XHTML

معرفی دانشگاه های اتریش

معرفی دانشگاه های اتریش

اتریش یکی از کشورهای اروپایی است که افراد بومی و غیربومی زیادی در آن مشغول به تحصیل هستند. اتریش دارای 12 دانشگاه خصوصی، 22 دانشگاه دولتی، 27 کالج و 27 دانشگاه علوم کاربردی غیر دولتی است. اگر شما نیز قصد تحصیل در اتریش را دارید با ما همراه شوید تا لیستی از معتبرترین دانشگاه های اتریش را در اختیار شما قرار دهیم.

همکاری هرمس اپلای با وزارت علوم جهت اعزام دانشجو

معرفی دانشگاه های اتریش

دانشگاه وین:

دانشگاه وین

دانشگاه وین یکی از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه های اتریش است که در سال 1365 تاسیس شده است. این دانشگاه با داشتن حدود 94 هزار دانشجو در 188 رشته تحصیلی در مقاطع مختلف یکی از بزرگترین دانشگاه های اروپا به شمار می رود. دانشمندان معروفی از جمله شرودینگر، فون هایک، فرانتس هس و غیره در این دانشگاه تدریس کرده اند. این دانشگاه 15 دانشکده مختلف دارد و سالیانه افراد زیادی برای پذیرش در آن درخواست می دهند.

دانشگاه اینسبروک:

دانشگاه اینسبروک یکی از معتبرترین دانشگاه های اتریش است که سومین دانشگاه بزرگ در اتریش نیز به شمار می رود. در این دانشگاه حدود 28 هزار دانشجو مشغول به تحصیل هستند که تعداد بسیاری از آن ها، دانشجویان بین المللی هستند. این دانشگاه جز 100 دانشگاه برتر از لحاظ سطح هیئت علمی و جز 35 دانشگاه برتر جهانی از لحاظ جذب دانشجویان بین المللی است.

دانشگاه اینسبروک

دانشگاه گراتس :

یکی دیگر از معروف ترین دانشگاه های اتریش دانشگاه گراتس است که سابقه تاسیس آن به سال 1585 در شهر گراتس بر می گردد. این دانشگاه دومین دانشگاه اتریش از لحاظ قدمت می باشد که حدود 32 هزار دانشجو در حال تحصیل در آن هستند. این دانشگاه دارای 7 دانشکده مختلف الهیات، کسب و کار، حقوق، علوم انسانی، علوم طبیعی، هنر و محیط زیست است.

دانشگاه گراتس

دانشگاه فروید:

دانشگاه فروید

دانشگاه فروید یکی از تخصصی ترین دانشگاه های اتریش و جهان در زمینه رشته های علوم انسانی است که متقاضیان زیادی از سراسر جهان خواستار تحصیل در رشته های مختلف آن از جمله روانشناسی، فلسفه، ادبیات و غیره هستند. در سال 2005 شعبه دوم این دانشگاه در پاریس افتتاح شده است.

دانشگاه سالزبورگ:

دانشگاه سالزبورگ یکی دیگر از معتبرترین دانشگاه های اتریش است که در سال 1622 توسط شاهزاده اسقف اعظم پاریس در شهر سالزبورگ تاسیس شده است. این دانشگاه 4 دانشکده الهیات، حقوق، علوم طبیعی و علوم انسانی دارد که حدود 5600 دانشجو در مقاطع مختلف در آن مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه پزشکی وین:.

دانشگاه پزشکی وین یکی از قدیمی ترین دانشگاه های اتریش و اروپا است که قدمتی 650 ساله دارد. دانشجویان بین المللی و داخلی بسیاری در این دانشگاه از آموزش های تئوری و عملی تخصصی در رشته های دندانپزشکی و پزشکی بهره مند می شوند. مدرک اخذ شده در این دانشگاه در تمام نقاط جهان از اعتبار بسیار بالایی برخوردار است.

دانشگاه فنی وین:

دانشگاه فنی وین

از دیگر معتبرترین و معروف ترین دانشگاه های اتریش در حوزه مهندسی و علوم طبیعی دانشگاه فنی وین است که در سال 1815 تاسیس شده است. این دانشگاه از لحاظ سطح علمی در رده 182 جهان قرار داشته و از لحاظ جذب دانشجوهای بین المللی یکی از 100 دانشگاه برتر جهان به شمار می رود. این دانشگاه حدود 30 هزار دانشجو دارد که در رشته های مختلف مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی وین:

علاوه بر دانشگاه هایی که در زمینه علوم مهندسی، پزشکی و علوم انسانی فعالیت می کنند، دانشگاه موسیقی و هنرهای نمایشی یکی دیگر از دانشگاه های اتریش است که شهرتی جهانی دارد. از این دانشگاه به عنوان بزرگترین دانشگاه هنر اتریش و بزرگترین دانشگاه هنر جهان نام برده می شود. ساختمان این دانشگاه در سال 1808 به عنوان یک کنسرواتور تاسیس شده و طی سال ها تغییرات در سال 1998 به دانشگاه هنر تغییر کاربری داد. در این دانشگاه اساتید برجسته ای از جمله آنتون بروکنر، هانس سواروفسکس و شونبرگ تدریس کرده اند.

دانشگاه زالتسبورگ:

دانشگاه زالتسبورگ یکی دیگر از دانشگاه های اتریش است که دارای 4 دانشکده حقوق، علوم انسانی، علوم تجربی و الهیات است. این دانشگاه در سال 1622 تاسیس شده است و درحال حاضر حدود 14 هزار دانشجو در آن مشغول به تحصیل هستند. گروه هنر این دانشگاه یکی از معروف ترین گروه های هنر در سراسر جهان به شمار می رود.

دانشگاه زالتسبورگ

سایر دانشگاه های اتریش:

از دیگر دانشگاه های اتریش می توان به دانشگاه مودال، دانشگاه کسب و کار، دانشگاه کپلرلینز، دانشگاه تکنیک وین، دانشگاه مدیریت و ارتباطات و غیره اشاره کرد.

مقاله پیشنهادی : تحصیل در اتریش

بنر

2 پاسخ

    1. بستگی به شرایط شما داره باید جزئی و دقیق بررسی بشه پیشنهاد میکننیم با کارشناسانمون در ارتباط باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *