حقوق کارگران ساده در آلمان

بررسی حقوق کارگران ساده

کشور آلمان با کمترین نرخ بیکاری (حدودا 5/7 درصد) در بین کشور های اروپایی، در طی چند دهه گذشته، به یکی از مقاصد بسیار جذاب برای کاگران ساده ای که قصد مهاجرت دارند، تبدیل شده است و از عمده دلایل این موضوع، می توان به نرخ بیکاری کم و سرعت بالا رشد اقتصادی در این کشور اشاره کرد.به همین دلیل ما قصد داریم در این مقاله از وب سایت گروه مهاجرتی هرمس اپلای به بررسی حقوق کارگران ساده در آلمان در سال 2020 بپردازیم.

آنچه در این مقاله میخوانید:

کارگران ساده در آلمان

حقوق کارگران ساده در آلمان در سال 2020

کارگران ساده در واقع قشری از جامعه آلمان هستند که به نوعی کمترین میزان درآمد را در این کشور دارند که طبق گزارش های منتشر شده،  در سال 2020 حداقل درآمد ساعتی آن ها از 19/9 یورو به 35/9 یورو در ساعت افزایش پیدا کرده است تا با توجه به افزایش هزینه زندگی در این کشور، کمکی به هزینه های خانواری یک کارگر ساده در آلمان شود.

همانطور که می دانید، حتی کارگران ساده نیز طیف شغلی گسترده ای دارند، اما از آن جا که کشور آلمان، کشوری صنعت محور است و تمرکز ویژه ای بر صنعت دارد، ما تصمیم گرفتیم در این مقاله حقوق کارگران ساده در آلمان که مشغول کار در کارخانجات هستند را مورد بررسی قرار دهیم.

حقوق کارگران ساده در آلمان که در کارخانجات مشغول به کار هستند:

به طور میانگین درآمد یک کارگر ساده در آلمان که در کارخانجان مشغول به کار می باشد، ماهانه برابر 2690 یورو و سالانه برابر 32300 یورو می باشد. البته ناگفته نماند که طبق آمار های به دست آمده از درآمد این قشر جامعه آلمان، برخی از آن ها ماهانه درآمدی معادل 960 یورو کسب می کنند و حتی در برخی موارد دیده شده است که درآمدی به میزان 6520 یورو نیز داشته باشند که حداکثر حقوق دریافتی کارگران ساده در آلمان بوده است.

توزیع میزان حقوق کارگران ساده مشغول در کارخانجات آلمانی:

همانطور که نمودار بالا بیانگر است، بیش از نیمی از کارگران ساده در آلمان، درآمدی بالاتر از میانگین موجود دارند و حدود 30 درصد هستند که درآمدی کمتر از میانگین کسب می کنند.

حقوق کارگران ساده در آلمان

عوامل تاثیر گذار بر میزان حقوق کارگران ساده در کشور آلمان:

عوامل متفاوتی بر میزان درآمد کارگران ساده در آلمان تاثیر گذار است که یکی از مهم ترین آن ها میزان سال های تجربه می باشد.

به طور کلی میزان افزایش درآمد کارگران ساده با توجه به میزان تجربه کاریشان به شرح زیر است:

میزان تجربهمیزان افزایش درآمد
کمتر از دو سال
2 تا 5 سال32 درصد
5 تا 10 سال36 درصد
10 تا 15 سال21 درصد
15 تا 20 سال14 درصد
بیش از 20 سال9 درصد

البته نا گفته نماند که میزان افزایش درآمد با توجه به سال های تجربه خود به تنهایی به عوامل گوناگونی چون، حوزه شغلی، تفاوت مکان، سن و … نیز می باشد، اما با این حال تجربه افراد شاغل در این حوزه که در کشور آلمان کار می کنند نشان داده است که با گذشت 10 سال، تقریبا حقوقشان دو برابر حقوقی که در ابتدا کار دریافت می کردند، می شود.

علاوه بر میزان سال های تجربه، در آلمان، میزان تحصیلات کارگران ساده نیز تاثیر قابل توجهی در میزان حقوق و دستمزد آن ها دارد.

تاثیر میزان تحصیلات کارگران ساده بر میزان حقوق دریافتیشان در آلمان:

تاثیرگذاری میزان تحصیلات فعالان این حوزه به اندازه ای است که اگر دو فرد هم سن، در شرایط یکسان به عنوان یک کارگر ساده در کشور آلمان، در کارخانه ای مشغول به کار شوند و یکی از آن ها دارای دیپلم باشد، فردی که دارای مدرک تحصیلی دیپلم می باشد، می تواند نسبت به دیگری، 17 درصد درآمد بیشتری داشته باشد.

این تفاوت به میزان های مختلف دررابطه با سایر مدارک تحصیلی نیز صدق می کند و به طور مثال در آلمان کارگر ساده ای که موفق به اخذ مدرک لیسانس شده باشد، نسبت به کارگر ساده ای که دیپلم دارد، 24 درصد و نسبت به کارگر ساده ای که حتی مدرک دیپلم ندارد می تواند 41 درصد درآمد بیشتری داشته باشد.

علاوه بر میزان تحصیلات و میزان سال های تجربه کاری، جنسیت نیز یکی از عوامل مهمی است که بر میزان حقوق دریافتی این گروه شغلی تاثیر گذار است.

حقوق کارگران ساده در آلمان

تاثیر مکان بر میزان حقوق کارگران ساده در آلمان:

همانطور که گفته شد، مکان نیز تاثیر زیادی بر میزان درآمد این قشر از جامعه آلمان دارد که در این بخش می خواهیم شما را با میانگین حقوق کارگران ساده در برخی مناطق مختلف آلمان آشنا کنیم.

شهرمیانگین درآمد ماهانه
برلین3060 یورو
برمن2650 یورو
دورتموند2590 یورو
دوسلدورف2810 یورو
اسن2700 یورو
فرانکفورت2860 یورو
هامبورگ3010 یورو
هانوفر2440 یورو
کلن2910 یورو
نورنبرگ2390 یورو
اشتوتگرات2750 یورو

 

تاثیر جنسیت بر میزان حقوق کارگران ساده در آلمان:

شاید وجود چنین حقیقتی در آلمان، کمی نا باورانه به نظر برسد اما کارگران ساده  مرد، که در کارخانجات آلمانی مشغول به کار هستند، 7 درصد بیشتر از کارگران ساده خانمی که در کارخانجات آلمانی مشغول به کار هستند درآمد کسب می کنند.

درآمد کارگران ساده مرد و زن در آلمان، به طور میانگین:
میانگین حقوق کارگران ساده زن در آلمانمیانگین حقوق کارگران ساده مرد در آلمان
2590 یورو در ماه2780 یورو در ماه

یکی از عوامل تاثیر گذار دیگر که تاثیر قابل توجهی دارد، کار در محیط های خصوصی و دولتی می باشد.

تاثیر کار در کارخانجات خصوصی یا دولتی بر حقوق کارگران ساده در کشور آلمان:

کار در کارخانجات دولتی یا کار در کارخانجات خصوصی، باعث ایجاد 5 درصد تقاوت در حقوق و درآمد کارگران ساده ای که در این دو محیط متفاوت کار می کنند، می شود. به گونه ای که کار در کارخانه جات دولتی برای کاگران ساده در کشور آلمان، موجب دریافت 5 درصد درآمد بیشتر می شود.

به طور مثال، اگر کارگر ساده ای در کشور آلمان، در کارخانه ای خصوصی مشغول به کار باشد و درآمدی حدود 3730 یورو کسب کند، همین فرد اگر با همین شرایط در یک کارخانه دولتی مشغول به کار شود، می تواند درآمدی حدود 3900 یورو به دست آورد.

کار در کارگاه در آلمان

میزان افزایش حقوق کارگران ساده در آلمان توسط هر کارفرما:

به طور میانگین، هر کارفرمای آلمانی، حقوق کاگران ساده خود را هر 16 ماه یکبار به اندازه 8 درصد افزایش می دهد که این موضوع باعث شده است متوسط افزایش حقوق کاگران ساده در آلمان، هر 12 ماه یا به عبارتی هر سال، 6 درصد باشد.

میزان دریافت پاداش کارگران ساده در آلمان:

طبیعی که هر گروه شغلی در سال پاداش و جایزه ای را از سوی کارفرمای خود دریافت کند، اما متاسفانه لازم بدانید که احتمال دریافت پاداش از سوی کارفرمایان آلمانی برای کارگران ساده در این کشور، بسیار کم است و تنها 34 درصد فعالان این حوزه در سال از کارفرمای خود پاداش دریافت می کنند که طبق آمار های به دست آمده حداکثر پاداش دریافتی این افراد، به میزان 4 درصد حقوقشان بوده است.

پاداش کارگران در آلمان

مقاله پیشنهادی :حقوق و دستمزد در آلمان

سوالات متداول

به طور میانگین درآمد یک کارگر ساده در آلمان که در کارخانجان مشغول به کار می باشد، ماهانه برابر 2690 یورو و سالانه برابر 32300 یورو می باشد.

این تفاوت به میزان های مختلف دررابطه با سایر مدارک تحصیلی نیز صدق می کند و به طور مثال در آلمان کارگر ساده ای که موفق به اخذ مدرک لیسانس شده باشد، نسبت به کارگر ساده ای که دیپلم دارد، 24 درصد و نسبت به کارگر ساده ای که حتی مدرک دیپلم ندارد می تواند 41 درصد درآمد بیشتری داشته باشد.

میانگین حقوق کارگران ساده زن در آلمان                    میانگین حقوق کارگران ساده مرد در آلمان
2590 یورو در ماه                                                   2780 یورو در ماه

بنر

نظر کلاینت های هرمس اپلای

رایگان ارزیابی شو!

10 پاسخ

 1. سلام من می‌خوام برم آلمان تو ایران 12سال تو شرکت زیر مجموعه زیمنس آلمان کار میکردم نزدیک به 12مدرک جوشکاری داربست تعمیر پمپ هیدرولیک گواهینامه جرثقیل سقفی لیفتراک … همشو شرکت های خارجی که از طرف خود شرکت زیمنس رفتم کارم نیروگاه برق بوده حتی تاییدیه شرکت زیمنس از ایران دارم آیا راحت استخدام میشم چه حقوقی ممکنه بدن لازم به ذکر است مدیر عامل شرکت زیمنس نفر اول آلمانی رابطه بسیار خوبی با برادرم دارن چون بده بستون کار دارم مشکلی پیش نمیاد بابت سن من 38سالمه ،

  1. سلام وقتتون بخیر .
   خیر مشکلی نداره و شانس خوبی هم خواهید داشت ولی با توجه به شرایط سنیتون بهتره که زودتر برای این کار اقدام کنید . میزان دریافتیتون هم بستگی به شرایط داره .

 2. سلام من یه فنی کار آزاد هستم 43 سال سن دارم جوشکاری لوله کشی و نقاش ساختمان
  تجربه کاری دارم چگونه میتوانم اقدام کنم

  1. سلام وقتتون بخیر .
   رشته و تخصصتون برای کشور آلمان مناسبه اما به صورت کلی پرونده هایی که در حال حاضر میپذیریم محدودیت سنی دارند متاسفانه .

 3. سلام بنده مکانیک خودرو هستم و قصد دارم برم آلمان برای کار میش راهنمایی کنین خیلی ممنون از لطفتون

  1. سلام وقتتون بخیر
   بله با کمال میل، رشته مکانیک برای کشور آلمان مناسب هست و اعلام نیاز در این رشته وجود داره اما باید سایر شرایطتون رو هم بدونیم که دقیقتر راهنماییتون کنیم .

 4. سلام خسته نباشید من مصطفی موسوی هستم ۲۱ساله کارم جوشکاری co2 هست کاناپه های تختخوابشو کار میکنم ۶ساله و قصد دارم برم آلمان اگر بتونم این کار رو اونجاع پیدا کنم
  البته من اتباع هستم آیا امکانش هست برم
  پاسپورت دارم ۲۰۲۴وقت داره امکانش هست که ویزای آلمان بگیرم

  1. سلام وقتتون بخیر .
   باتوجه به این که شرایط سنیتون مناسبه پیشنهاد میکنیم از طریق دوره های آوسبیلدونگ آلمان اقدام کنید .

 5. سلام. من نه به عنوان کارگر ولی به عنوان جوشکار ساده می تونم کار کنم. یک سال سابقه کاری دارم. قصد دارم در این کشور کار کنم و اگه بشه همونجا مهندسی صنایع بخونم. ممکنه راهنماییم کنید که باید چکار کنم؟

  1. اگر سنتون زیر 25 سال هست اوسبیلدونگ گزینه ی مناسبی میتونه براتون باشه . اگر نه باید بالای 3 سال سابقه کار با بیمه به همراه مدرک فنی جوشکاری داشته باشید تا بتونیم برای جاب افر آلمان براتون اقدام کنیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مقالات پیشنهادی :

کشور عمان

کشور عمان

کشور عمان مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن خواهیم پرداخت. عمان جزو کشورهای بیابانی است که اغلب افراد تصور می‌کنند مکان مناسبی برای زندگی و مهاجرت نیست. به همین خاطر در

شرایط سیتیزن شدن در آمریکا

شرایط سیتیزن شدن در آمریکا

شرایط سیتیزن شدن در آمریکا مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن خواهیم پرداخت. یکی از سوالاتی که در فرآیند مهاجرت پرسیده می‌شود این است که شرایط سیتیزن شدن در آمریکا چیست؟

شرایط فرستادن دعوتنامه از آمریکا

شرایط فرستادن دعوتنامه از آمریکا

شرایط فرستادن دعوتنامه از آمریکا مطلبی است که در این مقاله با جزئیات به آن خواهیم پرداخت. کشور آمریکا را می‌توان به‌عنوان کشور رؤیاها نیز معرفی کرد. این کشور فوق‌العاده و بی‌نظیر همواره برترین مقصد