بدون دسته بندی

اخذ پاسپورت با خرید ملک در ترکیه

یکی از سریعترین و مطمئن ترین راه های اخذ پاسپورت، خرید ملک در ترکیه می باشد. در گذشته سیاست­ های دولت ترکیه برای جذب سرمایه و سرمایه­ گذاران خارجی بسیار سخت­گیرانه بود، به نحوی که برای اخذ اقامت و پاسپورت با خرید ملک در ترکیه و یا سرمایه­ گذاری، به ترتیب شما نیاز به سرمایه یک میلیون و سه میلیون دلاری داشتید.  با تغیر سیاست ­های دولت ترکیه و تسهیل در امور جذب سرمایه و سرمایه­ گذار، از تاریخ 19 سپتامبر 2018 مبالغ ذکر شده کاهش پیدا کرد و اخیرا شما می ­توانید با پرداخت تنها 250 هزار دلار آمریکا اقدام به اخذ پاسپورت با خرید ملک در ترکیه کنید.

بررسی ها نشان می دهد که هزینه خرید مسکن توسط قشر متوسط جامعه در ترکیه حدود 177000 دلار می باشد. دولت ترکیه حداقل هزینه خرید ملک برای افراد خارجی که قصد اخذ پاسپورت و اقامت ترکیه از طریق خرید ملک دارند را کمی بیش از این مبلغ، یعنی 250000 دلار تعیین کرده است. در واقع طبق برنامه دولت ترکیه برای جذب سرمایه های خارجی، حجم معاملات خرید ملک در سال جاری از 4.6 میلیارد دلار به 10 میلیارد دلار افزایش یافته و پیش بینی می شود که این رقم در سال آتی به 20 میلیارد دلار برسد.

دولت ترکیه معتقد است که اخذ پاسپورت با خرید ملک در ترکیه معامله ای دوسر برد برای طرفین بوده و تمام تسهیلات لازم را برای افزایش حجم این معاملات و در نتیجه افزایش ساخت و ساز در مناطق خوش آب و هوا و خوش منظره ترکیه فراهم خواهد آورد.

خرید ملک در ترکیه با قیمت مناسب

ترکیه کشوری پهناور با گزینه های فراوانی برای خرید ملک و اخذ اقامت بوده که قیمت آنها با وجود افزایش قیمت ها در سال های اخیر، هنوز در قیاس با سایر کشورهای توریستی مناسب می باشد. بطوری که خرید یک آپارتمان دوخوابه فول امکانات با منظره رو به دریا در مناطق توریستی و خوش آب و هوا با قیمتی زیر 100 هزار پوند ممکن خواهد بود.

لازم به ذکر است که تنوع املاک ترکیه به قدری بالاست که تمام افراد با هر وسع مالی می توانند برای خرید ملک هایی از قبیل ویلاهای لوکس طراحی شده توسط شرکت های بزرگ ساختمانی تا واحد های آپارتمانی معمول اقدام کنند.

 

خرید ملک تا اخذ پاسپورت

مدت زمان خرید ملک در ترکیه و اخذ پاسپورت حدود 8 تا 12 هفته زمان میبرد و پس از اخذ اقامت ترکیه ، می توانید برای اخذ اجازه کار در خاک ترکیه هم اقدام کنید. در مورد خرید ملک در ترکیه همواره توصیه شده که با توجه به فعالیت افراد سودجو در بازار خرید ملک در ترکیه، در مورد اعتبار و مجوزهای شرکت هایی که با آنها معامله می کنید مطمئن شوید. به علاوه، از آنجایی که قوانین خرید و فروش در کشورها با یکدیگر متفاوت می باشد، هرگز به صورت شخصی و با افرادی که مستقیما ملکی را به شما پیشنهاد می دهند وارد معامله نشوید و معاملات خود را تنها از طریق شرکت ها و موسسات مجاز پیگیری کنید. کارشناسان با تجربه ما در زمینه خرید ملک در ترکیه، در تمام مراحل خرید و اخذ پاسپورت در کنار شما خواهند بود.

 

مزایای اخذ اقامت و پاسپورت ترکیه

ترکیه حدود 82 میلیون نفر جمعیت دارد و اکثر مردم آن را مسلمانان سنی تشکیل می­دهد. این کشور که آب و هوای بسیار خوبی هم دارد، از سه طرف به دریا راه داشته و پس از سوریه، بیشترین مرز خاکی را با ایران دارد. در کنار اقوام ترک، کردها و ارمنی ها نیز در این کشور زندگی می کنند و تفاوت های قومی و مذهبی هیچ تاثیری در روابط اجتماعی این کشور ندارد.

اخیرا با تسهیل شرایط دریافت پاسپورت ترکیه، افراد زیادی مخصوصا از خاورمیانه برای اخذ پاسپورت ترکیه اقدام می کنند که دولت ترکیه این موضوع را کاملا همسو با اهداف آتی خود می داند. لازم به ذکر است که از مزایای داشتن پاسپورت ترکیه، سفر به حدود 148 کشور دنیا نظیر کشورهای آمریکای لاتین و مرکزی، شرق اروپا و کشورهای حوزه شنگن ، آفریقای جنوبی و بخش­هایی از آسیا بدون نیاز به اخذ ویزا می­باشد.

نوشته های مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *