آلمان

بهترین دانشگاه های آلمان

در این مقاله به معرفی دانشگاه های آلمان پرداخته ایم. کشور آلمان دانشگاه های متعددی دارد بدین ترتیب ما بهترین دانشگاه های این کشور را انتخاب کرده و معرفی میکنیم. با ما همراه باشید.

تعدادی از بهترین دانشگاه های آلمان

دانشگاه فنی مونیخ

با توجه به رنکینگ بین المللی دانشگاه های جهان یا QS  می توان متوجه شد که دانشگاه مونیخ نه تنها یکی از بهترین دانشگاه های آلمان بلکه یکی از بهترین دانشگاه های جهان به شمار می رود. رتبه 55 در رنکینگ QS می تواند مدرکی معتبر برای اثبات این موضوع به شمار برود. حدود 29 درصد افرادی که در دانشگاه فنی مونیخ در حال تحصیل می باشند، افرادی هستند که آلمانی نبوده و برای تحصیل به آلمان مهاجرت نموده اند. زیرا شرایط تحصیل در آلمان از بسیاری از کشور های اروپایی و آمریکایی مناسب تر و کم هزینه تر می باشد.

دانشگاه لودویگ-ماکسیمیلیان مونیخ

دانشگاه لودویگ-ماکسیمیلیان مونیخ در سال 1472 تاسیس شده است و این موضوع باعث شده تا یکی از قدیمی ترین دانشگاه های آلمان به شمار برود. دانشگاه لودویگ-ماکسیمیلیان مونیخ از جمله دانشگاه های دولتی مونیخ به شمار می رود. رتبه دانشگاه لودویگ-ماکسیمیلیان مونیخ در رنکینگ بین المللی QS 63 می باشد. این موضوع بیان می نماید که دانشگاه لودویگ-ماکسیمیلیان مونیخ دومین دانشگاه آلمان می باشد. بدین ترتیب یکی از بهترین دانشگاه های این کشور  برای تحصیل به شمار می رود.

دانشگاه روپقشت کارلز هایدلبرگ

دانشگاه روپرخت کارلز هایدلبرگ که در آلمان و در کل دنیا به دانشگاه هایدلبرگ معروف بوده در سال 1386 میلادی بنا نهاده شده است. این موضوع باعث شده تا این دانشگاه به عنوان قدیمی ترین نمونه از دانشگاه های آلمان شناخته شود. در رنکینگ جهانی QS رتبه 66 به دانشگاه هایدلبرگ اختصاص یافته است. بیش از 29 هزار دانشجو در حال حاضر در دانشگاه هایدلبرگ مشغول به تحصیل می باشند که از این تعداد بیش از 5 هزار نفر دانشجوی بین المللی از اقصی نقاط دنیا وجود دارد.

دانشگاه هومبولت

دانشگاه هومبولت را می توان از جمله بهترین و موثر ترین دانشگاه های برلین دانست. رشته های مختلف علوم انسانی و هنر باعث شده تا اغلب افرادی که تمایل دارند در دانشگاه های آلمان و در رشته های علوم انسانی و هنر ادامه تحصیل دهند، دانشگاه هومبولت را انتخاب نمایند. دانشگاه هومبولت در سال 1809 ساخته شده و یک سال پس از آن یعنی در سال 1810 شروع به کار نموده است. دانشگاه هومبولت یکی از بهترین دانشگاه های آلمان در سال های گذشته به شمار می رود. این دانشگاه رتبه 120 جهان را در اختیار دارد.

انستیتو فنی کارلسروهه

انستیتو فنی کارلسروهه یکی از برترین دانشگاه های کشور آلمان در زمینه علوم فنی و مهندسی بوده و به اعتقاد کارشناسان بهترین گزینه در اروپا برای آموزش رشته های فنی و مهندسی می باشد. انستیتو فنی کارلسروهه از ادغام یک دانشگاه و یک مجموعه پژوهشی در کارلسروهه آلمان به وجود آمده است. رتبه جهانی یا QS انستیتو فنی کارلسروهه 124 می باشد. بدین ترتیب می تواند از بهترین و کاربردی ترین گزینه ها برای افرادی به شمار برود که قصد ادامه تحصیل در یکی از رشته های فنی و مهندسی را دارند.

دانشگاه فرای یکی از زیباترین دانشگاه های آلمان

دانشگاه فرای برلین یا دانشگاه آزاد برلین یکی از بهترین و زیباترین دانشگاه های این کشور به شمار می رود. رتبه QS دانشگاه فرای برلین 130 می باشد. دانشگاه فرای برلین یکی از معتبر ترین نمونه از دانشگاه های آلمان به شمار می رود. دانشگاه فرای برلین در حال حاضر 33 هزار دانشجو دارد. از این تعداد حدود 20 درصد به دانشجویان بین المللی اختصاص دارد. در سال 1948 در برلین دانشگاه فرای تاسیس شده است. علوم اجتماعی، علوم انسانی، پزشکی، علوم پایه و… از جمله رشته های موجود در دانشگاه فرای برلین می باشند.

دانشگاه عالی فنی آخن

با توجه به اینکه آلمان یک کشور صنعتی بسیار بزرگ و پیشرفته به شمار می رود، دانشگاه های فنی با کیفیت نیز در این کشور زیاد می باشند. رتبه بین المللی یا QS دانشگاه فنی آخن 138 می باشد. در حال حاضر دانشگاه فنی آخن بیش از 45 هزار دانشجو دارد. از مهمترین مزیت هایی که دانشگاه فنی آخن داشته، ارتباط بسیار موثر با صنعت بوده، بدین ترتیب افرادی که در این دانشگاه تحصیل نموده، بسیار راحت تر و سریع تر از سایر افراد در صنعت آلمان مشغول به کار می شوند.

نوشته های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *