حقوق کارگران ساده در آلمان

بررسی حقوق کارگران ساده در آلمان در سال 2020

کشور آلمان با کمترین نرخ بیکاری (حدودا 5/7 درصد) در بین کشور های اروپایی، در طی چند دهه گذشته، به یکی از مقاصد بسیار جذاب برای کاگران ساده ای که قصد مهاجرت دارند، تبدیل شده است و از عمده دلایل این موضوع، می توان به نرخ بیکاری کم و سرعت بالا رشد اقتصادی در این کشور اشاره کرد.به همین دلیل ما قصد داریم در این مقاله از وب سایت گروه مهاجرتی هرمس اپلای به بررسی حقوق کارگران ساده در آلمان در سال 2020 بپردازیم.

آنچه در این مقاله میخوانید:

کارگران ساده در آلمان

حقوق کارگران ساده در آلمان در سال 2020

کارگران ساده در واقع قشری از جامعه آلمان هستند که به نوعی کمترین میزان درآمد را در این کشور دارند که طبق گزارش های منتشر شده،  در سال 2020 حداقل درآمد ساعتی آن ها از 19/9 یورو به 35/9 یورو در ساعت افزایش پیدا کرده است تا با توجه به افزایش هزینه زندگی در این کشور، کمکی به هزینه های خانواری یک کارگر ساده در آلمان شود.

همانطور که می دانید، حتی کارگران ساده نیز طیف شغلی گسترده ای دارند، اما از آن جا که کشور آلمان، کشوری صنعت محور است و تمرکز ویژه ای بر صنعت دارد، ما تصمیم گرفتیم در این مقاله حقوق کارگران ساده در آلمان که مشغول کار در کارخانجات هستند را مورد بررسی قرار دهیم.

حقوق کارگران ساده در آلمان که در کارخانجات مشغول به کار هستند:

به طور میانگین درآمد یک کارگر ساده در آلمان که در کارخانجان مشغول به کار می باشد، ماهانه برابر 2690 یورو و سالانه برابر 32300 یورو می باشد. البته ناگفته نماند که طبق آمار های به دست آمده از درآمد این قشر جامعه آلمان، برخی از آن ها ماهانه درآمدی معادل 960 یورو کسب می کنند و حتی در برخی موارد دیده شده است که درآمدی به میزان 6520 یورو نیز داشته باشند که حداکثر حقوق دریافتی کارگران ساده در آلمان بوده است.

توزیع میزان حقوق کارگران ساده مشغول در کارخانجات آلمانی:

همانطور که نمودار بالا بیانگر است، بیش از نیمی از کارگران ساده در آلمان، درآمدی بالاتر از میانگین موجود دارند و حدود 30 درصد هستند که درآمدی کمتر از میانگین کسب می کنند.

حقوق کارگران ساده در آلمان

عوامل تاثیر گذار بر میزان حقوق کارگران ساده در کشور آلمان:

عوامل متفاوتی بر میزان درآمد کارگران ساده در آلمان تاثیر گذار است که یکی از مهم ترین آن ها میزان سال های تجربه می باشد.

به طور کلی میزان افزایش درآمد کارگران ساده با توجه به میزان تجربه کاریشان به شرح زیر است:

میزان تجربهمیزان افزایش درآمد
کمتر از دو سال
2 تا 5 سال32 درصد
5 تا 10 سال36 درصد
10 تا 15 سال21 درصد
15 تا 20 سال14 درصد
بیش از 20 سال9 درصد

البته نا گفته نماند که میزان افزایش درآمد با توجه به سال های تجربه خود به تنهایی به عوامل گوناگونی چون، حوزه شغلی، تفاوت مکان، سن و … نیز می باشد، اما با این حال تجربه افراد شاغل در این حوزه که در کشور آلمان کار می کنند نشان داده است که با گذشت 10 سال، تقریبا حقوقشان دو برابر حقوقی که در ابتدا کار دریافت می کردند، می شود.

علاوه بر میزان سال های تجربه، در آلمان، میزان تحصیلات کارگران ساده نیز تاثیر قابل توجهی در میزان حقوق و دستمزد آن ها دارد.

تاثیر میزان تحصیلات کارگران ساده بر میزان حقوق دریافتیشان در آلمان:

تاثیرگذاری میزان تحصیلات فعالان این حوزه به اندازه ای است که اگر دو فرد هم سن، در شرایط یکسان به عنوان یک کارگر ساده در کشور آلمان، در کارخانه ای مشغول به کار شوند و یکی از آن ها دارای دیپلم باشد، فردی که دارای مدرک تحصیلی دیپلم می باشد، می تواند نسبت به دیگری، 17 درصد درآمد بیشتری داشته باشد.

این تفاوت به میزان های مختلف دررابطه با سایر مدارک تحصیلی نیز صدق می کند و به طور مثال در آلمان کارگر ساده ای که موفق به اخذ مدرک لیسانس شده باشد، نسبت به کارگر ساده ای که دیپلم دارد، 24 درصد و نسبت به کارگر ساده ای که حتی مدرک دیپلم ندارد می تواند 41 درصد درآمد بیشتری داشته باشد.

علاوه بر میزان تحصیلات و میزان سال های تجربه کاری، جنسیت نیز یکی از عوامل مهمی است که بر میزان حقوق دریافتی این گروه شغلی تاثیر گذار است.

حقوق کارگران ساده در آلمان

تاثیر مکان بر میزان حقوق کارگران ساده در آلمان:

همانطور که گفته شد، مکان نیز تاثیر زیادی بر میزان درآمد این قشر از جامعه آلمان دارد که در این بخش می خواهیم شما را با میانگین حقوق کارگران ساده در برخی مناطق مختلف آلمان آشنا کنیم.

شهرمیانگین درآمد ماهانه
برلین3060 یورو
برمن2650 یورو
دورتموند2590 یورو
دوسلدورف2810 یورو
اسن2700 یورو
فرانکفورت2860 یورو
هامبورگ3010 یورو
هانوفر2440 یورو
کلن2910 یورو
نورنبرگ2390 یورو
اشتوتگرات2750 یورو

 

تاثیر جنسیت بر میزان حقوق کارگران ساده در آلمان:

شاید وجود چنین حقیقتی در آلمان، کمی نا باورانه به نظر برسد اما کارگران ساده  مرد، که در کارخانجات آلمانی مشغول به کار هستند، 7 درصد بیشتر از کارگران ساده خانمی که در کارخانجات آلمانی مشغول به کار هستند درآمد کسب می کنند.

درآمد کارگران ساده مرد و زن در آلمان، به طور میانگین:
میانگین حقوق کارگران ساده زن در آلمانمیانگین حقوق کارگران ساده مرد در آلمان
2590 یورو در ماه2780 یورو در ماه

یکی از عوامل تاثیر گذار دیگر که تاثیر قابل توجهی دارد، کار در محیط های خصوصی و دولتی می باشد.

تاثیر کار در کارخانجات خصوصی یا دولتی بر حقوق کارگران ساده در کشور آلمان:

کار در کارخانجات دولتی یا کار در کارخانجات خصوصی، باعث ایجاد 5 درصد تقاوت در حقوق و درآمد کارگران ساده ای که در این دو محیط متفاوت کار می کنند، می شود. به گونه ای که کار در کارخانه جات دولتی برای کاگران ساده در کشور آلمان، موجب دریافت 5 درصد درآمد بیشتر می شود.

به طور مثال، اگر کارگر ساده ای در کشور آلمان، در کارخانه ای خصوصی مشغول به کار باشد و درآمدی حدود 3730 یورو کسب کند، همین فرد اگر با همین شرایط در یک کارخانه دولتی مشغول به کار شود، می تواند درآمدی حدود 3900 یورو به دست آورد.

کار در کارگاه در آلمان

میزان افزایش حقوق کارگران ساده در آلمان توسط هر کارفرما:

به طور میانگین، هر کارفرمای آلمانی، حقوق کاگران ساده خود را هر 16 ماه یکبار به اندازه 8 درصد افزایش می دهد که این موضوع باعث شده است متوسط افزایش حقوق کاگران ساده در آلمان، هر 12 ماه یا به عبارتی هر سال، 6 درصد باشد.

میزان دریافت پاداش کارگران ساده در آلمان:

طبیعی که هر گروه شغلی در سال پاداش و جایزه ای را از سوی کارفرمای خود دریافت کند، اما متاسفانه لازم بدانید که احتمال دریافت پاداش از سوی کارفرمایان آلمانی برای کارگران ساده در این کشور، بسیار کم است و تنها 34 درصد فعالان این حوزه در سال از کارفرمای خود پاداش دریافت می کنند که طبق آمار های به دست آمده حداکثر پاداش دریافتی این افراد، به میزان 4 درصد حقوقشان بوده است.

پاداش کارگران در آلمان

مقاله پیشنهادی :حقوق و دستمزد در آلمان

سوالات متداول

به طور میانگین درآمد یک کارگر ساده در آلمان که در کارخانجان مشغول به کار می باشد، ماهانه برابر 2690 یورو و سالانه برابر 32300 یورو می باشد.

این تفاوت به میزان های مختلف دررابطه با سایر مدارک تحصیلی نیز صدق می کند و به طور مثال در آلمان کارگر ساده ای که موفق به اخذ مدرک لیسانس شده باشد، نسبت به کارگر ساده ای که دیپلم دارد، 24 درصد و نسبت به کارگر ساده ای که حتی مدرک دیپلم ندارد می تواند 41 درصد درآمد بیشتری داشته باشد.

میانگین حقوق کارگران ساده زن در آلمان                    میانگین حقوق کارگران ساده مرد در آلمان
2590 یورو در ماه                                                   2780 یورو در ماه

بنر

نظر کلاینت های هرمس اپلای

رایگان ارزیابی شو!
2 نظرات
تازه‌ترین
قدیمی‌ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سعید بیداریان

سلام. من نه به عنوان کارگر ولی به عنوان جوشکار ساده می تونم کار کنم. یک سال سابقه کاری دارم. قصد دارم در این کشور کار کنم و اگه بشه همونجا مهندسی صنایع بخونم. ممکنه راهنماییم کنید که باید چکار کنم؟

ویرایشگر
کارشناس هرمس اپلای

اگر سنتون زیر 25 سال هست اوسبیلدونگ گزینه ی مناسبی میتونه براتون باشه . اگر نه باید بالای 3 سال سابقه کار با بیمه به همراه مدرک فنی جوشکاری داشته باشید تا بتونیم برای جاب افر آلمان براتون اقدام کنیم

مقالات پیشنهادی :

تحصیل-دامپزشکی-در-ترکیه

تحصیل دامپزشکی در ترکیه

هر ساله متقاضیان زیادی برای تحصیل دامپزشکی در ترکیه درخواست می‌دهند. دانشگاه‌های ترکیه برای رشته دامپزشکی یک سیستم آموزشی بسیار

استارتاپ

استارتاپ و آشنایی با شرایط آن

استارتاپ در سال‌های اخیر کاربرد فراوانی در فضای کسب‌وکار و مهاجرت پیدا کرده است. استارتاپ‌ها شرکت‌هایی تازه‌تاسیس هستند که یک