان اقدام کنم؟

    1. سلام
     با توجه به درخواست نیروی پیراپزشکی و پرستاری از کشور آلمان و همچنین مدرک تحصیلی و سابقه مرتبط شما، بنظر نمیاد مانعی سر راه شما وجود داشته باشه.
     در نتیجه توصیه میشه برای جاب آفر اقدام کنید که از حقوق و شرایط کاریتون قبل از ورود مطلع بشید.

 27. با سلام
  اگر بخواهیم و شرایطش رو داشته باشیم،صفر تا صدش چقد هزینه خواهد داشت؟

  1. با سلام
   بستگی به شرایط شما دارد. لطفا برای آگاهی دقیق تماس بگیرید.

 28. سلام روزتون بخیر
  من لیسانس پرستاری هستم و 31 سال دارم.
  با 8 سال سابقه کاری در بخش های ویزه
  زبان انگلیسی و فرانسه بلدم.
  به نظرتون با این رزومه کاری
  میتونم ویزای المان رو بگیرم.؟؟

 29. سلام من 20 سالمه رشته کاردرمانی میخواستم ببینم با این رشته میشه امد المان؟
  یا برای تحصیل پرستاری که جدیدا قانونش امد میشه اقدام کنم؟

  1. با سلام
   برای رشته کاردرمانی اقدام نمی کنیم اما برای پرستاری می توانید اقدام کنید. تماس بگیرید.

 30. سلام ..من پرستار هستم ۳۱ ساله..وچهار سال سابقه کار دارم..برای مهاجرت راهنمایی میکنیین

  1. با سلام
   لطف کنید تماس بگیرید یا اینکه فرم مشاوره مهاجرت را تکمیل نمایید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند.

 31. سلام من با مدرک فوق دیپلم یا کاردانی بیهوشی اونجا واسم کار هس من شش سال هم سابقه کاردارم

 32. سلام
  پرستار اجازه تحصیل دارن؟یعنی هم کار کنن هم یه رشته تو دانشگاه بخونن؟

 33. سلام دوست عزیز وقت بخیر
  درسته که میگن المان پرستار با مدرک دیپلم میگیره؟و همینطور 3 سال اموزش همراه کار و حقوق هست و اقامت میدن؟صحت داره یا خیر ممنونم از پاسخگوییتون

  1. سلام وقت شما هم بخیر
   بله درسته ولی شما باید دیپلم پرستاری داشته باشید که دیپلم پرستاری توی بعضی از کشورهای اروپایی تدریس میشه و توی ایران فکر نکنم دیپلم پرستاری تدریس بشه. معمولا معادل سازی میشه با مدرک لیسانس پرستاری.
   پیروز باشید

 34. سلام و خسته نباشید
  خواستم راجبه طرح جذب مهاجر با مدرک دیپلم برای آموزش پرستاری در المان بپرسم
  بنده 20 سالمه و دانشجوی مهندسی شیمی دانشگاه نفت هستم با معدل دیپلم19 دبیرستان تیزهوشان و میخوام از دانشگاه انصراف بدم و برای پرستاری اقدام کنم
  ممنون میشم راهنماییم کنین

  1. سلام وقت بخیر
   شما باید دیپلم پرستاری داشته باشید که دیپلم پرستاری توی بعضی از کشورهای اروپایی تدریس میشه و توی ایران فکر نکنم دیپلم پرستاری تدریس بشه. توصیه ما به شما این هست که دانشگاه تون رو ادامه بدید و برای مقطع ارشد رشته خودتون ادامه بدید. تا اون موقع هم میتونید مدرک زبان تون رو هم بگیرید.
   پیروز باشید

 35. با سلام مجدد
  میتونم بپرسم حداکثر سنی که میتونید اقدام کنید چند سال هست؟
  چون توسایت گذاشتید 25 تا 49 سال؟!

  1. سلام خدمت شما
   بله درست می فرمایید اما در عمل پیدا کردن پیشنهاد شغلی و گرفتن پذیرش از کارفرمای آلمانی برای سن های بالای 40 سال بسیار دشوار هست اما اگر رزومه خیلی خوبی دارید با کارشناسان ما تماس بگیرید.
   پیروز باشید

   1. سلام من 25 سالمه و 7 ماه از سربازیم باقی مونده، مدرکمو از دانشگاه شهید بهشتی گرفتم و تو دوره دانشجویی هم کار میکردم، میخوام بدونم کمترین زمان مورد نیاز واسه من برای اخذ ویزا چقدره و هزینه ای که باید بپردازم چند یوروست

    1. با سلام
     حداقل زمان اخذ ویزا یک سال هست. برای هزینه ها باید با مشاوران شرکت تماس بگیرید.

 36. با سلام
  هزینه وکالت جهت کار پرستاری در آلمان چقدر هست؟
  با 46 سال سن و سابقه 23 سال میشه کار پرستاری بیهوشی رو انجام داد؟بنده مدرکم کاردان بیهوشی و کارشناسی پرستاری هست

  1. با سلام و احترام
   متاسفانه برای شما نمی توانیم اقدامی انجام دهیم. سن شما از حد مورد نیاز کشور آلمان بالاتر رفته است.

  2. سلام خسته نباشین یه سوال دارم اگه جواب بدین ممنون میشم اگه به عنوان پرستار وارد کشور شده و مشغول به کار بشیم اجازه و مجوز تحصیل در مقطع پزشکی را هم داریم یا خیر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات پیشنهادی :

کشور عمان

کشور عمان

کشور عمان مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن خواهیم پرداخت. عمان جزو کشورهای بیابانی است که اغلب افراد تصور می‌کنند مکان مناسبی برای زندگی و مهاجرت نیست. به همین خاطر در

شرایط سیتیزن شدن در آمریکا

شرایط سیتیزن شدن در آمریکا

شرایط سیتیزن شدن در آمریکا مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن خواهیم پرداخت. یکی از سوالاتی که در فرآیند مهاجرت پرسیده می‌شود این است که شرایط سیتیزن شدن در آمریکا چیست؟

شرایط فرستادن دعوتنامه از آمریکا

شرایط فرستادن دعوتنامه از آمریکا

شرایط فرستادن دعوتنامه از آمریکا مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن خواهیم پرداخت. کشور آمریکا را می‌توان به‌عنوان کشور رؤیاها نیز معرفی کرد. این کشور فوق‌العاده و بی‌نظیر همواره برترین مقصد